ελληνική μουσική
    619 online   ·  210.846 μέλη

    Νίκος Παπάζογλου (τι θα γίνει με τη νέα δουλειά;;;;;;)

    baBbis
    29.09.2005, 01:59
    Γεια χαρά και πάλι παιδιά!! Θεωρώ ότι είμαι ο τελευταίος που θα πει κακή κουβέντα για τον Παπάζογλου (και είμαι), ΑΛΛΑ τι θα γίνει με τη νέα δουλειά του;;; έχει κανείς πληροφορίες εκτός από αυτές που μας λένε τα ραδιόφωνα τα τελευταία δύο χρόνια (και παραπάνω) ότι είναι ουσιαστικά έτοιμη και ότι κυκλοφορεί άμεσα;;;
    Αναφέρομαι φυσικά σε πλήρη δουλειά και όχι στο τελευταίο μεμονωμένο κομμάτι...
    Κάτι άλλο τώρα... ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΦΕΤΟΣ Ο ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ; (μήπως μου διέφυγε εμένα η παρουσία του στην Αθήνα συναυλιακά;)

    Και τέλος τα νησιώτικα "Γειτόνοι" και "καράβι θα αρματώσω" που λέει στις συναυλίες του υπάρχουν δισκογραφικά; (σε δίσκους του Νίκου ξέρω ότι δεν υπάρχουν)

    ό,τι και να μας κάνει τον αγαπάμε....

    Χαιρετώ...
    xristoforoupanagiotis
    29.09.2005, 08:39
    baBbis το καλοκαίρι ο Νίκος Παπάζογλου έγραψε το τραγούδι για τους ιστιοπλοϊκους αγώνες Aigean Reggata ου έγινα το καλοκαίρι στο Αιγαίο το τραγούδι είχε τον τίτλο "ορτσα πρίμα" και ακούστηκε αποκλειστικά στο Ραδιόφωνο Λυχνάρι(αν δεν παινέψουμε υο σπίτι μας...).Σύμφωνα τώρα με τον manager του ο νέος δίσκος κυκλοφορεί μέσα στο Φθινόπωρο μάλιστα είπε για Σεπτέμβρη ο μήνας έφυγε αλλά δίσκος άφαντος...Ο δίσκος του Παπάζογλου θα περιλαμβάνει εκτός απο το Ορτσα πρίμα και τις Σριγμές που έγραψε ο Παπάζογλου για την ταινία της Αλεξανδράκη Νοσταλγος σε νέα ομως ενορχήστρωση απο αυτήν που έχουμε ακούσει, με πνευστά.
    Προς το παρών περιμένουμε
    Α! όσο για τα τραγούδια θα ψάξω και θα σου πώ

    beatlus
    29.09.2005, 16:16
    Ναι, νομίζω -γιατί πια θα πρέπει για μια ακόμη φορά να είμαστε επιφυλακτικοί με τον Νικόλα- πως υπάρχει νέο δελτίο τύπου που κάνει λόγο για τον Δεκέμβριο... Ομως -προς τον ίδιο πάει αυτό- να ξέρεις Νίκο Παπάζογλου ότι σαφώς σεβόμαστε τον χρόνο που εσύ ο ίδιος δίνεις στον εαυτό σου για να βγάλεις τελικά ένα υλικό, άλλωστε η αισθητική στις επιλογές σου δεν μας αφήνει περιθώρια για να αμφιβάλλουμε για την ποιότητα και της νέας δουλειάς, όμως αν μας επιτρέπεις στο μέτρο που ισχύει η αμφόδρομη σχέση καλλιτέχνη κοινού... θα θέλαμε επιτέλους να ακούσουμε τα νέα σου τραγούδια! Πάει πολύ καιρός από την τελευταία δουλειά, η κατά καιρούς συνεργασίες σου μεγαλώνανε την αγωνία και εν πάσει περιπτώσει λαχταρούμε για το τραγούδισμά σου (όπως λες και 'συ ο ίδιος)! Αντε καλώς να ορίσει...
    beatlus
    29.09.2005, 16:20
    Συγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη... είμαι στη δουλειά και βιάζομαι
    drakonikolis
    01.10.2005, 21:00
    Χθες το βράδυ παρακολούθησα μία εκπομπή στη ΝΕΤ στις 12 στην οποία ήταν καλεσμένος ο Νίκος Παπάζογλου και ο οποίος είπε ότι η καινούρια του δουλειά θα κυκλοφορήσει εντός του Οκτωβρίου.¶ντε ρε Νικόλα,αμήν και πότε.
    tranzistoraki
    02.11.2005, 01:23
    Νέος δίσκος από τον Νίκο Παπάζογλου

    Δέκα χρόνια μετά το άλμπουμ «Όταν κινδυνεύεις παίξε την πουρούδα», ο Νίκος Παπάζογλου ετοιμάζεται πολύ σύντομα να κυκλοφορήσει νέα δισκογραφική δουλειά, πάντα στη ΛΥΡΑ. Η κυκλοφορία του νέου άλμπουμ αποτελεί μεγάλη είδηση, δεδομένου του ότι ο Παπάζογλου απέχει από τη δισκογραφία από το 1995. Το υλικό, που δουλεύεται εδώ και αρκετό καιρό από τον Ν. Παπάζογλου, είναι στις μίξεις και αναμένεται να εντυπωσιάσει. Ήδη, το τραγούδι «Στιγμές» που έγραψε για την κινηματογραφική ταινία «Η νοσταλγός» και θα περιλαμβάνεται στο νέο άλμπουμ, παίζεται στους ραδιοφωνικούς σταθμούς και προκαλεί μεγάλη αδημονία!
    Πηγή : LYRA


    Με επικοινωνία με την Λύρα το μόνο που γνωρίζουν είναι το πως θα λέγετε το cd!

    10 χρόνια περιμέναμε... ας περιμένουμε λίγο ακόμα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tranzistoraki στις 02-11-2005 01:31 ]
    EffieKakaflika
    02.11.2005, 12:41
    Το χειμώνα πάντως ήταν στο Ζυγό με την Λιζέτα Καλημέρη και την Μαρία Λούκα.


    tranzistoraki
    02.11.2005, 17:05
    To cd θα λέγετε "Μάγισσα σελήνη".
    AlienP
    02.11.2005, 17:42
    υπομονή παιδάκια θα μπει στα κουτάκια του το cd και σύντομα ελπίζω και στις καρδιές μας...
    hamenos
    18.11.2005, 15:37
    Από το πρωί ακούμε στα ραδιόφωνα τη ΜΑΓΙΣΣΑ ΣΕΛΗΝΗ! Από το νεο cd του Νικόλα σε στίχους 'Αλιεν Π Καφετζοπούλου και γουστάρουμε πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : hamenos στις 18-11-2005 15:38 ]
    hamenos
    18.11.2005, 19:02
    στο τέλος του μήνα θα κυκλοφορήσει τελικά... άντε!!!
    beatlus
    21.11.2005, 16:32
    Παιδιά, άκουσα κι εγώ σήμερα το πρωί το ΜΑΓΙΣΣΑ ΣΕΛΗΝΗ και παρατήρησα πρώτον ότι το τραγούδι έχει το χρώμα αυτό που χαρακτηρίζει τον Παπάζογλου -κατά τη γνώμη μου- και δεύτερον ότι στα γυρίσματα του ρεφρέν θυμίζει τα ανάλογα του Υδροχόου... Τί λέτε επ' αυτού? Το cd έρχεται σε λίγες ημέρες! Αϊντε και φύγαμε!
    StevieRayVaughn
    21.11.2005, 18:16
    Καταρχήν το CD είναι έτοιμο!!
    Η αλήθεια είναι ότι ο Νικόλας παιρνά τις ταινίες από .....μικροσκόπιο μέχρι να μεινει ευχαριστημένος.Αρκετές φορές δε ,ως τελειομανής, ξανά και ξανά και ξανά ηχογραφεί μέρη και κομμάτια από τα τραγούδια του έως ότου μείνει απόλυτα ικανοποιημένος!!!!Τια αυτό τον λόγο αργούνε λίγο [!!!] τα CD.
    Παρόλα αυτά είναι έτοιμο και όλα τα τραγούδια είναι εξαιρετικά!(μπορεί και να με παρασύρει και ο ήχος των ΛοξοΦαλαγγιτών και το ηχόχρωμα του Νικ)
    Παραμένουν δυστυχώς κάτι διαδικαστικά και αναμένεται να κυκλοφορήσει το αργότερο μέχρι τα μέσα....Δεκεμβρίου!
    Α!!!Κάπου διάβασα στο topic για κάποιον manager. Από όσο ξέρω ο Παπάζογλου δενέχει φυσικά, εκτός από κάποια δικά του συγγενικά πρόσωπα , και πάλι ως σύμβουλους!
    Αυτά προς το παρόν αν και το όλο θέμα σηκώνει πάρα πολύ ανάλυση και σχολιασμό, θα προσπαθήσω να συγκρατηθώ!!!(Γιατί τη διαδικασία της ηχογράφησης μερικών τραγουδιών και την προαναγγελία τους τα παρακολουθώ 3+ χρόνια τώρα)Υπομονή
    mirmigaki
    22.11.2005, 16:47
    ti wraia ta stihakia sou Alienaki mou!!!
    Akousa kai ta 2 tragoudakia apo MELODIA kali epitihia!!! Kai kali sinexia vre!
    beatlus
    22.11.2005, 16:54
    Σήμερα άκουσα στον "Μελωδία" πως το cd θα είναι στα καταστήματα τη Δευτέρα! Ισχύει? Γνωρίζει κανείς (...κύριε, Παπαμιχάλη?)
    xristos
    22.11.2005, 17:31
    O κ. Παπαμιχάλης δεν έχει ιδέα...
    Το μόνο που ξέρω είναι οτι χαίρομαι για την Πηγή μας...!


    MarthaM
    22.11.2005, 21:52
    Πέρσι το Δεκέμβρη που τον πέτυχα Αθήνα μου είχε πει πως θα έβγαινε το cd το Πάσχα. Τον Αύγουστο που μια συνεργάτιδά μου του πήρε συνέντευξη είχε πει ότι ήταν ήδη έτοιμη η δουλειά και θα έβγαινε Σεπτέμβρη.
    Νικόλα, μας ταλαιπωρείς. Ο,τι και να είναι ..κυκλοφόρα το! έχεις πιστό κοινό που περιμένει με αγωνία!

    AlienP
    23.11.2005, 10:57
    28/11/2005
    ΜΑΪΣΣΑ ΣΕΛΗΝΗ ΜΕ 15 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

    Καλές ακροάσεις!
    AlienP
    23.11.2005, 11:05
    Quote:

    Το μέλος xristos στις 22-11-2005 στις 17:31 έγραψε:

    O κ. Παπαμιχάλης δεν έχει ιδέα...
    Το μόνο που ξέρω είναι οτι χαίρομαι για την Πηγή μας...!







    Εμένα τώρα μάτια μου γιατί μου ήρθε να πω:
    η χαρά μας και το χάλι μας...

    Ξέρεις μου φαίνεται αστεία αυτή η ιστορία να σε ακούω να με αναγγέλεις
    nefos
    23.11.2005, 18:02


    @ Πηγούλα σε ανακοίνωσε πολύ γλυκά αμέ! Τα κοπλιμέντα από κοντά μαζί με τις αγκαλιές!