ελληνική μουσική
    714 online   ·  210.832 μέλη

    Γιατί τόση απαισιοδοξία;

    Desmar
    20.07.2007, 11:58
    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 13-03-2007 στις 20:11 έγραψε...

    Ωραία, νομίζω είμαστε στη σωστή κατεύθυνση. Ομολογώ ότι θα ήθελα περισσότερες απαντήσεις από μικρότερους φίλους. Ωστόσο, με καλύψατε.



    ...και πάνω που ετοιμαζόμουν να απαντήσω ... ...τσουπ βλέπω αυτό ... ...και σταμάτησα βεβαίως βεβαίως ...

    Κάνω τόπο στα νειάτα λοιπόν να τοποθετηθούν ... εξάλλου εγώ δηλώνω σε κάθε ευκαιρία (topic ...blog ...κ.λπ.) την θετική μου στάση απέναντι στην ζωής και τα τερτίπια της οπότε ... ΤΟΠΟ ΣΤΑ ΝΕΙΑΤΑ!!!!


    asxetos
    20.07.2007, 12:12
    Παράθεση:

    Το μέλος Desmar στις 20-07-2007 στις 11:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 13-03-2007 στις 20:11 έγραψε...

    Ωραία, νομίζω είμαστε στη σωστή κατεύθυνση. Ομολογώ ότι θα ήθελα περισσότερες απαντήσεις από μικρότερους φίλους. Ωστόσο, με καλύψατε.



    ...και πάνω που ετοιμαζόμουν να απαντήσω ... ...τσουπ βλέπω αυτό ... ...και σταμάτησα βεβαίως βεβαίως ...

    Κάνω τόπο στα νειάτα λοιπόν να τοποθετηθούν ... εξάλλου εγώ δηλώνω σε κάθε ευκαιρία (topic ...blog ...κ.λπ.) την θετική μου στάση απέναντι στην ζωής και τα τερτίπια της οπότε ... ΤΟΠΟ ΣΤΑ ΝΕΙΑΤΑ!!!!





    Τα ΚΑΠΗ της γειτονειά σας, σας περιμένουν.....παρέχουμε και κλιματισμό λόγω καύσωνα.....
    absurdus_delirium
    27.07.2007, 17:42
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 20-07-2007 στις 11:38 έγραψε...

    E τι να κάνουμε,διάβαζε πολύ Αlbert Camus ο Robert Smith O πεσσιμισμός στους περισσότερους στίχους ήταν βέβαια διάχυτος,αλλά η μουσική τους ήταν το κάτι άλλο!
    Μερικά τραγούδια ήταν εμπνευσμένα και από διηγήματα του Franz Kafka..

    absurdus delirium..

    sea....



    Μ' αρέσει η υπογραφή σου Μου θύμισε το “But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet; tread softly, because you tread on my dreams.” του Yeats.

    Μπυρίτσα στο 3... εφτασέεεε!

    Μόνο που θα σε ρωτήσω αν εννοείς ότι ο πεσσιμισμός ήταν παρών εξαιτίας του Καμύ!

    ΑΤΤΕΝΤΙΟΝ! Μη Ζγωνς Σμα Σ'λεν Φλαξ!
    Παρακαλώ, ανοιχτά μάτια, αυτιά και μυαλά... (;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : absurdus_delirium στις 27-07-2007 17:44 ]


    margo
    27.07.2007, 18:11
    Παράθεση:

    Το μέλος absurdus_delirium στις 27-07-2007 στις 17:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 20-07-2007 στις 11:38 έγραψε...

    E τι να κάνουμε,διάβαζε πολύ Αlbert Camus ο Robert Smith O πεσσιμισμός στους περισσότερους στίχους ήταν βέβαια διάχυτος,αλλά η μουσική τους ήταν το κάτι άλλο!
    Μερικά τραγούδια ήταν εμπνευσμένα και από διηγήματα του Franz Kafka..

    absurdus delirium..

    sea....



    Μ' αρέσει η υπογραφή σου Μου θύμισε το “But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet; tread softly, because you tread on my dreams.” του Yeats.

    Μπυρίτσα στο 3... εφτασέεεε!

    Μόνο που θα σε ρωτήσω αν εννοείς ότι ο πεσσιμισμός ήταν παρών εξαιτίας του Καμύ!

    ΑΤΤΕΝΤΙΟΝ! Μη Ζγωνς Σμα Σ'λεν Φλαξ!
    Παρακαλώ, ανοιχτά μάτια, αυτιά και μυαλά... (;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : absurdus_delirium στις 27-07-2007 17:44 ]







    Μη ρωτάς εμένα........ρώτα τoν sea like eyes


    έλα οι παγωμένες.........!!
    tago
    21.03.2008, 20:32
    Παράθεση:

    Το μέλος asxetos στις 20-07-2007 στις 12:12 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Desmar στις 20-07-2007 στις 11:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 13-03-2007 στις 20:11 έγραψε...

    Ωραία, νομίζω είμαστε στη σωστή κατεύθυνση. Ομολογώ ότι θα ήθελα περισσότερες απαντήσεις από μικρότερους φίλους. Ωστόσο, με καλύψατε.



    ...και πάνω που ετοιμαζόμουν να απαντήσω ... ...τσουπ βλέπω αυτό ... ...και σταμάτησα βεβαίως βεβαίως ...

    Κάνω τόπο στα νειάτα λοιπόν να τοποθετηθούν ... εξάλλου εγώ δηλώνω σε κάθε ευκαιρία (topic ...blog ...κ.λπ.) την θετική μου στάση απέναντι στην ζωής και τα τερτίπια της οπότε ... ΤΟΠΟ ΣΤΑ ΝΕΙΑΤΑ!!!!





    Τα ΚΑΠΗ της γειτονειά σας, σας περιμένουν.....παρέχουμε και κλιματισμό λόγω καύσωνα.....


    Asxetos, προτιμώ τις μπυρίτσες που κερνάνε οι άλλοι από το κλιματιστικό του ΚΑΠΗ. Δε πεθάναμε ακόμα!
    kamelia8
    21.03.2008, 22:13
    Καλή ερώτηση αυτή...

    Μάλλον την απαισιοδοξία την ευνοεί η κοινωνία γενικώς...
    Πάντως λύσεις υπάρχουν! Ευτυχώς!

    Έχω φτιάξει ένα topic σχετικά με την αισιοδοξία, ρίξτε του μια ματιά...