ελληνική μουσική
    506 online   ·  210.830 μέλη

    Ο Βας Βας Βας Παρασκευάς, το Layla και οι Iron Maiden

    gogere17
    04.05.2007, 17:59
    δης δης δης τσιτουριδης!!!!!!!!!!γεια σου ρε ΛΑΖΟΠΟΥΛΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    maroulaki_321
    10.05.2007, 16:09
    Πρώτον: Δεν καταλαβαίνω καθόλου το σκεπτικό που λέει "Απλά άλλαξε κανάλι, μην ασχολείσαι, αγνόησε το". Οχι δεν θα το αγνοήσω. Θα προσπαθήσω να το αλλάξω.
    ........
    Και σιγά μην τα βάλω εγώ με το μεγαθήριο των ηλιθίων που λέγεται τηλεόραση. Οχι, δεν μπορώ να κόψω την Πάνια. Μπορώ όμως να κάνω ένα παράπονο στον σταθμό, να στείλω ένα mail, να τους βρίσω, να καταλάβουν οτι ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ αυτό το πράγμα. Οτι δεν είμαι αδιάφορη τηλεθεάτρια. Το "απλά άλλαξε κανάλι" που συνεπάγεται "κλείνω τα μάτια" , και την επόμενη στιγμή το έχω ξεχάσει, δεν είναι υγιής στάση ζωής.

    Δεύτερον: Το τραγικό για μένα είναι τα 15χρονα που στιβάζονται εκεί μέσα σαν τα αρνιά που πάνε στη σφαγή, και χειροκροτάνε γεμάτα ενθουσιασμό, και χοροπηδάνε, και αποθεώνουν τ'αστέρια όπως λέει η άλλη. Ωραίο δείγμα της νεολαίας μας, μπράβο. Ανήσυχα νιάτα!! Που τρέχουν στο στούντιο της Πάνια....στην τηλε-αρένα.. Ευτυχώς που δεν είναι όλοι έτσι.
    RandyOzzy
    10.05.2007, 22:31
    O paraskefas kai afti i gelia ekpompi ine oso gia to ton tipo me tin fanela ton miaden floros apla to pezi metalas kai to solo ti na perimenis apo ton karvela mono malakies grafi
    tsibitos
    11.05.2007, 01:06
    Παράθεση:

    Το μέλος maroulaki_321 στις 10-05-2007 στις 16:09 έγραψε...

    Δεν καταλαβαίνω καθόλου το σκεπτικό που λέει "Απλά άλλαξε κανάλι, μην ασχολείσαι, αγνόησε το". Οχι δεν θα το αγνοήσω. Θα προσπαθήσω να το αλλάξω.
    ........
    Και σιγά μην τα βάλω εγώ με το μεγαθήριο των ηλιθίων που λέγεται τηλεόραση. Οχι, δεν μπορώ να κόψω την Πάνια. Μπορώ όμως να κάνω ένα παράπονο στον σταθμό, να στείλω ένα mail, να τους βρίσω, να καταλάβουν οτι ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ αυτό το πράγμα. Οτι δεν είμαι αδιάφορη τηλεθεάτρια. Το "απλά άλλαξε κανάλι" που συνεπάγεται "κλείνω τα μάτια" , και την επόμενη στιγμή το έχω ξεχάσει, δεν είναι υγιής στάση ζωής....






    Γιατι πιστευεις οτι θα συνεχιστει αυτη η γελοια εκπομπη αν ολοι αλλαξουμε καναλι;;
    Επομενως δεν ειναι αδιαφορια, κλεινω τα ματια κλπ κλπ. Αν αλλαξεις καναλι και εσυ και εγω και ολοι μας η Πανια θα αλλαξει επαγγελμα! Κανω λαθος;;
    pmichalis
    11.05.2007, 01:52
    Ναι όντως μπορεί ο καθένας να αλλάξει κανάλι . Αλλά δεν το κάνει .
    Ναι όντως μπορεί ο καθένας να μήν ακούει τον Παρασκευά αλλά δεν το κάνει.
    Ναι όντως μπορεί ο καθένας να αντιπαθεί τήν Πάνια και τα παρατράγουδα αλλά οι περισσότεροι το βλέπουν .
    Γιατί τόση υποκρισία ρε παιδιά????
    Η Ελληνική τηλεόραση ( δυστυχως η ευτυχώς ) παρουσιάζει πολλές εκπομπές τύπου παρατράγουδα και όλες γνωρίζουν δόξες ακροαματικότητας . ΟΚ δεν τις βλέπω εγω δεν τις βλέπετε εσείς .... και τα 55 η 70 % ακροαματικότητας απο που γίνονται ???????
    Η μεσημβρινή ζώνη μέ όλα τα αποβράσματα της κοινωνίας να ασχολούνται με το αν η Βίσσυ βγήκε με καινούριο γκόμενο η αν ο Ψινάκης έκανε μία ακόμα πλαστική εγχείριση ειναι καλύτερη και διασκεδαστικότερη απο τα παρατράγουδα???? και αν μου πείτε οτί η Πανια μαζεύει όλους τους βαρεμένους καί εκμεταλεύετε τόν πόνο τους το έχεις γράμμα η το έχεις πακέτο ( παλι καλα που δεν εχει κιβώτιο ) τι κάνει????????

    Παρασκευάς και πάλι Παρασκευας ( τουλάχιστον .... ο τρελλός με την τρελλάρα του ... γεμίζει τήν κοιλάρα του ...) απο το να τα πέρνουν τα Κανάλια ΜΟΝΟΝ καλλύτερα να τα πέρνει και ένας Παρασκευάς η ένας Κατμαν ......



    djthc
    11.05.2007, 05:43
    Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι κατά ένα μεγάλο μέρος είμαστε μια χώρα ηλιθίων γι αυτό και βλέπουμε ηλίθιες εκπομπές. Εδώ πας στα clubs και παίζουν Κατέλη και Τσίλα και από κάτω όλοι χτυπιούνται λες και έχουν πάρτυ τα στρουμφάκια!
    Μας θέλουνε όλους πρόβατα αλλά δεν τρώμε όλοι κουτόχορτο!
    Το συνειδητοποιημένο κοινό δυστυχώς είναι πολύ μικρό και αποτελεί μειοψηφία.
    Η παρακμή έχει φτάσει στο αποκορύφωμά της σε όλους τους τομείς.
    Τι να κάνεις? Να κλείσεις την τηλεόραση απλά!
    Δεν υπάρχει υποκρισία. Αν κάτι δεν σου αρέσει απλά δεν το βλέπεις ή δεν το ακους.
    Σκεφτείτε και ότι ο Καρβέλας και η ομάδα του σίγουρα θα έχουν πεθάνει στα γέλια βλέποντας ότι γίνονται επιτυχίες αυτά τα "αριστουργήματα" που γράφει!
    Είναι τραγικό! Εγώ δεν τα βλέπω αυτά κι όμως τα μαθαίνω από αλλού θέλοντας και μη!
    Τυγχαίνει να είμαι και dj και έρχεται και μου τα ζητάει ο κόσμος και στη τελική εγώ φαίνομαι να είμαι ο άσχετος και ο παρακμιακός που δεν τα βάζω!
    maroulaki_321
    11.05.2007, 08:56
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 11-05-2007 στις 01:06 έγραψε...
    Γιατι πιστευεις οτι θα συνεχιστει αυτη η γελοια εκπομπη αν ολοι αλλαξουμε καναλι;;
    Επομενως δεν ειναι αδιαφορια, κλεινω τα ματια κλπ κλπ. Αν αλλαξεις καναλι και εσυ και εγω και ολοι μας η Πανια θα αλλαξει επαγγελμα! Κανω λαθος;;



    Μακάρι να ήταν τόσο απλό, να σου πω γιατί. Σε κάθε τηλεοπτικό φαινόμενο (Πάνια, reality πάσης φύσεως, Καλημέρα ζωή, μεσημεριανά κλπ κλπ), πάντα θα υπάρχει το stadar τηλεοπτικό κοινό που θα κάνει τα "νούμερα" που λένε. Και δεν θα αλλάξει. Γιατί πλέον οι εκπομπές δημιουργούνται με ...δοκιμασμένες συνταγές. Δημιουργούνται για να μείνουν, κι όχι για να ρισκάρουν μήπως και δεν. Το κοινό είναι δοκιμασμένο και ανθεκτικό στην βλακεία τους. Σύμφωνα λοιπόν με αυτό είπα παραπανω, οτι είναι "λίγο" το : Απλά αλλάζω κανάλι. Εσύ κι εγώ και ο τρίτος θα το αλλάξουν το κανάλι. το υπόλοιπο 50% όμως? Και στην συγκεκριμένη εκπομπή σου λεω οτι πολλοί (και μέσα σε αυτούς και η μαμα μου....) βάζουν λίγο να "χαζέψουν" την Πάνια, και μετά αποκοιμιούνται με την τηλεόραση ανοιχτή.
    Φυσικά δεν θέλω να πιστεψω οτι η τηλεθέαση της Πάνια προέρχεται απο φανατικούς που παρακολουθούν με ποπ-κορν ως το τελευταίο δευτερόλεπτο!!!!
    Γι αυτό σου λέω. Κάτι πιο δραστικό? Μια δυσφήμιση, κάτι τελος πάντων. Να ταρακουνηθούν!!


    sea_like_eyes
    11.05.2007, 20:28
    ...Γι αυτό σου λέω. Κάτι πιο δραστικό? Μια δυσφήμιση, κάτι τελος πάντων. Να ταρακουνηθούν!!...


    Aν αμολήσει η Πανια οοοοοολους αυτούς τους παλαβιάρηδες που έχει μαζεμένους εκεί μέσα…τότε τι κάνουμε?
    maroulaki_321
    11.05.2007, 22:20
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 11-05-2007 στις 20:28 έγραψε...

    Aν αμολήσει η Πανια οοοοοολους αυτούς τους παλαβιάρηδες που έχει μαζεμένους εκεί μέσα…τότε τι κάνουμε?




    edelweiss
    11.05.2007, 23:56
    Όσοι πανε στην Αννίτα Πάνια (για το κοινό μιλάς) Πάνε για να γελάσουν το 90% αλλά και πάλι είμαι κατά του ξεφτιλισμού κι αυτών των εκπομπών.
    sea_like_eyes
    12.05.2007, 01:12
    Παράθεση:

    Το μέλος edelweiss στις 11-05-2007 στις 23:56 έγραψε...

    Όσοι πανε στην Αννίτα Πάνια (για το κοινό μιλάς) Πάνε για να γελάσουν το 90% αλλά και πάλι είμαι κατά του ξεφτιλισμού κι αυτών των εκπομπών.



    μιλαω για τα''ταλεντα''της...αλλα μιας που εθεσες το θεμα του κοινου στο studio...εχω πετυχει κατι φατσες...ο παλαβος τουλαχιστον ξερει πως ειναι παλαβος...αυτοι δεν ξερουν την τυφλα τους!ααααααααρρωωωωωωστιααααααααααα
    pokopik
    12.05.2007, 21:18
    Πολυ πιο ανησυχητικα φαινομενα στην Ελληνικη τρεχουσα μουσικη κατασταση βρισκω την αναδειξη του αθλιου "φευγω,δεν παει αλλο πια χωριζω" ως το πιο δημοφιλες λαικο τραγουδι, την συνεχη προβολη παναθλιων σουξεδοσταρ (Ζηνα,Χριστοφορου,Ρεμος,Μερκουρη,Σφακιανακης,Βερτης κτλ,..η λιστα ειναι ατελειωτη), την αναδειξη ως διαχρονικης αξιας pop star τον Ρουβα και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα...
    Αυτα πρεπει να στιλιτευσουμε και να πολεμισουμε ,αν ψαχνουμε την ουσια!..Κι οχι τα τραγουδια της Αννιτας ,που στο κατω κατω διαθετουν και λιγο φαντασια και χιουμορ περισσοτερο απο τα προβεβλημενα σουξε του ραδιοτηλεοπτικου πεδιου!
    tsibitos
    13.05.2007, 02:44
    Παράθεση:

    Το μέλος pokopik στις 12-05-2007 στις 21:18 έγραψε...

    Πολυ πιο ανησυχητικα φαινομενα στην Ελληνικη τρεχουσα μουσικη κατασταση βρισκω την αναδειξη του αθλιου "φευγω,δεν παει αλλο πια χωριζω" ως το πιο δημοφιλες λαικο τραγουδι, την συνεχη προβολη παναθλιων σουξεδοσταρ (Ζηνα,Χριστοφορου,Ρεμος,Μερκουρη,Σφακιανακης,Βερτης κτλ,..η λιστα ειναι ατελειωτη), την αναδειξη ως διαχρονικης αξιας pop star τον Ρουβα και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα...
    Αυτα πρεπει να στιλιτευσουμε και να πολεμισουμε ,αν ψαχνουμε την ουσια!..Κι οχι τα τραγουδια της Αννιτας ,που στο κατω κατω διαθετουν και λιγο φαντασια και χιουμορ περισσοτερο απο τα προβεβλημενα σουξε του ραδιοτηλεοπτικου πεδιου!




    Φαντασια ο Βας Βας βας;; Αυτο ειναι το επιπεδο μας κυριοι.. Να λεμε οτι διαθετει φαντασια ο Βας Βας Βας και να τον Βαζουμε παραπανω απο τον Τερζη...



    fantasma
    13.05.2007, 03:13
    (εκ των προτέρων, συγγνώμη αλλά τα έχω πάρει)
    ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΕ
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΟΟΟΟΟΟ

    Αν υπάρχει περιπτωση κάποιος να μην έχει δει αυτό που περιγράφεται με τόσο παθος παραπάνω σας πληροφορώ πως τον "ΒΙΑΖΕΤΕ" να το δει..... ΕΛΕΟΣ πια!

    Και αν νομίζετε οτι δεν υπάρχει κανείς τέτοιος, σας ενημερώνω λοιπόν οτι δε θα κάνω το χατήρι κανενός να κάτσω να χαλάσω την ώρα μου, στο να δω αυτή την αηδία που περιγράφετε, έστω μόνο και μόνο για να το σχολιάσω....

    Υπάρχουν πολλά όμορφα πράγματα να κάνετε.....
    ....θα φτάσει ο καιρός που θα λές πως δεν έζησα τίποτα....
    ..γιατί;;;;;;;;;;

    edelweiss
    13.05.2007, 13:18
    Παράθεση:

    Το μέλος fantasma στις 13-05-2007 στις 03:13 έγραψε...

    (εκ των προτέρων, συγγνώμη αλλά τα έχω πάρει)
    ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΕ
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΟΟΟΟΟΟ

    Αν υπάρχει περιπτωση κάποιος να μην έχει δει αυτό που περιγράφεται με τόσο παθος παραπάνω σας πληροφορώ πως τον "ΒΙΑΖΕΤΕ" να το δει..... ΕΛΕΟΣ πια!

    Και αν νομίζετε οτι δεν υπάρχει κανείς τέτοιος, σας ενημερώνω λοιπόν οτι δε θα κάνω το χατήρι κανενός να κάτσω να χαλάσω την ώρα μου, στο να δω αυτή την αηδία που περιγράφετε, έστω μόνο και μόνο για να το σχολιάσω....

    Υπάρχουν πολλά όμορφα πράγματα να κάνετε.....
    ....θα φτάσει ο καιρός που θα λές πως δεν έζησα τίποτα....
    ..γιατί;;;;;;;;;;




    χαχαχαχα φαντασμα!!! μου αρέσει που τα πήρες χαχαχαχα
    manouvr
    13.05.2007, 14:25
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 13-05-2007 στις 02:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος pokopik στις 12-05-2007 στις 21:18 έγραψε...

    Πολυ πιο ανησυχητικα φαινομενα στην Ελληνικη τρεχουσα μουσικη κατασταση βρισκω την αναδειξη του αθλιου "φευγω,δεν παει αλλο πια χωριζω" ως το πιο δημοφιλες λαικο τραγουδι, την συνεχη προβολη παναθλιων σουξεδοσταρ (Ζηνα,Χριστοφορου,Ρεμος,Μερκουρη,Σφακιανακης,Βερτης κτλ,..η λιστα ειναι ατελειωτη), την αναδειξη ως διαχρονικης αξιας pop star τον Ρουβα και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα...
    Αυτα πρεπει να στιλιτευσουμε και να πολεμισουμε ,αν ψαχνουμε την ουσια!..Κι οχι τα τραγουδια της Αννιτας ,που στο κατω κατω διαθετουν και λιγο φαντασια και χιουμορ περισσοτερο απο τα προβεβλημενα σουξε του ραδιοτηλεοπτικου πεδιου!




    Φαντασια ο Βας Βας βας;; Αυτο ειναι το επιπεδο μας κυριοι.. Να λεμε οτι διαθετει φαντασια ο Βας Βας Βας και να τον Βαζουμε παραπανω απο τον Τερζη...





    O τυπος του Βας,Βας ποτε δεν θα χαρακτηριστει ως μεγιστος λαικος βαρδος και το ασμα του,ποτε δεν θα θεωρηθει ως το απανθισμα του σημερινου λαικου τραγουδιου...ενω τα σκυλοτραγουδα του Τερζη με χιλιοειπωμενους στιχους με ρηχοτατη φαντασια που ενδεικνυωνται μονο για να κουνιουνται οι γκομενες στα τραπεζια και οι καψουροχτυπημενοι να χορευουν ψευτοζειμπεκιες ειναι πραγματικα λυπηρα φαινομενα που εχουν φτασει το τραγουδι υπο του μηδενος!
    esta
    14.05.2007, 21:03
    Ειλικρινά ποτέ δεν έτυχε ούτε καν να πέσω πάνω στην εκπομπή γυρνόντας τα κανάλια.Όμως κάποιοι συμμαθητές φρόντισαν να με ενημερώσουν πλήρως σχετικά με τα τραγούδια αυτής της εκπομπής, τραγουδώντας τα συνεχώς...
    Ειλικρινά, επίσης, θα πάθω νευρική κρίση αν τους ξαναακούσω να το τραγουδάνε!!!Είναι από αυτά τα τραγούδια που όντως μπορούν να βασανίσουν κάποιον.Πραγματικά απορώ πως μπορεί να αρέσουν τέτοια τραγούδια σε κάποιους, ακόμα και εγώ που προσπαθώ να σεβομαι τα γούστα των άλλων χωρίς να συναντώ την ίδια αντιμετώπιση από άλλους.τραγούδια αυτού του είδους με κάνει πραγματικά να ανησυχώ για το μέλλον και της ελληνικής μουσικής και του πολιτισμού που υιοθετούν κάποιοι.Πάντως πιστεύω πως και αυτό το φαινόμενο θα περάσει και θα ξεχαστεί όπως και πολλά άλλα του έιδους.Αυτά κρατάνε συνήθως μόνο όσο εξυπηρετούν τα ΜΜΕ...
    ΚΟΥΡΑΓΙΟ θα περάσει(ελπίζω)

    Υ.Γ.έχω μια τάση αισιοδοξίας σήμερα ,να το προσέξω...

    εχω ενα κομπο στο λαιμο και μια θηλια που ολο στενευει ελα και κανε μουσικη τη τρελα που με διαφεντευει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : esta στις 14-05-2007 21:05 ]


    tsibitos
    15.05.2007, 23:03
    Παράθεση:

    Το μέλος manouvr στις 13-05-2007 στις 14:25 έγραψε...

    ...ενω τα σκυλοτραγουδα του Τερζη με χιλιοειπωμενους στιχους με ρηχοτατη φαντασια που ενδεικνυωνται μονο για να κουνιουνται οι γκομενες στα τραπεζια και οι καψουροχτυπημενοι να χορευουν ψευτοζειμπεκιες ειναι πραγματικα λυπηρα φαινομενα που εχουν φτασει το τραγουδι υπο του μηδενος!



    Πολυ Βαριες εκφρασεις χωρις λογο. Γιατι τετοιο μένος;;;
    manouvr
    19.05.2007, 03:44
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 15-05-2007 στις 23:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος manouvr στις 13-05-2007 στις 14:25 έγραψε...

    ...ενω τα σκυλοτραγουδα του Τερζη με χιλιοειπωμενους στιχους με ρηχοτατη φαντασια που ενδεικνυωνται μονο για να κουνιουνται οι γκομενες στα τραπεζια και οι καψουροχτυπημενοι να χορευουν ψευτοζειμπεκιες ειναι πραγματικα λυπηρα φαινομενα που εχουν φτασει το τραγουδι υπο του μηδενος!



    Πολυ Βαριες εκφρασεις χωρις λογο. Γιατι τετοιο μένος;;;


    Φιλε tsibitos ,οταν με το Ελληνικο τραγουδι εχεις μοιραστει χαρες ,πικρες,ερωτες,συγκινησιακες φορτισεις για οτιδηποτε απλο και καθημερινο και παρακολουθεις την συνεχη βεβηλωση κι ευτελια του,καπου επερχεται η αγανακτηση κι η οργη!
    Δεν ειναι δυνατον να ειναι η πραγματικοτητα του σημερινου μας τραγουδιου αυτη που προβαλλεται κι οι προβεβλημενοι ηρωες του με μια ,απλως ,καλη φωνη να το ευνουχιζουν τραγουδωντας οτι ευκολο "πουλαει"!
    Ισως οντως ,να ημουν υπερβολικος, αλλα οταν αγαπας και πονας το καλο τραγουδι,καπου ξεφευγεις απο τα ορια με αυτα που παρακολουθεις κι ακους συνεχως τριγυρω...
    Paloukeze
    19.05.2007, 15:14
    Παράθεση:

    Το μέλος pokopik στις 12-05-2007 στις 21:18 έγραψε...

    Πολυ πιο ανησυχητικα φαινομενα στην Ελληνικη τρεχουσα μουσικη κατασταση βρισκω την αναδειξη του αθλιου "φευγω,δεν παει αλλο πια χωριζω" ως το πιο δημοφιλες λαικο τραγουδι, την συνεχη προβολη παναθλιων σουξεδοσταρ (Ζηνα,Χριστοφορου,Ρεμος,Μερκουρη,Σφακιανακης,Βερτης κτλ,..η λιστα ειναι ατελειωτη), την αναδειξη ως διαχρονικης αξιας pop star τον Ρουβα και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα...
    Αυτα πρεπει να στιλιτευσουμε και να πολεμισουμε ,αν ψαχνουμε την ουσια!..Κι οχι τα τραγουδια της Αννιτας ,που στο κατω κατω διαθετουν και λιγο φαντασια και χιουμορ περισσοτερο απο τα προβεβλημενα σουξε του ραδιοτηλεοπτικου πεδιου!



    Φίλε/η pokopik θα διαφωνήσω μαζί σου. Ο Σφακιανάκης κι ο Τερζής είναι πολύ αξιολογότεροι απ' αυτούς που αναφέρεις και τους βάζεις στο ίδιο τσουβάλι. Και οι δύο έχουν τραγουδήσει πολλά σοβαρά τραγούδια και ελάχιστα χαβαλεδοtrash. Τραγουδάνε λαϊκά, όχι λαϊκοπόπ. Μόνο τη λίστα με τα "ασήκωτα" ζεϊμπέκικα που έχει τραγουδήσει ο καθ' ένας να παραθέσω, γεμίζεις άνετα 3-4 CD. Επίσης έχουν πάρα πολύ καλές φωνές, κλάσεις ανώτερες π.χ. απο του Χριστοφόρου ή του Βέρτη που αναφέρεις. Μαζί με το Μητροπάνο, προσωπικά τους θεωρώ τους κορυφαίους σύγχρονους λαϊκους τραγουδιστές. Και κάτι άλλο: Τα "Παρατράγουδα" χιούμορ; Ε, ΟΧΙ!!! Τα ελεϊνά τραγούδια της Αννίτας ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟΘΙ. Όπως είχε πεί και ο tsibitos, είναι σα να βάζεις τρόφιμους ψυχιατρείου να χορεύουν και να γελάς μαζί τους. Ηθικότατο, έτσι;