ελληνική μουσική
    682 online   ·  210.830 μέλη

    Από που μάθατε για το MusicHeaven ;

    jorge
    05.03.2003, 00:32
    Εδώ και ένα μήνα κάνουμε μια προσπάθεια να προωθήσουμε το MusicHeaven.gr όσο γίνεται περισσότερο, με διάφορους τρόπους! Έφτασε η ώρα να δούμε αν αυτή η προσπάθεια απέδωσε!

    Θα θέλαμε να μας πείτε, λοιπόν, πως μάθατε για εμάς! Σας ενημέρωσε κάποιος φίλος, μας βρήκατε σε κάποιο portal ή μηχανή αναζήτησης (π.χ. In.gr, Google, Pathfinder) , ήρθατε από το παλιό site ;
    Προσπαθήστε να θυμηθείτε λοιπόν!

    Αν το δούμε και πιο ρομαντικά, μπορείτε να μας πείτε και πως πρωτονιώσατε όταν μπήκατε στο site

    You 're in the army now...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 18-07-2007 20:41 ]


    gate
    05.03.2003, 00:53
    Εγώ πάντως, να ξέρεις Jorge, το έμαθα από τη γνωστή μου συνήθεια να αυτοσχεδιάζω..., ήτοι έκανα συνδυασμούς στην τύχη με τη λέξη music, ψάχνοντας ασφαλώς για σχετικές σελίδες, ώσπου έπεσα επάνω σου...

    Καταλαβαίνεις...
    Alinda
    05.03.2003, 10:14
    Smouts! katarxas kai sta duo sas!
    Egw ema8a to musicheaven mesw mhxanhs anazhthshs... Google!
    Epsaxna ellhnika lyrics kai mou ebgale to musicheaven! Den 3ekollaw twra!
    justme
    05.03.2003, 10:25
    apo oti vlepw oloi kata ton idio tropo to anakalipsame.google loipon & egw .epsaxna opws panta site me partes -oxi tartes- & mou evgale to musicheaven.gr. kalws sas vrika vre!!!!!!!!!!
    eleni
    05.03.2003, 14:01
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
    ΕΓΩ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ JORGE ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!
    ΗΞΕΡΑ ΑΡΧΙΚΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ........ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΛΟΣ.
    ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ!
    ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!!!!
    claire
    05.03.2003, 17:23
    Επειδή έψαχνα να βρω ενα συγκεκριμένο κομμάτι,μετά από αποτυχήμενες προσπάθειες πήγα στο asxetos.gr και βρήκα το musicheaven.Από τότε έχω κολλήσει.
    dinaki13b
    17.03.2003, 23:19
    gia mena itan moiraia h sinantisi mou me to musicheaven. Sto Pathfinder itan mia mera, proxtes nomizo, to site tis imeras kai ekana klik. Den epsaxna tipota den ilpiza se tipota alla telika vrika polla
    Overdose
    20.03.2003, 23:31
    Ema8a gia to musicheaven apo to in.gr enw epsaxna gia ellinikes tabs kai mporw na pw oti en8ousiastika otan eida ena toso kaloftiagmeno site .
    To mono pou me 3ynise ligo einai oti pistevw oti i mhxanh anazhthshs mporei na ginei kalyterh (oxi oti den einai) me to na proste8oun kai alla tragoudia apo ellinika kai 3ena sygrotimata!
    ZOI
    21.03.2003, 12:31
    eho mania me tous stihous!!me trelainoun oi lexeis k mazeuo stixous!eho giro stous 278(teleutaia fora pou metrisa).epsahna loipon sto www.askjeeves.com k me evgale edo...............k na me!!!!!!!!!
    Mariagoros
    20.05.2003, 11:48
    Έψαχνα τον Παράδεισο της Μουσικής... Και τον βρήκα!!!
    Συγχαρητήρια λοιπόν!
    SiaMichalopoulou
    20.05.2003, 14:28
    Xairetw olous tous proigoumenous, kai zitaw sugnwmi prokatavolika....giati egw mallon tha kanw tin diafora. xixixi!
    Paidia egw den epesa tuxaia sto site auto, alla sta milita, diladi epsaxna na vrw logia kai akorda apegnosmena...wspou mia wraia prwia erxetai o kollitos mou kai mou leei mono mia leksi. MUSICHEAVEN.
    Afto itan!! me xasane apo tote, giati egw exw faei megalo kollima me to site !!!!!!!!!!!
    ZeNiA
    21.05.2003, 00:39
    Χαιρετώ!
    Το site το πρωτοβρήκα πριν γίνει "musicheaven" σε κάποα μηχανή αναζήτησης, πριν περίπου ένα χρόνο. Η αλήθεια είναι ότι κάτι είχα ακούσει από κάποιους φίλους μου, αλλά τίποτα συγκεκριμένο.
    Έλαβα λοιπόν κάποια μέρα το newsletter ότι το site αλλάζει όνομα (και όχι μόνο!), και να 'μαι!
    Anonymous
    27.05.2003, 22:37
    Εγώ το ' μαθα από ένα γνωστο καθώς έψαχνα να βρώ site με στίχους απ' όταν έκλεισε το kithara.gr Να 'μαι λοιπόν και μένα, καλώς σας βρήκα και καλά να περνάμε!
    stefke
    08.06.2003, 00:42
    makari na imoun pio prototypos opos i Gate.....alla ki ego me to reuma
    google---->stixous----->musicheaven
    gate
    08.06.2003, 02:35
    Quote:

    08-06-2003 στις 00:42, stefke wrote:
    makari na imoun pio prototypos opos i Gate.....alla ki ego me to reuma
    google---->stixous----->musicheaven


    Το θέμα είναι ότι καθένας από το δρόμο του, καταλήξαμε στο ίδιο σημείο.
    Να και μια περίπτωση που κάνοντας κανείς κάτι πρωτότυπο δεν αποκομίζει περισσότερα απ' ότι αν ακολουθούσε το ρεύμα...
    stefke
    08.06.2003, 02:46
    Quote:

    Το θέμα είναι ότι καθένας από το δρόμο του, καταλήξαμε στο ίδιο σημείο.



    nai.kai thymithika to exis toraoxi akrivos to idio me auto pou les alla sxetiko)

    If God told you exactly what it was you were to do, you would be happy doing it no matter what it was.
    What you're doing is what God wants you to do.

    Be happy.


    Vagabond
    17.07.2003, 04:05
    Quote:

    27-05-2003 στις 22:37, Anonymous wrote:
    Εγώ το ' μαθα από ένα γνωστο καθώς έψαχνα να βρώ site με στίχους απ' όταν έκλεισε το kithara.gr Να 'μαι λοιπόν και μένα, καλώς σας βρήκα και καλά να περνάμε!


    Εμμμ... δεν έκλεισε το kithara.gr.... πώς σου ήρθε? Προσωπικά είμαι μέλος και στα δύο sites και περνάω πολύ καλά και στα δύο... δεν βλέπω το λόγο γιατί όχι... δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε, ίσα ίσα μας ενώνει η κοινή μας αγάπη για τη μουσική... το musicheaven το βρήκα κι εγώ εντελώς τυχαία στο in.gr όταν έψαχνα σελίδες με ακκόρντα επιπλέον του kithara.gr. Βέβαια έπεσα πάνω σε μια σελίδα πολύ καλά οργανωμένη, που εκτός από την πολύ καλή δουλειά που έχει γίνει με τα τραγούδια, έχει και μια όμορφη παρέα στο forum, πολλά ενδιαφέροντα άρθρα και είναι γενικά μια κανονική virtual κοινωνία... οπότε εδώ είμαστε.... εντάξει... και στο kithara.gr... ομολογώ διπλοθεσίτισσα
    MusicMind
    24.08.2003, 03:03
    Εμαθα για το musicheaven από το freestuff.gr . Είναι πραγματικά μια πολύ καλή προσπάθεια να δημιουργηθεί ενα μέρος συνάντησης των φίλων της μουσίκης στο Internet. Καλή συνέχεια με το site και εύχομαι να αποκτήσει πολλά hits!!!
    Enalia
    04.10.2003, 15:38
    H σελίδα είναι καταχωρημένη στο Pathfinder:

    Pathfinder » Pathfinder Guide » Τέχνες - Πολιτισμός » Μουσική

    και ψάχνοντας κάτι πριν από λίγο, είδα το link και πατώντας το, βρέθηκα πραγματικά σε έναν πολύ όμορφο χώρο που -από τα λίγα που πρόλαβα να δω μέχρι τώρα- είναι έκδηλη η αγάπη για την μουσική των δημιουργών της και των συμμετεχόντων.

    Καλώς σας βρήκα, λοιπόν, κι εύχομαι καλή συνέχεια
    Lily
    15.10.2003, 19:06
    Εγώ πάλι έγινα παιδί του musicheaven.gr με τον πιο ανορθόδοξο τρόπο!!! Έψαχνα ένα βράδυ για να μιλήσω με κάποιον. Καλώ κατά τύχη ένα όνομα από κάποιο messenger...και μου προκύπτει μια γλυκύτατη κοπέλα. Κουβέντα στην κουβέντα ήρθε και η συζήτησή μας για ΤΟ forum και από τότε εγώ και το musicheaven γίναμε αχώριστοι!!!