ελληνική μουσική
    710 online   ·  210.832 μέλη

    Μετά τους «300» χρυσές ευκαιρίες για κέρδη ανοίγονται στο Χόλυγουντ

    superman87
    13.03.2007, 13:09
    Ιστορικές επενδυτικές ευκαιρίες ανοίγονται σήμερα στο Χόλυγουντ για τους Έλληνες

    Φαίνεται πως 2.500 χιλιάδες χρόνια μετά τη χρυσή εποχή του Αρχαίου Ελληνικού πολιτισμού μας ότι τα αθάνατα κατορθώματα πατριωτικού θάρρους και η παγκοσμίας εμβέλειας προσφοράς στον πολιτισμό ολόκληρου του πλανήτη των κοινών Αρχαίων Ελλήνων προγόνων μας ότι πουλάνε σαν τρελά στο σύγχρονο τεχνολογικά αναπτυγμένο κόσμο του 21ου αιώνα της πληροφορικής και του Internet.

    Η πιο τρανταχτή απόδειξη της σημασίας του πανάρχαιου κοινού πολιτισμού μας στις γνήσιες καρδιές του σύγχρονου αναπτυγμένου κόσμου δεν είναι άλλη από το πρόσφατο παράδειγμα της αστρονομικής εισπρακτικής επιτυχίας της Αρχαιοελληνικής κινηματογραφικής ταινίας της Warner Bros «300».

    Η νέα κινηματογραφική υπερπαραγωγής της Warner Bros με θέμα τη σίγουρα κοσμοϊστορική αλλά και πραγματικά μυθικών διαστάσεων αληθινή μάχη των Θερμοπυλών το 480 π.χ. από τον Αρχαίο Βασιλιά της Σπάρτης Λεωνίδα και τους μόλις 300 μαχητές του έναντι τους υπολογιζόμενους μέχρι 1 εκατομμυρίων ξένων εισβολέων του Αυτοκράτορα των Περσών Ξέρξη γνώρισε στο μόλις πρώτο τριήμερο (3) προβολής του στη βόρειο Αμερική τεράστια εισπρακτική επιτυχία.

    Πιο συγκεκριμένη η νέα ταινία «300» της Warner Bros, με προϋπολογισμό παραγωγής της μόλις 65 εκατομμύρια δολάρια, κατέλαβε προς έκπληξη πολλών την πρώτη θέση στην κατάταξη των κινηματογραφικών εισπράξεων με συνολικά τα έσοδα από τις εισπράξεις των ασφυκτικά κατάμεστων κινηματογράφων, μόνο στις κινηματογραφικές αίθουσες στη Βόρια Αμερική, να υπερβαίνουν σ’ αυτές τις 3 πρώτες ημέρες ολόκληρο το κόστος του προϋπολογισμού της ταινίας και ξεπερνώντας το αστρονομικό ποσό των 70 εκατομμυρίων δολαρίων και σπάζονταν συγχρόνως τα κινηματογραφικά ταμεία και εισπρακτικά ρεκόρ.

    Με τον τρόπο αυτό ο κινηματογραφικός κολοσσός Warner Bros και όλοι οι εμπλεκόμενοι παραγωγοί της ταινίας «300» επιβραβεύτηκαν για την ορθή παρουσίαση της ιστορίας των «300 του Λεωνίδα» από το άκρως απαιτητικό Αμερικάνικο κινηματογραφικό κοινό ξεπερνώντας κατά πολύ τις αντίστοιχες κινηματογραφικές εισπράξεις του γνωστού Αμερικανού κινηματογραφιστή Όλιβερ Στοον για την ταινία του «Αλέξανδρος» που όπου παρουσίασε τον αιώνιο εθνική ηγέτης της Ελλάδας υβριστικά ως δήθεν gay ενώ κάτι τέτοιο δε στηρίζεται πουθενά από την ιστορική μορφή ή ακόμα το αληθινό πρόσωπο του πραγματικά Μεγάλου Αλεξάνδρου.

    Όμως, τα εξαιρετικά αισιόδοξα διεθνούς εμβέλειας νέα για τη χώρα μας δεν θα σταματήσουν στην ταινία «300» αλλά θα συνεχιστούν και άλλο στο μέλλον με την υπό ανάπτυξη κινηματογραφική υπερπαραγωγή μου «Οδυσσέας» όπου για τα Χολιγουντιανά πρόσωπα της ταινίας μου «Οδυσσέας» έχω καλέσει να συμμετάσχουν στη ταινία μου η Charlize Theron (Πηνελόπη), Colin Farrell (Οδυσσέας), Angelina Jolie (Ελένη) και Tom Hanks (Σκηνοθέτης/Παραγωγός) μεταξύ των άλλων.

    Ακόμα, σύμφωνα με δημοσιευμένες πληροφορίες ο προϋπολογισμός της νέας Αρχαιοελληνικής ταινίας «Οδυσσέας» είναι δυνατό να φτάσει το προϋπολογισμού της ταινίας «Τροία» που γυρίστηκε στη Μάλτα το 2003 με προϋπολογισμό ύψους 175 εκατομμυρίων δολαρίων.

    Προσθέτως, η φιλελληνική Βρετανική κινηματογραφική εταιρίας παραγωγής Unizarre International που έχει αναλάβει τον προγραμματισμό των γυρισμάτων της ιστορικής ταινίας μου «Οδυσσέας» για το ίδιο το νησί μου την Κεφαλονιά και την ιστορική Ιθάκη το 2008 είναι σε θέση να προσφέρει ακόμα και πακέτα επενδυτικών επιλογών σε υποψήφιους Έλληνες επενδυτές, εφόσον πληρούν κάποιες προϋποθέσεις, οι οποίοι θα μπορέσουν έτσι να συμμετάσχουν στα πιθανά κέρδη της ταινίας «Οδυσσέας» τα οποία ελπίζουμε ότι θα είναι τα ίδια μεγάλα ή ακόμα και μεγαλύτερα από τα κέρδη που πανηγυρίζουν σήμερα οι συμμετάσχοντες παραγωγοί της ταινίας «300» υπό την αιγίδα του κινηματογραφικού κολοσσού Warner Bros.

    http://www.unizarre.com/page17.html

    Για παραπάνω πληροφορίες παρακαλώ επισκεφτείτε όλοι όσοι ενδιαφέρεστε την ιστοσελίδα παραγωγής της ταινίας «Οδυσσέας» στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

    http://www.odysseyworks.biz


    Σπύρος Καγκάδης
    Σεναριογράφος ταινίας «Οδυσσέας»
    LordOfTheWorld.com


    pastella
    13.03.2007, 13:57
    Υπάρχει ηδη συζητηση με το θεμα ΕΔΩ

    Καλο ειναι πριν ανοιξουμε νέο θέμα στο φορουμ να κανουμε αναζήτηση (βρίσκεται πάνω αριστερά στην αρχική σελίδα)