ελληνική μουσική
    571 online   ·  210.848 μέλη

    ΚΑΙ ΦωΛύ ΚΑΙ Live ΚΑΙ Γιορτή ΚΑΙ Πάρτι!!!

    jorge
    23.04.2007, 19:29
    Μπράβο στα παιδιά, που μπόρεσαν και έβαλαν στο πρόγραμμά τους αγαπημένα τραγούδια και αξιόλογους μουσικούς-μέλη. Σας ευχαριστώ για την πρόσκληση επί σκηνής, πρώτη φορά έπαιζα με ηλεκτρική επί σκηνής και θα μου μείνει αξέχαστο!


    Φάλτσοοοοο! Ζητάω συγνώμη αν σήμερα κολλάει λίγο η κιθάρα σου, αλλά λίγο πριν με φωνάξετε, είχα ρίξει το ποτό μου στο ...χέρι μου και δεν πρόλαβα να πλυθώ

    Άτιμο mini-disc...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 23-04-2007 19:30 ]


    Desmar
    23.04.2007, 19:39
    Παιδάκια χαίρομαι που περάσατε όμορφα ... (αν και δεν είχα καμμία αμφιβολία )

    Χρόνια Πολλά και καλά σε όλους τους Γιώργηδες και τις Γιωργίες και από δώ!!!!


    Hastaroth
    23.04.2007, 22:19
    Τά δικά μου σχόλια:

    1.Δυστυχώς δέν "πρόκανα" τόν αισχρό ταρίφα rivera καί την μπάντα του,την στιγμή που έμπαινα στο μαγαζί μόλις είχαν τελειώσει και κατέβαιναν από τη σκηνή.

    2.Οι Φωλύ,μετά από αρκετό καιρό απραξίας (κοντά δύο μήνες μετά το 4ο Live)ήρθαν ορεξάτοι -μέχρι και ο Γλού χοροπηδούσε παίζοντας εις τά πλήκτρα- καί μάς χάρισαν ένα ξεσηκωτικό τρίωρο (ή τετράωρο,δέν θυμάμαι καλά...)

    3.Οι εκπλήξεις ήταν πραγματικά..εκπλήξεις (μεταξύ αυτών ήταν και ο Νίκος Σινιώρος,παλιός μου γνώριμος από την δεκαετία τού '80 και την "Μουσική Αποθήκη")

    4.Τέτοιο "Am Fenster" ούτε από τους ίδιους τούς CITY δέν έχω ακούσει-ο Stuff έδωσε ρέστα...)

    5.Ρέστα έδωσε επίσης και ο φλαουτίστας (Edit:ο anderchan,πρίν λίγο είδα το post όπου αναφέρεται το nickname του ) παίζοντας το Locomotive Breathe.

    6.Τά σοκολατάκια και γλυκάκια τών εορταζόντων ήταν νοστιμώτατα,αλλά μέ πονέσαν τά δόντια μου από την ζάχαρη.

    καί τέλος...

    ΠΡΙΝ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΕΝΑΜΙΣΙ ΠΙΑΤΟ ΤΖΑΤΖΙΚΙ

    αλλά ο Orfeus δέν κατάλαβε τίποτε (ξέρει γιά ποιόν λόγο το λέω )

    Χρόνια πολλά (again) στούς Γιώργηδες καί τίς Γεωργίες τού Musicheaven!

    Στάχτη και Burberry's

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 23-04-2007 23:37 ]


    GL
    23.04.2007, 22:47



    StaSiS
    23.04.2007, 23:21
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 23-04-2007 στις 22:19 έγραψε...

    [...]

    καί τέλος...

    ΠΡΙΝ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΕΝΑΜΙΣΙ ΠΙΑΤΟ ΤΖΑΤΖΙΚΙ

    αλλά ο Orfeus δέν κατάλαβε τίποτε




    ..Η λύτρωση του αγώνα του σύντροφου Αλβέρτου!
    Hastaroth
    23.04.2007, 23:30
    Ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ

    ΕΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΤΖΑΤΖΙΚΙ ΧΩΡΙΣ ΓΙΑΟΥΡΤΙ



    ΥΓ.Μιά χαρά φαίνομαι στη φωτογραφία
    Deos
    24.04.2007, 00:15
    Παράθεση:

    Το μέλος StaSiS στις 23-04-2007 στις 17:19 έγραψε...

    Μερικοί "Κινέζοι" από τα χθες.. (Μισός Hastaroth [του το χρωστούσα!], Emaki, Deos)










    XAXAXA!!!
    ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΣΗΛΩΣΗ!!!

    Ήταν πολύ ιδιαίτερη η βραδιά και για άλλη μια φορά ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους τους εορτάζοντες:
    Jorge, Orfeus, GL, Faltsoo, Kansas & Giorgos_arazei και στους απανταχού Γιώργηδες και Γεωργίες!!


    MichPah
    24.04.2007, 01:10
    Απ'ότι είδα στα Βιντεάκια κι από αυτά που διάβασα πρέπει να ήταν τέλεια(καταραμένη θάλασσα).Μπράβο σας....!!!!

    Υ.Γ έμαθα ότι αναφερθήκατε και σε μένα με το καλύτερο τρόπο. Σας ευχαριστώ πολύ και ιδιαίτερα το Γουλού που ήταν ο αίτιος. Με συγκινήσατε
    Orfeus
    24.04.2007, 04:20
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 23-04-2007 στις 23:30 έγραψε...

    ΥΓ.Μιά χαρά φαίνομαι στη φωτογραφία



    ........ποια φωτογραφία;;;;;;;;;


    kansas
    24.04.2007, 09:28
    Ήταν μια ακόμα όμορφη βραδιά ανάμεσα σε καλούς φίλους και μουσικούς.

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους Φωλύ που μας έδωσαν την ευκαιρία να ανοίξουμε το live τους και φυσικά στον agera που η συμβολή του ήταν καθοριστική!

    Το χαρήκαμε ιδιαίτερα!

    Πάντα τέτοια!
    antreas_dr
    24.04.2007, 11:16
    Mπράβο σε όλα τα παιδιά!
    Ειδικά στον Tsag που έδωσε ρέστα και με το ωραίο του δέσιμο με τον Νίκο στο Μπάσο εδωσε άλλον αέρα στους Μπιφούντα!

    Η Rivera Band που δανεικό τραγουδιστή ήταν άσφαλτη..... Και η ατμόσφαιρα θετικά φορτισμένη!

    Μα Τι γράφω?

    faltsoo
    24.04.2007, 13:02
    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 24-04-2007 στις 11:16 έγραψε...

    Mπράβο σε όλα τα παιδιά!
    Ειδικά στον Tsag που έδωσε ρέστα και με το ωραίο του δέσιμο με τον Νίκο στο Μπάσο εδωσε άλλον αέρα στους Μπιφούντα!






    οφειλω να συμφωνησω με τον Ανδρεα για το ωραιο δεσιμο τους ...(δεν γνωριζω αν ειναι και ζευγαρι ) και παλι να τονισω το καταπληκτικο παιξιμο στο knocking on heavenw door που ο παιζων τα ντραμς εδωσε μαθηματα τεμπου επι σκηνης .

    αξιος αξιος αξιος
    τωρα χειρωτονηθηκες .







    rivera
    24.04.2007, 14:08
    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 24-04-2007 στις 11:16 έγραψε...
    Η Rivera Band που δανεικό τραγουδιστή ήταν άσφαλτη..... Και η ατμόσφαιρα θετικά φορτισμένη!




    Απο ασφαλτο αλλο τιποτα......εθνικους δρομους στρωνουμε!!!!
    uNick
    24.04.2007, 15:35
    Με μικρή καθυστέρηση, θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που προσπάθησαν για αυτή τη "μαγεία" την οποία είχαμε την τιμή να απολαύσουμε. Δυστυχώς δεν είχα την δυνατότητα να μείνω πολύ... από ό,τι διαβάζω όμως παραπάνω ήταν όλα υπέροχα (καμία αμφιβολία δεν είχα άλλωστε...).

    Δεν θα ήθελα να αναφερθώ στον καθένα ξεχωριστά. Όλοι δώσατε την ψυχή σας, και το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό! Μπράβο σε όλους!
    ...και μια ευχή από εδώ: ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΩΡΓΗΔΕΣ!!!!!!!!!!!
    alex3
    24.04.2007, 17:08
    ρε τι έχασα....ανεβάστε ρε παιδιά και κανένα βιντεάκι για τους απόντες!!!!!!!!!!!
    Tziamourani
    24.04.2007, 17:37
    ΚΑΙ ΦωΛύ ΚΑΙ Live .................









    επισυναπτόμενα: f b f 3.JPG f b f 2.JPG f b f 1.JPG 
    alex3
    24.04.2007, 17:41
    καλεεεεεεεεές......!!!!!!!!!!!!
    Tziamourani
    24.04.2007, 17:49
    ΚΑΙ ΦωΛύ ΚΑΙ Live .......(part 2).....












    επισυναπτόμενα: orf 1.JPG faltsoo.JPG stuff pramateftis.JPG pramateftis.JPG 
    Tziamourani
    24.04.2007, 17:55
    Τους φοβερούς ΦΩΛΥ απόλαυσαν μαζί μας, και το γνωστό συγκρότημα....ΒΡΑΔΥΝΥ ΤΥΠΥ ....!



    επισυναπτόμενα: VRADYNY TYPY.JPG 
    Orfeus
    24.04.2007, 18:46
    Ναι το πρόσεξα, από το σκοτύνιασμα που ύχε η μπάρα στο συμύο που ήταν μαζεμένυ.

    Όταν πύγαινες προς τα εκύ, βράδυαζε ....απότομα!!!!