ελληνική μουσική
    766 online   ·  210.850 μέλη

    Ποιά είναι τα στέκια σας?

    Amelie
    14.04.2007, 00:11
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 14-04-2007 στις 00:06 έγραψε...

    Το ωραίο με το ελληνικόν είναι η καλή μουσική!ποπο οι ωραιότερες κρέπες είναι εκεί φωτεινούλα!!!τώρα που ανέφερες τη Πειραική,πολύ ωραίο μαγαζί ειναι και το sports



    Ναι! Η μουσική είναι καλή αλλά και σαν περιβάλλον λέει! Το sports δεν το ξέρω...και στο στίγμα δεν έχω πάει! Μμμ,έχω να μάθω!
    Eliza21
    14.04.2007, 00:12
    δεν ξέρω κανένα υποψήφιο μπαράκι για στέκιιιιι
    mariza18
    14.04.2007, 00:28
    Παράθεση:

    Το μέλος Amelie στις 14-04-2007 στις 00:11 έγραψε...

    Ναι! Η μουσική είναι καλή αλλά και σαν περιβάλλον λέει! Το sports δεν το ξέρω...και στο στίγμα δεν έχω πάει! Μμμ,έχω να μάθω!



    το σπορτς ειναι πάνω απο τη πισινα απο τη μαρινα ζεας.Με το που περνας το δρομο και βγαινεις σε κεινη τη πλατεια,ειναι μπροστα σου
    giourkas17
    14.04.2007, 00:53
    Εγώ πάλι παιδιά συχνάζω Π.Φάληρο όπου και μένω.....στο mint στο φλοίσβο για όσους γνωρίζουν και στη Γλυφάδα εννείωται στα RUBY'S TUESDAY!!!!!Αυτά παιδιά........................
    mariachi
    14.04.2007, 18:24
    Πηγαίνω πολύ συχνά στο ''Ναί'' στο Μικρολίμανο για καφέ,στο μπαράκι ''Πορτραίτο'' στη πλατεία Βενιζέλου στο Κορυδαλλό και τη καφετέρια ''Αγορά'' στη πλατεία Ελευθερίας του Κορυδαλλού.
    roubas
    14.04.2007, 18:30
    Παιδες μπορω να πω για σκεκια σε επαρχια?
    Βλεπω οτι ολοι μιλατε για λεκανοπεδιο και το σκεφτομαι να πω..
    Αλλα θα πω...
    Στην Πρέβεζα στο ΑΝΩΙ,ΖΟΡΜΠΑΣ (λαϊκα παλκα)
    στο Ηρακλειο Πετρινο οντα(ευγενικα μπουζουκια),Αισθησις καφε(μουσικη σκηνη με εντεχνο και ελληνικο rock),Πάλαι ποτε(ρεμπεταδικο)!
    Φανταζομαι λιγοι θα τα γνωριζουν αλλα δεν πειραζει...
    anna2405
    14.04.2007, 18:34
    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 14-04-2007 στις 18:30 έγραψε...
    στο Ηρακλειο Πετρινο οντα(ευγενικα μπουζουκια),Αισθησις καφε(μουσικη σκηνη με εντεχνο και ελληνικο rock),Πάλαι ποτε(ρεμπεταδικο)!
    Φανταζομαι λιγοι θα τα γνωριζουν αλλα δεν πειραζει...




    Paloukeze
    15.04.2007, 02:14
    Το Rock Cafe στου Ζωγράφου λόγω περιoχής και το Floca στο Κολωνάκι λόγω του οτι πάω σχολείο στο Πειραματικό Σχολείο Πανεπιστημίου Αθηνών (ή πιό απλά ΠΣΠΑ) που είναι πολύ κοντά στο Floca. Επείσης, όταν ανεβαίνω στα πάτρια εδάφη της Λάρισας, πηγαίνω σχεδόν πάντα στο Zodiac στην οδό Μανωλάκη, γιατί βάζει αποκλειστικά ροκομεταλιές ποιότητας, οπότε τη βρίσκω πολύ! Rock is my life style...

    Δεν υπάρχει ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 15-04-2007 02:14 ]


    kinia
    15.04.2007, 13:36
    Να επανέλθουμε λίγο στην επαρχία..
    Στην Κοζάνη λοιπόν υπάρχει ένα μαγαζί που ονομάζετε "στα πέριξ" Μπορείς να πας το πρωί για καφέ και να καταλήξεις μέχρι το βράδυ που θα πίνεις ουζάκι-τσίπουρο ή ότι άλλο τραβάει η όρεξή σου ... Απ'τα λίγα που αξίζουν στην Κοζάνη...
    jamesmorrison
    16.04.2007, 08:38
    Χαίρομαι πολύ για τη συμμετοχή... συνεχίστε ακάθεκτοι...εννοείται και επαρχία....
    να μη σας πω και εξωτερικό... τα στέκια είναι στέκια όπου και να βρίσκονται....
    για εκτός Αθηνών στέκια στη Σαλονίκη τα παλιά μου στέκια ήταν το Ταξίδι, το Σάρωθρον, το Dizzy Dolls, Berlin, Λουκυ Λουκ, το καράβι το Κλειώ, ο Ήλιος....
    PAPAZOGLOUFAN
    16.04.2007, 20:51
    αμπιμπαγιο στο θησειο για καφεδακι και μερικες φορες και για ποικιλιεσ και κρασακι με καλη ελληνικη μουσικη.αργω στου ψυρρη πλεον.πηγαινα απο τοτε που ηταν στο κολωνακι.45 μοιρες,σουπερ μαγαζι ειδικα το καλοκαιρακι που ανεβαινει στη ταρατσα οπωσ επισησ και στο mad στο γκαζι πλεον.
    MagicaDeSpell
    17.04.2007, 06:18
    Στην Αργώ πηγαινα κι εγω όταν ήταν στο κολωνακι κι εχω παει και κανα δυο φορές στου ψυρρή που είναι τώρα αλλά να σου πω την αλήθεια μου δεν μ'αρέσει καθόλου η μουσική που βάζει τωρα οπότε θα επιμείνω για Batcity kai Mojo στην Παπαδιαμαντοπούλου, και αν κι εχω να παω πολλα χρονια παλιότερα μου άρεσε πολύ και το Blacklight στην Καστέλλα



    Nous ne pouvons pas vivre sans amour mais c est l' amour qui nous blesse
    null

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MagicaDeSpell στις 17-04-2007 06:19 ]


    andy76
    17.04.2007, 08:31
    Απο Αθήνα το Θηρίο στου Ψυρρή, το Γκαζάκι στο Γκάζι, το Μπρίκι στη Πλ. Μαβίλλη, στο Τoy στη πλατεία Καρύτση, το Bat city στην Λ.Αλεξάνδράς και το Βlue στο Χαλάνδρι. Έχω να προτείνω και κάποια μαγαζάκια στο Άμστερνταμ όπου σπούδαζα. Είναι το Alto στη Leidseplein με καθημερινή live jazz μουσικούλα όπως και το Bimhuis. Για πιό ακραίες καταστάσεις στο Supper club στη Dam.
    Καλή διασκέδαση....
    uNick
    17.04.2007, 09:46
    Για καφέ (και ταβλάκι...!), στο Ελληνικόν, πλατεία Κορυδαλλού.

    Για ποτό, μπύρα, κλπ, BatCity, Λεωφ. Αλεξάνδρας.



    ...και τα Σαββατόβραδα, kifa και Another Flyin' Pig στο Πασαλιμάνι (εκτός αν παίζει κάποια συνάντηση του mh).
    athinouli24
    17.04.2007, 15:01
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 17-04-2007 στις 09:46 έγραψε...

    Για καφέ (και ταβλάκι...!), στο Ελληνικόν, πλατεία Κορυδαλλού.

    Για ποτό, μπύρα, κλπ, BatCity, Λεωφ. Αλεξάνδρας.



    ...και τα Σαββατόβραδα, kifa και Another Flyin' Pig στο Πασαλιμάνι (εκτός αν παίζει κάποια συνάντηση του mh).


    Ωχ!!!Στα ίδια στέκια συχνάζουμε;
    ...Το Ελληνικόν είναι κοντά στην πλατεία Ελευθερίας ,Δημητρακοπούλου
    uNick
    17.04.2007, 15:07
    Ναι, πλατεία Ελευθερίας, σωστά...
    (τώρα μαθαίνω την περιοχή, συγνώμη... )

    vero
    17.04.2007, 15:16
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 12-04-2007 στις 22:47 έγραψε...

    Το προαυλιο μιας εκκλησιας σε ενα λοφο 15 χλμ εξω απο την Τριπολη..κυριως μεταμεσονυκτιες ωρες



    POY?

    εγωωω χμμμμμμμμ......... λιγο δυσκολο... δεν εχω στεκι!!!!
    Zefuros
    17.04.2007, 15:20
    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 15-04-2007 στις 02:14 έγραψε...

    Το Rock Cafe στου Ζωγράφου λόγω περιoχής και το Floca στο Κολωνάκι λόγω του οτι πάω σχολείο στο Πειραματικό Σχολείο Πανεπιστημίου Αθηνών (ή πιό απλά ΠΣΠΑ) που είναι πολύ κοντά στο Floca. Επείσης, όταν ανεβαίνω στα πάτρια εδάφη της Λάρισας, πηγαίνω σχεδόν πάντα στο Zodiac στην οδό Μανωλάκη, γιατί βάζει αποκλειστικά ροκομεταλιές ποιότητας, οπότε τη βρίσκω πολύ! Rock is my life style...

    Δεν υπάρχει ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 15-04-2007 02:14 ]





    Πω-πω τι μου θυμισες... Rock cafe... στανταρ προορισμός ολων μας τοτε απο το πολυτεχνειο στις αναριθμητες ηρωικές εξοδους απο τα αμφιθεατρα... περιοδος 1997-2000 κατά βαση... δεν πηγαιναμε rock cafe, μοναχα οταν ανεβαιναμε στη Φιλοσοφική...


    beatlus
    17.04.2007, 20:56
    Εγώ πάλι, επειδή μένω -εντελώς- δίπλα στη Φιλοσοφική... δεν βγαίνω σχεδόν καθόλου στην περιοχή μου, στου Ζωγράφου (ωστόσο, πηγαίνω αραιά και που στο Mojo)
    Προτιμώ το κέντρο... Μέχρι πέρυσι ήμουν κάθε ΠΣ στη "Σκιά του Φεγγαριού", ενώ τώρα ακολουθώ την παρέα στο "Ρακάδικο" του Πειραιά...
    Επίσης, σημείο συνάντησης της παρέας μου είναι και το "Παρασκήνιο" στην Καλλιδρομίου και γενικά τα... τιμώ τα Εξάρχεια
    tatsis
    19.04.2007, 11:52
    Ένα πάρκο στο κεφαλάρι.... Δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο αλλα εμένε μου αρέσει....