ελληνική μουσική
    762 online   ·  210.833 μέλη

    Νταλάρας - Ρέμος: Φωτογραφίες από το μαγαζί που εμφανίζονται

    jorge
    28.12.2004, 13:27
    Αθηνών Αρένα ονομάζεται το μαγαζί που εμφανίζονται ο Γιώργος Νταλάρας και ο Αντώνης Ρέμος. Είναι στην Πειραιώς, στον αριθμό 166. Προσοχή ΟΧΙ στο 116 που νόμιζα εγώ. Εκεί έχει ένα γραφείο ...τελετών!


    Στην Αθηνών Αρένα (χωράει 3000 άτομα) αξίζει να πάει κανείς φέτος. Το πρόγραμμα κράτησε 5,5 ώρες και το πρόγραμμα είναι το ιδανικό για να διασκεδάσει κάποιος με όμορφα τραγούδια και με προσεγμένη ενορχήστρωση, χωρίς πίστα που συνήθως ο ένας πατάει τον άλλον. Αυτό το μαγαζί για μένα δεν είναι "πίστα", είναι μουσική σκηνή. Το οτι κάποιοι σκαρφαλώνουν (δεν έχει σκαλοπάτια) για να χορέψουν, το αποδεικνύει. Θα δείτε βέβαια και λουλούδια και χορούς σε τραπέζια. Όμως με πραγματικά καλή μουσική. Αυτή είναι η διαφορά.

    Οι τιμές είναι αρκετά καλές, ο χώρος ευάερος και το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό και με χιούμορ.

    Αρκετά τα λόγια όμως, ας μιλήσουν οι φωτογραφίες
    Αν θέλετε να δείτε ΟΛΕΣ τις φωτογραφίες που τραβήξαμε και σε πλήρες μέγεθος, ελάτε στο σχετικό άλμπουμ του PhotoHeaven.









    Μη ρωτάτε ποιά χαιρετάει, δε λέω








    Γρηγόρης Πετράκος






    Η ελληνίδα Sarah Brightman (δε θυμάμαι όνομα, sorry)



    Περισσότερες στο σχετικό άλμπουμ του PhotoHeaven.



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 28-12-2004 13:31 ]
    tsuku_elf
    28.12.2004, 15:25
    Έλεος jorge, έλεος δηλαδή! ΄Οχι και "μουσική σκηνή" με Ρέμο! Μη μας τρελαίνεις! ΄Οχι και "μουσική σκηνή" με γαρύφαλλα, στρας, τσιφτετέλια στα τραπέζια και λουλουδούδες!
    SteliosG
    28.12.2004, 15:33
    ...... .........

    θα συμφωνησω με το ξωτικο...

    Και αν είμαι αλάνης φουκαράς, δε φταίω, σας το λέγω...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: SteliosG on 28-12-2004 15:34 ]
    jorge
    28.12.2004, 16:06
    Quote:

    Το μέλος tsuku_elf στις 28-12-2004 στις 15:25 έγραψε:

    Έλεος jorge, έλεος δηλαδή! ΄Οχι και "μουσική σκηνή" με Ρέμο! Μη μας τρελαίνεις! ΄Οχι και "μουσική σκηνή" με γαρύφαλλα, στρας, τσιφτετέλια στα τραπέζια και λουλουδούδες!





    Έχεις πάει ποτέ σε πίστα να δεις τι γίνεται; Έιχες πάει στο Διογένης Παλλας τα προηγούμενα χρόνια να δεις Ρέμο; Φαντάζομαι όχι και πολύ καλά έκανες.

    Εγώ που έτυχε να πάω, δυστυχώς δεν έχω φωτογραφίες από τότε για να συγκρίνεις...
    Η μέρα με τη νύχτα, τι να λέμε...

    Η λέξη "πίστα" για μένα δεν έχει να κάνει με λουλούδια, αλλά με πολλά άλλα πράγματα, όπως τα τραγούδια, τις ενορχηστρώσεις, τη σκηνοθεσία, τα σκηνικά, τον ήχο, τον χώρο γενικότερα και από το αν ο κόσμος χορεύει μαζικά σκυλοτσιφτετέλι και σκυλονησιώτικο δίπλα στον τραγουδιστή. Επομένως δεν πρέπει να με παρεξηγείς που το αντιλαμβάνομαι έτσι.
    frufru
    28.12.2004, 17:17
    Βρε jorge μηπως οντως η ''μουσικη σκηνη'' ηταν στο 116???
    Μηπως το γραφειο τελετων ηταν εκει που πηγες(166)?
    Οχι τιποτα αλλο εγω ξερω πως το γαρυφαλο στα γραφεια τελετων ταιριαζει περισσοτερο απο οτι στις ''μουσικες σκηνες!
    SteliosG
    28.12.2004, 17:20
    Βρε Γιωργο! Και εγω ειμαι φανατικος του Νταλαρα αλλα νομιζω οτι πρεπει να βλεπουμε τα πραγματα λιγο πιο ξεκαθαρα καποιες φορες! Δεν σημαινει οτι επειδη δεν ανεβαινει κανεις στη πιστα το μαγαζι λεγεται "μουσικη σκηνη"! Καταρχην, χωρος που ειναι για 3000 ατομα δε μπορει να λεγεται ετσι! Ειναι χωρος μαζικου γλεντιου και κεφιου (με ολα τα πραλκομενα, βλεπε τσιφτετελια, λουλουδια κλπ κλπ) - χωρος μαζικης καταναλωσης!! Οσο καλη ενορχηστρωση και αν εχει!!!

    "Μουσικη σκηνη" - στο μυαλο μας - ειναι ενας χωρος που πας να ερθεις σε επαφη με το καλλιτεχνη, να δεις τι εχει να σου δωσει με τη μουσικη του, να ερθεις κοντα του και να συμφωνησεις ή να διαφωνησεις μαζο του!!!

    Παντως και εγω θα παω στο Νταλαρα - Ρεμο, ετσι απο περιεργια να δω τη "στροφη" του φιλου μας Γ.Ν.
    SteliosG
    28.12.2004, 17:21
    Βρε frufru δε χρειαζεται να εισαι ετσι ειρωνικη ομως!! Συμφωνω μαζι σου αλλα με μετρο και επιχειρηματα!! Σεβασμος πανω απο ολα!!!
    jorge
    28.12.2004, 17:29
    Quote:

    Το μέλος frufru στις 28-12-2004 στις 17:17 έγραψε:

    Βρε jorge μηπως οντως η ''μουσικη σκηνη'' ηταν στο 116???
    Μηπως το γραφειο τελετων ηταν εκει που πηγες(166)?
    Οχι τιποτα αλλο εγω ξερω πως το γαρυφαλο στα γραφεια τελετων ταιριαζει περισσοτερο απο οτι στις ''μουσικες σκηνες!





    Πολύ καλό το χιούμορ
    jorge
    28.12.2004, 17:37
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 28-12-2004 στις 17:20 έγραψε:
    Δεν σημαινει οτι επειδη δεν ανεβαινει κανεις στη πιστα το μαγαζι λεγεται "μουσικη σκηνη"! Καταρχην, χωρος που ειναι για 3000 ατομα δε μπορει να λεγεται ετσι! Ειναι χωρος μαζικου γλεντιου και κεφιου (με ολα τα πραλκομενα, βλεπε τσιφτετελια, λουλουδια κλπ κλπ) - χωρος μαζικης καταναλωσης!! Οσο καλη ενορχηστρωση και αν εχει!!!



    Ωραία θα το λέω από δω και στο εξής "χώρο μαζικού γλεντιού και κεφιού".


    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 28-12-2004 στις 17:20 έγραψε:
    "Μουσικη σκηνη" - στο μυαλο μας - ειναι ενας χωρος που πας να ερθεις σε επαφη με το καλλιτεχνη, να δεις τι εχει να σου δωσει με τη μουσικη του, να ερθεις κοντα του και να συμφωνησεις ή να διαφωνησεις μαζο του!!!


    Συμφωνώ και επαυξάνω. Ποιός ο λόγος όμως να μην τα κάνεις όλα αυτά σε έναν μεγαλύτερο χώρο;

    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 28-12-2004 στις 17:20 έγραψε:
    Παντως και εγω θα παω στο Νταλαρα - Ρεμο, ετσι απο περιεργια να δω τη "στροφη" του φιλου μας Γ.Ν.




    Ευτυχώς η "στροφή" δεν είναι όσο μεγάλη λένε. Όσες "παραχωρήσεις" έχει κάνει ο Νταλάρας, άλλες τόσες και περισσότερες έχει κάνει και ο Ρέμος. Και η στροφή του Ρέμου είναι για μένα πιο σημαντική. Γιατί αυτόν θα τον ακούμε για τα επόμενα 30 χρόνια, ενώ τον Νταλάρα το πολύ άλλα 10.
    frufru
    28.12.2004, 19:03
    Ok δεν θα τον πικρανω αλλο τον Γιωργο. (Θα περασουμε στην ιδια παρεα και καποιες μερες μαζι)Δεν θελω να με πρηζει για τον Νταλαρα..
    Μονο κατι γιατι δεν κρατιεμαι....!
    Ο Νταλαρας την ''στροφη'' την εχει κανει χρονια τωρα...Μας εντυπωσιαζει μονο φετος που τραγουδαει με τον Ρεμο?
    jorge
    28.12.2004, 20:07
    Frufru μου ελπίζω μέχρι να πάμε στο Καρπενήσι να έχεις πάει στην Αθηνών Αρένα για να κουβεντιάσουμε έχοντας κοινές εικόνες στο μυαλό. Αλλιώς δεν τολμώ να σου πω τι τραγούδια θα παίζω με την κιθάρα μου (ναι, ναι, θα την φέρω!)


    Πάντως τέτοια στροφή δε νομίζω οτι είχε ξανακάνει στο παρελθόν. Γι' αυτό και έκανε εντύπωση. Δεν λέω οτι είναι θετική στροφή. Άλλωστε και ο ίδιος το είπε.

    Στροφές βέβαια έχει κάνει πολλές στο παρελθόν. Καλλιτεχνικές στροφές. Σε κάποιους αρέσουν, σε κάποιους όχι. Πάντως κάθε στροφή έχει προσφέρει κάτι στον αντικειμενικό ακροατή, που ασχολείται μόνο με αυτό που ακούει και όχι με τα υπόλοιπα.
    frufru
    28.12.2004, 21:26
    Σε βλεπω που σοβαρευεις οποτε ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ!

    Ασε που μου μοιαζει σαν απειλη οτι δεν θα φερεις την κιθαρα ετσι και το παρατραβηξουμε!
    Κλυτερα να τα εχουμε καλα για να τα πιουμε ευχαριστα.
    SteliosG
    29.12.2004, 08:07
    Μπορει να εχεις και δικιο για τη στροφη του !!! Θα παω να δω και θα σου πω συντομα !!!

    Παρεπιπτοντως.... μπορεις να κλεισεις τραπεζακι για 2 μονο ατομα ή θα γινω ρεζιλι??? Παιζει καμια περιπτωση να μας βαλουν με αλλους 2 αγνωστους ετσι για να κλεισει το καρεδακι???
    jorge
    29.12.2004, 11:46
    No idea. Καλύτερα να τους πάρεις ένα τηλέφωνο:

    PANTHEON, ΑΘΗΝΩΝ ΑΡΕΝΑ
    Πειραιώς 166
    Τηλ. 210-34.71.111
    Orfeus
    31.12.2004, 00:01
    .....Νταλαρέμος!!!!!!!




    christ25
    31.12.2004, 01:09
    Παρεπιπτοντως.... μπορεις να κλεισεις τραπεζακι για 2 μονο ατομα ή θα γινω ρεζιλι??? Παιζει καμια περιπτωση να μας βαλουν με αλλους 2 αγνωστους ετσι για να κλεισει το καρεδακι???

    Auto mou thimizei to kineziko estiatorio sti China Town (Agglia)opou eimastan mono dio atoma k mas evalan se trapezi me alla atoma agnosta.to mono pou ekanan itan na traviksoun apla to komati apo to xartino trapezomadilo tou strogilou trapeziou pou mas adistixouse k na valoun kainourgio.to fagito omos de sigrinotan(k tora de boro na fao tipota,ti vgazo me analata kai nerovrasta )

    oti aksizei ponaei,k einai diskolo


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: christ25 on 31-12-2004 01:11 ]
    Orfeus
    31.12.2004, 03:12
    Quote:

    Το μέλος christ25 στις 31-12-2004 στις 01:09 έγραψε:

    Auto mou thimizei to kineziko estiatorio sti China Town (Agglia)opou eimastan mono dio atoma k mas evalan se trapezi me alla atoma agnosta.to mono pou ekanan itan na traviksoun apla to komati apo to xartino trapezomadilo tou strogilou trapeziou pou mas adistixouse k na valoun kainourgio.to fagito omos de sigrinotan (k tora de boro na fao tipota, ti vgazo me analata kai nerovrasta )

    oti aksizei ponaei,k einai diskolo
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: christ25 on 31-12-2004 01:11 ]





    Δηλαδή θέλεις να πεις ότι το Κινέζικο φαγητό ....πονούσε κι' ήταν δύσκολο;
    Κατέβαινε δύσκολα απ' το ...λαρύγγι;
    Μα γιατί δεν έφευγες χρυσέ μου;
    Έπρεπε να το φας όλο και να υποφέρεις έτσι;


    athanos
    31.12.2004, 09:26
    Νταλαρέμος ε?Καλό το λογοπαίγνιο,κατι σαν το Δεσποινάνα Βανδίσση..
    Παιδιά φέτος είναι ούτως ή άλλως η χρονιά των "περίεργων" μουσικών διδύμων,οπότε γιατί αναρωτιέστε?Εμένα προσωπικά δε μου αρέσει και ο Ρέμος ιδιαίτερα,οπότε δεν ξέρω αν θα πήγαινα..Είναι θέμα διάθεσης που έχει ο καθένας καθαρά...Τι θέλει και τι περιμένει να δει!!
    Θα προτιμούσα να δω τη σύμπραξη Σαββόπουλου-Πορτοκάλογλου ας πούμε...
    Και κάτι για Καρπενήσι άκουσα!Είναι κανείς από εκει΄?Γιατί και μένα το χωριό μου είναι κοντά..

    Καλή χρονιά σε όλους!!!


    frufru
    31.12.2004, 14:37
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 31-12-2004 στις 00:01 έγραψε:

    .....Νταλαρέμος!!!!!!!











    christos-reg
    01.01.2005, 20:40
    Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Jorge! To πρόγραμμα στο "Αθηνών Αρένα" μου άρεσε.
    Εδώ και ένα αναλυτικό report:

    http://www.dalaras.com/forum/index.php?s=24fe3f7a74e72ce2a71e68cfb28c0521&act=ST&f=3&t=2145&st=100&#entry37703

    Βy the way... Jorge που εξαφανίστηκες την Κυριακή?! Δεν πρόλαβα να σε χαιρετήσω! !


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: christos-reg on 01-01-2005 20:41 ]