ελληνική μουσική
    587 online   ·  210.848 μέλη

    Θανάσης Παπακωνσταντίνου

    drakonikolis
    27.10.2005, 12:53
    Σίγουρα ένα όνομα το οποίο έλειπε από το forum είναι ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου.Ένας τραγουδοποιός ο οποίος έχει αφήσει έντονο το στίγμα του στην έντεχνη?(αχαρακτήριστο είδος μουσικής αυτή του Θανάση).Είναι ανακάλυψη του Νίκου Παπάζογλου και γι΄αυτό και οι πρώτοι δίσκοι του,έχουν τη φίρμα των στρογγυλών δίσκων,σήμα κατατεθέν του Νίκου Παπάζογλου.Ο Θανάσης έχει κάνει 7(αν δεν κάνω λάθος) προσωπικούς δίσκους,Αγία Νοσταλγία,Στην Ανδρομέδα και στη γη,Λάφυρα,Της αγάπης γερακάρης,Βραχνός Προφήτης,Αγρύπνια και το τελευταίο Live του μαζί με την εξαιρετική ορχήστρα του,τους Λαικεδέλικα.Ο Θανάσης έχει συνεργαστεί στους δίσκους του με αρκετούς καλλιτέχνες όπως είναι οι Askhabad,η Μελίνα Κανά,ο Σωκράτης Μάλαμας,ο Νίκος Παπάζογλου,ο Γιάννης Αγγελάκας,η Λιζέτα Καλημέρη,ο Γιώργος Μιχαήλ και η Μάρθα Φριτζήλα.Η μουσική του Θανάση έχει ένα διαφορετικό ηχόχρωμα το οποίο ελκύει το κοινό και σίγουρα θα μας κρατάει για πολλά χρόνια ακόμη καθηλωμένους με την εξαιρετική μουσική του. Σχόλια και απόψεις για τον Θανάση!
    stipiothliptis
    27.10.2005, 13:18
    Ποιό όνομα έλειπε?
    Ε δεν έλειπε....
    Για κοίτα εδώ http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?mop=modload&name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=3266&forum=18 ... όπως και αλλού έγιναν αναφορές, έστω με αφορμή κάποιες συναυλίες...

    Επίσης υπάρχει και το site του Θανάση και μάλιστα στην πρώτη σελίδα του ΜΗ.
    Οπως και να 'χει, είναι "πρόταση" ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου. Ελπίζω να εξακολουθεί για καιρό να μας γεμίζει μουσικά.
    kastoras81
    30.11.2005, 03:35
    Παιδιά μήπως ξέρεται πότε βγαίνει ο καινουριος του δίσκος?Εχω ακούσει αρκετά ανέκδοτα τραγούδια στις τελευταίες του συναυλίες αλλά δίσκο δεν βλέπω!έχετε ακούσει τίποτα?

    YROIDIS
    01.12.2005, 00:55
    Για ρίξε μια ματιά στο www.koiladatwntempwn.gr στην επιλογή "Η γωνιά του Θανάση" να δεις τι λέει ο ίδιος...
    beatlus
    01.12.2005, 16:38
    Αυτόν τον καιρό δουλεύει με τους μουσικούς του κομμάτια (όχι πάντως συστηματικά)... Νομίζω ότι είναι ακόμη απροσδιόριστη η ημερομηνία, αλλά θα φροντίσω να μάθουμε περισσότερα σε λίγες ημέρες, οκ?
    T_A_Z_Z
    08.04.2006, 11:45
    Ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου θα συμμετέχει σε συναυλία αλληλεγγύης στους εργαζομένους στη Βιομηχανία Φωσφορικών Λιπασμάτων που θα γίνει στην Υδρόγειο στις 12/4/06
    Στη συναυλία θα συμμετέχουν επίσης: Μανώλης Ρασούλη, Δημήτρης Ζερβουδάκης, Λιζέττα Καλημέρη, Γιάννης Μήτσης, Θωμάς Κοροβίνης, Παντελής Θεοχαρίδης, Γιώργος Αετόπουλος & Ευγένιος Δερμιτάσογλου

    Είσοδος: 5 ευρώ
    Πληροφορίες: 2310 516515
    rory166
    08.04.2006, 20:53
    μια νυχτα θα'ρθει απο μακρια
    βρε αμαν αμαν αμαν,αερας πεχλιβανης
    sea_like_eyes
    11.09.2008, 15:20

    ''...Όταν χαράζει, ο πρώτος στεναγμός
    βγαίνει απ' τα πιο σφιγμένα χείλη
    σαν πεταλούδα, στη καμαρή πετά
    ψάχνοντας άνοιγμα να φύγει...''

     

    Υ.Γ . . . .


    Peace18
    11.09.2008, 22:55

    Βγάλ' τα πέρα μοναχή σου,

    όπως κάναμε όλοι μας...

    Ωχωχωχ, *αμώ το πορτοφόλι μας....

    Εγω πάλι θέλω να επιβεβαιώσω αυτό που άκουσα από ράδιο-αρβύλα... Ο Μάλαμας και ο Θανάσης θα είναι μαζί τον χειμώνα ή όχι;;

    Και πότε βγαίνουν ημερομηνίες;;;Innocent


    Nafpaktos___
    11.09.2008, 23:33

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 11-09-2008 στις 22:55 έγραψε...

    Βγάλ' τα πέρα μοναχή σου,

    όπως κάναμε όλοι μας...

    Ωχωχωχ, *αμώ το πορτοφόλι μας....

    Εγω πάλι θέλω να επιβεβαιώσω αυτό που άκουσα από ράδιο-αρβύλα... Ο Μάλαμας και ο Θανάσης θα είναι μαζί τον χειμώνα ή όχι;;

    Και πότε βγαίνουν ημερομηνίες;;;Innocent



     

    Θα ειναι μαζι το επομενο καλοκαιρι!{#emotions_dlg.rockon}


    giorth
    12.09.2008, 00:57

    Σίγουρο αυτό; Απίστευτο μου φαίνεται! Σωκράτης και Θανάσης μαζί! Ζήτω!


    Kokkini-obrela
    27.12.2008, 00:19

    Πως σας φαινεται η συνεργασια του με τον Σαββοπουλο???Λιγο αταιριαστοι δεν ειναι?