ελληνική μουσική
    281 online   ·  210.848 μέλη

    Νέο album των Scorpions: Humanity Hour 1

    ErEtZuM
    26.05.2007, 18:14
    Προκειται για masterpiece !! Ειναι εκπληκτικος ο δισκος.
    Παρ'ολο που το ειχα κατεβασει πριν κυκλοφορησει, οχι μονο θα τον αγορασω, αλλα θα παρω και το ltd edition που εχει και το dvd μαζι.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ErEtZuM στις 26-05-2007 18:16 ]


    MONSTER
    27.05.2007, 23:16
    Άκουσα το άλμπουμ αρκετές φορές και μπορώ να πώ ότι μου άρεσε πιό πολύ απο το unbreakable.Σίγουρα δεν φτάνει τις δόξες του παρελθόντος αλλά στέκεται αξιοπρεπέστατα κατα την γνώμη μου.
    Paloukeze
    28.05.2007, 23:11
    Το αγόρασα με το που βγήκε, αλλά το ακούω αυτή τη στιγμή, λόγω του οτι έχω ελλάχιστο ελεύθερο χρόνο απο τις πανελλήνιες! Μέχρι στιγμής έχω ακούσει τα 4 πρώτα (Hour 1, The game of life, We were born to fly, The future never dies) και πιστεύω οτι αποτελεί την ολική επαναφορά!!! Είναι καλύτερο απο το Unbreakable, έχει αποκοπεί απο τη μαύρη περίοδο των Pure Instict και Eye II Eye σχεδόν τελείως, και έχει και τις απαραίτητες δόσεις απο το πνεύμα των 80's - early 90's, που ως γνωστόν ήταν μακράν η πιό επιτυχημένη περίοδός τους! Έχω αγοράσει βέβαια την έκδοση με το DVD, αλλά προφανώς δεν το είδα ακόμα και δεν άκουσα και το bonus track που περιέχει, το "Cold", αλλά σε 3 μέρες "ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ!!!" οπότε μετά θα τα δω και θα τ' ακούσω όλα! Μπράβο Scorps, welcome back!!!
    emmanuella
    06.06.2007, 17:16
    Γεια σας!!!!!!!!
    Είμαι κανο'υργια εδώ!!
    Αυτό που έχω να πω είναι ότι οι scorpions είναι φανταστικοί!!!!!!!!!!!!!
    Έχω αρχίσει όμως να καταλαβαίνω ότι προσπαθούν να κρατήσουν ένα επίπεδο!
    Προσπαθούν να συμβαδίσουν με τη σύγχρονη Hard Rock μουσική αλλά κρατ΄ψντας τη δύναμη και τη λάμψη που είχαν παλιά. Αν κρίνουμε τους scorpions από τα τραγούδια (τα καινούργια) που είναι φανταστικά, θα πούμε πως έιναι μία πολύ πολύ πολύ αξιόλογη μπάντα. Όμως, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΠΙΡΤΑΔΑ ΚΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥΣ; Η δλυναμη που βλέπαμε στα άλλα CD; Πάντως πιστεύω πως δεν είμαστε άξιοι να κρίνουμε ένα θρυλικό συγκρότημα με αυτόν τον τρόπο!!!!!! Υπάρχουν τραγούδια τους-επιτυχίες!



    Υπάρχουν τρεις χαρακτήρες σε κάθε άνθρωπο:
    Αυτόν που πραγματικά έχει, αυτόν που δείχνει και αυτόν που νομίζει ότι έχει!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : emmanuella στις 06-06-2007 17:17 ]


    matthias16
    06.07.2007, 00:03
    Πηρα και εγω σημερα αν και λιγο καθυστερημενα τον δισκο
    Οι πρωτες εντυπωσεις αρκετα θετικες.
    Φαινεται πως η μουσικη τους εξελισεται,και ειναι αρτια δεμενο με το προηγουμενο τους το unbreakable.Ομως τα φωνητικα εχουν μεινει τα ιδια τοσο καιρο,τα ιδια γυρισματα,τα ιδια αγκωμαχητα και αναστεναγματα.Ουτε απο στιχουργικης πλευρας κατι καινουριο,παλι για αγαπες και follow your dreams to save the world....
    Στα σολακια επισης περιμενα κατι πιο τρελο και πεντατονικο,και με...μεγαλυτερη διαρκεια....Πολλες φορες επισης ο δισκος μου θυμισε κατι απο Velvet και καπως heavy metal εισαγωγες,χωρις ομως ιδιατερα riff.Δεν μου αρεσε επισης το αρμονιο σε πολλα τραγουδια...Δεν ειναι αυτο χαρακτηριστικο Scorpions...Φυσικα Live ισως ειναι καλυτερα
    Γενικα ειναι ωραιο ομως,φαινεται οτι εχουν ζωντανια ακομα,κ αυτο ειναι καλο
    Αχ και να ξαναβγαζαν τραγουδακια οπως στην Roth-εποχη και του '80.....


    "The Best Illusion Is The Perfect Reality"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : matthias16 στις 06-07-2007 00:07 ]





    επισυναπτόμενα: 4.jpg 
    CountessEfi
    11.07.2007, 02:31
    εμένα ρε παιδιά δν μάρεσε σχεδόν καθόλου.