ελληνική μουσική
    726 online   ·  210.833 μέλη
    anna2405
    14.02.2007, 23:16
    Πείτε μου τι γνώμη σας γι αυτό το συγκρότημα που ύπαρχει στη μουσική σκηνή για χρόνια! Πως βλέπεται την πορεία τους? Πιστεύεται οτι έχει φθαρεί η ποιότητα τους κατά τη διάρκεια και τις αλλαγές των μελών τους?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 19-02-2007 15:55 ]


    moufixtros
    14.02.2007, 23:32
    είναι απίθανοι και πραγματικά έδωσαν ένα διαφορετικό στίγμα στη μουσική.Πολλοί που τους ακούν μου έλεγαν ότι επαναλαμβάνονται μουσικά.Δεν το παραδεχόμουν ,όμως μπορεί να είναι αλήθεια.όπως και να χει χαίρομαι που υπάρχουν και τουε ακούμε και ζω για να τους δω ζωντανά.Θα γινόταν ΟΟΟΟ χαμός.
    mediate
    14.02.2007, 23:40
    πολυ καλη μπαντα
    αλλα επαναλαμβανετε μετα το καλιφορνικεισον
    maspa
    14.02.2007, 23:54
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 14-02-2007 στις 23:38 έγραψε...

    Μαπα το καρπουζι... Χαζο-αμερικανο-μοντερνο-ροκ... Τα ιδια και τα ιδια σε καθε αλμπουμ...



    Μη σ'ακούσει η vero κακομοίρη μου...
    ominous
    15.02.2007, 12:46
    Τσιμπιτε..Αν θελεις πιο ευγενικα την αποψη σου..
    Αυτο που βλεπω ειναι οτι σε καθε αλμπουμ ειναι διαφορετικοι,δεν παρατηρω επαναληψη στο ελαχιστο.
    Καθε φορα εμφανιζονται με νεες ιδεες και εμπνευσεις..
    Αν σε χαλανε αποψη σου.Και τα καρπουζια κρατα τα για το καλοκαιρακι..
    anna2405
    15.02.2007, 12:48
    Παράθεση:

    Το μέλος moufixtros στις 14-02-2007 στις 23:32 έγραψε...

    είναι απίθανοι και πραγματικά έδωσαν ένα διαφορετικό στίγμα στη μουσική.Πολλοί που τους ακούν μου έλεγαν ότι επαναλαμβάνονται μουσικά.Δεν το παραδεχόμουν ,όμως μπορεί να είναι αλήθεια.όπως και να χει χαίρομαι που υπάρχουν και τουε ακούμε και ζω για να τους δω ζωντανά.Θα γινόταν ΟΟΟΟ χαμός.



    και εγώ πολύ θα ήθελα να τους ακούσω live !
    anna2405
    15.02.2007, 12:51
    όσο για την επανάληψη παιδιά το έχω κ εγώ πολλές φορές απο άτομα που δεν ασχολούνται με αυτό το συγκρότημα...αν ακούσουν όμως πραγματικά τη μουσική που βγάζουν και τις ιδέες τους πάνω στους στίχουσ, θα καταλάβουν ότι κάνουν λάθος! tsibitos, σ ευχαριστώ που συμμετέχεις στο θέμα μου μ'αρέσει να απανάω στις αντίθετες απόψεις γιατι έτσι μαθαίνουμε όλοι !

    ola gyrizoun, 3anagyrizoun, liwnoun teleiwnoun kai 3anarxizoune !!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : anna2405 στις 15-02-2007 12:52 ]


    lianameladaki
    15.02.2007, 15:12
    η αληθεια ειναι οτι το stadium arcadium ειναι σχετικα απογοητεττικο σε σχεση με αυτο που περιμενα,αλλα αυτο δεν το κανει κακο cd ισα ισα ηταν ενα απο τα καλητερα του 2006,οπως και να χει μην ξεχναμε οτι δεν ειναι λογικο να περιμενουμε απο ενα ματσο σαρανταρηδες να συνεχιζουν να γραφουν τις ιδιες απιστευτες funk κομματαρες που εγραφαν μεχρι και το blood sugar sex magic ...παρολλα αυτα οι peppers ειναι και θα ειναι παντα ξεχωριστοι και θα εχουν παντα το δικο τους μοναδικο υφος και κορυφαιο στυλ...
    snakous
    15.02.2007, 15:25
    re ominous tha mas plakwseis kiolas epeidi den akoume tous peppers? egw kserw pws tous akoun kati koritsakia (15-17 xronwn,trentoula) sta starbucks. Forane All Star kai nomizoun pws einai rokoudes. Auto ta leei ola...
    lianameladaki
    15.02.2007, 15:32
    Παράθεση:

    Το μέλος snakous στις 15-02-2007 στις 15:25 έγραψε...

    re ominous tha mas plakwseis kiolas epeidi den akoume tous peppers? egw kserw pws tous akoun kati koritsakia (15-17 xronwn,trentoula) sta starbucks. Forane All Star kai nomizoun pws einai rokoudes. Auto ta leei ola...


    εγω παλι γιατι νομιζω οτι πρεπει εσυ να χαλαρωσεις?αυτα τα κοριτσακια που λες μακαρι να ακουγανε peppers μηπως και ανοιγε λιγο το κεφαλι τους,και αμφιβαλλω αν καμια απο αυτες η ακομα και αν εσυ εχεις ακουσει τα πρωτα χρονια των peppers,οταν ζουσαν σε τεντωμενο σκοινι και εγραφαν οτι αγαπαγαν σε funk τρελες...αρα λοιπον οι πληροφοριες σου για το κοινο τους μαλλον δεν ειναι σωστες...
    anna2405
    15.02.2007, 15:32
    Παράθεση:

    Το μέλος lianameladaki στις 15-02-2007 στις 15:12 έγραψε...

    η αληθεια ειναι οτι το stadium arcadium ειναι σχετικα απογοητεττικο σε σχεση με αυτο που περιμενα,αλλα αυτο δεν το κανει κακο cd ισα ισα ηταν ενα απο τα καλητερα του 2006,οπως και να χει μην ξεχναμε οτι δεν ειναι λογικο να περιμενουμε απο ενα ματσο σαρανταρηδες να συνεχιζουν να γραφουν τις ιδιες απιστευτες funk κομματαρες που εγραφαν μεχρι και το blood sugar sex magic ...παρολλα αυτα οι peppers ειναι και θα ειναι παντα ξεχωριστοι και θα εχουν παντα το δικο τους μοναδικο υφος και κορυφαιο στυλ...



    Πιστεύω πως είναι αρκετά φυσιολογικό να μην περιμένουμε τα ίδια κομμάτια με τα κομμάτια που έγραφαν στη αρχή.. κυρίως γιατί εχουν αλλάξει οι συντελεστές και πιστεύω οτι ήταν μεγάλες απώλειες κάποιοι τραγούδιστες που "εγκατέλειψαν το συγκρότημα! Ωστόσο και πάλι ειναι κορυφαίοι στο είδος της μουσικής που γράφουν!
    snakous
    15.02.2007, 15:37
    einai tixaio pou mou apantane kopeles mono? oriste loipon. epanalambanomai gia to eidos twn thaumastwn tous. oso gia ta pallia exw akousei kai egw kapoies fimes,
    anna2405
    15.02.2007, 15:38
    Παράθεση:

    Το μέλος snakous στις 15-02-2007 στις 15:25 έγραψε...

    re ominous tha mas plakwseis kiolas epeidi den akoume tous peppers? egw kserw pws tous akoun kati koritsakia (15-17 xronwn,trentoula) sta starbucks. Forane All Star kai nomizoun pws einai rokoudes. Auto ta leei ola...



    Καταρχήν ειμαι 21 και δεν φορεσα ποτε στη ζωη μου All Star.. το να ακους και να καταλαβαίνεις ενα συγκρότημα ειναι θέμα νοοτροπίας και χαρακτήρα! επίσης καλέ μου φίλε ειναι δικαίωμα του κάθε ανθρώπου να έχει τη δική του άποψη και αυτή να γίνεται σεβαστή απο τους άλλους! εσύ τι μουσική ακούς? Α επίσης για να ξεκαθαρίσω κάτι, λατρευω το ίδιο πολυ και την κλασσική μουσική.. παίζς κιθάρα απο τα 10 μου! μακάρι όλοι να μπορούσαν να νιώσουν τη μουσική αρκετά ώστε να ακουνε διαφορα είδη και να τους αρέσουν εξίσου!
    moufidis
    15.02.2007, 15:39
    Παράθεση:

    Το μέλος lianameladaki στις 15-02-2007 στις 15:32 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος snakous στις 15-02-2007 στις 15:25 έγραψε...

    re ominous tha mas plakwseis kiolas epeidi den akoume tous peppers? egw kserw pws tous akoun kati koritsakia (15-17 xronwn,trentoula) sta starbucks. Forane All Star kai nomizoun pws einai rokoudes. Auto ta leei ola...


    εγω παλι γιατι νομιζω οτι πρεπει εσυ να χαλαρωσεις?αυτα τα κοριτσακια που λες μακαρι να ακουγανε peppers μηπως και ανοιγε λιγο το κεφαλι τους,και αμφιβαλλω αν καμια απο αυτες η ακομα και αν εσυ εχεις ακουσει τα πρωτα χρονια των peppers,οταν ζουσαν σε τεντωμενο σκοινι και εγραφαν οτι αγαπαγαν σε funk τρελες...αρα λοιπον οι πληροφοριες σου για το κοινο τους μαλλον δεν ειναι σωστες...



    Συμφωνώ. Κι εγώ ακούω RHCP, και δεν είμαι 15 χρονο κοριτσάκι (νομίζω).

    Γενικά, ας ακούει ο καθένας, ό,τι τον εκφράζει, χωρίς να κατακρίνει με αυτόν τον τρόπο, τα ξένα προς αυτόν ακούσματα.

    Και μια γενική παρατήρηση: ΠΡΩΤΑ να ακούτε σε βάθος, και μετά να κρίνετε.


    lianameladaki
    15.02.2007, 15:41
    Παράθεση:

    Το μέλος snakous στις 15-02-2007 στις 15:37 έγραψε...

    einai tixaio pou mou apantane kopeles mono? oriste loipon. epanalambanomai gia to eidos twn thaumastwn tous. oso gia ta pallia exw akousei kai egw kapoies fimes,


    μη στεκεσαι σε φημες...παντως,για την ιστορια σε σχετικο poll που εγινε στο μεγαλυτερο site με fans τους τα αποτελεσματα ηταν 95% αντρες ,5% κοπελες
    anna2405
    15.02.2007, 15:45
    Παράθεση:
    Συμφωνώ. Κι εγώ ακούω RHCP, και δεν είμαι 15 χρονο κοριτσάκι (νομίζω).

    Γενικά, ας ακούει ο καθένας, ό,τι τον εκφράζει, χωρίς να κατακρίνει με αυτόν τον τρόπο, τα ξένα προς αυτόν ακούσματα.

    Και μια γενική παρατήρηση: ΠΡΩΤΑ να ακούτε σε βάθος, και μετά να κρίνετε.





    εεετσιιιιι !!!! καταξιωμένος σταρ αισθησιακών ταινιών?? χμμμ, θες βοήθεια? χαχ αχαχα
    vero
    15.02.2007, 15:51


    πεθαινωωωωωωωωωωωωωωωω απο τα παλια κομματια τους!!!!!
    (οκ σνακουσ ετσι ειμαι εεεε?) οκ θα τα πουμε αλλη στιγμη


    παιδες σορρυ αλλα επειδη πρεπει να ειμαστε και συμφωνοι με τους κανονισμους τους σιτε εχει και αλλο τοπικ με τους αγαπημενους μου
    swkraths
    15.02.2007, 15:52
    Αν και είμαι περισσότερο λάτρης του παλιού κλασσικού ροκ νομίζω πως έχουν βγάλει μερικά καλά κομμάτια...Δε ξέρω ,και δε νομίζω, αν μείνουν στην ιστορία σαν ένα από τα κορυφαία συγκροτήματα αλλά μια πορεία ομολογώ ότι την έχουν και το κυριότερο σταθερά αξιόλογη.
    Λίγη ηρεμία βρε παιδιά....
    vero
    15.02.2007, 15:55
    θα εχουμε και φοτο αποκλειστικες μετα
    anna2405
    15.02.2007, 15:58
    Παράθεση:

    παιδες σορρυ αλλα επειδη πρεπει να ειμαστε και συμφωνοι με τους κανονισμους τους σιτε εχει και αλλο τοπικ με τους αγαπημενους μου



    Σ ευχαριστώ αλλά εψαχνα εχτες να βρώ το τόπικ με τους αγαπημένους μας και δεν το βρήκα