ελληνική μουσική
    756 online   ·  210.833 μέλη
    Orfeus
    12.09.2004, 16:38
    Επειδή το σκέφτηκα…
    Επειδή το ανέλαβα…
    Επειδή νοιώθω υπεύθυνος …
    Επειδή νοιώθω άσχημα για την αναβολή (και ας μην οφείλεται σε μένα)…
    Επειδή γουστάρω…
    Επειδή ΘΕΛΩ…

    Το live θα γίνει!!!!


    Και δεν θα είναι ένα. Θα είναι το ξεκίνημα για μια σειρά από lives, σε διαφορετικά μαγαζιά κάθε φορά. Έτσι το έχω σκεφτεί και έχω ήδη κινηθεί προς αυτή την κατεύθυνση. Χθες, γύριζα όλη τη νύχτα, από το Περισσό στο Μπουρνάζι, από το Μπουρνάζι στα Βριλήσσια, από τα Βριλήσσια στη Φιλαδέλφεια, από τη Φιλαδέλφεια στα Πατήσια και από τα Πατήσια, πάλι στον Περισσό, στις 4.30 τα ξημερώματα. Ζαλισμένος από τα ποτά που με κέρασαν όλοι αυτοί οι μαγαζάτορες. Στον Περισσό είναι το σπίτι μου και το σπίτι μου ήταν το τελευταίο …μαγαζί που μπήκα. Δεν με κέρασε κανείς, αλλά δεν πειράζει. Είχα καταφέρει ένα καλό αποτέλεσμα.!!! Μίλησα με 4 μαγαζιά και…...

    Ξεχνάω την Αγ. Μελετίου και ας με παρακαλάνε μετά… Δεν θα μου τα πρήξουνε εμένα οι μ@λ@κες οι διακοσμητές.
    Θα παίξουμε εκεί!!! Θα παίξουμε όμως, όχι όταν μπορούν αυτοί, αλλά ….ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ!!!

    Εξελίξεις λοιπόν…
    Το πρώτο μας live θα γίνει στο Μπουρνάζι. Και θα είμαστε το πρώτο live που θα ξεκινήσει την χειμωνιάτικη περίοδο του μαγαζιού.

    Rock Cafι “ΠΑΤΑΤΡΑΚ”
    Μεγ. Αλεξάνδρου & Επικούρου
    Μπουρνάζι
    210-57.72.979


    Την άλλη εβδομάδα, θα είναι όλα έτοιμα από ήχο και θα πάω να τον τσεκάρω. Έτσι έχω συνεννοηθεί και μπορεί να έρθει μαζί μου όποιος θέλει.
    Ήταν και μία επιθυμία του Σπύρου (του ιδιοκτήτη) αυτή. “Φέρε την παρέα σου, να δείτε τον ήχο, να κεράσω τα ποτά, να κουβεντιάσουμε, να γνωριστούμε και να ξεκινήσουμε τη συνεργασία μας.”
    Το live ορίζεται για τις αρχές του Οκτώβρη και μιλάμε για την Πέμπτη 7/10 ή την Κυριακή 10/10. Η ημερομηνία θα καθοριστεί γύρω στις 23 του μήνα. Δηλαδή σε 10 μέρες.

    Μείον:
    1)
    Τα lives εκεί, γίνονται Πέμπτες ή Κυριακές. Έτσι το (τυχόν) πρόβλημά μας, μπορεί να είναι το εργάσιμο της επόμενης ημέρας και αυτό να μας κοστίσει σε απώλεια προσέλευσης. Δεν υπάρχει όμως περίπτωση να κάνουμε εκεί live Παρασκευή ή Σάββατο. Ξεχάστε το. Για αυτές τις ημέρες, θα κανονίζουμε αλλού. Εμένα πάντως, μου έρχεται καλύτερα η Κυριακή από την Πέμπτη. Όποια και να είναι όμως η ημέρα, φροντίστε να έρθετε. Και όχι μόνο να έρθετε, αλλά να φέρετε και κόσμο. Πολύ κόσμο. Όσους θέλετε.

    2) Giorgos:
    Στο “Πατατράκ”, δεν θα έχουμε πιάνο. Μπορούμε όμως να φέρουμε πλήκτρα εμείς. Έχεις αυτή τη δυνατότητα; Αν όχι, για να μην αλλάξει η σύνθεση του προγράμματος στο συγκεκριμένο live, σου διαθέτω το δικό μου σύνθι (Roland JV 1000). Έχεις να διαλέξεις από 45 τουλάχιστον ήχους πιάνου για να παίξεις. Τηλεφώνησέ μου… Έλα στο σπίτι… Δες το… Άκουσέ το… Θα αναλάβεις όμως τη μεταφορά του. Εγώ δεν έχω τρόπο.

    Συν:
    1)
    Ο ήχος είναι πάντα φροντισμένος. Το γνωρίζω από το παρελθόν.

    2)
    Το ρεπερτόριο του μαγαζιού, είναι στο κλίμα μας.

    3)
    Η είσοδος είναι ελεύθερη. Χωρίς εισιτήριο δηλαδή.

    4)
    Το “Πατατράκ” έχει “site”. www.patatrak.gr Μπείτε… Δείτε το… Διαφημίζει εκεί τα live του. Θα μου πείτε… αυτό δεν μας ενδιαφέρει. Τον κόσμο θα τον φέρουμε εμείς και δεν θέλουμε άλλους. Οκ, αλλά αυτό το κάνει ούτως ή άλλως. Και απ’ ότι μου είπε, πολλοί θα ενδιαφερθούν να ακούσουν την “παρέα” του ΜΗ. Και ξέρετε κάτι; Πέρα από τις κοινές μας εμφανίσεις, τίποτα δεν αποκλείει και τις ξεχωριστές του καθένα από εμάς, στον ίδιο χώρο, διαφορετική ημέρα. Γιατί όχι; Και αυτό φυσικά ισχύει παντού, όπου θα πάμε στο μέλλον να παίξουμε.

    5)
    Έχουμε δυνατότητα ηχογράφησης του προγράμματός μας.

    6) Jorge:
    Μπορεί να γίνει και ανταλλαγή banners. Μου το πρότεινε. Είναι δικό σου αυτό. Δες το.

    7)
    Free όλα τα ποτά, για όσους παίξουν.

    Την Πέμπτη 16 του μήνα, θα γίνει ένα τσεκάρισμα στον ήχο. Όποιος ενδιαφέρεται, ας επικοινωνήσει μαζί μου να πάμε.

    Καλά να περνάτε και να δείτε που στο τέλος ….θα τα καταφέρω!!!


    SteliosG
    12.09.2004, 17:31
    Orfeus εισαι φοβερος!!!!! εγω ειμαι 100000% μεσα για Κυριακη!!! οτι κ να γινει θα ειμαι εκει εγω κ η παρεα μου, γιατι απλα δε χανεται αυτη η εκδηλωση!!!! αντε κ καλη επιτυχια σοτυς κοπους σου!!!

    αν μπορω να βοηθησω καπος ειμαι στη διαθεση σου!! μενω Ηλιουπολη βεβαια αλλα θα κανω οτι μπορω στην οργανωση του θεματος!!! οταν πας εκει στειλε ενα μηνυμα για την ακριβη ημερομηνια κ ωρα να σου πω αν θα ειμαι εδω (παω Γερμανια την Πεμπτη αυτη). θα μπροουσα να ερθω μαζι σου για... προστασια!!! χεχε!!!
    Astron
    12.09.2004, 21:46
    Ωραία, μέσα κι εγώ!
    Αν και είναι πολλές μέρες μετά και δεν ξέρεις τι γίνεται, ανευ απροόπτου θα είμαι κι εγώ εκεί.
    Ελπίζω μόνο να έχουμε αρκετή συμμετοχή από τα παιδιά του Musicheaven, πράγμα που είναι ακόμα πιο σημαντικό από το πόσο καλό θα είναι το μαγαζί.
    Έχουμε ακόμα αρκετό καιρό και μπορούν να δηλώσουν κι άλλοι συμμετοχή.
    Δε θα 'ταν ωραίο να παίξουμε μόνο 3-4 άτομα. Σημασία έχει να παίξει πολύς κόσμος.

    Άντε, ελπίζω να μην αποφασίσουν ξαφνικά να το διακοσμίσουν κι αυτό το μαγαζί, έτσι Γιώργο;
    χεχε
    falimento
    12.09.2004, 22:01
    Πραγματικά πολύ ευχάριστα νέα! Για μια ακόμη φορά συγχαρητήρια στον Οrfeus για τις ώρες που έχει αφιερώσει για να φέρει εις πέρας αυτήν την πολυαναμενόμενη από όλους μας εκδήλωση!

    Εγώ αυτό που έχω να κάνω είναι να επιβεβαιώσω και πάλι την παρουσία και ενεργό συμμετοχή μου στο Live αλλά και να συνοδεύσω τον Orfea αυτήν την Πέμπτη στο τσεκάρισμα του ήχου!
    Hastaroth
    12.09.2004, 22:37
    Κι'εγώ μέσα γιά να έρθω και στο τσεκάρισμα τού ήχου,να ξέρω και τί θα αντιμετωπίσω δηλαδής...

    Τί ώρα και πού πρέπει να συναντηθούμε;Αν είναι νωρίς το απόγευμα (μετά τις 4 δηλαδή,μπορώ να έρθω και κατ'ευθείαν από το γραφείο στο μαγαζί αυτό(δουλεύω κοντά στην περιοχή).Αλλοιώς θα σάς συναντήσω όπου μού πείτε.

    Το τηλέφωνό μου το έχει ο Orfeus.

    ΥΓ.Δέν θα πεθάνουμε ποτέ,κουφάλα διακοσμητή

    "και στο τρελλάδικο με τον ζουρλομανδύα
    θα παίζω τάβλι με τον Μάρξ και τον Φειδία"


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Hastaroth on 12-09-2004 22:39 ]
    Giorgos
    13.09.2004, 03:26
    Orfeus, μου αρέσει η αποφασιστηκότητά σου!

    Σχετικά με το πιάνο, το σίγουρο είναι ότι θα φέρουμε. Θα προσπαθήσω να βρω ηλεκτρικό, αν όμως δεν βρω, μια χαρά είναι το Roland. Αν δεν βρω, θα κανονίσουμε να περάσω από το σπίτι για να του ρίξω μια ματιά. Κι όσον αφορά στη μεταφορά, αυτό δεν θα είναι πρόβλημα.

    Σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο από όλους που τα κανόνισες όλα!
    linda7
    13.09.2004, 09:49
    Τι πιο όμορφο από το να ανοίγεις τον υπολογιστή πρωί πρωί και να διαβάζεις τα υπέροχα νέα του Orfeus:) Ένα μεγάλο μπράβο και από μένα και φυσικά επίσης επιβεβαιώνω τη συμμετοχή μου στο/στα lives. Οτιδήποτε χρειαστείς , θα ήταν χαρά μου να βοηθήσω :)
    MariannaP
    13.09.2004, 10:11
    Οrfeus, μην αισθάνεσαι καθόλου άσχημα για την αναποδιά που έτυχε στο προηγούμενο μαγαζί.
    Εξάλλου μην ξεχνάς ότι κάθε εμπόδιο σε καλό!
    Όλα γίνονται για κάποιο λόγο και αυτός ο λόγος είναι να περάσουμε όσο το δυνατόν καλύτερα.

    Ο ζήλος σου και η αποφασιστηκότητά σου πάντως δείχνουν ότι εξελίσεσαι στον καλύτερο διοργανωτή των μεγαλύτερων happenings του Musicheaven.

    Καλό θα ήταν να ανασυντάξουμε την λίστα με τα άτομα μιας και η ημερομηνία έχει μεταφερθεί αρκετα και αρκετοι από αυτούς που μπορούσαν τον Αύγουστο ίσως να μη μπορούν τώρα. Σε αυτό πρέπει να σε βοηθήσουμε εμείς.
    Εγώ πάντως παραμένω στην λίστα και πιστεύω ότι καλύτερη μέρα είναι η Κυριακή.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: MariannaP on 13-09-2004 10:12 ]
    Orfeus
    13.09.2004, 11:49
    Quote:
    Το μέλος Astron στις 12-09-2004 στις 21:46 έγραψε:
    Άντε, ελπίζω να μην αποφασίσουν ξαφνικά να το διακοσμίσουν κι αυτό το μαγαζί, έτσι Γιώργο;
    χεχε



    Άμα γουστάρεις διακόσμηση, μπορώ να το …κανονίσω!!!

    Quote:
    Το μέλος falimento στις 12-09-2004 στις 22:01 έγραψε:
    Εγώ αυτό που έχω να κάνω είναι να επιβεβαιώσω και πάλι την παρουσία και ενεργό συμμετοχή μου στο Live αλλά και να συνοδεύσω τον Orfea αυτήν την Πέμπτη στο τσεκάρισμα του ήχου!



    Θα σου τηλεφωνήσω για την Πέμπτη.

    Quote:
    Το μέλος Hastaroth στις 12-09-2004 στις 22:37 έγραψε:
    Τί ώρα και πού πρέπει να συναντηθούμε;Αν είναι νωρίς το απόγευμα (μετά τις 4 δηλαδή,μπορώ να έρθω και κατ'ευθείαν από το γραφείο στο μαγαζί αυτό(δουλεύω κοντά στην περιοχή).Αλλοιώς θα σάς συναντήσω όπου μού πείτε.



    Αργότερα θα πάμε Αλμπέρτο. Θα σου τηλεφωνήσω και σένα.

    Quote:
    Το μέλος Hastaroth στις 12-09-2004 στις 22:37 έγραψε:
    ΥΓ.Δέν θα πεθάνουμε ποτέ,κουφάλα διακοσμητή



    Αυτό, θα το εκτυπώσω και θα το κολλήσω στην Αγ. Μελετίου!!!

    Quote:
    Το μέλος Giorgos στις 13-09-2004 στις 03:26 έγραψε:
    Orfeus, μου αρέσει η αποφασιστικότητά σου!



    …κι’ εμένα!!!

    Quote:
    Το μέλος linda7 στις 13-09-2004 στις 09:49 έγραψε:
    Τι πιο όμορφο από το να ανοίγεις τον υπολογιστή πρωί πρωί και να διαβάζεις τα υπέροχα νέα του Orfeus:) Ένα μεγάλο μπράβο και από μένα και φυσικά επίσης επιβεβαιώνω τη συμμετοχή μου στο/στα lives. Οτιδήποτε χρειαστείς , θα ήταν χαρά μου να βοηθήσω :)



    Σ’ ευχαριστώ Λίντα!!

    Quote:
    Το μέλος MariannaP στις 13-09-2004 στις 10:11 έγραψε:
    Καλό θα ήταν να ανασυντάξουμε την λίστα με τα άτομα μιας και η ημερομηνία έχει μεταφερθεί αρκετα και αρκετοι από αυτούς που μπορούσαν τον Αύγουστο ίσως να μη μπορούν τώρα. Σε αυτό πρέπει να σε βοηθήσουμε εμείς.



    Για να έχετε κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σας, Κυριακή θα κλείσω για να παίξουμε. Σαφές;

    Η λίστα μας, ήταν αυτή:

    Άσσυ
    Πέννυ
    afro
    _a_r_i_s_
    asteraki
    efterpipalasidou
    geosava
    iriniymin
    MariannaP
    Odisseas
    rivera
    Shai
    Spypal
    stefke
    SteliosG
    VENOS
    XeniaRodo

    Το πρόγραμμα:

    Orfeus
    Astron + Jorge + Orpheus
    Astron + Giorgos + Jorge + Orpheus
    Orpheus
    Falimento + Linda 7 + Giorgos
    Falimento
    Giorgos + Tintalle
    Katya + Orfeus

    Έτσι είχε διαμορφωθεί. Αν υπάρχουν διαφοροποιήσεις, απαντήστε.
    Την Πέμπτη, θα γνωρίζω και τη χρονική διάρκεια του προγράμματος. Αυτό θα μας βοηθήσει για να ξέρουμε πόση ώρα αναλογεί στο κάθε σχήμα.

    Και αφού προσφέρετε τη βοήθειά σας (και σας ευχαριστώ γι’ αυτό), σας ζητάω να έρθετε την Πέμπτη εκεί. Πόσοι μπορείτε; Ας συναντηθούμε στο “Πατατράκ” στις 21.30 – 22.00. Ελάτε να δείτε και το χώρο.

    Καλή σας ημέρα…





    Astron
    13.09.2004, 12:37
    Ναι υπάρχουν διαφοροποιήσεις, δεν ξέρω πώς ακριβώς είχε διαμορφωθεί αυτή η εικόνα... Εγώ θα πω 2-3 τραγουδάκια μόνος το πολύ και θα κανω και 2-3 ντουέτα με τον Jorge. Τα υπόλοιπα πρώτη φορά τα βλέπω
    Orfeus
    13.09.2004, 14:46
    Quote:
    Το μέλος Astron στις 13-09-2004 στις 12:37 έγραψε:
    Ναι υπάρχουν διαφοροποιήσεις, δεν ξέρω πώς ακριβώς είχε διαμορφωθεί αυτή η εικόνα... Εγώ θα πω 2-3 τραγουδάκια μόνος το πολύ και θα κανω και 2-3 ντουέτα με τον Jorge. Τα υπόλοιπα πρώτη φορά τα βλέπω



    Astron μου…Ότι έλαβα στα προσωπικά μηνύματα, αυτά έγραψα. Εσείς μου τα στείλατε. Αλλά δεν είναι θέμα να αγχώνεσαι. Μην τρελαθούμε. Δεν ακολουθούμε κάποια …ατζέντα. Πες ότι είμαστε μόνοι μας και κάνουμε ότι θέλουμε. Εμείς φτιάχνουμε το πρόγραμμα, εμείς το διαφοροποιούμε, εμείς κάνουμε ότι νομίζουμε. ΟΚ?????

    Quote:
    Το μέλος KIT_KAT στις 13-09-2004 στις 12:38 έγραψε:
    Εγώ για Οκτώβρη δεν το βλέπω, αλλά για να μου φύγει το άχτι μιας και θα είμαι Αθήνα μπορώ να έρθω την Πέμπτη, αν μάθω κατά που πέφτει το Μπουρνάζι



    Έλα τώρα… Κατά Περιστέρι μεριά πέφτει το Μπουρνάζι. Άμα πάρεις από την Κηφισού την Κων/πόλεως (γέφυρα Ροσινιόλ) προς το Περιστέρι, βγαίνεις κατ’ ευθείαν στην περίφημη πλατεία με τις καφετέριες που την ξέρει όλος ο κόσμος.
    Το μαγαζί είναι κοντά. Ένα τετράγωνο πίσω από την πλατεία, προς την κατεύθυνση του Δημαρχείου. Άμα χαθείς πάρε με τηλέφωνο…


    Quote:
    Το μέλος Haroulinda στις 13-09-2004 στις 13:29 έγραψε:
    Εγώ δεν θα πώ τίποτα...

    Θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα γιατί έτσι είπε ο Jorge να κάνουμε!!!

    Βλέπεις Jorge που σε ακούω???



    Εσένα θα σου κλείσω ένα live μόνη σου και θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα γιατί έτσι είπε ο Jorge να κάνουμε!!!
    !!!!!



    jorge
    13.09.2004, 14:48
    Orfeus καλή δύναμη, μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά που προσφέρθηκαν! Στηριζόμαστε σε σας! Θέλουμε το 1ο Live να είναι ιστορικό!

    Κάποιες ερωτήσεις:

    1. Υπάρχουν drums;
    2. Υπάρχουν ενισχυτές; Αν ναι, πόσοι;

    Orfeus
    13.09.2004, 15:00
    Quote:
    Το μέλος jorge στις 13-09-2004 στις 14:48 έγραψε:
    Orfeus καλή δύναμη, μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά που προσφέρθηκαν! Στηριζόμαστε σε σας! Θέλουμε το 1ο Live να είναι ιστορικό!

    Κάποιες ερωτήσεις:

    1. Υπάρχουν drums;
    2. Υπάρχουν ενισχυτές; Αν ναι, πόσοι;




    1. Το μαγαζί βάζει και σχήματα με τύμπανα, αλλά τύμπανα δεν έχει. Δεν θα βάλουμε τύμπανα τώρα, γιατί απαιτούνται κάποιες ρυθμίσεις. Ότι φέρει ο Αλμπέρτος θα έχουμε. Εξ άλλου, έτσι συνεννοήθηκα.

    2. Υπάρχει κονσόλα με εισόδους για τρία μικρόφωνα, κιθάρες και πλήκτρα.

    Θα γνωρίζω πολλά περισσότερα την Πέμπτη, που θα τα δω όλα αυτά. ΟΚ???.

    Άβε...
    ancm
    15.09.2004, 15:13
    kalispera,tha hthela me auton ton tropo na dilwsw kai egw sumetoxi sto live pou organwnete,tha eimaste sunolika 4 atoma,enas ek twn opoiwn tha einai kai o Jorge,timi mas,
    profanws mporoun na erthoun kai diaforoi gnwstoi mas na parakolouthisoun ,ok?
    ta tragoudia pou tha etoimasoume einai 3,twra logo xronou tha exarththei apo tous diorganwtes poso na paixoume,emeis pantws leme na etoimasoume 3 kalou kakou,
    eimai sigouros pantws oti tha einai mia wraia bradua.......
    Orfeus
    15.09.2004, 16:06
    Quote:
    Το μέλος ancm στις 15-09-2004 στις 15:13 έγραψε:
    kalispera,tha hthela me auton ton tropo na dilwsw kai egw sumetoxi sto live pou organwnete,tha eimaste sunolika 4 atoma,enas ek twn opoiwn tha einai kai o Jorge,timi mas,
    profanws mporoun na erthoun kai diaforoi gnwstoi mas na parakolouthisoun ,ok?
    ta tragoudia pou tha etoimasoume einai 3,twra logo xronou tha exarththei apo tous diorganwtes poso na paixoume,emeis pantws leme na etoimasoume 3 kalou kakou,
    eimai sigouros pantws oti tha einai mia wraia bradua.......



    Ωραία θα είναι!!!
    Επέτρεψέ μου όμως να σου απαντήσω την Παρασκευή που θα έχω περισσότερες πληροφορίες για τη διάρκεια του προγράμματος.
    Δεν είναι εύκολο για περισσότερες συμμετοχές και αντιμετωπίζω πρόβλημα, γιατί ήδη, όπως είμαστε μέχρι τώρα, αναλογούν 20 λεπτά στο κάθε σχήμα και αυτά, μόνο εάν το πρόγραμμα είναι τρίωρο.
    Καταλαβαίνεις; 20 λεπτά (κατά τη δική μου γνώμη = τίποτα).
    Τι να πείς σε 20 λεπτά;
    Εγώ επιφυλάσσομαι, αλλά εσύ μην απογοητεύεσαι. Θα γίνει και δεύτερο και τρίτο και τέταρτο live και όχι μόνο.
    Μακάρι να είχαμε χρόνο να παίξουν περισσότεροι.
    Ανάμενε. ....PLS!!!

    falimento
    15.09.2004, 21:51
    Λοιπόν αύριο στην ΠΡΟσυνάντηση ή στο τσεκάρισμα του ήχου θα μαστε εγώ ο Οrfeus και η Κάτια..

    Kit kat, Giorgos, Linda7, θα μου επιβεβαιώσουν αύριο, εκτός απροόπτου θα έρθουν

    Jorge?

    Όποιος θέλει να έρθει να στείλει στον Orfeus ή σε εμένα προσωπικό μήνυμα..

    Η ΠΡΟσυνάντηση είναι σημαντική γιατί θα είναι μια καλή ίσως και η μοναδική ευκαιρία πριν το Live να συζητήσουμε ουσιώδη πράγματα για το φεστιβάλ μας..
    Orfeus
    16.09.2004, 02:01
    Η ΠΡΟσυνάντηση είναι σημαντική γιατί θα είναι μια καλή ίσως και η μοναδική ευκαιρία πριν το Live να συζητήσουμε ουσιώδη πράγματα για το φεστιβάλ μας..

    21.45: (Σταθμός Μετρό Σεπόλια) Falimento, Katya, Orfeus

    22.00: ("Πατατράκ") Jorge

    Hastaroth??? Δεν είχα απάντηση στο μήνυμα.

    Kit-Kat: Sorry!!!

    afro
    16.09.2004, 11:23
    Αφου σας ευχηθω οτι καλλιτερο για το επερχομενο χειμωνα οφειλω να σας βγαλω το καπελο και για την αποφαση και για τα παρελειπομενα σχετικα με το live που οργανωνετε. Μεχρι στιγμης δεν εχω λογο να μην ειμαι εκει και οχι μονη μου,εννοειται. Διαβαζω ανελιπως τα οσα διαδραματιζονται οποτε θα ενημερωθω σιγουρα και για τις λεπτομερειες οταν θα υπαρχουν.Αυτο που θα ηθελα να δηλωσω ειναι οτι προτιμω τη Κυριακη γιατι τη Πεμπτη μαλλον θα δυσκολευτω παρα πολυ.....
    eva
    16.09.2004, 21:27
    Συγχαρητήρια στον Ορφέα για το δυναμικό του συντονισμό! Παρακολούθησα όλη την αγωνιώδη προσπάθειά σας να τα καταφέρετε να οργανωθείτε και χαίρομαι που η προσπαθεια αυτή απέδωσε καρπούς!
    Αφου λοιπόν πραγματοποιηθεί αυτό τό 1ο live (με αναμφίβολα τεράστια επιτυχία) θα ήταν πολύ ευχάριστο να ακολουθήσουν και αλλα πολλά και όχι μόνο στην Αθήνα. Μην ξεχνάμε και τη συμπρωτεύουσα, την ο-ο-ο-οοο-όμορφη Θεσσαλονίκη!
    Θα ήταν πολύ ευχάριστο να γινόταν μια τέτοια μουσική συνάντηση και στη Θεσσαλονίκη και είμαι σίγουρη ότι η συμμετοχή θα ήταν εξίσου ενθουσιώδης.
    Θα περιμένουμε!
    rapsodos
    17.09.2004, 09:18
    Γεια σας και απο εμένα. Μετά απο αρκετές μέρες ξαναμπαίνω στο δίκτυο για μια μικρή επαφή. Δεν έχω πολύ χρόνο οπότε δεν μπορώ να γράψω όσα θα ήθελα.
    Καταρχήν Γιώργο (orfeus) μην μας βάζεις στη λίστα με τα ονόματα που θα έρθουν. Είναι πολύ δύσκολο για πολλούς λόγους, θα τα πούμε κατ'ιδίαν. Θα το παλέψω μεχρι τέλους αλλα το πιο σίγουρο είναι να μην τα καταφέρω.
    Πάντως εαν μπορέσω και έρθω , που το εύχομαι , θα ήθελα να μην είμαι στη λίστα με τους συμμετέχοντες μουσικούς. Το χρόνο μου μοιράστε τον στα υπόλοιπα άτομα.
    Εύχομαι η συνάντηση σας να πετυχει και να επαναληφθεί, μπας και μπορέσουμε και εμείς...