ελληνική μουσική
    637 online   ·  210.826 μέλη

    Black Rain...απο Ozzy Osbourne..πραγματικά σκοτεινότατο!!!

    Ozzakos
    13.04.2007, 18:42
    Black Rain θα λέγεται το καινούργιο cd του θείου Osbourne...ο ίδιος είπε ότι είναι ένα απο τα σκοτεινότερα ίσως το σκοτεινότατο που έχει κάνει ποτέ...το πρώτο single το ακούμε ήδη στο site www.ozzy.com(σε μια βιβλιοθήκη κάντε κλίκ σε ενα απο τα βιβλία)...επίσης στο site υπάρχουν αποσπάσματα και απο τα υπόλοιπα τραγούδια του cd που απο αυτα και μόνο τα δείγματα φαντάζει τέλειο(πολυ αντικειμενικη αποψη ι δικη μου )...μπείτε στο site και απολάυστε τον "Πρίγκιπα του Σκότους" σε ένα υπέροχο album...
    www.ozzy.com Let's go f** crazy....one more time!!!
    Thief
    15.04.2007, 01:17
    Εδώ καλά καλά δε μπορεί να κουνηθεί και βγάζει και δίσκο; Αρπαχτή υποπτεύομαι!
    tsaboukos
    26.05.2007, 18:12
    Εχω το δισκο και χωρις μα....ες τωρα,ο δισκος αυτος ειναι απο τις καλυτερες δουλειες του Ozzy!!!Τα riff του Zakk σκοτωνουν,oi 2 μπαλαντες ειναι τελειες και γενικα ολα τα τραγουδια ειναι πορωτικα!!!Ozzy rulezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!Metal is not dead!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    deathminor88
    26.05.2007, 21:50
    Ειναι κατι που περιμενα πολυ καιρο απο τον Ozzy αλλα 25 χρονια μετα το θανατο του o Randy ειναι ακομα αναντικαταστατος... Τα τραγουδια ειναι γαμ...τα αλλα θα προτιμουσα εναν αλλο κιθαριστα, σιγουρα ευρωπαιο, αν οχι σκανδιναβο...
    Dimos22
    27.05.2007, 15:00
    Ψιλομέτριο το βρηκα το Black rain... μόνο το i don't wanna stop με ενθουσίασε. Νομίζω οτι το Down To Earth ήταν αρκετά καλύτερο. Τωρα οσο αναφορά την άποψη του deathminor88 για τον Zakk την βρίσκω λάθος... Νομίζω οτι ο Ozzy δεν μπόρουσε να κάνει καλύτερη επιλογη κιθαρίστα! (πάντα είχε φοβερούς) Ο Ζakk εχει έναν μοναδικο ήχο που απλά δεν το βγάζει κανένας άλλος!
    deathminor88
    27.05.2007, 17:54
    Παράθεση:

    Το μέλος Dimos22 στις 27-05-2007 στις 15:00 έγραψε...

    Ψιλομέτριο το βρηκα το Black rain... μόνο το i don't wanna stop με ενθουσίασε. Νομίζω οτι το Down To Earth ήταν αρκετά καλύτερο. Τωρα οσο αναφορά την άποψη του deathminor88 για τον Zakk την βρίσκω λάθος... Νομίζω οτι ο Ozzy δεν μπόρουσε να κάνει καλύτερη επιλογη κιθαρίστα! (πάντα είχε φοβερούς) Ο Ζakk εχει έναν μοναδικο ήχο που απλά δεν το βγάζει κανένας άλλος!



    Nαι, δεν ειπα οτι ο Zakk δεν ειναι κορυφαιος, απλα με αυτον ο Ozzy εγινε πιο "αμερικανος"... O Randy επαιζε πιο "ευρωπαικα", πιο νεοκλασσικα, γι αυτο ειπα οτι θα προτιμουσα εναν ευρωπαιο και κυριως σκανδιναβο, γιατι μου αρεσει πολυ περισσοτερο αυτο το στυλ... Γενικα δεν μου αρεσουν τα Riffs του Zakk, και δυστυχως θεωρω και τον randy και τα 2 πρωτα albums του Ozzy αξεπεραστα!!!
    Xrononaytis
    27.05.2007, 18:15
    O Ozzy gia mena deni mono me tous Black Sabbath otan kani kapia periodia allios den bori monos tous tora pou einai einai gia na pernai i ora gia na bgazi eborika cd .
    deathminor88
    27.05.2007, 22:04
    Παράθεση:

    Το μέλος Xrononaytis στις 27-05-2007 στις 18:15 έγραψε...

    O Ozzy gia mena deni mono me tous Black Sabbath otan kani kapia periodia allios den bori monos tous tora pou einai einai gia na pernai i ora gia na bgazi eborika cd .



    Auτο που λες δεν ισχυει σε καμια περιπτωση για τους 2 πρωτους δισκους του... Σε καμια περιπτωση
    RandyOzzy
    31.05.2007, 11:20
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 26-05-2007 στις 21:50 έγραψε...

    Ειναι κατι που περιμενα πολυ καιρο απο τον Ozzy αλλα 25 χρονια μετα το θανατο του o Randy ειναι ακομα αναντικαταστατος... Τα τραγουδια ειναι γαμ...τα αλλα θα προτιμουσα εναν αλλο κιθαριστα, σιγουρα ευρωπαιο, αν οχι σκανδιναβο...



    Akrivos file san to Randy den ine kanenas kai to cd ine skata opos kai Zakk eleos pia les kai o Zakk exi vgali kanena axiologo Solo alla to neo cd ine sketi katastrofi gia ton ozzy o zakk evgale kapia metria solo kai tipota parapano ala to neo cd to akou kai gelao kai na fantastis ime fan tou ozzy gia emena o Ozzy apo tin stigmi pou zakk to girise sto black Metal fa eprepe na ton ixe vialostili kai na eperne ton mafiti tou Randy Rhoads (Joe Holmes).
    RandyOzzy
    31.05.2007, 11:31
    Exalou re pedia den mpori na min katalavate oti afto to Album ine skedon idi me to Ozzsmosis kai Down to Earth osi ta exete akousi.


    P.S Randy Rhoads Rules
    Dimos22
    31.05.2007, 15:44
    ''Ο Zakk το γύρισε στο Black Metal'' τι εννοείς???
    RandyOzzy
    31.05.2007, 16:31
    Παράθεση:

    Το μέλος Dimos22 στις 31-05-2007 στις 15:44 έγραψε...

    ''Ο Zakk το γύρισε στο Black Metal'' τι εννοείς???




    Eno oti o Zakk meta apo mia ilikia den epeze heavy Metal alla arxise na allazi still kai pros black Metal to apokorifoma eftase otan eftiaxe tous Black Label Society

    http://www.rock-forum.gr/




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : RandyOzzy στις 31-05-2007 16:35 ]


    deathminor88
    31.05.2007, 16:34
    Eμενα μ αρεσει πολυ ο ζακ και μην λεμε οτι θελουμε για την αξια του, δεν την εχει αποκτησει χωρις να το αξιζει, απλα κ αυτο ειναι καθολικη παραδοχη, τα 2 πρωτα αλμπουμς ειναι αξεπεραστα, λογω της ιδιοφυιας του randy, και των απιστευτων μελωδιων του... Ο randy σε καμια περιπτωση δεν συγκρινεται με τον zakk, ουτε ως κιθαριστες ουτε ως μουσικοι... Τραγουδια σαν αυτα των 2 πρωτων δισκων ουτε βγηκαν ποτε ξανα ουτε θα βγουν πιστευω...
    RandyOzzy
    31.05.2007, 16:43
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 31-05-2007 στις 16:34 έγραψε...

    Eμενα μ αρεσει πολυ ο ζακ και μην λεμε οτι θελουμε για την αξια του, δεν την εχει αποκτησει χωρις να το αξιζει, απλα κ αυτο ειναι καθολικη παραδοχη, τα 2 πρωτα αλμπουμς ειναι αξεπεραστα, λογω της ιδιοφυιας του randy, και των απιστευτων μελωδιων του... Ο randy σε καμια περιπτωση δεν συγκρινεται με τον zakk, ουτε ως κιθαριστες ουτε ως μουσικοι... Τραγουδια σαν αυτα των 2 πρωτων δισκων ουτε βγηκαν ποτε ξανα ουτε θα βγουν πιστευω...



    Kita file O Randy ine axeperastos o Zakk doulexe para poli gia na kataferi na ton pari o Ozzy.kai pardexome oti evgalan poli orea Album alla o Zakk me tin parodo ton xronon ginotan olo kai pio skliros o ixos pros to black afto pistevo o Zakk ine kalos ivika sto Album "No More Tears" ine katapliktikos alla den boris na min sinfonisis oti to neo tou Album fimizi para poli pali album kai o Zakk den pezi kai tipota to ivietero.

    http://www.rock-forum.gr/




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : RandyOzzy στις 31-05-2007 20:46 ]


    Dimos22
    31.05.2007, 20:04
    Πρώτον να ξεκαθαρίσω (για να μην παρεξηγηθώ) οτι ο RR είναι ένας απο τους πιο ταλαντούχους κιθαρίστες...αν δεν είχε συμβει το μοιραίο θα είχε προσφέρει απιστευτα πράγματα. Δεύτερον δεν τίθεται θέμα συγκρισης του RR ούτε με τον Zakk ούτε με τον Lee, o RR ήταν σε άλλο επίπεδο, αλλα και το στυλ του Zakk π.χ. με του RR είναι τελείως διαφορετικό. Απλά πιστεύω πως ο Ozzy θέλει δίπλα του έναν κιθαρίστα με χαρακτηριστικο ήχο και στύλ και οχι απλά έναν παιχταρά που κάνει tapping με την γλώσσα... Και σε αυτό τον τομέα δεν βρίσκω κάποια καλύτερη επιλογή απο τον Zakk, δεν υπάρχει περίπτωση να ακούσεις ενα riff απο τον Zakk και να μην καταλάβεις οτι παίζει αυτός. Tώρα για το Black Metal μάλλον ο Randy ozzy δεν μπορεί να ξεχωρίσει ακόμα τα είδη του Metal... (δικαιολογείσε λόγω ηλικίας) Ενδυκτικα Black Metal είναι οι Satyricon, Mayhem, Darkthrone, COF (λέμε τώρα).Κάνε ένα κόπο και άκουσε κάτι απο τα παραπάνω και θα καταλάβεις οτι οι Black Label είναι απλά μία καλή Heavy Metal μπάντα
    RandyOzzy
    31.05.2007, 20:39
    Παράθεση:

    Το μέλος Dimos22 στις 31-05-2007 στις 20:04 έγραψε...

    Πρώτον να ξεκαθαρίσω (για να μην παρεξηγηθώ) οτι ο RR είναι ένας απο τους πιο ταλαντούχους κιθαρίστες...αν δεν είχε συμβει το μοιραίο θα είχε προσφέρει απιστευτα πράγματα. Δεύτερον δεν τίθεται θέμα συγκρισης του RR ούτε με τον Zakk ούτε με τον Lee, o RR ήταν σε άλλο επίπεδο, αλλα και το στυλ του Zakk π.χ. με του RR είναι τελείως διαφορετικό. Απλά πιστεύω πως ο Ozzy θέλει δίπλα του έναν κιθαρίστα με χαρακτηριστικο ήχο και στύλ και οχι απλά έναν παιχταρά που κάνει tapping με την γλώσσα... Και σε αυτό τον τομέα δεν βρίσκω κάποια καλύτερη επιλογή απο τον Zakk, δεν υπάρχει περίπτωση να ακούσεις ενα riff απο τον Zakk και να μην καταλάβεις οτι παίζει αυτός. Tώρα για το Black Metal μάλλον ο Randy ozzy δεν μπορεί να ξεχωρίσει ακόμα τα είδη του Metal... (δικαιολογείσε λόγω ηλικίας) Ενδυκτικα Black Metal είναι οι Satyricon, Mayhem, Darkthrone, COF (λέμε τώρα).Κάνε ένα κόπο και άκουσε κάτι απο τα παραπάνω και θα καταλάβεις οτι οι Black Label είναι απλά μία καλή Heavy Metal μπάντα




    Lipon as ipofesoume oti den xero na xexorizo akoma logo nearo its ilikias mou pragma pou den isxi.
    O zakk Stous Black Label den pezi Black i an to protimas Thrash.
    O Ozzy Ine Heavy Metal me stixia Rock ivietera se tragoudi opos Goodbay To Romance, Mama I'm Coming Home.Road To Nowhere.k.t.l
    Ego ston Zakk paradexome oti katafere mesa se 5 xronia na to pari o Ozzy(opos oli xerete o Zakk arxise na pezi kifara apo ta 15 kia sta 20 tou ton pire o Ozz exontas vioxi to Lee apo vlakia tou)Kai fa teliosi girizontas sto kirio fema tou Topic To neo Cd pistevis oti ine apo ta kala tou ozzy den sou fimizi entona Palia CD tou kai pistevis oti
    o Zakk exi vgali kati tromero.Se afta felo na mou apantisis ama exis tin kalosini
    Dimos22
    31.05.2007, 21:13
    Λοιπόν ο Zakk στους BLS δεν παίζει ουτε thrash ουτε Black ούτε Death και είμαι σίγουρος οτι θα στο επιβεβαιώσουν και άλλα μέλη. Απλά Heavy Metal! Τωρα την αποψη μου για το Black rain την είπα στην αρχή της συζήτησης. Πολύ μέτριο...το Down To Earth θεωρώ οτι ήταν καλύτερο. Το Ozzmosis είναι ένα διαφορετικό album σε σχέση με την μέχρι τότε δισκογραφία του Ozzy, προσωπικα μου αρέσει πάρα πολυ! Τώρα για το αν έχει βγάλει κάτι τρομερό εγω απλά θεωρω καλύτερες κυκλοφορίες του το No More Tears με τον Ozzy και το Pride & Glory απο τα προσωπικά του. Αλλα δεν ειναί μόνο αυτο το θέμα... φαντάζομαι οτι έχεις δει το dvd Live and Loud του Ozzy? Ηταν άρχοντας ρε γαμώτο πάνω στη σκηνή(λεω ήταν γιατι εχει <βαρύνει> πολύ, μούσια + 20 επιπλέον κιλά + απειρες μπύρες = Ζakk2000) έδινε το κάτι παραπάνω στον κουρασμένο Ozzy. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω!
    RandyOzzy
    31.05.2007, 22:18
    Παράθεση:

    Το μέλος Dimos22 στις 31-05-2007 στις 21:13 έγραψε...

    Λοιπόν ο Zakk στους BLS δεν παίζει ουτε thrash ουτε Black ούτε Death και είμαι σίγουρος οτι θα στο επιβεβαιώσουν και άλλα μέλη. Απλά Heavy Metal! Τωρα την αποψη μου για το Black rain την είπα στην αρχή της συζήτησης. Πολύ μέτριο...το Down To Earth θεωρώ οτι ήταν καλύτερο. Το Ozzmosis είναι ένα διαφορετικό album σε σχέση με την μέχρι τότε δισκογραφία του Ozzy, προσωπικα μου αρέσει πάρα πολυ! Τώρα για το αν έχει βγάλει κάτι τρομερό εγω απλά θεωρω καλύτερες κυκλοφορίες του το No More Tears με τον Ozzy και το Pride & Glory απο τα προσωπικά του. Αλλα δεν ειναί μόνο αυτο το θέμα... φαντάζομαι οτι έχεις δει το dvd Live and Loud του Ozzy? Ηταν άρχοντας ρε γαμώτο πάνω στη σκηνή(λεω ήταν γιατι εχει <βαρύνει> πολύ, μούσια + 20 επιπλέον κιλά + απειρες μπύρες = Ζakk2000) έδινε το κάτι παραπάνω στον κουρασμένο Ozzy. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω!




    Eftases eki pou ifela. Se afto to live o Zakk ine to so gamatos galinios fimizi poli Randy kai meta ton vlepis na exi allaxi telios mipos ftei i poli perea pou ekene me ton makariti Dimebag Darrell den xero ala o zakk allaxe para poli den xero mpori to neo album na ine heavy Metal kai ego na leo oti ine Black alla sigouro ine oti den ine kafaro Heavy Meta
    deathminor88
    31.05.2007, 22:24
    Παιδια αν υπαρχει κατι που σιγουρα δεν παιζει ο Zakk αυτο ειναι το black Metal...
    Δεν εχει καμια σχεση με αυτο το ειδος, κ αυτο ειναι αντικειμενικο...!
    tsaboukos
    01.06.2007, 15:13
    Λοιπον για να τελειωνουμε με αυτη την ιστορια:

    Αυτο ειναι Black Metal!


    Aυτο ειναι Heavy Metal!!!