ελληνική μουσική
    727 online   ·  210.832 μέλη

    Roger Waters...μετάνοιωσε??

    ageras
    11.03.2007, 10:14
    Ο Roger Waters σε δήλωσή του άφησε να εννοηθεί οτι θα ήθελε πάρα πολύ να σμίξουν με τον Gilmour & tous Pink Floyd γενικότερα για κάποιες συναυλιες..
    Επειτα από 22 χρόνια που εγκατέλειψε το γκρούπ (που ούτε καν μιλούσαν μεταξυ τους) είπε (μετά την κοινή τους εμφάνιση στο Live8) οτι θα ήθελε να το επαναλάβουν αρκετές φορές!

    Tyrogkofretas
    11.03.2007, 12:55
    Πάλι με χρόνια και καιρούς...
    AlmaNegra
    11.03.2007, 13:40
    Άντε να δούμε! Πάντως, νομίζω ότι έχουν ένα μικρό χρέος απέναντι σε όλους τους φαν τους σ'όλο το κόσμο να αφησουν τις διαφορές τους και τα λεφτά στην άκρη και να κάνουν μια περιοδία μαζί, να τους δούμε κι εμείς, η 2η γενιά φανατικών!
    moufixtros
    11.03.2007, 17:56
    το μεγαλύτερο group όλων των εποχών,για να δούμε
    lemonc
    12.03.2007, 08:59
    Ο David Gilmour δήλωσε πως το να ξαναβρεθούν μαζί οι Pink Floyd δε θα τον έκανε ευτυχισμένο,οπότε ...
    rapsodos
    12.03.2007, 09:48
    Παράθεση:

    Το μέλος AlmaNegra στις 11-03-2007 στις 13:40 έγραψε...

    Άντε να δούμε! Πάντως, νομίζω ότι έχουν ένα μικρό χρέος απέναντι σε όλους τους φαν τους σ'όλο το κόσμο να αφησουν τις διαφορές τους και τα λεφτά στην άκρη και να κάνουν μια περιοδία μαζί, να τους δούμε κι εμείς, η 2η γενιά φανατικών!



    Δυστυχώς ή ευτυχώς όταν στη μουσική - και γενικότερα στην τέχνη - κάνεις κάτι απο χρέος ή απο υποχρέωση αντί να το κάνεις αυθόρμητα και μέσα απο την ψυχή σου, το αποτέλεσμα στερείται ... γενικώς .
    AlmaNegra
    12.03.2007, 14:23
    Εδώ η υποχρέωση δεν έχει τη σημασία της αγγαρείας, αλλά της ανταπόδωσης απέναντι στους ανθρώπους που τόσα χρόνια αγαπούν το συγκρότημα θέλουν να τους δουν πάλι. Πράγμα που το κάνεις με ευχαρίστηση. Είναι ο μόνος λόγος που νομίζω θα ξαναενωθούν, αν γίνει ποτέ αυτό.
    rapsodos
    12.03.2007, 15:52
    Και εγώ θέλω να τους δω μαζί. Είναι όνειρο ζωής (μουσικής ζωής καλύτερα). Αλλά αν ραγίσει το γυαλί .. δυστυχώς μετά η ανταπόδωση στην οποία αναφέρεσαι γίνεται αγγαρεία.
    AlmaNegra
    12.03.2007, 21:24
    Στο live8 στο Λονδίνο πάντως μας την έκαναν αυτήν τη χάρη, έστω αγγαρεία αν θέλετε. Εγώ τους ευχαριστήθηκα (μέσα απ'την οθόνη εννοείται ! )
    Μια μικρή γεύση
    Link
    =" TARGET="_blank">εδώ!
    rapsodos
    13.03.2007, 10:30
    Δε νομίζω να το ευχαριστήθηκες περισσότερο απο μένα. Εκτός αν δάκρυσες περισσότερο. Το θέμα όμως απο ότι κατάλαβα δεν είναι μια ή δυο συναυλίες αλλά μια ολόκληρη περιοδεία. Εκεί αναφέρομαι στο ενδεχόμενο "αγγαρείας" που ειλικρινά ελπίζω να έχω άδικο. Ειλικρινά.
    lemonc
    13.03.2007, 11:02
    Παράθεση:

    Το μέλος AlmaNegra στις 12-03-2007 στις 21:24 έγραψε...

    Στο live8 στο Λονδίνο πάντως μας την έκαναν αυτήν τη χάρη, έστω αγγαρεία αν θέλετε. Εγώ τους ευχαριστήθηκα (μέσα απ'την οθόνη εννοείται ! )
    Μια μικρή γεύση
    Link=" TARGET="_blank">εδώ!



    Στο καλό σου με πήραν τα ζουμιά πρωινιάτικα.
    Tyrogkofretas
    19.03.2007, 21:57
    Παράθεση:

    Το μέλος AlmaNegra στις 12-03-2007 στις 21:24 έγραψε...

    Στο live8 στο Λονδίνο πάντως μας την έκαναν αυτήν τη χάρη, έστω αγγαρεία αν θέλετε. Εγώ τους ευχαριστήθηκα (μέσα απ'την οθόνη εννοείται ! )
    Μια μικρή γεύση
    Link=" TARGET="_blank">εδώ!



    Το είδα το βιντεάκι και πραγματικά κι εγώ ανατρίχιασα. Πάντα το σόλο στο τέλος είναι απίστευτο όσο και να το ακούω ξανά και ξανά. Θα ήθελα πάντως να τονίσω το σημείο που ο Waters στο τέλος είναι αυτός που παροτρύνει το group να χαιρετήσουν τον κόσμο μαζί. Κάτι λέει αυτό...
    silver-sight
    21.03.2007, 01:39
    Μακαρι να ξανα σμιξουν για εστω μια συναυλια....Παρακαλαω καθε μερα...Κριμα να μην εχω γεννηθει την εποχη που ηταν μαζι ακομα...