ελληνική μουσική
    621 online   ·  210.846 μέλη

    Ελλάδα έχεις ταλέντο

    MACABRIA
    21.04.2007, 13:36
    Παράθεση:

    Το μέλος melody-music στις 17-04-2007 στις 14:52 έγραψε...


    δεν ειναι μονο για τραγουδι ειναι για τα παντα αυτη η εκπομπη κ θα γελιοποιηθει καποιος μονο αν ειναι γελιος απο μονος του.



    Συμφωνώ απόλυτα! Ο σκοπός τους δεν είναι να γελοιοποιήσουν! Αλλά αν σου ρθει ο άλλος με τα ποιήματα από το κινητό, τι θα κάνεις?
    Σε άτομα που ΕΧΟΥΝ ταλέντο, φέρονται με σεβασμό!
    melody-music
    25.04.2007, 09:56
    γιαννη μου σορυ αλλα το τραγουδακι σου ευχομουν οταν το εβλεπα να μην ειναι αυτο.... συγχαρητηρια που το τολμησες παντως.. εχεις καλη φωνη! αλλα το τραγουδι... δεν μου αρεσε καθολου...

    ετσι οπως ακουσα τη χροια σου μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα. να σου πω το γιατι. η χροια σου εχει κατι παλιο(σαν τα ακουσματα 80 αρχες 90) αλλα κ κατι ροκ σημερινο. δεν μπορω να σου το εξηγησω ακριβως αυτη τη στιγμη αλλα περιπου ελπιζω να καταλαβες τι εννοω. νομιζω οτι ο περρης σου είπε κατι καλό ε; δεν θυμαμαι τι αλλά θυμαμαι οτι ενθουσιάστηκε με σένα και με το συγκρότημα. αν κάνω λάθος διορθωσέ με please
    GiannisTsimperidis
    25.04.2007, 14:13
    Παράθεση:

    Το μέλος melody-music στις 25-04-2007 στις 09:56 έγραψε...

    γιαννη μου σορυ αλλα το τραγουδακι σου ευχομουν οταν το εβλεπα να μην ειναι αυτο.... συγχαρητηρια που το τολμησες παντως.. εχεις καλη φωνη! αλλα το τραγουδι... δεν μου αρεσε καθολου...

    ετσι οπως ακουσα τη χροια σου μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα. να σου πω το γιατι. η χροια σου εχει κατι παλιο(σαν τα ακουσματα 80 αρχες 90) αλλα κ κατι ροκ σημερινο. δεν μπορω να σου το εξηγησω ακριβως αυτη τη στιγμη αλλα περιπου ελπιζω να καταλαβες τι εννοω. νομιζω οτι ο περρης σου είπε κατι καλό ε; δεν θυμαμαι τι αλλά θυμαμαι οτι ενθουσιάστηκε με σένα και με το συγκρότημα. αν κάνω λάθος διορθωσέ με please



    Καλησπέρα και από μένα! Κατ' αρχήν χαίρομαι που είσαι ειλικρινής και σε ευχαριστώ για αυτό! Αυτό που σκέφτομαι έντονα πολλές φορές είναι το να μπορούσα με κάποιο τρόπο να γράψω ένα τραγούδι το οποίο να αρέσει σε όλους... σε μικρούς, σε μεγάλους, σε κλασικούς, σε παραδοσιακούς, σε ροκάδες, σε ηλικιωμένους, σε φαντάρους, σε φοιτήτριες κλπ! Δυστυχώς όμως όπως καταλαβαίνεις αυτό είναι ένα άπιαστο όνειρο! Και ο λόγος είναι απλούστατος... όλοι έχουν την δική τους υποκειμενική άποψη - αίσθηση του ωραίου και αυτό είναι σεβαστό!

    Όταν μου λες ότι καθώς έβλεπες το κομμάτι ευχόσουν να μην είναι αυτό, με στεναχωρεί αλλά δυστυχώς δε μπορώ να κάνω κάτι! Το συγκεκριμένο τραγούδι ανήκει σε ένα στυλ τραγουδιών που μπορεί να μην με καλύπτει απόλυτα, παρόλ' αυτά αντιπροσωπεύει ένα μεγάλο μέρος αυτών που θέλω να τραγουδώ στη συγκεκριμένη φάση της ζωής μου!!

    Όσο αφορά για το παιχνίδι να σου πω ότι δεν έκανα εγώ πρώτος την κίνηση! Τα στοιχεία μου τα βρήκαν μέσω του ΜΗ και οι υπεύθυνοι της παραγωγής με κάλεσαν και μου πρότειναν να συμμετέχω! Στην τελική δεν είχα να χάσω κάτι... από την αρχή είχα κατά νου να κρατήσω ισορροπίες και αξιοπρέπεια, μιας που πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο να σε βγάλουν νούμερο!

    Εν κατά κλείδι αυτό που συνέβει τελικά είναι να περάσω στην επόμενη φάση χωρίς προβλήματα, να μπει το τραγούδι μου από το πουθενά μέσα σε 2.000.000 σπίτια και το σημαντικότερο από όλα να καλλιεργήσω ακόμα παραπάνω τις όποιες διαπροσωπικές μου σχέσεις, όπως κάνω τώρα και μαζί σου, ακόμα και αν διαφωνούμε (δεν είναι κακό!)...

    Αυτά τα λίγα έτσι για να κάνουμε διάλογο

    Να αναφέρω ότι το video το έχουν ανεβάσει και στο www.youtube.com Αρκεί να κάνεις ένα search με λέξεις κλειδιά όπως "Ellada exeis talento"