ελληνική μουσική
    512 online   ·  210.842 μέλη

    Ο Βας Βας Βας Παρασκευάς, το Layla και οι Iron Maiden

    Paloukeze
    04.04.2007, 23:43
    Η πανάθλια εκπομπή "Παρατράγουδα" (ή όπως διάολο λέγεται) τις Αννίτας Πάνια έβγαλε ένα νέο "ταλέντο", τον Παρασκευά τον Λαχειοπώλη, ο οποίος τραγουδά ένα τρανό περάδειγμα trash μουσικής, το "Βας Βας Βας ο Παρασκευάς". Ο λόγος γιά τον οποίο δημιούργησα αυτό το topic είναι γιατί το συγκεκριμένο "άσμα"περιέχει τσιφτετελοποιημένο το πασίγνωστο solo του πασίγνωστου Layla των Derek & The Dominos!!! Εκτώς απ' αυτό, αν πάει κανείς στο www.youtube.com να δεί το βίντεο του αισχρού αυτού τραγουδιού από την εκπομπή της Πάνια, θα διαπιστώσει οτι κάποιο από τα άτομα που σε κάποια φάση έχουν σηκώσει στον αέρα τον τρισάθλιο Παρασκευά και τον επεφημούν φοράει φούτερ των Iron Maiden!!! Ώ καιροί, ώ ήθη... Τα σχόλιά σας, παρακαλώ, φίλοι μου...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 04-04-2007 23:44 ]


    ph
    04.04.2007, 23:46

    Ο Παρασκευάς είναι απίθανος τύπος, μορφή, μούρη. Είναι πολύ χαριτωμένος. Τρας ξετρας μια χαρά είναι. Και η εκπομπή της Πάνια διασκεδαστικότατη.
    tsibitos
    04.04.2007, 23:52
    Η μονη μου ενσταση στην παραπανω εκπομπη (που συμφωνω και εγω ειναι παναθλια) ειναι οτι βρισκει χαζους ανθρωπους, μαλλον αφελείς και τους εκμεταλευτε για τα φραγκα, τους κοροιδευει και δυστυχως υπαρχουν ατομα βλεπουν αυτην την εκπομπη και γελανε!!! Γελανε με "αρρωστους" ανθρωπους, γιατι μην μου πειτε οτι Ο Κατελης ειναι εντελως καλα! Ειναι Κριμα... Τωρα οσον αφορα τα τραγουδια που προανεφερες χαρας το κουραγιο σου που εκατσες τα ακουσες και παρατηρησες και τις ριζες τους!


    Paloukeze
    04.04.2007, 23:54
    Παράθεση:

    Το μέλος ph στις 04-04-2007 στις 23:46 έγραψε...


    Ο Παρασκευάς είναι απίθανος τύπος, μορφή, μούρη. Είναι πολύ χαριτωμένος. Τρας ξετρας μια χαρά είναι. Και η εκπομπή της Πάνια διασκεδαστικότατη.



    Κοίτα, έχει πλάκα ως ένα σημείο, αλλά όχι να κλέβει τους Derek & The Dominos για να παράγει ταχτιρντί!!! Επίσης, είναι διασκεδαστικό το να εξεφτελίζονται τόσοι άνθρωποι στο γυαλί για 10 λεπτά δημοσιότητας; Έχουμε διαφορετική αίσθηση του διασκεδαστικού φίλε/φίλη ph.
    Paloukeze
    04.04.2007, 23:57
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 04-04-2007 στις 23:52 έγραψε...

    οσον αφορα τα τραγουδια που προανεφερες χαρας το κουραγιο σου που εκατσες τα ακουσες και παρατηρησες και τις ριζες τους!





    Φίλε tsibite, αν το ακούσεις κι εσύ θα το καταλάβεις αμέσως, μιλάμε γιά εξώφθαλμη κλοπή, το πήραν αυτούσιο το solo!!!
    sea_like_eyes
    05.04.2007, 00:00
    Και η εκπομπή της Πάνια διασκεδαστικότατη...

    ..καλα εχουμε χασει την μπαλα..χαλαρα..αντε βγητε να σας χτυπησει λιγο καθαρος αερας..Κωστα πες τα ρε φιλε,συμφωνώ απολυτα!!!Δλδ οταν βλεπετε πνευματικα υπο το μηδεν ανθρωπους γουσταρετε?ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ!... ... ...
    xarisson
    05.04.2007, 02:44
    Εγω παιδιά πιστεύω πως οταν ο κόσμος καταφέρει και ξεχωρίσει την ουσία απο την βλακεία,τοτε θα μείνουν πολλοί χωρίς δουλεία στην TV. Δηλ. Αννίτα,Γρηγόρης,όλα τα μεσημεριανά κτλ...Όλοι όσοι εκμεταλλεύονται τους χαζούς γενικά και στηρίζονται σε τέτοιο κοινό.Δεν είναι διασκεδαστικό,είναι κωμικοτραγικό,δεν ξέρεις αν πρέπει να γελάσεις η να κλάψεις.Μάλλον γελάς γιατί αν το δείς αλλιώς είναι για κλάμματα.Και στην τελική εσυ έχεις το τηλεκοντρόλ και με ένα απλό πάτημα δεν ασχολείσαι με όλα αυτα.
    Και μια και λέμε για τα τραγούδια αυτά,άκουσα οτι τα έχει γράψει ο Καρβέλας.Ισχύει κάτι τέτοιο??
    Paloukeze
    05.04.2007, 03:50
    Παράθεση:

    Το μέλος xarisson στις 05-04-2007 στις 02:44 έγραψε...

    Και μια και λέμε για τα τραγούδια αυτά,άκουσα οτι τα έχει γράψει ο Καρβέλας.Ισχύει κάτι τέτοιο??



    Δεν ξέρω φίλε xarisson, αλλά ως γκόμενος της Πάνια παίζει να τα'χει γράψει... Άλλος καταντιμμένος αυτός, κάποτε έπαιζε στους Taxi και τώρα... Σκ@τ@!!! Κρίμα, γιατί είναι ικανότατος πιανίστας. Πάντως όποιος και να'ναι αυτός που τα'γραψε, ένα έχω να πώ σ'αυτόν και στο συνάφι του: Κάτω τα χέρια απο το classic rock ξεφτύλες, αφήστε το Layla, τους Derek & The Dominos, τον ίδιο τον Eric Clapton και όλους τους άλλους θεούς εκεί που είναι, δηλαδή χιλιόμετρα απο εσάς!!!

    Δεν υπάρχει ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 05-04-2007 04:10 ]


    mprizas
    05.04.2007, 13:15
    Είναι κατάντημα, είναι ξεφτίλα, είναι όλα όσα λέτε κι άλλα τόσα! Κι αυτό που γίνεται εκεί είναι εκμετάλλευση ανθρώπων με χαμηλή νοημοσύνη (γιατί θα διαφωνήσω με τον όρο "τρελλοί") και κονομάνε στην πλάτη τους χωρίς εκείνοι να παίρνουν ούτε χρήματα για το λεωφορείο....

    Υ.Γ. Πάντως ο "θέλω-θέλω" είναι τρελλή φυσιογνωμία!
    absurdus_delirium
    05.04.2007, 13:51
    α) (κρατηθείτε γιατί είναι βαθύ αυτό που θα γράψω) Το να λυπάσαι κάποιον είναι ελαφρώς εγωιστικό και αλλαζονικό στη βάση του. Δηλαδή ποιος ακριβώς είσαι εσύ ο οποίος κρίνεις και οικτίρεις κάποιον άλλο; Έχει ο καιρός γυρίσματα και αναλογιστείτε κατά πόσο θα δεχόσασταν τον οίκτο κάποιου.

    β)Η εκπομπή της Αννίτας έγινε θέμα συζήτησης σε συνέδριο (ψυχολογίας ή νευρολογίας - μόλις βρω συγκεκριμένα στοιχεία θα τα παραθέσω) όπου αναφέρθηκε πως και τα άτομα που φέρνει τους φέρεται ως ισότιμα μέλη της κοινωνίας (και όχι "α, τα καημένα"), και τους δίνει δημιουργική διέξοδο να εκφραστούν (σκεφτείται γιατί πηγαίνουν τόσα "σούργελα" σε Super Idol, So you think you can dance κλπ - μήπως απλά είναι μοναχικοί άνθρωποι ελαφρώς περιορισμένης ευθύνης που χρειάζονται ανθρώπινη επαφή;) και στην τελική τους δίνει και κάποια χρήματα (το κατά πόσο είναι δίκαια η αμοιβή τους είναι άλλο θέμα συζήτησης - για μένα το σημαντικό είναι πως το να πληρώνονται για κάτι που κάνουν και το διασκεδάζουν, τους δίνει μια αίσθηση χρησιμότητας)

    γ)Αντιληφθείτε παρακαλω την ειρωνία και το χιούμορ μιας τέτοιας κίνησης. Όταν ο πρώτος λαϊκοπόπ τραγουδιαροποιός κατακλέβει παλίες αγαπημένες μελωδιές ή κάνει αμφιβόλου εξυπνάδας συρραφές για το επόμενο σουξέ τον αποδεχόμαστε ως "αναγκαίο κακό" (και θα τον πούμε και "πανέξυπνο" και "επιτυχημένο" στο τσακίρ-κέφι) ενώ όταν κάποιος ξεπατικώνει ακριβώς μια μελωδία και γράφει ένα τραγούδι το οποίο είναι, τουλάχιστο, τίμιο, τρελαινόμαστε. Και εξηγούμε: τίμιο επειδή δε διατείνεται πως είναι το επόμενο αριστούργημα, επειδή κλέβει ξεκάθαρα τη μελωδία ενός άλλο κομματιού και δεν αλλάζει μια νότα για να πει μετά "στην τέχνη δεν υπάρχει παρθενογένεση", επειδή - ναι, η Πάνια βγάζει κάποια φράγκα όπως και ο οποιοσδήποτε άλλος στο μάταιο τούτο κόσμο αλλά δεν πλασάρει "επίπεδο" ή "γνήσια λαϊκότητα" ή οτιδήποτε άλλο. Θέλετε να το πείτε τρας; Ελεύθερα.

    Και, στο φινάλε θα σταθώ σε κάτι που είπε κάποιος φίλος προηγούμενα. "Πατήστε το κουμπί στο τηλεκοντρόλ και με ένα απλό πάτημα δεν ασχολείσαι με όλα αυτά". Εκεί δεν είναι όλο το ζουμί; Μου θύμισε ένα παλιό κινούμενο σχέδιο με Μπαγκς Μπάνι όπου είχε πακετωθεί ο Έλμερ Φαντ και κούρευε σαν τρελός το γκαζόν στην αυλή, ήταν καλοκαίρι και είχε ψοφήσει, ενώ ο Μπαγκς ήταν μές στο σαλόνι με ανεμιστήρα και λεμονάδα και άραζε. Οπότε μισανοίγει το ένα μάτι κοιτάει μια τον Έλμερ, το ξανανοίγει... παίρνει μια βαθιά ανάσα, πάει προς το παράθυρο, το πιάνει και λέει "Απλά δεν αντέχω να βλέπω έναν άνθρωπο να υποφέρει". Κάνει μια κίνηση πως θα το ανοίξει να τον φωνάξει μέσα αλλά, αντ' αυτού, κατεβάζει το στόρι και πάει και την ξαναπέφτει στην αιώρα του, αμέριμνος.
    tsibitos
    05.04.2007, 14:42
    Παράθεση:

    Το μέλος absurdus_delirium στις 05-04-2007 στις 13:51 έγραψε...


    β)Η εκπομπή της Αννίτας έγινε θέμα συζήτησης σε συνέδριο (ψυχολογίας ή νευρολογίας - μόλις βρω συγκεκριμένα στοιχεία θα τα παραθέσω) όπου αναφέρθηκε πως και τα άτομα που φέρνει τους φέρεται ως ισότιμα μέλη της κοινωνίας (και όχι "α, τα καημένα"), και τους δίνει δημιουργική διέξοδο να εκφραστούν (σκεφτείται γιατί πηγαίνουν τόσα "σούργελα" σε Super Idol, So you think you can dance κλπ - μήπως απλά είναι μοναχικοί άνθρωποι ελαφρώς περιορισμένης ευθύνης που χρειάζονται ανθρώπινη επαφή;) και στην τελική τους δίνει και κάποια χρήματα (το κατά πόσο είναι δίκαια η αμοιβή τους είναι άλλο θέμα συζήτησης - για μένα το σημαντικό είναι πως το να πληρώνονται για κάτι που κάνουν και το διασκεδάζουν, τους δίνει μια αίσθηση χρησιμότητας)







    Ισως να ειχε καποια βαση αυτο που λες αν δεν το εκανε για τα φραγκα και αν δεν τους κοροιδευε. Γιατι το να βαζεις τον Κατελη να σου διαβασει αγγλικα ή να σου ερμηνευσει κλασικους κινηματογραφικους ρολους δεν το κανεις για να δωσεις διεξοδο στον μοναχικο Κατελη αλλα για να τον κραξεις μαζι με ολη σου την παρεα! Πρωσοπικα το θεωρω αιρχρο αυτο! Και για να σε προλαβω το θεωρω ρξισου αισχρο με αυτο που γινεται σε ολα τα παιδακια - ψωνακια απο τις δηθεν κριτικες επιτροπες σε παιχνιδια τυπου Super Idol κλπ που ο αλλος ειναι απο πανω και προσπαθει να τραγουδησει ή να χορεψει και οι αλλοι αποκατω κλαινε απο τα γελια!!



    absurdus_delirium
    05.04.2007, 15:04
    Για να κάνω μια διευκρίνιση: Όταν μίλησα για τα διάφορα ριαλιτοπράγματα δεν αναφερόμουν στο σύνολο των διαγονιζομένων - σε καμία περίπτωση! Ο καθένας το παλεύει όπως ξέρει και μπορεί. Μιλούσα για ορισμένα άτομα που θα είχαν θέση στα Παρατράγουδα καθώς πολλοί (όπως βλέπω) εδώ μέσα θα τους χαρακτήριζαν χαζούς, τρελούς (με ένα ή δύο "λ") ή οτιδήποτε άλλο. Άτομα για τα οποία οι ίδιοι άνθρωποι θα έλεγαν πως, ουσιαστικά, δεν έχουν ευθύνη του εαυτού τους.
    Η κοινωνία μας, ωστόσο, έχει κρίνει πως έχουν ευθύνη του εαυτού τους - γι' αυτό και κυκλοφορούν ανάμεσά μας, με τις όποιες ιδιαιτερότητές τους.

    Από 'κει και πέρα: Εγω κρίνω πως τους σέβεται και δεν τους πατρονάρει. Εσύ κρίνεις πως τους χλευάζει και τους εκμεταλλεύεται. Επιφυλάσσομαι να σου παραθέσω αποδείξεις πως την άποψή μου συμμερίζεται μερίδα, τουλάχιστο, του επιστημονικού κόσμου. Αλλά ας αφήσουμε αυτό το κομμάτι της συζήτησης. Δεν είναι σκοπός μου να σου φέρω μια αυθεντία που θα σου πει "Η Αννίτα κάνει καλά."
    Θα προτιμούσα να μου σχολιάσεις το πρώτο και το τρίτο σκέλος του ποστ μου.
    Για να το θέσω πιο ωμά: Το ζήτημα είναι πως τους εκμεταλλεύεται; 'Η το ότι εμείς "στεναχωριόμαστε και θυμώνουμε" όταν τα βλέπουμε; Όταν βλέπουμε κάποιον άνθρωπο με ειδικές ανάγκες, ειδικές δεξιότητες, καθυστερημένο, ανάπηρο, μογγολάκι, τρελό, χαζό (διάλεξε μια από τις λέξεις που χρησιμοποιούμε καθημερινά - δε με απασχολεί να είμαι πολιτικά ορθός όσο το να είμαι επί της ουσίας) νιώθουμε την ανάγκη να πούμε "κρίμα" και μετά να στρέψουμε το βλέμμα και να το ξεχάσουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται γιατί ενοχληθήκαμε; Το ζήτημα είναι αυτοί ή εμείς;
    tsibitos
    05.04.2007, 15:13
    Παράθεση:

    Το μέλος absurdus_delirium στις 05-04-2007 στις 15:04 έγραψε...

    Για να κάνω μια διευκρίνιση: Όταν μίλησα για τα διάφορα ριαλιτοπράγματα δεν αναφερόμουν στο σύνολο των διαγονιζομένων - σε καμία περίπτωση! Ο καθένας το παλεύει όπως ξέρει και μπορεί. Μιλούσα για ορισμένα άτομα που θα είχαν θέση στα Παρατράγουδα καθώς πολλοί (όπως βλέπω) εδώ μέσα θα τους χαρακτήριζαν χαζούς, τρελούς (με ένα ή δύο "λ") ή οτιδήποτε άλλο. Άτομα για τα οποία οι ίδιοι άνθρωποι θα έλεγαν πως, ουσιαστικά, δεν έχουν ευθύνη του εαυτού τους.
    Η κοινωνία μας, ωστόσο, έχει κρίνει πως έχουν ευθύνη του εαυτού τους - γι' αυτό και κυκλοφορούν ανάμεσά μας, με τις όποιες ιδιαιτερότητές τους.

    Από 'κει και πέρα: Εγω κρίνω πως τους σέβεται και δεν τους πατρονάρει. Εσύ κρίνεις πως τους χλευάζει και τους εκμεταλλεύεται. Επιφυλάσσομαι να σου παραθέσω αποδείξεις πως την άποψή μου συμμερίζεται μερίδα, τουλάχιστο, του επιστημονικού κόσμου. Αλλά ας αφήσουμε αυτό το κομμάτι της συζήτησης. Δεν είναι σκοπός μου να σου φέρω μια αυθεντία που θα σου πει "Η Αννίτα κάνει καλά."
    Θα προτιμούσα να μου σχολιάσεις το πρώτο και το τρίτο σκέλος του ποστ μου.
    Για να το θέσω πιο ωμά: Το ζήτημα είναι πως τους εκμεταλλεύεται; 'Η το ότι εμείς "στεναχωριόμαστε και θυμώνουμε" όταν τα βλέπουμε; Όταν βλέπουμε κάποιον άνθρωπο με ειδικές ανάγκες, ειδικές δεξιότητες, καθυστερημένο, ανάπηρο, μογγολάκι, τρελό, χαζό (διάλεξε μια από τις λέξεις που χρησιμοποιούμε καθημερινά - δε με απασχολεί να είμαι πολιτικά ορθός όσο το να είμαι επί της ουσίας) νιώθουμε την ανάγκη να πούμε "κρίμα" και μετά να στρέψουμε το βλέμμα και να το ξεχάσουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται γιατί ενοχληθήκαμε; Το ζήτημα είναι αυτοί ή εμείς;




    Αν και ειμαι εκτος τοπικ θα σου απαντησω οχι ευθεως αλλα νομιζω οτι θα καταλαβεις τι εννοω. Οταν στην τηλεοραση θα δω μια εκπομπη - αφιερωμα - ντοκιμαντερ με θεμα τα παιδια που προαναφερεις (ειδικες αναγκες) ισως και να κατσω να το παρακολουθησω. Οταν θα δω την εκπομπη της Πανια που εχει εκει του χαζους (δεν φτανουν στο σημειο να ειναι ατομα με ειδικες αναγκες) και να τους χλεβαζει δεν μπορω καθολου! δεν εννοω οτι δεν μπορω να τους βλεπω ετσι οπως ειναι. Απλα Νευριαζω. Ακομα και εναν εξυπνο ανθρωπο να τον ειχανε βαλει κατω 10 πιο εξυπνοι και να τον κοροιδευαν επειδη εκεινη την ωρα ειχαν την δυναμη παλι θα νευριαζα. Οποτε ποιος ειναι το ζητημα; εμεις ή αυτοι; Δεν συνεχιζω γιατι ξεφυγαμε τελειως εκτος τοπικ.
    absurdus_delirium
    05.04.2007, 15:25
    Μάλλον εσύ παρεξήγησες. Δεν εννοούσα στην τηλεόραση. Ούτε στο ίντερνετ. Ούτε σ' αυτο το φόρουμ. Στην πραγματική ζωή εννοούσα. Στο δρόμο. Δίπλα μας.
    Δυστυχώς, δεν κατάλαβα. Έκανα μια ευθεία ερώτηση. Θα εκτιμούσα μια ευθεία απάντηση.
    mariza18
    05.04.2007, 18:13
    Παράθεση:

    Το μέλος absurdus_delirium στις 05-04-2007 στις 13:51 έγραψε...


    β)Η εκπομπή της Αννίτας έγινε θέμα συζήτησης σε συνέδριο (ψυχολογίας ή νευρολογίας - μόλις βρω συγκεκριμένα στοιχεία θα τα παραθέσω) όπου αναφέρθηκε πως και τα άτομα που φέρνει τους φέρεται ως ισότιμα μέλη της κοινωνίας (και όχι "α, τα καημένα"), και τους δίνει δημιουργική διέξοδο να εκφραστούν (σκεφτείται γιατί πηγαίνουν τόσα "σούργελα" σε Super Idol, So you think you can dance κλπ - μήπως απλά είναι μοναχικοί άνθρωποι ελαφρώς περιορισμένης ευθύνης που χρειάζονται ανθρώπινη επαφή;) και στην τελική τους δίνει και κάποια χρήματα (το κατά πόσο είναι δίκαια η αμοιβή τους είναι άλλο θέμα συζήτησης - για μένα το σημαντικό είναι πως το να πληρώνονται για κάτι που κάνουν και το διασκεδάζουν, τους δίνει μια αίσθηση χρησιμότητας)





    ΄Εχεις δίκιο σε αυτό που λες.Οι άνθρωποι αυτοί είναι για λύπηση,πιστεύω πως και οι ίδιοι αντιλαμβάνονται ότι λειτουργούν ως ''αντικείμενο'' χλευασμού από τρίτους,απλά απολαμβάνουν την ευφήμερη δημοσιότητα.
    Τώρα σε αυτό που στάθηκες φίλε Paloukeze,ότι δηλαδή ακούγεται το σόλο του Layla,δεν νομίζω να θιχτεί ο Έρικ Κλαπτον..Θέλω να πω πως αυτά τα ''τραγούδια'' δε πάνε για να γίνουν μεγάλες επιτυχίες.Ο Καρβέλας δε τους τα γράφει αποσκοπώντας στη λαμπρή καριέρα του Παρασκευά και του Ευαγγελινού(με το σουξέ κοκκινόχωμα καστανόχωμα),απλά τους γράφει ξεσηκωτικά τραγούδια με αστείους στίχους.Δε νομίζω ότι πρέπει να το κάνουμε τόσο μεγάλο θέμα
    Paloukeze
    05.04.2007, 19:20
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 05-04-2007 στις 18:13 έγραψε...

    Τώρα σε αυτό που στάθηκες φίλε Paloukeze,ότι δηλαδή ακούγεται το σόλο του Layla,δεν νομίζω να θιχτεί ο Έρικ Κλαπτον..Θέλω να πω πως αυτά τα ''τραγούδια'' δε πάνε για να γίνουν μεγάλες επιτυχίες.Ο Καρβέλας δε τους τα γράφει αποσκοπώντας στη λαμπρή καριέρα του Παρασκευά και του Ευαγγελινού(με το σουξέ κοκκινόχωμα καστανόχωμα),απλά τους γράφει ξεσηκωτικά τραγούδια με αστείους στίχους.Δε νομίζω ότι πρέπει να το κάνουμε τόσο μεγάλο θέμα



    Φίλη mariza, δεν το έγραψα επειδή πιστεύω οτι θίχτηκε ο Clapton, αλλά επειδή θίχτηκα εγώ. Ο Clapton ούτε τους ξέρει, ούτε θα τους μάθει ποτέ αυτούς και τα τραγούδια τους! Απλά εμένα, ως φίλο της classic rock, με ενοχλεί, γι' αυτό και το εξέφρασα, ως προσωπική άποψη. Σιγά μη χέστηκε ο Clapton!

    Δεν υπάρχει ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 05-04-2007 19:21 ]


    dimko
    05.04.2007, 20:15
    Η σοβαροφάνεια είναι κακός σύμβουλος...

    Δεν είναι τίποτα άλλο από μια πλάκα, για να βγει γέλιο. Όπως ένα ανέκδοτο που τώρα γελάμε και μετά απο μια ώρα δεν το θυμόμαστε.


    Respect στην παλαβομάρα του Καρβέλα, που τα σκέφτεται!

    BTW Ο Παρασκευάς έχει πολύ καλύτερη φωνή από πολλούς άλλους "σοβαρούς" τραγουδιστές...
    ErEtZuM
    06.04.2007, 12:57
    Συμφωνω οτι η συγκεκριμενη εκπομπη της Πανια με τα "ταλεντα" ειναι διασκεδαστικη, αν και γενικα την κυρια τη συχαινομαι, ωστοσο αυτο σε αυτο που εγγραψε ο φιλος που ανοιξε το topic εχει απολυτο δικιο.

    Ακουσα το ΒΑΣ ΒΑΣ ΒΑΣ και μου ΣΗΚΩΘΗΚΕ Η ΤΡΙΧΑ. Εχουν κακοποιησει με τρισαθλιο τροπο το LAYLA οι ΙΕΡΟΣΥΛΟΙ.

    Βεβαια θα πει κανεις.. κι αλλοι Ελληνες καλλιτεχνες και μαλιστα "σοβαροι" κατα καποιους εχουν κλεψει και κακοποιησει τα απειρα κομματια.. οποτε εκει σε αποστομωνουν

    Παντως θα επρεπε να προβληματιζομαστε γιατι ΤΟΣΟΣ ΛΙΓΟΣ ΚΟΣΜΟΣ και ειδικα νεολαια ξερει πλεον το Layla στην Ελλαδα, ωστε οταν ακουει τον Παρασκευα να γελαει με το στιχο αλλα να λεει κι ολας.. "ωραιο κομματακι ομως"


    Pavlov's Dog barks again :)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ErEtZuM στις 06-04-2007 13:04 ]


    XARDOUM
    06.04.2007, 16:18
    Σίγουρα θα έχετε υπ'οψιν τον ΜΑΝΩΛΗ ΚΑΡΑΝΤΙΝΗ...θα ηθελα να ακούσω τις απόψεις σας..
    giourkas17
    06.04.2007, 19:48
    "Τα παρατράγουδα" ως εκπομπή τα εκτιμώ,όπως και την Αννίτα...Βέβαια όλα αυτά τα νούμερα που βγαίνουν κάθε φορά στην εκπομπή της ειναι για φτύσιμο,φυσικά έχουν απίστευτο γέλιο και εξευτελίζονται τοσο άγρια που δεν το καταλαβαίνουν και χαίρονται κι όλας!!!!¨ ¨(αυτά)