ελληνική μουσική
    635 online   ·  210.846 μέλη

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη στις 11 Απριλίου-εντυπώσεις

    dimitrapan
    11.04.2007, 11:07
    Καλά να περάσετε παιδάκια!

    Κατερινάκι καλώς ήρθες! Αθήνα πότε θα είσαι?

    "Δεν είμαστε τίποτα, ας γίνουμε τα πάντα!"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Christine στις 13-04-2007 15:46 ]


    KIT_KAT
    11.04.2007, 11:24
    Από το Σάββατο και μετά Δήμητρα

    Έεεεελα βρε Τάσο... πότε θα τα ξαναπούμε τώρα θεσ/νίκη...
    Περαστικά πάντως! Να τσουγκρίσουμε και για σένα;;

    Μάνο θα σας περιμένουμε!
    pastella
    11.04.2007, 12:02
    Αλλάζουμε τον τίτλο του θέματος καθώς δεν πρόκειται για συναντησούλα αλλά συνάντηση πολύωρη (μέχρι πρωίας πάλι...)




    PaStella ?

    Superhero by choice, among other occupations:)



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Christine στις 11-04-2007 12:03 ]


    KIT_KAT
    11.04.2007, 12:40
    Ωραία! Ζήτω το κάψιμο
    KIT_KAT
    11.04.2007, 12:54
    Μόλις συνειδητοποίησα και ότι αύριο κλείνω και 4 χρόνια εδώ μέσα...

    Βρήκα σε τι θα πιούμε
    kifa
    11.04.2007, 13:21
    καλα να περάσετε !!!!!!



    fredy
    11.04.2007, 23:58
    Πολλούς χαιρετισμούς κ απο εμένα!Βρίσκομαι Αθήνα!Κατερίνα καλώς όρισες!
    ge01415
    12.04.2007, 15:10
    Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε θα μας πεί κανένας πως περάσατε;;;;;




    santourman
    12.04.2007, 21:13
    Παράθεση:

    Το μέλος ge01415 στις 12-04-2007 στις 15:10 έγραψε...

    Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε θα μας πεί κανένας πως περάσατε;;;;;



    Εγώ μόλις έφτασα σπίτι μου, είμαι ολίγον τι πτώμα από το ταξίδι και το χτεσινό ξενύχτι, και επειδή έχω κι άλλο ξενύχτι απόψε παραχωρώ τη σειρά μου σε όποιο άλλο μέλος θέλει για να γράψει στον Τάσο πώς περάσαμε...
    Fler
    13.04.2007, 01:12
    Ε, καλά λοιπόν...Αφού κανείς δεν κάνει την αρχή..θα ξεκινήσω εγώ.
    (παρόλο που είμαι ψόφια, θα συγκεντρώσω τις λιγοστές δυνάμεις μου και θα γράψω δυο λογάκια...)
    Βρεθήκαμε απογευματάκι στο καφε(νείο) "Πρίγκηπος" για αρχή, πριν περάσουμε στο παρασύνθημα και το...refrain. Η λίστα περιελάμβανε τους εξής:

    Fler (μάλλον εξυπακούεται..)
    Kit-kat
    santourman
    sea_like_eyes
    matthias16
    dijo
    Christine (με το κλασικό + της την Εύα!)
    gazakas (που αυτή τη φορά δεν τον χαρήκαμε και πολύ γιατί μας έφυγε νωρίς... Ελπίζω η επόμενη φορά να διαρκέσει περισσότερο...ε???)

    Αργότερα, οι περίεργοι ήχοι που ξέφευγαν από τα στομαχάκια μας, μας οδήγησαν λίγο παραπάνω σε μια ταβερνούλα (πως την έλεγαν βρε παιδιά...??Δε θυμάμαι..)
    Καλό το φαγοπότι, αλλά διαπιστώσαμε ότι μας έλειπε μια κιθάρα..(εμ, αφού ο Τάσος μας την έσκασε...δεν προνοήσαμε εγκαίρως...)
    Κι αφού το λύσαμε και το θεματάκι της μουσικής επένδυσης, φάνηκαν ο rapsodos (με ακόμη μια κιθάρα!), o ageras και το + του Μπάμπη (santourman), o Αλέκος..(ελπίζω να το πέτυχα το όνομα... )
    Το κέφι άρχισε γρήγορα να φουντώνει όταν τη σκυτάλη ανέλαβαν ο ageras και ο rapsodos. Πολύ όμορφη στιγμή κι εγώ προσωπικά τους ευχαριστώ πολύ, έστω και μέσα από εδώ!
    Αρχίσαμε όμως να αραιώνουμε λίγο αργότερα κι από εκεί φύγαμε τελικά 5 άτομα..ageras, Kit-kat, dijo, Christine κι εγώ..(όχι που θα έλειπα!)
    Βέβαια οι τρεις τελευταίοι μόνο συνεχίσαμε και σε...after που έληξε τις πρώτες πρωινές ώρες σε μπουγατσάδικο, αφού είχαμε πιει συνολικά κι εγώ δεν ξέρω τι και πόσο.. )
    Δεν θα προβώ σε λεπτομέρειες, τα υπόλοιπα είναι...προσωπικά!!
    (Τάσο, που ρώτησες, εσύ ξέρεις πολύ καλά τι ακριβώς εννοώ!!Κι εσύ και ο αγαπητός gazakas.. )
    Είχαμε όμως κι άλλες..απώλειες πέρα από τον Τάσο που θα θέλαμε πολύ να έχουμε κοντά μας...Δεν πειράζει..Next time!!
    Ήταν για ακόμη μια φορά υπέροχα!!(τελικά, αν έχεις καλή παρέα...)
    Άντε και στα επόμενα..Τώρα που πήραμε φόρα..μάλλον δεν θα αργήσει..έτσι?

    Λοιπόν, αυτή είναι μια γεύση από τη δική μου οπτική γωνία..Θέλει κι άλλες για να συμπληρωθεί η εικόνα..Έλα να μαζευόμαστε..!!

    Υ.Σ. Τελικά με το κούφιο κεφάλι που κουβαλάω ξέχασα τη φωτογραφική μου μηχανή στο σπίτι..Αλλά μας ξελάσπωσαν kit-kat και dijo....

    Υπόψιν, τις θέλουμε τις φωτογραφίες...
    Αυγά φέραμε μόνο εγώ, η kit-kat και η Christine..Νικητής δεν υπήρξε.Όλα έσπασαν..Ίσως της Κατερίνας να ήταν λιγουλάκι πιο γερό...αλλά το αποδώσαμε στην..καταγωγή του!Πρέπει να ήταν φραγκόκοτας!!!

    Τα υπόλοιπα οι υπόλοιποι...
    matthias16
    13.04.2007, 14:09
    Η ταβερνουλα λεγοταν "Το στεκι του Πασα" αν δεν κανω λαθος!
    Πραγματι πολυ ωραια η ωρα που τραγουδουσαν ο ageras κ ο rapsodos (αν και καποιος ειχε φερει mp3 και ακουγε)
    Aκουγαμε καθε λιγο την Κατερινα να λεει "ΑΧ ΕΛΛΗΝΕΣ! " και ηταν μια παρεα εκει απο μεσηλικες και μας λενε "κοιταξτε πως θα ειστε μετα απο 30 χρονια"
    Να ξαναμαζευτουμε βρε παιδια να παμε στην συναυλια του ραπσοδου στις 20

    Υ.Γ.: Περιμενουμε τις φωτογραφιες
    sea_like_eyes
    13.04.2007, 14:51
    Λοιπόν…μετά από καφεδάκι και τις πρώτες γνωριμίες καταλήξαμε σε γνωστό ταβερνάκι (μελαγχολήσατε?)…
    Εκεί το menu είχε τραγούδι…κρασιά…τσίπουρα…ούζα…κι άλλα κρασιά…κτλ.

    Χαρακτηριστικές στιγμές…
    Α)εγώ με τον matthias16 να προσπαθούμε να παίζουμε Iron maiden στην κλασσική…σε…ταβέρνα!
    Β)ο ageras πάνω στο κέφι (και μετά από δικά μου παρακάλια)να πετάει σκόρπιους στίχους από γνωστά γαβ (μη δαγκώνεις) άσματα…είσαι τρεεεεεεεελός…
    Γ)το κοσμιματάκι της fler…ακόμα το φοράω!thnxxxxx
    Δ)ο gazakas…είναι μορφή πάει και τελείωσε…μόνο που έπρεπε να κάτσει μέχρι το τέλος…
    Κι άλλα πολλά…

    Όσον αφορά το μετά…τρία από τα μέλη του music heaven…με πέτυχαν σε γνωστό after της πόλης…μετά και αφού ανταλλάξαμε καλημέρες ακολούθησε γι’αυτους μπουγάτσα(χαλαραααααα)και για μένα…συνέχεια σε άλλο after…
    Christine,fler,dijo…καλημεεεεεεερααααααα

    Τα προσωπικά…τα αφήνω απ’έξω…χααχχαχαχα
    οσο για τα mp3...
    matthias16
    13.04.2007, 15:03
    Ρε Sea....μην τα βγαζεις ολα στη φορα.....αντε μην πω που τραγουδαγες το burn κ το Paranoid...

    sea_like_eyes
    13.04.2007, 15:06
    γιατι το...Whole Lotta Love?αλλα ειπαμε...σιγα σιγα οι λεπτομερειες!
    Fler
    13.04.2007, 15:09
    Το μέλος sea_like_eyes στις 13-04-2007 στις 14:51 έγραψε...

    Β)ο ageras πάνω στο κέφι (και μετά από δικά μου παρακάλια)να πετάει σκόρπιους στίχους από γνωστά γαβ (μη δαγκώνεις) άσματα…είσαι τρεεεεεεεελός…

    Άξιος ο ageras που δέχτηκε να σου πραγματοποιήσει τις "σκυλίσιες" απαιτήσεις σου..Αλλά, είπαμε, θες μαθήματα...Κάτι θα κάνουμε και για αυτό..ε??



    Το μέλος sea_like_eyes στις 13-04-2007 στις 14:51 έγραψε...

    Γ)το κοσμιματάκι της fler…ακόμα το φοράω!thnxxxxx

    Ούτε που πήρα χαμπάρι πότε το σούφρωσες...(το κρασί θα έφταιγε!!Αλλά..πως..αφού εγώ δεν ήπια... ) Στο τέλος πρόσεξα ότι ο δεξιός μου καρπός ήταν πιο άδειος από πριν..Too late..Την επόμενη φορά όμως θα σουφρώσω κι εγώ διακριτικά κάτι..Εμ, τι??Δίχως αντάλλαγμα..???)



    Το μέλος sea_like_eyes στις 13-04-2007 στις 14:51 έγραψε...

    Όσον αφορά το μετά…τρία από τα μέλη του music heaven…με πέτυχαν σε γνωστό after της πόλης…μετά και αφού ανταλλάξαμε καλημέρες ακολούθησε γι’αυτους μπουγάτσα(χαλαραααααα)και για μένα…συνέχεια σε άλλο after…
    Christine,fler,dijo…καλημεεεεεεερααααααα


    Εδώ δε λέμε τίποτα..Δεν είδα, δεν άκουσα..(μην πω ότι δεν ήμουν εκεί κιόλας, δηλαδή..)





    Hey you, would you help me to carry the stone..?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Fler στις 13-04-2007 15:10 ]


    gazakas
    13.04.2007, 15:12
    Χαίρομαι που περάσατε καλά και χωρίς εμένα (ένα σχετικό άγχος το είχα), αλλά κι εγώ εκεί που ήμουν πέρασα πανέμορφα! Την επόμενη φορά με περισσότερες αποκαλύψεις, κους κους και φυσικά μέχρι τελικής πτώσεως (και πόσεως)!!!
    rapsodos
    13.04.2007, 23:58
    παιδιά .....και εγώ θέλω να αναφερθώ στη συνάντηση ...αλλά ρε γμτ δε προλαβαίνω ......................

    Θα επανέρθω ...........

    Επιθυμία είναι το όνειρο που δεν θυμάσαι το πρωί αλλά πάντα το νιώθεις πριν κοιμηθείς το βράδυ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rapsodos στις 13-04-2007 23:58 ]


    santourman
    14.04.2007, 00:27
    Ας πω κι εγώ μερικές από τις σκέψεις μου....
    Χάρηκα που συμμετείχα σε άλλη μια συνάντηση στη Θεσ/νίκη. Τελικά κάτι έχει η συμπρωτεύουσα και με ελκύει πιο πολύ από την πρωτεύουσα! Τώρα που το σκέφτομαι, ίδια μέρα ήταν (Τετάρτη του Πάσχα) όταν είχαμε ξαναβρεθεί στη Μονή Λαζαριστών! Χάρηκα που γνώρισα κάποια νέα μέλη, χάρηκα που ξαναείδα κάποιους άλλους. `Ημασταν καλή παρέα, αλλά θα ήμασταν καλύτερη αν ερχόντουσαν κι αυτοί που δεν μπόρεσαν . Θα ήθελα να είχα κάτσει κι άλλο αλλά δεν ήμουν μόνος κι επιπλέον την επόμενη μέρα έπρεπε να είμαι λίγο ξεκούραστος για τον (μακρύυυυυ) δρόμο (κάπου 420χλμ) του γυρισμού στο σπίτι μου... Ελπίζω την επόμενη φορά!

    Μπάμπης ο Σαντουρίστας

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : santourman στις 14-04-2007 00:33 ]


    ge01415
    14.04.2007, 17:11










    jorge
    14.04.2007, 17:25
    Παράθεση:

    Το μέλος Fler στις 13-04-2007 στις 01:12 έγραψε...

    Το κέφι άρχισε γρήγορα να φουντώνει όταν τη σκυτάλη ανέλαβαν ο ageras και ο rapsodos. Πολύ όμορφη στιγμή κι εγώ προσωπικά τους ευχαριστώ πολύ, έστω και μέσα από εδώ!




    Ζήλεψα τώρα!