ελληνική μουσική
    426 online   ·  210.817 μέλη

    Συνεργασία Reamonn και Mιχάλη Χατζηγιάννη (!)

    asimov_gr
    20.03.2007, 01:58

    Μέσα στις επόμενες μέρες πρόκειται να κυκλοφορήσει μια διαφορετική εκτέλεση του Tonight, ένα ντουέτο-έκπληξη, ανάμεσα στους Reamonn και τον top καλλιτέχνη της ελληνικής pop, Mιχάλη Χατζηγιάννη!

    O Rea και ο Μιχάλης ηχογράφησαν από κοινού το Tonight, τραγουδώντας εναλλάξ, τους αγγλικούς και τους αντίστοιχους ελληνικούς στίχους.

    Οι φίλοι των Reamonn να αναμένουν σύντομα την ακρόαση του Tonight από τα ελληνικά ραδιόφωνα.
    Πηγη:www.avopolis.gr
    jorge
    20.03.2007, 02:03
    Να και μια φωτογραφία από το post του buk από εδώ.


    audioslave
    20.03.2007, 08:17
    ξενέρωσα...
    rompa
    20.03.2007, 08:41
    Μια χαρά!! Νομίζω ότι το στυλ τους ταιριάζει
    dimitrapan
    20.03.2007, 08:42
    Κι εγώ ξενέρωσα...
    uNick
    20.03.2007, 09:47
    Εγώ ΞΕΝΕΡΩΣΑ!!!!!
    beatlus
    20.03.2007, 09:51
    Τώρα, αν σας πω ότι -ειλικρινά- έχω περιέργεια για το αποτέλεσμα; Για να δούμε... Δεν ξέρετε καμμιά φορά...
    uNick
    20.03.2007, 10:01
    Σωτήρη, η λογική λέει ότι το αποτέλεσμα θα είναι μουσικά καλό. Στο άτομο είναι η ένστασή μου (και φαντάζομαι και των υπολοίπων)...
    tranzistoraki
    20.03.2007, 10:15
    οι ελληνικοί στίχοι είναι της Ελεάνας Βραχάλη...
    beatlus
    20.03.2007, 10:22
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 20-03-2007 στις 10:01 έγραψε...

    Σωτήρη, η λογική λέει ότι το αποτέλεσμα θα είναι μουσικά καλό. Στο άτομο είναι η ένστασή μου (και φαντάζομαι και των υπολοίπων)...



    Νίκο, βασικά, δεν διαφωνώ μαζί σας, αλλά να... λέω ας αφήσουμε στην άκρη το υποκειμενικό του πράγματος και ας ακούσουμε το μουσικό αποτέλεσμα...
    uNick
    20.03.2007, 10:25
    Μα, κι εγώ το περιμένω.
    Melselli
    20.03.2007, 11:28
    Αναμφισβήτητα η συνεργασία αυτή θα στεφθεί με επιτυχία, καθώς όπως έχει δείξει ο χρόνος ο Μιχάλης Χατζηγιάννης αποτελεί εγγύηση. Το μόνο που έχουμε να κάνουμε προς το παρόν είναι να περιμένουμε να το επιβεβαιώσει...

    Γιατί όσα με πονούν βαθιά δεν έχουν σημασία, όταν στα χείλη φτάνουνε χάνουνε την ουσία...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Melselli στις 20-03-2007 11:30 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Melselli στις 20-03-2007 11:47 ]


    jorge
    20.03.2007, 11:47
    Διασκευή σε τραγούδι που ακόμα δεν έχει χρονίσει;
    Αδιάφορο και ανούσιο. Εντελώς...
    dimitrapan
    20.03.2007, 11:56
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 20-03-2007 στις 10:22 έγραψε...
    Νίκο, βασικά, δεν διαφωνώ μαζί σας, αλλά να... λέω ας αφήσουμε στην άκρη το υποκειμενικό του πράγματος και ας ακούσουμε το μουσικό αποτέλεσμα...



    Όσον αφορά σε μένα, το ξενέρωμα δεν οφείλεται στο ότι δεν μου αρέσει ο Χατζηγιάννης ως τραγουδιστής. Ίσα ίσα πιστεύω ότι έχει πολύ καλή φωνή κι αυτό που κάνει το κάνει πολύ καλά.

    Όμως μία διασκευή του tonight αντίστοιχη με αυτή του Blower' s daughter που είχε κάνει ο Ρουβάς (ο οποίος πολύ μου αρέσει παρεπιπτόντως), πώς να το κάνουμε? Με ξενερώνει... Και δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο όπως επισημαίνει ο Χόρχε και μου κάνει "αρπαχτή"... Αυτό!
    Emilia_
    20.03.2007, 12:08
    Εγω παλι είμαι πολυ περιεργη να το ακουσω....αλλωστε κ το τραγουδακι το ιταλικο που είχε πει με την Δεσποινα Ολυμπιου,μια χαρα είχε βγει....

    sea_like_eyes
    20.03.2007, 12:08
    Η μουσική του δεν μου αρέσει ..ίσως μερικά τραγούδια του,ναι! Αυτό με το ‘’ξενέρωσα’’ δεν κατάλαβα .Ο Χατζιγιαννης είναι από τους ελαχίστους καλλιτέχνες στην Ελλάδα με πραγματική μουσική παιδεία(σπουδές στο εξωτερικό).Το group πάλι με αφήνει αδιάφορο.Το αποτέλεσμα πάλι…το περιμένω μόνο από περιέργεια.Και στην τελική ποιοι είναι αυτοί ρε παιδιά…?!?Γλυκαναλατοι όπως άλλωστε και..η(τωρα)μουσικη του Μιχάλη(στο μελλον ποιος ξερει).
    MarakiVas
    20.03.2007, 15:20
    Σήμερα το πρωί το άκουσα και μου άρεσε πολύ! Οι φωνές και των δύο καλλιτεχνών "έδεσαν" με αποτέλεσμα να βγει πολύ καλό το τραγούδι!
    Emilia_
    20.03.2007, 15:27
    Παράθεση:

    Το μέλος MarakiVas στις 20-03-2007 στις 15:20 έγραψε...

    Σήμερα το πρωί το άκουσα και μου άρεσε πολύ! Οι φωνές και των δύο καλλιτεχνών "έδεσαν" με αποτέλεσμα να βγει πολύ καλό το τραγούδι!



    Ωχ?! Βγήκε κιόλας...?? Που,ποτε,και εγω θελω.....
    Παντως μου εκανε εντύπωση στο "φοβερο και τρομερο" δελτιο ειδησεων (ο θεος να το κανει) του σταρ , που εδειχνε το γκρουπ να διασκεδάζει...ελληνικα με το πρόγραμμα του Χατζηγιαννη...! Αυτο που τους εμεινε λεει αξέχαστο ήταν οι...υπεροχες γυναικες που χόρευαν πανω στα τραπεζια....!!
    jorge
    20.03.2007, 15:40
    Συγχαρητήρια στην Ελεάνα Βραχάλη. Έχω μείνει κάγκελο από τους
    μοναδικούς στίχους του ρεφραίν, φέρτε μου νερό να συνέλθω λέμε...

    Σήμερα με σκότωσες ξανά
    μετά από δυο φιλιά
    με πέθανες ξανά



    MarakiVas
    20.03.2007, 15:41
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 20-03-2007 στις 15:27 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος MarakiVas στις 20-03-2007 στις 15:20 έγραψε...

    Σήμερα το πρωί το άκουσα και μου άρεσε πολύ! Οι φωνές και των δύο καλλιτεχνών "έδεσαν" με αποτέλεσμα να βγει πολύ καλό το τραγούδι!



    Ωχ?! Βγήκε κιόλας...?? Που,ποτε,και εγω θελω.....
    Παντως μου εκανε εντύπωση στο "φοβερο και τρομερο" δελτιο ειδησεων (ο θεος να το κανει) του σταρ , που εδειχνε το γκρουπ να διασκεδάζει...ελληνικα με το πρόγραμμα του Χατζηγιαννη...! Αυτο που τους εμεινε λεει αξέχαστο ήταν οι...υπεροχες γυναικες που χόρευαν πανω στα τραπεζια....!!

    Αν θυμάμαι καλά το άκουσα στο ράδιο Sfera, στην εκπομπή της Γιολάντας και του Βαγγέλη. Το έδειξε στις ειδήσεις του star? Δεν το είδα.