ελληνική μουσική
    615 online   ·  210.843 μέλη
    XeniaRodo
    06.08.2004, 10:50
    Δοκιμάστε αυτό το ψυχολογικό test. Αυτό είναι ένα αυθεντικό ψυχολογικό test.

    Είναι μια ιστορία για ένα κορίτσι.

    Ενώ ήταν στην κηδεία της μητέρας της, συνάντησε έναν άνδρα που δεν γνώριζε. Σκέφτηκε ότι ήταν καταπληκτικός, ο άνδρας των ονείρων της και τον ερωτεύτηκε κεραυνοβόλα,  αλλά δεν ζήτησε ποτέ τον αριθμό του τηλεφώνου του και έτσι δεν μπορούσε να τον βρεί μετά την κηδεία.

    Μερικές ημέρες αργότερα το κορίτσι σκότωσε την αδελφή του.

    Ερώτηση: Ποιό ήταν το κίνητρο της, για τη δολοφονία της αδελφής της;

    Σκεφθείτε λίγο σοβαρά προτού να scrollάρετε προς τα κάτω.





    Απάντηση: Ήλπιζε ότι ο τύπος θα εμφανιζόταν στην κηδεία της αδελφής της.

    Εάν απαντήσατε σωστά, σκέφτεστε όπως ένας ψυχοπαθής.
    Αυτό ήταν ένα test που ένας διάσημος αμερικανός ψυχολόγος χρησιμοποίησε για να βρεί εάν κάποιος έχει την ίδια νοοτροπία με έναν δολοφόνο. Πολλοί
    καθ' έξιν δολοφόνοι που ήταν ήδη στη φυλακή, απάντησαν σωστά σ' αυτό το test.
    Εάν δεν απαντήσατε σωστά, καλό για σας.


    MariannaP
    06.08.2004, 12:40
    Quote:

    Το μέλος XeniaRodo στις 06-08-2004 στις 10:50 έγραψε:

    Εάν απαντήσατε σωστά, σκέφτεστε όπως ένας ψυχοπαθής.
    Αυτό ήταν ένα test που ένας διάσημος αμερικανός ψυχολόγος χρησιμοποίησε για να βρεί εάν κάποιος έχει την ίδια νοοτροπία με έναν δολοφόνο. Πολλοί
    καθ' έξιν δολοφόνοι που ήταν ήδη στη φυλακή, απάντησαν σωστά σ' αυτό το test.




    Σωστά απάντησα!
    Δηλαδή τώρα είμαι μια ψυχοπαθής δολοφόνος;;;
    Λοιπόν, αν βρεθούν και άλλοι ψυχοπαθείς, λέω να συστήσουμε μια τρομοκρατική οργάνωση μια που είναι και στη μόδα τώρα!
    Εγώ τουλάχιστον είμαι ειδική στο να σκοτώνω κουνούπια (τις μύγες τις βαριέμαι), οπότε αν συμφωνείτε κι εσεις ονομάζω την οργάνωση AROXOL!
    Οσοι ψυχοπαθείς, προσέλθετε...
    geosava
    06.08.2004, 12:47
    Χμμμ πολλοι ψυχοπαθείς!!!!! ;;;;;;;

    Πρέπει να αρχίσω μα φοβάμαι τώρα.....πού μπλέξαμε....που πάει ο κόσμος.....

    Η δικιά μου απάντηση ήταν ότι μάλλον η Αδελφή του κοριτσιού είχε πάρει το τηλέφωνο του ωραίου τύπου απο την κηδεία.....
    Haroulinda
    06.08.2004, 13:04
    μα σίγουρα δεν ανακάλυψε ότι ο άνδρας των ονείρων της ήταν ο γκόμενος της μητέρας της και επομένως πατέρας της κοπέλας ο οποίος είχε δεσμό με την αδελφή της που μαζί συνωμότησαν και σκότωσαν την μητέρα της?
    tintalle
    06.08.2004, 13:10
    Εγώ το ξέρω από καιρό αυτό το τεστ.Και εγώ και η κολλητή μου την απάντηση του ψυχοπαθή δώσαμε κατευθείαν.Μέχρι τώρα δεν έχουμε φάει κανέναν, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!
    XeniaRodo
    06.08.2004, 13:17
    εγώ παντως δεν το βρήκα....

    ή δεν είμαι ψυχοπαθής ή ειμαι χαζη...
    XeniaRodo
    06.08.2004, 13:26
    εγώ παντως δεν το βρήκα....

    ή δεν είμαι ψυχοπαθής ή ειμαι χαζη...
    revekka
    06.08.2004, 13:45
    κι αμα ερωτευότανε το νεκροθάφτη τι θα γινόταν δηλαδή για να τον βλέπει συχνά; ....spooky....!
    ViPeR
    06.08.2004, 14:52
    revekka asto kalitera !!!!!
    Tsipiriki
    07.08.2004, 00:01
    Ουπς!Και εγώ σωστή απάντηση έδωσα!Λετε να είμαι ψυχοπαθής δολοφόνος και να μη το ξέρω?Πάντως MariannaP είμαι μέσα για τη δημιουργια της τρομοκρατικής οργάνωσης AROXOL γιατι τα άτιμα τα κουνούπια πολύ με ενοχλούν!
    ViPeR
    07.08.2004, 00:40
    Tsipiriki xeromai pou epeitelous gnorizw ton arxigo ssssssssssss o Sardanapalos eimai ................
    Tsipiriki
    07.08.2004, 00:43
    Ποιόν αρχηγό καλέ?δεν κατάλαβα....
    joan
    09.08.2004, 06:36
    Και το'λεγα πάντα ότι μέσα μου κρύβω ένα ψυχοπαθή δολοφόνο !!!
    CHE
    09.08.2004, 09:53
    Αυτός που χρειάζεται επειγόντως ψυχίατρο είναι ο... ψυχολόγος που επινόησε αυτό το τεστ.

    Το κορίτσι παρόλο που συνάντησε τον άντρα των ονείρων της ΔΕΝ ζήτησε το τηλέφωνό του. Γιατί άραγε; Μήπως ντρεπότανε;
    Κι αν δεν το έκανε από ντροπή, πως είχε το θάρρος να σκοτώσει την αδερφή της;
    Ή, να το πάρω από την ανάποδη. Αφού ήταν τόσο αδίστακτη, ώστε σκότωσε την αδερφή της για να συναντήσει τον άγνωστο, γιατί δεν του ζήταγε το τηλέφωνό του στην πρώτη συνάντηση;

    Κι αν εμφανιζόταν ο άγνωστος και στη δεύτερη κηδεία, πως εξηγείται το γεγονός ότι ο άνγωστος γνώριζε την μητέρα της και την αδερφή της και όχι την ίδια;

    Μετά απ’ όλες αυτές τις σκέψεις μου, μήπως το τεστ θα με βγάλει... serial killer;
    yiannisyiannis
    09.08.2004, 10:21
    Quote:
    Αυτός που χρειάζεται επειγόντως ψυχίατρο είναι ο... ψυχολόγος που επινόησε αυτό το τεστ.




    Σωστός! Αυτά τα ψυχολογικά tests, μόνο για ανέκδοτα αξίζουν.
    revekka
    09.08.2004, 11:04
    πρέπει να σας πω πως το τεστ όντως έχει κάποια υπόσταση ... che δεν ζήτησε το τηλέφωνό του για τον λόγο που είπες, επειδή ντρεπόταν. αυτοί οι άνθρωποι είναι παρα πολυ διακριτικοί,λιγομίλητοι, δεν εκφράζονται και φέρουν βαρέως μέχρι και το παραμικρό.

    δηλ μπορεί κάποιος να τους είπε πως δεν είναι έξυπνοι πριν ένα χρόνο και να υποφέρουν γι αυτό το λόγο, να κλαίνε μόνοι τους. ποτε δεν θα μιλήσουν για το τι νιώθουν σε τρίτους για τον λόγο οτι ούτε και οι ίδιοι ξέρουν, όπως δεν ξέρουν και τι πρόκειται ή τι είναι ικανοί να κάνουν πριν το κάνουν. ειδικά αν μιλάμε για ψυχωτικούς, πιστεύουν με όλο τους το είναι πως έχουν δίκαιο, πως κανένας δεν καταλαβαίνει την ευαισθησία τους, την ιδιαίτερή τους προσωπικότητα.

    η κοπέλα δεν θα έκανε ποτε κάτι ξεκάθαρο και απλό όπως το να ζητήσει ένα τηλ, θα προσπαθούσε να δημιουργήσει τις 'κατάλληλες' συνθήκες για να ξαναδεί αυτόν που ερωτεύτηκε και να τον οδηγήσει να κάνει αυτός κάτι.

    Η διαφορά των ψυχωτικών με όλους εμάς τους νευρωτικούς είναι πως έχουμε φοβίες αλλα ξέρουμε πως δεν υπάρχει λόγος. αν π.χ. ο ψυχωτικός φοβάται τις κατσαρίδες πιστεύει οτι μπορεί να τον πνίξουν στον ύπνο του ας πούμε. και είναι τόσο σίγουρος που του φαίνεται πολύ παράλογο να του πείς οτι δεν έχουν δύναμη, είναι βιολογικά αδύνατο.

    για σας που απαντήσατε σωστά δε σημαίνει ότι είστε δολοφόνοι, (εδω είναι το σημείο που διαφωνώ), απλώς σημαίνει οτι μπορέσατε να μπείτε στη 'λογική' της κοπέλας δολοφόνου.
    Tsipiriki
    09.08.2004, 13:42
    Quote:

    Το μέλος revekka στις 09-08-2004 στις 11:04 έγραψε:

    για σας που απαντήσατε σωστά δε σημαίνει ότι είστε δολοφόνοι, (εδω είναι το σημείο που διαφωνώ), απλώς σημαίνει οτι μπορέσατε να μπείτε στη 'λογική' της κοπέλας δολοφόνου.



    Ουφ!Ηρέμησα τώρα!
    XeniaRodo
    12.08.2004, 14:44
    αν πάντως έχετε χρόνο για περισσότερα ...τεστ μπορείτε να βρείτε στο
    http://www.skywalker.gr/tools/index.htm
    για να περνά η ώρα....
    MariannaP
    12.08.2004, 16:05
    Αγαπητοί συνserial-killers,
    εχω μια απορία.
    Γιατί η φίλη μας δεν περίμενε 40 ημέρες, μήπως δει τον τύπο στο μνημόσυνο και γλιτώσει το φόνο;
    Αχχχχ, ασυγκράτητη νεολαία!!!
    elenigeladari
    15.02.2005, 12:32
    λοιπόν.. σκέφτηκα και εγώ το ίδιο..ότι δηλ. θα πάει στη κηδεία της αδερφής της, αλλα αναγκαστικά γιατί είναι ο ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗΣ..

    τελικά εγώ τί είμαι;;


    υ.γ. θέλω να μπω και εγώ στη τρομοκρατική οργάνωση AROXOL.. που πρέπει να κάνω αίτηση;;