ελληνική μουσική
    306 online   ·  210.844 μέλη

    Κοιτα τι εκανες, 10-03: Στελιος Καζαντζιδης

    biologist80
    11.03.2007, 03:10
    Ενα μεγαλο μπραβο αξιζει σε οσους δεν φοβουνται και δεν δισταζουν να τιμησουν το ονομα του ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ....Ειτε το θελουμε ειτε οχι ο ανθρωπος αυτος σηκωσε ενα ολοκληρο εθνος στις πλατες του,μονο με το χαρισμα της φωνης που του εδωσε ο θεος........"Θεραπευσε"και"θεραπευει"εκατομμυρια ψυχες με το τραγουδι του...Κανεις δεν αμφισβητει την προσφορα του μεγαλου ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ,του μεγαλου ΓΑΒΑΛΑ,ΠΕΡΠΙΝΙΑΔΗ,ΜΠΙΘΙΚΩΤΣΗ και τοσων αλλων στυλοβατων του γνησιου λαικου μας πενταγραμμου,ωστοσο ο Στελιος περπαταγε σε αλλα περιβολια....Ηταν αναγνωρισμενος απο ολους τους συναδελφους του και ολοι το ομολογουσαν και οσοι ειναι εν ζωη το ομολογουν αφοβα και καθαρα ακομη.......Πολλους τους πιανει πανικος στο ακουσμα και μονο του ονοματος του Καζαντζιδη,χωρις να εχουν μπει καν στον κοπο να ακουσουν λιγο παραπανω τη δουλεια του ή ισως επειδη για προσωπικους λογους δεν συμφερει να ακουστει η δουλεια του Στελιου....Ειλικρινα θα ηθελα να ηξερα αν αυτοι οι ανθρωποι εχουν ή δεν εχουν καθημερινα προβληματα.......Αν καιγονται ή δεν καιγονται απο τον καθημερινο αγωνα για την επιβιωση....Ο Στελιος καηκε απο μικρος και επειδη ετυχε να ειναι προικισμενος με αυτη την σπανια φωνη,προσπαθησε να ξαλαφρωσει αλλους ανθρωπους......Ειμαι 27 ετων και ζω τα τελευταια 7 χρονια στο εξωτερικο λογω σπουδων.....Ασχολουμαι ταυτοχρονα και με τη στιχουργικη γιατι ετυχε η φυση να μου δωσει αυτο το χαρισμα.....Οσες φορες εβγαλα την ψυχη μου πανω στο χαρτι αληθινα,τοσες φορες μου ηρθε στ αυτια αυτο το ΑΧ!!!!!του Στελιου και τοσες φορες ταυτιστηκα με τον καλλιτεχνη Καζαντζιδη....Σας διαβεβαιω πως το ΑΧ!!!!!αυτο του στελιου ηταν περα για περα αληθινο γι αυτο και η ιστορια τον κατατασει πλεον στους αθανατους.........Να ειστε ολοι καλα και συγνωμη αν κουρασα με τη συζητηση αυτη......Η χωρα μας εχει να επιδειξει σπουδαιους ανθρωπους και δεν εχουμε να ζηλεψουμε τιποτα απο κανεναν.......ευχαριστω...ΚΩΣΤΑΣ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 12-03-2007 00:43 ]