ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.851 μέλη
    Othersidegirl
    06.04.2007, 18:44
    Πολλοί τους κατακρίνουν...είτε για τις μάσκες είτε για τη μουσική τους...I don't give a shit!Εμένα μου αρέσουν αφάνταστα!Επειδή έχουν ψυχή και επειδή βγάζουν (πείτε το) απωθημένα και μίσος τους με τη μουσική(που αγαπάνε)και ΟΧΙ με τρόπο εγκληματικό...όπως κάνουν κάποιοι"άνθρωποι"...Αυτά...
    Slipknot are TRUE!
    Πείτε μου τη γνώμη σας
    sea_like_eyes
    06.04.2007, 19:01
    οχι και φαινομενο...οτι κανανε και αυτοι την επανασταση τους,ο.κ!αλλα φαινομενο...
    Othersidegirl
    06.04.2007, 19:08
    Συμφωνώ sea...αλλά για'μένα η μουσική τους είναι φαινόμενο,είναι διαφορετική από τις άλλες...Πάντως δεκτή η άποψή σου!Σ'ευχαριστώ που ανταπέδωσες στο topic μου!
    sea_like_eyes
    06.04.2007, 19:13
    κοιτα...τωρα που το ξανασκεφτομαι...οσα groups κανανε κατι επαναστατικο χαρακτηριστηκαν(μακροπροθεσμα παντα)φαινομενα...αρα...και οι Slipknot...why not?
    gogere17
    08.04.2007, 20:36
    εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν αλλα η μουσικη τους ειναι σαφως διαφορετικη
    Ozzakos
    08.04.2007, 23:51
    εγω παιδια τους μισω...δεν πιστευω οτι συγκρότημα που θέλει να λέγεται ροκ μπορεί να έχει dj!!όπως επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τα απαίσια ρούχα τους(αυτες οι φριχτές μασκες)...αμα θέλεις να πείς κατι κάντο με την μουσική σου όχι με την εμφάνιση!!!
    Othersidegirl
    10.04.2007, 14:30
    Sorry κιόλας αλλά ποιος σου είπε ρε φίλε οzzako(ή όπως αλλιώς σε λένε)ότι οι dj δεν παίζουν metal??? Tι να σου πώ....?????Εσύ μάλλον(σίγουρα)νομίζεις ότι dj=hip-hop,trance... Bαθειά μεσάνυχτα Οzzako...κάθε dj είναι διαφορετικός.Σε πληροφορώ ότι υπάρχουν εκατομμύρια disk jockeys που παίζουν metal!Mπορώ να σου πώ πάρα πολλά γι'αυτό το θέμα αλλά χρειάζεται χρόνος και χώρος...οπότε άλλη φορά! Και άκου λίγο"Pulse of the Maggots"-Slipknot να γουστάρεις και να δεις τι ωραία που ταιριάζουν τα turnables του Sid(dj)στο κομμάτι...και μετά πες μου...
    Όσον αφορά τις μάσκες και τις στολές υπάρχει concept που εσύ δεν θα μπορέσεις ποτέ να καταλάβεις γιατί δεν ξέρεις και πολλά για τους Slipknot.Oι μάσκες(κάθε μία)φανερώνουν κάτι...αν θες στις αναλύω άλλη φορά
    Α!Και μάθε και κάτι άλλο:Στη μουσική δεν υπάρχουν όρια...Πάντα,κάθε στιγμή,και τώρα ακόμη που μιλάμε δημιουργείται κάτι διαφορετικό...είτε αυτό είναι metal με dj είτε pop με ethnic στοιχεία είτε beat-άκια με κλαρίνα και ζουρνά...κτλ....
    Απολαύστε τη μουσική χωρίς όρια!
    tatsis
    18.04.2007, 12:16
    Απλά οι Slipknot είναι ποζεράδες και εμποροποιημένοι πια. Αυτά....
    absurdus_delirium
    18.04.2007, 15:09
    Παράθεση:

    Το μέλος Ozzakos στις 08-04-2007 στις 23:51 έγραψε...

    εγω παιδια τους μισω...δεν πιστευω οτι συγκρότημα που θέλει να λέγεται ροκ μπορεί να έχει dj!!όπως επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τα απαίσια ρούχα τους(αυτες οι φριχτές μασκες)...αμα θέλεις να πείς κατι κάντο με την μουσική σου όχι με την εμφάνιση!!!



    Αυτό ή κάτι ανάλογο θα μπορούσες να το πεις στο Ozzy όταν έκοβε κεφάλια πό νυχτερίδες σαν παιδί της Crest σε παράκρουση;
    ROCKLIVIN3
    18.04.2007, 15:35
    re seis oi Slipknot exoun sindiasei to metal me to djliki gia mena mia m.....a einai..... kai ektos apo ayto gia na diksoun poioi einai forane maskes kai diafores m.......s an den foragan ayta pisteyete tha ginontousan gnostoi;;;;;kai go an arxizo kai ntunomai o batman kai olo to sugrotima kai paizoume metal tha ginoume gnostoi to poso tha poulisoume den ksero alla oti tha se kseroun se ayto ton xwro einai stantar gnostos mporeis na gineis aneta to thema einai to pos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    to thema einai oti fenomena den einai!siga ta fenomena!
    ROCKLIVIN3
    18.04.2007, 15:54
    Παράθεση:

    Το μέλος Othersidegirl στις 10-04-2007 στις 14:30 έγραψε...

    Sorry κιόλας αλλά ποιος σου είπε ρε φίλε οzzako(ή όπως αλλιώς σε λένε)ότι οι dj δεν παίζουν metal??? Tι να σου πώ....?????Εσύ μάλλον(σίγουρα)νομίζεις ότι dj=hip-hop,trance... Bαθειά μεσάνυχτα Οzzako...κάθε dj είναι διαφορετικός.Σε πληροφορώ ότι υπάρχουν εκατομμύρια disk jockeys που παίζουν metal!Mπορώ να σου πώ πάρα πολλά γι'αυτό το θέμα αλλά χρειάζεται χρόνος και χώρος...οπότε άλλη φορά! Και άκου λίγο"Pulse of the Maggots"-Slipknot να γουστάρεις και να δεις τι ωραία που ταιριάζουν τα turnables του Sid(dj)στο κομμάτι...και μετά πες μου...
    Όσον αφορά τις μάσκες και τις στολές υπάρχει concept που εσύ δεν θα μπορέσεις ποτέ να καταλάβεις γιατί δεν ξέρεις και πολλά για τους Slipknot.Oι μάσκες(κάθε μία)φανερώνουν κάτι...αν θες στις αναλύω άλλη φορά
    Α!Και μάθε και κάτι άλλο:Στη μουσική δεν υπάρχουν όρια...Πάντα,κάθε στιγμή,και τώρα ακόμη που μιλάμε δημιουργείται κάτι διαφορετικό...είτε αυτό είναι metal με dj είτε pop με ethnic στοιχεία είτε beat-άκια με κλαρίνα και ζουρνά...κτλ....
    Απολαύστε τη μουσική χωρίς όρια!








    epeidi apo oti ida sto profil sou eisai mikri se sxesi me to metal katalaves ti ennow !!kai go stin ilikia sou akouga idi 5 xronia metal alla prosekse akouga mono metal..........kai otan leo metal ennow to metal tou 80's ayto einai to katharo metal oxi ayta pou akous esy tora gia ayto sou leo oti eisai mikri.....kai afou ksereis gia pes mou gia to 80's.........ikseres kanan dj;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    tsaboukos
    18.04.2007, 16:11
    Για μενα οι Slipknot ειναι απο τις καλυτερες νέες μπάντες.Εκτος απ το οτι τα σπάνε και εχουνε καλη σκηνικη παρουσια,μου αρέσουν πολύ οι στίχοι.Τωρα σχετικα με τις μασκες,δεν εχουν πρόβλημα να δειξουν τις φατσες τους.Εχουν κάνει πολλές εμφανίσεις.Ο Corey και ο Jim Root παιζουν στους Stone Sour(οι οποιοι ερχονται 03/07/07) χωρις μασκες.Δεν ειναι οι μασκες που τους έκαναν γνωστους αλλα η μουσικη τους.Δηλαδη ειναι σαν να μου λέτε οτι οι Kiss(οι οποιοι ειναι φυσικα καλυτεροι απο τους Slipknot) εγιναν γνωστοι επειδη εβαφαν τα προσωπα τους.Ε οχι βεβαια...Ενταξει ο καθενας εχει την αποψη του.Το καταλαβαινω.Εμενα παντως μου αρεσουν πολυ!
    jacamar
    18.04.2007, 16:28
    othersidegirl ο φανατισμός είναι ο χειρότερος σύμβουλος για να ακούσεις μουσική.
    Μην είσαι ΤΟΣΟ απόλυτη λοιπόν για να πεις τους Slipknot φαινόμενο θα πρέπει πρώτα να έχεις σφαιρική άποψη της εν λόγω μουσικής και να περάσει καιρός να έρθει και η παρακμή τους για να μπούν στα φαινόμενα της εποχής μας!
    ακούω Slipknot ανάμεσα στα άλλα και σε μεγάλο μέρος μου αρέσουν το τραγούδια τους αλλά αυτο που λες για τους DJ είναι άκυρο και προδίδει ημιμάθεια
    ROCKLIVIN3
    20.04.2007, 19:51
    Παράθεση:

    Το μέλος tsaboukos στις 18-04-2007 στις 16:11 έγραψε...

    Για μενα οι Slipknot ειναι απο τις καλυτερες νέες μπάντες.Εκτος απ το οτι τα σπάνε και εχουνε καλη σκηνικη παρουσια,μου αρέσουν πολύ οι στίχοι.Τωρα σχετικα με τις μασκες,δεν εχουν πρόβλημα να δειξουν τις φατσες τους.Εχουν κάνει πολλές εμφανίσεις.Ο Corey και ο Jim Root παιζουν στους Stone Sour(οι οποιοι ερχονται 03/07/07) χωρις μασκες.Δεν ειναι οι μασκες που τους έκαναν γνωστους αλλα η μουσικη τους.Δηλαδη ειναι σαν να μου λέτε οτι οι Kiss(οι οποιοι ειναι φυσικα καλυτεροι απο τους Slipknot) εγιναν γνωστοι επειδη εβαφαν τα προσωπα τους.Ε οχι βεβαια...Ενταξει ο καθενας εχει την αποψη του.Το καταλαβαινω.Εμενα παντως μου αρεσουν πολυ!




    tous stone sour tous kseroune nomizeis;;;proti fora tous akouo eno tous Slipknot tous kseroun oloi etsi den einai;;;exeii simasia i emfanisi min lete m.......es kai oi kiss pou ipes file exoun oraia kommatia kai maresoun alla nomizeis oti den poulisan perissotero apo tin emfanisi tous;;;;;;;;;ti lete tora exo enan filo o opios exei trela me tous kiss pragmatika exei ta panta apo kiss kai polla spania akoma kai vinteokasetes pou den ta kseroun para poloi se pliroforo oti epekse megalo rolo i emfanisi tous para para polu.otan eixan vgei oloi tote epathan plaka me ayto pou evlepan alloi tous krazane alloi tous legan satanistes gia ayto fanikane......stin eurovision gia pes mou pos vgikan oi lordi;;;to kommati den leo kalo einai alla giati den vgikan propersi oi wig wam me to ''in my dreams'' pou einai kommatara;;;;;;;;;apla i eurovision einai mia m....a gia mena aytoi koitane pio poloi emfanisi para sunthesi kommatioy.
    i emfanisi paizei megalo rolo!!!!!
    Othersidegirl
    21.04.2007, 00:16
    Koιταξε tatsi...ολοι ετσι λενε...οτι ειναι ποζεραδες...που την βρισκεις την ποζερια???Αυτο το λενε ολοι επειδη ζηλευουν την επιτυχια τους και επειδη ειναι και οι 9 εννωμενοι σαν γροθια!Βλεπεις κατι αλλα συγκροτηματα που καλα-καλα δεν προλαβαν να βγαλουν δισκο και αποχωρουν για διαφορες συγκρουσεις που εχουν μεταξυ τους...μαλακιες!Το αν εχουν εμπορικοποιηθει θα φανει στο επομενο album τους που περιμενω με αγωνια!Οπως ειπε και ο tsaboukos οι τυποι τα σπανε και ο Corey γραφει φοβερους στιχους που με αντιπροσωπευουν αληθινα!Αν δεν παιζεις καλη μουσικη τι να την κανεις την εμφανιση???Δεν με κερδισε η εμφανιση τους αλλα η μουσικη και το παθος τους!Οσο για εσενα jacamar δεν νομιζω να ξερεις περισσοτερα απο εμενα παρόλο που εισαι μεγαλυτερη...την χεζω την ηλικια σας!Ακουω metal και rock απο 9 ετων και σαφως εχω πληρης αποψη αυτης της μουσικης...Σε πληροφορω πως δεν ειμαι φανατισμενη αλλα οπως ολοι ετσι και εγω εχω ενα αγαπημενο group τους Slipknot...καταλαβες?Οσο για τους dj...πιστεψε με...κατι ξερω...εχω γνωστους Μουσικους και κατι παραπανω ξερουν...
    Α!Και φιλε ROCKLIVIN3?H μουσικη των '80s ειναι απο τις χειροτερες...ολα αρχισαν με τους Sabbath και μετα απο εκει και υστερα ολο τα ιδια...οχι φιλε...δεν ειναι ετσι!Eχω συζητησει με πολλους αυτο το θεμα και εχουν την ιδια αποψη με'μενα!Μα φυσικα και δεν υπηρχε τοτε dj...την μαγκια αυτη την κανανε πρωτοι οι Slipknot...Τα καλυτερα ειναι οι Ζeppelin,Doors,Ramones,Jethro Tull,Thin Lizzy,Pink Floyd...Aυτη ειναι διαχρονικη μουσικη...
    Εις το επανειδειν!
    sea_like_eyes
    21.04.2007, 03:31
    H μουσικη των '80s ειναι απο τις χειροτερες...αν αναφερεσαι στο metal...χμμ...ενα θα σου πω...power,thrash,death,doom,epic,black,grind etc...oooooooooλα γεννηθηκαν τοτε...στα 80's...
    tsaboukos
    21.04.2007, 12:52
    Παράθεση:

    Το μέλος Othersidegirl στις 21-04-2007 στις 00:16 έγραψε...


    Α!Και φιλε ROCKLIVIN3?H μουσικη των '80s ειναι απο τις χειροτερες...


    Εδω θα διαφωνήσω μαζι σου.Δε λεω καλοι οι Slipknot,αλλα δεν μπορεις να αμφισβητεις τα συγκροτήματα του 80,γιατι αν δεν υπήρχαν αυτα,δεν θα υπήρχαν και οι Slipknot.Οι Black Sabbath εβαλαν τα θεμέλια για το metal αλλα ολοι οι αλλοι το συνέχισαν.Μην ξεχνας:Metallica,Iron Maiden,Anthrax,Megadeth,Manowar,Judas Priest,Savatage,Motley Crue,Skid Row,Τwisted Sister,Slayer,Κreator,Exodus και αλλοι πολλοι(δεν μπορώ να τα γράψω όλα).Ε οχι και απο τα χειρότερα.Οι Slipknot τους προσκυνούν αυτους...
    Bruce_Dicki13
    21.04.2007, 13:56
    oχι και η μουσικη του '80 ειναι απο τις χειροτερες!! ελεος δηλαδη...τι αλλο θ ακουσουμε??

    Othersidegirl πλακα δεν εκανες??? οσο για τους ΚΑΦΡΟΥΣ (κατα τη γνωμη μου παντα) δεν τους εχω και σε ιδιαιτερη εκτιμηση παρολο που μου αρεσουν 2 ή 3 κομματια τους!
    jacamar
    21.04.2007, 14:40
    Παράθεση:

    Το μέλος Othersidegirl στις 21-04-2007 στις 00:16 έγραψε...

    Οσο για εσενα jacamar δεν νομιζω να ξερεις περισσοτερα απο εμενα παρόλο που εισαι μεγαλυτερη...την χεζω την ηλικια σας!Ακουω metal και rock απο 9 ετων και σαφως εχω πληρης αποψη αυτης της μουσικης...Σε πληροφορω πως δεν ειμαι φανατισμενη αλλα οπως ολοι ετσι και εγω εχω ενα αγαπημενο group τους Slipknot...καταλαβες?Οσο για τους dj...πιστεψε με...κατι ξερω...εχω γνωστους Μουσικους και κατι παραπανω ξερουν...



    το οτι ακους μεταλ απο τα 9 δεν μου λεει απολυτως τιποτα.
    το οτι δεν εισαι φανατισμενη φαινεται απο τισ απαντησεις σου
    και να σου πς αγαπητη πως και εγω μουσικός ειμαι και κατι παραπάνω θα ξερω....
    sea_like_eyes
    21.04.2007, 14:45
    Παράθεση:

    Το μέλος Othersidegirl στις 21-04-2007 στις 00:16 έγραψε...

    Οσο για εσενα jacamar δεν νομιζω να ξερεις περισσοτερα απο εμενα παρόλο που εισαι μεγαλυτερη...την χεζω την ηλικια σας!Ακουω metal και rock απο 9 ετων και σαφως εχω πληρης αποψη αυτης της μουσικης...

    οταν λες πως...H μουσικη των '80s ειναι απο τις χειροτερες...τωρα θα ελεγα τιποτα...αλλα ασε...τα συμπερασματα,δικα σας