ελληνική μουσική
    662 online   ·  210.833 μέλη

    Ανταπόκριση για τα Υπόγεια Ρεύματα ψες στην Λάρνακα...

    Anthos
    13.04.2007, 09:33
    Πολύ μα πολύ ωραία βραδυά παιδιά. Πραγματικά το γκρουπ έπαιξε με πολύ κέφι και απογείωσε κυριολεκτικά πολλά κομμάτια παλιά αλλά και τα καινούργια από τον φοβερό νεό τους δίσκο. Τον νέο δίσκο τον είχα συστήσει ανεπυφύλακτα σε προηγούμενο ποστ και ψες το μόνο που έκανα ήταν να διαπιστώσω και live το λόγο του αληθές. Μαζί μου δύο φίλοι και ο κουνιάδος μου (ο ένας άκουγε παλιά, ο άλλος πιο λίγο και ο τρίτος ακουστά είχε κάποια τραγούδια). Υπήρχαν στιγμές που εντυπωσιάστηκαν ακόμα και με τα νέα κομμάτια όπως το Τραίνο, Νέα Μέρα κτλ. "Κομματάρες" ήταν μια από τις λέξεις που μου είπαν επανελειμένα.

    Η μουσική σκηνή κατάμεστη με 300 άτομα, τα περισσότερα μέχρι 22. Αυτό το μέτρησα και στα θετικά (ωραίο να βλέπεις πιο μικρούς να γνωρίζουν τα Υπόγεια Ρεύματα που είχαν την μεγαλύτερη τους επιτυχία πριν από 10 χρόνια και να ξέρουν τα τραγούδια τους) αλλά και στα αρνητικά (όπου κάποιες φορές πραγματικά δεν έσκαζαν σαν να βρίσκονταν σε club με Dj).

    Το τραπεζάκι μας ήταν κυριολεκτικά κολλημένο πάνω στην σκηνή και έτσι δεν χάσαμε τίποτα (ούτε και την άδεια μπύρα που μας έδωσε ο μπασίστας να βάλουμε στο τραπεζάκι!).

    * Το μόνο που ξένισε ήταν η απουσία του "Πολιτεύεσαι" και ειδικότερα του "Ύμνου" όπου όλοι το περίμεναν στο τέλος.

    * Ο Αποστόλης στο μπάσο έκανε κάποια τρελλά πράγματα σε 1-2 κομμάτια, ωραίος ο Κώστας Παρίσης (κιθάρα-vocals) αλλά πιο πολύ προσωπικά μου άρεσε ο Γρηγόρης (κιθάρα-vocals). Πολύ συγκεντρωμένος και ένιωθε τα τραγούδια στο πετσί του.

    * Απίστευτα ωραίο "Ο εφιάλτης της Περσεφόνης" του Νίκος Γκάτσου. Αν το έχει κάποιος σε δική τους εκτέλεση (πράγμα αδύνατον νομίζω) please pm me

    * Στο τέλος πήγα στον Κώστα και τον Γρηγόρη και τους έδωσα συγχαρητήρια λέγοντας τους ότι μου άρεσε πολύ ο νέος δίσκος. Με ρώτησαν αν τον άκουσα και τους είπα ότι τον θεωρώ τον καλύτερο δίσκο μετά τον Προσκυνητή τα τελευταία χρόνια σε αυτό τον χώρο. Ο Γρηγόρης με έβλεπε σαν να μην με πίστευε (με την καλή εννοια)

    * Υπήρχε και ένα παιδί με το όνομα Γιώργος που έκανε hip hop ήχους με το στόμα του στο "Αγγελία" και στο τέλος όταν έφυγαν σχεδόν όλοι έκαναν διάφορους πειραματισμούς σε στυλ trance!!

    * Φαίνονται πολύ απλά παιδιά και μακάρι να συνεχίσουν...

    Αυτά.

    τα σέβη μου.