ελληνική μουσική
    716 online   ·  210.847 μέλη

    ilio Οn Αir: Μηνύματα

    ilio
    23.10.2014, 16:19

    Απόψε "Μια ανάσα" 22.00 - 00.00 με την Ερατώ (ilio) στο Radio Musicheaven!

    Στην σημερινή εκπομπή θα έχουμε ελληνικό κυρίως τραγούδι και επιλογές - τραγούδια που ξεχώρισα από την πρόσφατη δισκογραφική δουλειά της Χάρις Αλεξίου "Τα όνειρα γίνονται πάλι".

    Σας περιμένω εδώ http://radio.musicheaven.gr/ {#emotions_dlg.walkman}


    ilio
    23.10.2014, 21:48

    Η προγραμματισμένη "ανάσα" δυστυχώς αναβάλλεται για απόψε γιατί παρουσιάζονται κάποια προβλήματα με τον player μέσω του οποίου μεταδίδεται η εκπομπή.Ευελπιστώ μέχρι την επόμενη Πέμπτη να έχω αποκαταστήσει το πρόβλημα.


    ilio
    30.10.2014, 08:12

    Απόψε "Μια ανάσα" 22.00 - 00.00 με την Ερατώ (ilio) στο Radio Musicheaven!

    Τα τεχνικά προβλήματα της περασμένης εβδομάδας ξεπεράστηκαν και έτσι στην σημερινή εκπομπή θα έχουμε ελληνικό και ξένο τραγούδι,καθώς επίσης και κάποιες επιλογές,τραγούδια που ξεχώρισα ακούγοντας την πρόσφατη δισκογραφική δουλειά της Χάρις Αλεξίου "Τα όνειρα γίνονται πάλι".

    Σας περιμένω εδώ για καλή μουσική παρέα http://radio.musicheaven.gr/ {#emotions_dlg.walkman}


    -----------------

    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 30-10-2014 08:13 ]


    ilio
    01.11.2014, 09:47

    Εδώ μπορείτε να ακούσετε,όσοι την χάσατε και θέλετε,την προχθεσινή "ανάσα" με ελληνικό κυρίως τραγούδι,καθώς επίσης και με τραγούδια που ξεχώρισα, από τον τελευταίο δίσκο της Χάρις Αλεξίου,"Τα όνειρα γίνονται πάλι".

    Καλή σας ακρόαση! {#emotions_dlg.walkman}


    ilio
    02.11.2014, 23:16

    Η "ανάσα" άλλαξε μέρα ... Έτσι λοιπόν στο εξής θα βρισκόμαστε στον αέρα του Radio Musicheaven κάθε Δευτέρα 22.00 - 00.00 Smile Μείνετε συντονισμένοι για ανάρτηση της προσεχής εκπομπής {#emotions_dlg.walkman}


    ilio
    03.11.2014, 14:44

    Απόψε "Μια ανάσα" 22.00 - 00.00 με την Ερατώ (ilio) στο Radio Musicheaven!

    Το σημερινό μουσικό μενού έχει ελληνικό τραγούδι παλιό και ξεχασμένο,σημερινό και φρέσκο τελευταίας κυκλοφορίας (βλέπε νέος Θανάσης Παπαπακωνσταντίνου,Γιάννης Κότσιρας,Αλκίνοος Ιωαννίδης).

    Συντονιστείτε εδώ,σαν έρθει η ώρα για καλή μουσική παρέα http://radio.musicheaven.gr/ {#emotions_dlg.walkman}


    -----------------

    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 03-11-2014 14:44 ]


    ilio
    10.11.2014, 13:36

    Απόψε "Μια ανάσα" 22.00 - 00.00 με την Ερατώ (ilio),που αλλού;

    Μα στο Radio Musicheaven! {#emotions_dlg.biggrin}

    Σαν έρθει η ώρα κάνε κλικ στην παρακάτω "πόρτα" για να μοιραστούμε όμορφες μουσικές και τραγούδια http://radio.musicheaven.gr/ {#emotions_dlg.walkman}


    ilio
    17.11.2014, 10:11

    Κοινωνικοπολιτικό τραγούδι και επιλογές από την πρόσφατη δισκογραφική δουλειά του Αλκίνοου Ιωαννίδη "Μικρή βαλίτσα" απόψε 22.00 - 00.00 και στην εκπομπή "Μια ανάσα" με την Ερατώ (ilio) στο Radio Musicheaven.

    Σας περιμένω εδώ http://radio.musicheaven.gr/ {#emotions_dlg.walkman}


    ilio
    21.11.2014, 15:45

    Αυτό το τραγούδι - από τον 3ο διαγωνισμό τραγουδιού του Musicheaven - ακούσαμε στην "ανάσα" της περασμένης Δευτέρας,που είχε σαν κεντρικό θέμα το κοινωνικοπολιτικό τραγούδι,επιλογές από την τελευταία δισκογραφική δουλειά του Αλκίνοου Ιωνννίδη "Μικρή Βαλίτσα",καθώς επίσης και τραγούδια με αφορμή την επέτειο του Πολυτεχνείου.Ευχαριστώ πολύ όλους τους φίλους που ήταν στην παρέα μας.

    Η εκπομπή βρίσκεται εδώ για όποιον ενδιαφέρεται.Καλή σας ακρόαση! {#emotions_dlg.walkman}


    ilio
    24.11.2014, 00:21

    Σήμερα Δευτέρα 22.00 με 00.00 στο Radio Musicheaven συναντιούνται 2 φωνές σε "Μια ανάσα"!

    Guest star η Γεωργία (geoguitar) από την Θεσσαλονίκη!

    Μια αγαπημένη ραδιοσυνάδελφος του μουσικού μας παραδείσου,που θα έχω την τιμή και την χαρά να φιλοξενήσω στην εκπομπή,για πρώτη φορά!

    Έτσι λοιπόν ... ilio & geoquitar,σαν έτοιμες από καιρό μαζί σε μια εκπομπή συλλεκτική!

    Θεσσαλονίκη - Πειραιάς πόσα ντουέτα δρόμος; {#emotions_dlg.biggrin}

    Σας περιμένουμε εδώ http://radio.musicheaven.gr/ για να το μάθουμε παρέα! {#emotions_dlg.walkman}


    -----------------

    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 25-11-2014 09:06 ]


    ilio
    01.12.2014, 10:18

    Η αποψινή εκπομπή  22.00 - 00.00 δεν θα μεταδοθεί λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων.

    Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για την ερχόμενη Δευτέρα!

    Καλό μας μήνα!


    ilio
    08.12.2014, 10:47

    "Μια ανάσα" απόψε με την Ερατώ (ilio) 22.00 - 00.00 στο Radio Musicheaven.

    Ένα μουσικό ταξίδι που ξεκινά (ενδεικτικά αναφέρω) από τον Νίκο Παπάζογλου μέχρι την "νέα" Κατερίνα Κυρμιζή & τον Νίκο Γρηγοριάδη και από τον Χατζιδάκι με τον Μανώλη Μητσιά μέχρι τον Παύλο Σιδηρόπουλο και την Γιώτα Νέγκα.Από τον Κώστα Άγα (μουσικχεβενόφιλο) μέχρι την Αλέκα Κανελλίδου και την Βίκυ Μοσχολιού ή τον Γιάννη Πουλόπουλο.Κι αν αναρωτιέστε πως συνδιάζονται όλα αυτά και τι άλλο θα έχει το αποψινό μενού δεν έχετε παρά να κάνετε κλικ εδώ σαν έρθει η ώρα http://radio.musicheaven.gr/  {#emotions_dlg.walkman}


    -----------------

    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 08-12-2014 10:47 ]


    ilio
    12.12.2014, 06:56

    Η "ανάσα" της περασμένης Δευτέρας βρίσκεται εδώ για όσους την έχασαν και επιθυμούν να την ακροασθούν! {#emotions_dlg.biggrin}

    Καλά να περάσετε! {#emotions_dlg.walkman}


    ilio
    15.12.2014, 12:17

    Μας άρεσε πολύ και έτσι το ξανακάνουμε!

    Απόψε "Μια ανάσα" με Ερατώ (ilio) & Γεωργία (geoguitar) 22.00 - 00.00 στο Radio Musicheaven!

    Παρέα μας τραγούδια της καρδιάς,του κεφιού,της διάθεσής μας και του συνειρμικού μυαλού μας!

    Σαν έρθει η ώρα συντονιστείτε εδώ http://radio.musicheaven.gr/ για να μπείτε στην παρέα μας! {#emotions_dlg.walkman}

    Γιατί οι δύσκολες εποχές απαιτούν το σμίξιμο,την συντροφιά,την "ανάσα" διπλή! {#emotions_dlg.thumbup}


    ilio
    16.12.2014, 10:51

    Η χθεσινοβραδινή διπλή "ανάσα" με καλεσμένη την εκλεκτή ραδιοσυνάδελφο Γεωργία (geoguitar) βρίσκεται εδώ για όσους την έχασαν και επιθυμούν να την ακροασθούν! {#emotions_dlg.walkman}

    Καλά να περάσετε! Smile


    ilio
    22.12.2014, 21:10

    Η αποψινή εκπομπή "Μια ανάσα" 22.00 - 00.00 δεν θα πραγματοποιηθεί για οικογενειακούς λόγους.

    (Ετοιμάζουμε τις βαλίτσες μας {#emotions_dlg.biggrin}).

    Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία και κάθε χαρά στον καθένα σας προσωπικά και στις οικογένειες σας! Ραντεβού την ερχόμενη Δευτέρα λίγο πριν εκπνεύσει το 2014! {#emotions_dlg.beer}


    ilio
    29.12.2014, 16:21

    Η αποψινή "ανάσα" 22.00 - 22.00 δεν θα πραγματοποιηθεί για λόγους υγείας.

    Σας εύχομαι Χρόνια Πολλά και Καλή Πρωτοχρονιά αγαπημένα musicheavenakia!

    Με υγεία και χαρά να σας βρει το 2015! {#emotions_dlg.beer}

    Κάθε σας όνειρο να βρίσκει τον δρόμο του μέσα στην νέα χρονιά!

    Καλή αντάμωση του χρόνου με μπόλικες "ανάσες" ανανέωσης και αναζωογόνησης! {#emotions_dlg.walkman}


    ilio
    05.01.2015, 15:30

    Καλή χρονιά musicheavenakia με υγεία,αγάπη και δημιουργία! {#emotions_dlg.beer}

    Δυστυχώς η αποψινή "ανάσα" 22.00 - 00.00 δεν θα πραγματοποιηθεί λόγω τεχνικών προβλημάτων με τον υπολογιστή μου.Ευελπιστώ να τα έχω λύσει ως την ερχόμενη Δευτέρα.


    -----------------

    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 05-01-2015 15:30 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 05-01-2015 15:31 ]


    ilio
    12.01.2015, 10:19

    Η αποψινή "ανάσα" 22.00 - 00.00 δεν θα πραγματοποιηθεί.

    Δυστυχώς το τεχνικό πρόβλημα με τον υπολογιστή μου δεν έχει ακόμα αποκατασταθεί.

    Ευελπιστώ την ερχόμενη Δευτέρα να καταφέρω να είμαι ΟN AIR!


    ilio
    19.01.2015, 12:22

    Δυστυχώς τα προβλήματα με τον καρβουριάρη υπολογιστή μου επιμένουν να παραμένουν άλυτα.

    Οπότε η αποψινή εκπομπή "Μια ανάσα" 22.00 - 00.00 δεν θα μπορέσει να πραγματοποιηθεί για ακόμη μία φορά.

    Και επειδή δεν ξέρω πότε θα καταφέρω να λύσω τα τεχνικά προβλήματα,απελευθερώνω το δίωρο μου γιατί δεν θέλω να δεσμεύω ώρες στο πρόγραμμα του σταθμού στερώντας έτσι την δυνατότητα από άλλους παραγωγούς που θέλουν και μπορούν να κάνουν εκπομπές στο συγκεκριμένο δίωρο.

    Συνεπώς γίνομαι και εγώ μία έκτακτη παραγωγός ...