ελληνική μουσική
    660 online   ·  210.846 μέλη

    Δημήτρης Μητροπάνος

    mariachi
    20.03.2007, 00:23
    Ποιά η γνώμη σας για το μέγιστο Δημήτρη Μητροπάνο?Εγώ τον θεωρώ ως ένα από τους μεγαλύτερους λαικούς τραγουδιστές στην ιστορία.
    pastella
    20.03.2007, 00:26
    (μετακινηθηκε στη σωστη κατηγορια)
    swkraths
    20.03.2007, 04:40
    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου mariachi.Ένας από τους καλύτερους τραγουδιστές και ερμηνευτές που πέρασαν ποτέ από τη μουσική ιστορία της Ελλάδας.Και πολύ κρίμα που έχει προβλήματα υγείας.Μακάρι να μας προσφέρει την παρουσία του για πολλά χρόνια ακόμα....
    dimitrapan
    20.03.2007, 08:55
    Τον λατρεύω τον Μητροπάνο! Πραγματικά τραγουδάει με όλη του την ψυχή και έχει και το δικό του ξεχωριστό ύφος. Μου αρέσουν ακόμα και οι περισσότερες επιλογές του στα τραγούδια που έχει επιλέξει κατά καιρούς να ερμηνεύσει.

    Ωστόσο με τίποτα δεν θα ήθελα να ήμουν μουσικός στην ορχήστρα που τον πλαισιώνει. Κάθε φορά που τον βλέπω ζωντανά, μετά μου έρχεται να πάω στα καμαρίνια και να συγχαρώ έναν έναν τους μουσικούς...
    maspa
    20.03.2007, 15:19
    Τέλειος!!
    Δεν ακούω γενικά λαικα τραγούδια, εκτός τα πολύ παλιά (βλ. δεκαετίες πίσω) και Μητροπάνο.
    pokopik
    20.03.2007, 20:56
    Απ τους σημαντικοτερους του λαικου μας τραγουδιου.! Μετα την δεκαετια του '80 δεν επεσε στην ευκολια κι ευτελια,αλλα τραγουδησε σημαντικους δημιουργους και του βγηκε σε καλο! βλεπε Μικρουτσικο,Παπαδημητριου,Αλκη Αλκαιο,Κορακακη κτλ.
    Οσο για τα πρωτα του τραγουδια του '60 κι '70 τι να πουμε...Κορυφη κια διαχρονικοτατα!
    gogere17
    23.03.2007, 09:55
    ειναι φοβερος εχει βγαλει και τραγουδαρες(ροζα κτλ)
    pkamno
    23.03.2007, 13:50
    ΠΟλυ καλος και γνησιος λαικος τραγουδιστης!
    Παρ ολα αυτα εμενα μου αρεσει μονο στα δικα του κομματια!!!
    swkraths
    23.03.2007, 21:14
    Mόνο μια απορία θέλω να καταθέσω....Πως γίνεται τόσα χρόνια να μην έχει ανέβει ποστ για τον Μητροπάνο.Δε μπήκα καν στη διαδικασία να ψάξω για τον αν υπήρχε πιστεύοντας ότι θα υπήρχε...
    Είναι κρίμα να αναλισκώμαστε σε άλλα ποστ που ανεβαίνουν έστω και για πλάκα και για να "κοροιδέψουμε" κάποιον άτεχνο ή άφωνο. Θα έπρεπε να μας προβληματίσει λίγο αυτό...
    Θερμά συγχαρητήρια στον mariachi!!!
    strpao13
    31.03.2007, 20:58
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου mariachi είναι ένας από τους καλύτερους λαικούς τραγουδιστές στην ιστορία.
    pkamno
    01.04.2007, 02:54
    Παράθεση:

    Το μέλος swkraths στις 23-03-2007 στις 21:14 έγραψε...

    Mόνο μια απορία θέλω να καταθέσω....Πως γίνεται τόσα χρόνια να μην έχει ανέβει ποστ για τον Μητροπάνο.Δε μπήκα καν στη διαδικασία να ψάξω για τον αν υπήρχε πιστεύοντας ότι θα υπήρχε...
    Είναι κρίμα να αναλισκώμαστε σε άλλα ποστ που ανεβαίνουν έστω και για πλάκα και για να "κοροιδέψουμε" κάποιον άτεχνο ή άφωνο. Θα έπρεπε να μας προβληματίσει λίγο αυτό...
    Θερμά συγχαρητήρια στον mariachi!!!



    Σωκρατη καλως η κακως αυτο γινεται και με αλλα posts δυστυχως!!!ΤΑ οποια δεν υπαρχουν ειτε δεν εχουν συμμετοχη!!!
    giourkas17
    01.04.2007, 03:17
    Για μένα ο απόλυτος λαικος τραγουδιστης...........!!!


    ph
    02.04.2007, 09:21

    ΘΕΟΣ!
    GL
    02.04.2007, 15:57
    Πειτε ρε παιδια και κανα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! Σημερα εχει γενεθλια ο ανθρωπος...


    Kinezes_trexoun_gimnes
    02.04.2007, 19:25
    Ρε παιδια....ζητάω συγνώμη....και με όλο το σεβασμό στον τρισμέγιστο.... αλλά μόνο εγώ τον ακούω πάντα λίγο ξεκούρδιστο?
    Τόσοι μουσικοί εδώ.....μόνο εγώ το λέω αυτό?
    roubas
    02.04.2007, 21:54
    Ζωντανη ιστορια του ελληνικου τραγουδιου!
    Να ειναι για παρα πολλα χρονια ακομα καλα και να μας τραγουδαει με το δικο του μοναδικο αφηρημενο τροπο!
    ΑΜΙΜΙΤΟΣ!!!!!!!!
    palmos
    09.04.2007, 00:04
    Κατα τη γνωμη μου ειναι το καλυτερο λαικο λαρυγγι της Ελλαδας!
    Σωστες μουσικες επιλογες και σταθερη παρουσια στο χωρο του τραγουδιου!Εχω ακουσει τη ΡΟΖΑ απο παρα πολλους αξιολογους τραγουδιστες(Κοτσιρασ,Τερζηςκ.α) αλλα πραγματικα η ερμηνεια του Μητροπανου ειναι αξεπεραστη!
    athinouli24
    09.04.2007, 01:04
    Γνήσια λαική φωνή,σπουδαίος ερμηνευτής με υπέροχα τραγούδια.
    tsibitos
    09.04.2007, 01:53
    Καλος Ο Μητροπανος δε λεω αλλα παρατηρω οτι οταν τον ακουω συνηθως μ'αρεσει το τραγουδι και οχι η ερμηνεια! Κατα την γνωμη μου δηλαδη εχει πει τραγουδαρες και αυτο απο μονο του τον αναγει σε μεγαλο τραγουδιστη. Για μενα δεν εχει την τελεια φωνη, τελειο λαρυγγι, καλυτερη φωνη της Ελλαδας κλπ κλπ οπως αναφερθηκε παραπανω για την ακριβεια μπορω να πω οτι δεν μ'αρεσει η φωνη του. Επαναλαμβανω ομως οτι εχει πει τραγουδαρες!!
    mitskinis
    02.12.2008, 14:35

    Είναι ένας από τους καλύτερους λαϊκούς τραγουδιστές και έχει πει τα καλύτερα λαϊκά τραγούδια όπως την "Ρόζα" αλλά και το "Σ΄Αναζητώ" τα οποία είναι και τα αγαπημένα μου από αυτόν , αλλά και άλλα πολλά.