ελληνική μουσική
    227 online   ·  210.815 μέλη

    Ανοίξτε τη συναυλία των Scorpions !

    jorge
    29.03.2007, 10:34
    Ναι, καλά διαβάσατε! Στέλνετε demo και ανοίγετε τη συναυλία των Scorpions στο στάδιο Καραϊσκάκη !

    Ορίστε και το δελτίο τύπου, καλή επιτυχία σε όλους!



    SCORPIONS FESTIVAL
    ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ!!
    Στείλτε τα demo σας και τραγουδήστε μαζί με τους Scorpions και άλλα δύο συγκροτήματα, τον Ιούνιο στην Αθήνα!

    Ένα νέο μεγάλο ροκ φεστιβάλ γεννιέται από τους Scorpions και ζητάει την συμμετοχή σου!

    ΔΕΥΤΕΡΑ 18 ΙΟΥNΙΟΥ
    ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ

    To 2005 εγκαινίασαν το Καραϊσκάκη ως.. συναυλιακό χώρο και έκοψαν 25.000 εισιτήρια! Μια χρονιά αργότερα, το 2006, μαζί με τους Whitesnake έκοψαν, στον ίδιο χώρο, 35.000 εισιτήρια!!! Το 2007 ετοιμάζουν κάτι ακόμα πιο δυνατό. Οι Scorpions, το πιο αγαπητό ροκ συγκρότημα στο ελληνικό κοινό, από το Λος Άντζελες που βρίσκεται για να ηχογραφήσει το νέο του δίσκο (ο οποίος αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Μάιο), ανακοινώνει την ίδρυση ενός νέου μεγάλου ροκ φεστιβάλ υπό την καλλιτεχνική τους διεύθυνση.
    Εκτός από τον Joe Cocker και την εκρηκτική Juliette Lewis με το συγκρότημά της the licks, οι Scorpions ανακοινώνουν ότι θα επιλέξουν μετά από έναν διαγωνισμό και ένα ελληνικό ροκ συγκρότημα να τραγουδήσει μαζί τους εκείνη την βραδιά!
    Όσοι θέλουν να βρεθούν στο Στάδιο Καραϊσκάκη στις 18 Ιουνίου και να ανοίξουν τραγουδώντας το πρώτο Scorpion Festival, μπορούν να στείλουν τα demo τους μέχρι την Παρασκευή 11 Μαϊου στην Cultural Action, Νέας Εφέσου 60, Καισαριανή, τηλ. 210-7298944, Τ.Κ. 16121 με την σημείωση ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ SCORPIONS FEST.
    Οι Scorpions θα τα ακούσουν όλα και ο τραγουδιστής τους, ο Klaus Meine, θα έρθει στις 21 Μαϊου, έναν μήνα πριν την συναυλία, για να ανακοινώσει τον νικητή, σε μια live βραδιά στον Σταυρό του Νότου.
    Οι ενδιαφερόμενοι θα χρειαστεί να μπουν στο site www.scorpionsfestival.gr και να συμπληρώσουν την αίτηση συμμετοχής που είναι απαραίτητη να σταλεί μαζί με το demo.
    ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: 210-7298944

    ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ SCORPIONS?
    Ο ιδρυτής των Scorpions, Rudolph Shenker λέει για τον διαγωνισμό: «Στείλτε αμέσως τα τραγούδια σας. Ακόμα κι αν δεν είστε εσείς οι νικητές, εμείς θα σας απαντήσουμε και θα σας πούμε την γνώμη μας. Και θα δώσουμε τα demo σας και σε άλλους σημαντικούς ανθρώπους της δισκογραφίας. Θέλουμε να βοηθήσουμε όλα τα νέα συγκροτήματα ουσιαστικά! Να ακουστεί ο δικός τους νέος ήχος, δίπλα στον δικό μας». Ενώ όπως αναφέρει σε σύντομη ανακοίνωσή του και ο Klaus Meine για το νεοσύστατο φεστιβάλ: «Αυτό το φεστιβάλ ήταν εδώ και πολλά χρόνια το όνειρό μας. Επιτέλους, ήρθε η στιγμή να γίνει πραγματικότητα. Μια βραδιά αφιερωμένη στο ροκ που μας γέννησε, μας μεγάλωσε και είναι το soundtrack της ζωής μας. Σας περιμένoυμε στις 18 Ιουνίου, στην Αθήνα, για να εγκαινιάσουμε ένα μεγάλο ροκ φεστιβάλ. Το Πρώτο Scorpions festival που θα γίνει κάτω από τον πάντα υπέροχο καλοκαιρινό Ελληνικό ουρανό, που τόσο αγαπάμε...».

    Info: Οι Scorpions μαζί με άλλα τρία συγκροτήματα θα εγκαινιάσουν το πρώτο τους Scorpions festival στην Αθήνα, στο Στάδιο Καραϊσκάκη, την Δευτέρα 18 Ιουνίου και ανακοινώνουν έναν μεγάλο διαγωνισμό για την ανάδειξη του ελληνικού ροκ συγκροτήματος που θα ανοίξει αυτή την βραδιά. Αν έχετε δικό σας συγκρότημα, αν γράφετε μουσική, στείλτε τα demo σας στην Cultural Action μέχρι την Παρασκευή 11 Μαϊου.

    Εταιρία παραγωγής: Cultural Action.
    Συμπαραγωγή: Sportsunited.
    Πληροφορίες στο 210-7298944 και www.scorpionsfestival.gr

    lemonc
    29.03.2007, 10:39
    Θα πήγαινα αλλά νομίζω πως δεν ταιριάζουμε με τα παιδιά....
    vasilis23
    29.03.2007, 10:42
    Ναι συμφωνω Κωστα...φαντασου εμενα με παρακαλεσαν να μου υπογραψουν την κιθαρα....!
    antreas_dr
    29.03.2007, 15:08
    αυτο το ρημαδιασμένο το link δεν λειτουργει..

    Θα μου φάνε τη θέση οι άλλοι....
    uNick
    29.03.2007, 17:46
    Αντρέα, μην σκας. Ακόμα και τελευταίο να πάει το demo των Vradyny Typy, αυτό θα επιλέξουν οι Scorpions! (να δω Vradyny Typy να κάνουν support στους Scorpions και τί στον κόσμο!!!!!!!!!!)
    Nafpaktos___
    29.03.2007, 19:25
    Λέτε να τους κάνω το χατίρι?
    Paloukeze
    04.04.2007, 16:05
    Οι SPIRAL ZEUS θα στείλουν πάντως, τους είχα ρωτήσει μετά από το live τους "στον Αέρα"! Τώρα αν θα τους πάρουν ή όχι... Δεν ξέρω τι μουσική γράφουν, μόνο σε διασκευές τους άκουσα και πωρώθηκα! Μπορεί όμως ως συνθέτες να μη λένε... Μπορεί όμως και να λένε!!!
    capone69
    04.04.2007, 17:08
    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 04-04-2007 στις 16:05 έγραψε...

    Οι SPIRAL ZEUS θα στείλουν πάντως, τους είχα ρωτήσει μετά από το live τους "στον Αέρα"! Τώρα αν θα τους πάρουν ή όχι... Δεν ξέρω τι μουσική γράφουν, μόνο σε διασκευές τους άκουσα και πωρώθηκα! Μπορεί όμως ως συνθέτες να μη λένε... Μπορεί όμως και να λένε!!!



    να σου πω την αληθεια μου εγω του ειχα φερει στο μαγαζι για live και δεν εντυπωσιαστικα.Ισως να μην ηταν για το χωρο αλλα τοση πορωση?Πιστευτεμε θα στειλουν τοσα demo...
    ΑΣ ΒΓΕΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ,ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ

    Paloukeze
    04.04.2007, 17:22
    Παράθεση:

    Το μέλος capone69 στις 04-04-2007 στις 17:08 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 04-04-2007 στις 16:05 έγραψε...

    Οι SPIRAL ZEUS θα στείλουν πάντως, τους είχα ρωτήσει μετά από το live τους "στον Αέρα"! Τώρα αν θα τους πάρουν ή όχι... Δεν ξέρω τι μουσική γράφουν, μόνο σε διασκευές τους άκουσα και πωρώθηκα! Μπορεί όμως ως συνθέτες να μη λένε... Μπορεί όμως και να λένε!!!



    να σου πω την αληθεια μου εγω του ειχα φερει στο μαγαζι για live και δεν εντυπωσιαστικα.Ισως να μην ηταν για το χωρο αλλα τοση πορωση?Πιστευτεμε θα στειλουν τοσα demo...
    ΑΣ ΒΓΕΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ,ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ




    Φίλε capone παίζουν πολλά σχετικά με την απόδωση ενός group, το είδος του χώρου, ο ηχολήπτης, ο ηχητικός εξοπλισμός που τους παρέχεται, τα κέφια των μουσικών (μιλάμε για ερασιτέχνες, μην το ξεχνάμε) και διάφορα άλλα που ως ιδιοκτήτης μαγαζιού θα γνωρίζεις πολύ καλά, αφού φαντάζομαι οτι έχεις έρθει σε επαφή με ουκ ολίγα συγκροτήματα! Πάντως πες μου, δεν έχουν φωνάρες οι τραγουδιστές; Όσο αφορά την εκλογή του support συγκροτήματος, σαφώς και να κερδίσει ο καλύτερος! Καλές δουλειές στο μαγαζί σου!

    Δεν υπάρχει ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 11-04-2007 02:55 ]


    RoCkLiViN
    04.04.2007, 21:33
    kai oi ROCK LIVIN tha steiloun kai elpizw na............!!!!!!elpizw na mas dwsoun thn mamhmenh eykairia na apodeiksoume pioi eimaste!!!!!!
    jorge
    19.05.2007, 17:14
    Ο διαγωνισμός τελείωσε, οι συμμετοχές ξεπέρασαν τις 200!!! Και από αυτές οι scorpions επέλεξαν τρία συγκροτήματα που θα τραγουδήσουν live την ΔΕΥΤΕΡΑ 21 ΜΑΙΟΥ στον ΣΤΑΥΡΟ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ.

    Όπως ανέφεραν οι θρυλικοί Σκορπιοί, καλά τα demo αλλά από αυτά τα τρία συγκροτήματα που επέλεξαν, θα ήθελαν να δουν και την δύναμή τους πάνω στην σκηνή!

    Την Δευτέρα 21 Μαϊου παρών θα είναι και ο Klaus Meine, που θα έρθει στην Αθήνα, ένα μήνα πριν τη συναυλία, για να τα ακούσει και να ανακοινώσει τον νικητή, σε μια live βραδιά.

    Info: Οι Scorpions, μαζί με τον Joe Cocker και την Juliette & the Licks, θα εγκαινιάσουν το 1ο Scorpions Festival στο Στάδιο Καραϊσκάκη, τη Δευτέρα 18 Ιουνίου. Την ΔΕΥΤΕΡΑ 21 ΜΑΙΟΥ, σε μια live βραδιά στον ΣΤΑΥΡΟ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ ο Klaus Meine θα ακούσει τα τρία καλύτερα συγκροτήματα και θα ανακοινώσει το ελληνικό ροκ γκρουπ που θα ανοίξει το φεστιβάλ. Αμέσως μετά η ροκ μπάντα του Σταυρού του Νότου θα συνεχίσει την βραδιά. Τιμή εισιτηρίου 6 Ευρώ...

    ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ: Φρατζή & Θαρύπου 37, τηλ. 210 9226975.



    Πληροφορίες: 210 7298944 και www.scorpionsfestival.gr
    jorge
    03.06.2007, 12:40
    Ορίστε και οι νικητές του διαγωνισμού, οι οποίοι θα ανοίξουν τη μεγάλη συναυλία στο Καραϊσκάκη:

    http://hannibal.d-raft.gr/