ελληνική μουσική
    605 online   ·  210.830 μέλη

    Μαρία Παπανικολάου

    koini_maria
    13.03.2007, 20:05
    Είναι μια από τις ερμηνεύτριες που συμπαθώ ιδιαιτέρως .

    Δεν έχει προ(σ)βληθεί πολύ από τα μέσα , δεν ακούμε τραγούδια της συχνά στο ραδιόφωνο μα πιστεύω πως είμαστε αρκετοί αυτοί που εκτιμούμε την δουλειά της και την παρουσία της και θα ήταν μεγάλη μας παράλειψη να μην έχουμε ένα νημάτιο στο οποίο θα μπορούμε να γράφουμε σχόλια για εκείνη καθώς και νέα για τυχόν εμφανίσεις της (και όχι μόνο) .

    Προσωπικά , εύχομαι ό,τι καλύτερο για εκείνη (και ελπίζω να την ξαναδούμε επί σκηνής με τον Μάλαμα ) .
    krios80
    13.03.2007, 20:13
    Η Μαρία όντως είναι μια πολύ καλή τραγουδίστρια,(τυχαίνει να την γνωρίζω και προσωπικά),μας το έχει αποδείξει με τις σημαντικές συνεργασίες της,έχω και τους δυο προσωπικούς της δίσκους .
    -ΣΑΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
    -7 ΖΩΕΣ

    Στην πρώτη της δουλειά μουσική έχει γράψει ο Π.Δουρδουμπάκης
    και στην δεύτερη η Ανδριανή Ζαγκανά και ο Φώτης Σιώτας.
    Αυτήν την περίοδο εμφανίζεται στο Ελληνικό Καφωδείο κάθε Παρασκευή.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : krios80 στις 13-03-2007 20:14 ]


    XeniaRodo
    21.06.2007, 01:02
    Ήταν και με το Μάλαμα απ' οτι ξέρω....
    llorona
    21.06.2007, 13:43
    έχω τη χαρά, η εξαιρετική Μαρία Παπανικολάου να έχει τραγουδήσει στο δίκο "12 κύκλοι και ένα τραγούδι μοναχό" του Κώστα Μπραβάκη, ένα τραγούδι των οποίων τους στίχους έγραψα "έβγα λαλιά απ τα χείλη μου". Καλή ευκαιρία λοιπόν να της πω εδώ ένα ευχαριστώ για τη γλύκα που του έδωσε.!
    koini_maria
    21.06.2007, 13:49
    Είχα βάλει και άκουγα πάλι σήμερα τους δίσκους της , καθώς και κάποιες "πειρατικές" ηχογραφήσεις από συναυλίες της με τον Μάλαμα που έχουν πέσει στα χέρια μου ...

    Είναι απίστευτη η κοπέλα !
    Φωνή , ερμηνεία , γενικότερη παρουσία ....
    Μπράβο της !
    Να 'ναι καλά !

    Αν κάποια στιγμή ανηφορήσω στη Θεσσαλονίκη θα ψάξω να βρω αν εμφανίζεται κάπου ώστε να την χαρώ και ζωντανά .
    Αν γνωρίζεται κάτι για συναυλίες , παρακλώ ενημερώστε .


    krios80
    15.02.2008, 11:57
    Μόλις δημιουργήθηκε μια σελίδα στο www.friendsofmusic.gr/maria-papanikolaou.html,όπου θα βρείτε και άλλους καλλιτέχνες με τα βιογραφικά τους.