ελληνική μουσική
    743 online   ·  210.832 μέλη
    biologist80
    16.03.2007, 18:10
    Παιδια καλησπερα.......τυχαινει να ασχολουμαι με την βιολογια και συγκεκριμενα με την μοριακη βιολογια και τη βαση της ζωης,τα γονιδια με το DNA.....Συνεπως ασχολουμαι και με τον ανθρωπο σε μεγαλο βαθμο και λογω αυτης της ενασχολησης θα ηθελα να θεσω μια ερωτηση και θα ηθελα μια απαντηση απο οσο το δυνατον περισσοτερα μελη.........Η ερωτηση ειναι η παρακατω:ΠΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ;;θα παρακαλουσα να δωθουν σοβαρες και ειλικρινεις απαντησεις και αν γινεται να μπει διπλα και η ηλικια........
    Ετσι για να κανω εγω την αρχη θα πω για μενα:Eιμαι 27 ετων και για τον εαυτο μου ειμαι σιγουρος για ενα μονο πραγμα.......Ποτέ δεν θα μπορουσα να κρατησω κακια σε κανεναν ανθρωπο ακομη και αν μου ειχε κανει τα χειροτερα......απλα προσπερναω γιατι να εισαστε σιγουροι πως ολα εδω θα μεινουν στο τελος........ολα τα αλλα τα συζηταμε!!!!!!!!!!!!!!
    tolaruba
    16.03.2007, 19:09
    Χμμ απανταω μονο και μονο διοτι η βιολογια και ειδικα η γεννετικη θα ειναι το μελλοντικο μ επαγγελμα!!!!

    Λοιπον ειμαι 15 ετων.Η αληθεια ειναι οτι δεν μου εχω ιδιαιτερη εμπιστοσυνη και εκτιμηση αλλα το μονο που ξερω σιγουρα ειναι οτι ειμαι πολυ ευαισθητη και ζηλιαρα.
    Σιγουρα εχω πολλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα,και θεωρω οτι μονο ο ιδιος εισαι αξιος να κρινεις τον εαυτο σου,αλλα τη σιγκεκριμενη στιγμη οπου ολοι με κρινουν δεν ειμαι σε θεση να κανω τ ιδιο. Αυτα μονο απο μενα.
    Eliza21
    16.03.2007, 20:12
    χμμμμμμμμμμ...........Λοιπον, για να δούμε τι έχουμε εδώ, είμαι 21 χρονών και πιστεύω πως είμαι εγωίστρια σε ανεκτά όρια, καχύποπτη, ευαίσθητη, με έμφυτη ροπή προς την καλλιτεχνική δημιουργία, ισχυρογνώμων σε ανεκτα όρια, σοβαρή όπου χρειάζεται, εχέμυθη και δυστυχώς παρεξηγούμαι εύκολα χωρίς αυτό να σημαίνει οτι κρατάω κακίες. Συγκεκριμένα ότι και αν μου έχουνε κάνει μετά από λιγότερο από ένα 15' μου περνάει ως δια μαγείας. Κακό αυτό ε? Γιατρέ μου πεθαίνωωωω????????
    tsibitos
    17.03.2007, 04:39
    Δεν πολυκαταλαβαινω το τοπικ.. Μηπως ειμαι απλα χαζος??? Α ειμαι και 23..
    Red-Rose
    17.03.2007, 08:14
    Η αλήθεια είναι πως ούτε εγώ κατάλαβα πώς σχετίζεται η μοριακή βιολογία με την αυτογνωσία... tsibite είμαστε 2 χαζοί τώρα
    biologist80
    17.03.2007, 09:07
    Παιδια δεν ειναι θεμα αμεσου η εμμεσου συσχετισμου της μοριακης βιολογιας και των γονιδιων με την ερωτηση.....Απλως ειπα με τι ασχολουμαι και εθιξα περισσοτερο το σημειο,στο οτι εχω να κανω και με τον ανθρωπο μιας και τα γονιδια ειναι εκεινα που ρυθμιζουν τον καθε οργανισμο,ετσι για να το πω πιο απλα ...Η ιδιοσυγκρασια καθε ατομου ξεχωριστα,ειναι θεμα πρωτιστως του γενετικου του υλικου......ΜΗΝ μενετε στο θεμα αυτο αν δε σας καθισε καλα.....Αν θελετε μονο απαντατε στην ερωτηση...ευχαριστω
    Red-Rose
    17.03.2007, 09:27
    Συγγνώμη που δε γνωρίζουμε όλοι από μοριακή βιολογία....
    Ευχαριστούμε ΚΑΙ για την ενημέρωση ΚΑΙ για την ειρωνία!
    biologist80
    17.03.2007, 11:50
    Κοπελα μου παλι δεν με καταλαβες....καθε αλλο παρα ειρωνικη ηταν η απαντηση μου.....προς θεου........αν σου φανηκε ειρωνικη η απαντηση ζηταω συγγνωμη γιατι δεν ηταν καν μεσα στις προθεσεις μου......δυστυχως τα εχει αυτα η επικοινωνια μεσα απο ενα ψυχρο κομπιουτερ.....τελοςπαντων....ολα καλα.....
    Red-Rose
    17.03.2007, 11:54
    Συγγνώμη για την παρανόηση!
    biologist80
    17.03.2007, 11:58
    ola kala....na eisai kala.....kai tora pou lysame to thema an thes apantas kai stin erotisi.....xaxaxaxa
    Red-Rose
    17.03.2007, 13:01
    Λοιπόν είμαι 21 είμαι ευαίσθητη [και πολύ μάλιστα] πιο πολύ με καταστάσεις που βλέπω γύρω μου παρά με θέματα που αφορούν εμένα, είμαι καφρούλα, είμαι καμένη και σταρχι*****α εκεί που πρέπει! Μου αρέσει να βοηθάω τους άλλους. Εγωισμός 0 κι αν περισεύει σε κάποιον παρακαλώ να μου χωρηγήσει μια μεγάααλη ποσότητα! Επίσης γίνομαι πολύ σπασικλάκι άμα θέλω πειράζοντας τον κοσμάκι. Μη ρωτήσεις πώς τα συνδυάζω η επιστήμη έχει σηκώσει τα χέρια!
    jacamar
    17.03.2007, 13:55
    πώς με βλέπω??? καθόλου καλά! Είμαι ένα άτομο που αδυνατεί να μιλήσει σοβαρά, δεν δέχετε να μην επιβάλει την γνώμη του στους άλλους,(RΕD ROSE πουλάω εγωισμό σε τιμή ευκαιρίας!) κάνει όλη την ώρα πλάκες στους ΗΡΩΕΣ φίλους του, αν και αν παν με τα νερά μου γίνομαι χαλί να με πατήσουν! Επείσεις παθαίνει κρίσεις υπερκαταναλωτισμού και ταυτόχρονης τσιγκουνιάς! Ιδιάζουσα περίπτωση....

    *draco dormiens nunquam titillandus* !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jacamar στις 17-03-2007 13:56 ]


    Red-Rose
    17.03.2007, 15:51
    jacamar πληρώνω όσο όσο!!!!
    jacamar
    17.03.2007, 17:00
    Παράθεση:

    Το μέλος Red-Rose στις 17-03-2007 στις 15:51 έγραψε...

    jacamar πληρώνω όσο όσο!!!!




    koini_maria
    17.03.2007, 17:18
    Συγγνώμη αν σας ξενερώνω παίδες απλά θα ήθελα να υπενθυμίσω οτι υπάρχει παρόμοιo topic στην διεύθυνση :
    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?mop=modload&name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=7533

    Και πάλι συγγνώμη , δεν είμαι site admin για να κάνω τέτοιου είδους επισημάνσεις , με καλή διάθεση το λέω για να μην ανοίγουμε νημάτια με το ίδιο αντικείμενο και μπερδευόμαστε και εμείς οι ίδιοι στο τέλος .

    Φιλικά
    Μαρία Σκ.
    melody-music
    21.03.2007, 12:06
    το είδα το συγκεκριμένο link που λες αλλα εκεί η συζήτηση είναι απο το 2006 σταματημένη... οπότε ας συνεχίσουμε εδώ... στη νέα χρονιά!


    στο θέμα μας τώρα: δεν θα μου έφταναν δυο μέρες να γράφω για μένα! είμαι καταπληκτική συναρπαστική και τα λοιπα..!!

    σοβαρά τώρα: είμαι 24 χρονών, αρκετά εγωίστρια σε βαθμό που να το αναγνωρίζω (ευτυχώς).. υποχωρώ οταν έχω λάθος (σπάνιο.. ) είμαι πάρα πολύ αισιόδοξη και πολύ αποφασιστική. κακία δεν κρατάω σε κανέναν (το θεωρώ πολυ μικρό )
    όμως υπάρχουν δυο άνθρωποι στους οποίους έχω βάλει κανονικότατα χ και δεν ήταν σχέσεις είναι άνθρωποι του οικογενειακού περιβάλλοντος απο τους οποίους πήρα πράγματα που ποτέ δεν περίμενα να πάρω. και επειδή δεν θέλω να μου χαλάνε την ψυχολογία φάγανε χ. είμαι πολύ κοινωνική αλλα θέλω και τον χρόνο μου με τους ανθρώπους πριν μιλήσω σε κάποιον παραπάνω απο το τυπικό. είμαι αρκετά τυχοδιώκτρια και μου αρέσει το χρήμα(στο να το ξοδεύω μου αρέσει) και άλλα πολλά για μένα τα οποία άλλη φορα τα λέμε...
    theotita
    21.03.2007, 20:16
    Ελπίζω να μας κοινοποιήσεις τα αποτελέσματα της έρευνάς σου ΒΙΟ!

    Λοιπόν, την ηλικία τη βλέπεις και δεν ξέρω γιατί όταν μου δίνεται η ευκαιρία να μιλήσω για μένα κολλάω!

    Κοινωνική είμαι, αυτοπεπήθηση δεν έχω - υπό το 0 λέμε, αλλά έχω humor, δε θέλω να βλέπω ανθρώπους στεναχωριμένους οπότε όποιος χρειάζεται βοήθεια είμαι εκεί... χμμμ... πιστεύω ότι έχω αρκετά ταλέντα απλά βαριέμαι εύκολα κι έτσι δεν προλαβαίνω να τα αναδείξω ή να τα τελειοποιήσω όλα... κι εδώ νομίζω ότι αρχίζω να μπερδεύομαι, δεν ξέρω τι από αυτά που λέω ή θα πω είναι δική μου αυτογνωσία ή πράγματα που έχουν πει οι άλλοι για μένα (που πιστεύω βέβαια ότι ισχύουν), οπότε θα σταματήσω εδώ.
    marakiasteraki
    23.01.2009, 22:26

    Είμαι:

    1. Γλυκιά!
    2. Φιλόδοξη!
    3. Απαιτητική με τον εαυτό μου, αλλά και με τους γύρω μου κάποιες φορές!
    4. Πεισματάρα ως εκεί που δεν πάει....
    5. Πολυλογού!