ελληνική μουσική
    846 online   ·  210.833 μέλη
    pokopik
    03.11.2007, 14:39
    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 31-10-2007 στις 20:35 έγραψε...

    ... Να, αυτη η θεοποιήση είνα ιπου μου τη σπάει!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι του βρήσκουν!! (Το ίδιο και για τον Καζαντζίδη και ανοίγω άσχημες ιστορίες τώρα)... Απλά δεν το καταλαβαίνω!! Υπάρχουν λαικές φωνάρες όπως ο Μητσιάς ή ο Μητροπάνος, (ειδικά ο πρώτος) και όμως ο Θεός είναι ο Τερζής!!


    ανταποδιδω στο κερασμα,αλλα στο θεμα "Καζαντζιδη" θα διαφωνισω..δεν ειναι στο ιδιο τσουβαλι με τον Τερζη Ειναι μυθος!
    JaNick
    03.11.2007, 22:50
    Καλά δεν τον τσουβαλιάζω με τον Τερζή, προς Θεού! Απλά με τη θεοποίηση απορρώ!! Αναγνωρίζω τη φωνή του, όπως και νά χει!
    mariachi
    03.11.2007, 23:38
    Γιατί μαλώνετε ρε παιδια?Αφού ο Πασχάλης έχει φωνάρα και είναι μεγάλος τραγουδιστής.Το μέταλλο της φωνής του είναι υπέροχο!
    koukou-tsa
    04.11.2007, 11:11
    Ταπεινή – προσωπική μου άποψη …
    Καζαντζιδης ….Θεός ….
    Τερζης …ημίθεος ….

    Να πω ότι ο Τερζής απ όσα ξέρω είναι και φοβερός άνθρωπος !!!!
    Όχι ότι αυτό του προσθέτει καλλιτεχνική αξία…..του προσθέτει όμως «πόντους» στο σύνολο….στη σούμα που θα λέγανε και στο χωριό μου (το λέω έτσι γιατί ….Δεν Έχω Χωριόοοοο…..σνιφ …σνιφ….σνιφ….)….

    Liza32
    04.11.2007, 11:17
    Είναι ο καλύτερος τραγουδιστής για μένα, χωρίς να θέλω να μειώσω και άλλους αγαπημένους μου καλλιτέχνες. Απλά, τον θεωρώ καλύτερο όσον αφορά τη χροιά της φωνής του και την παρουσία του πάνω στη σκηνή. Πάντως, προτιμώ να παίζω τα τραγούδια του στο αρμόνιο! Με ιδιαίτερη προτίμηση, <Στα υπόγεια είναι η Θέα>! Κύριε Τερζή, θα ήταν τιμή μου να σας γνώριζα από κοντά!
    marylin
    04.11.2007, 11:54
    Ωραίος ο Τερζής και σε μένα αρέσει πολύ!
    manos_p
    04.11.2007, 13:23

    Terzis...oti kai na poume ligo einai...
    apo tous ligous pou briskontai stin korufi giati to aksizoun...
    pokopik
    07.11.2007, 01:42
    Παράθεση:

    Το μέλος manos_p στις 04-11-2007 στις 13:23 έγραψε...


    Terzis...oti kai na poume ligo einai...
    apo tous ligous pou briskontai stin korufi giati to aksizoun...


    Ειδικα αυτο το φιλοσοφημενο ασμα του "Ειμαι αστατος πολυ κι οπου θελω να γυρναω..."
    αμ το τελευταιο του που ξεχειλιζει απο εμπνευση και φαντασια στιχων ..."Φευγω δεν παει αλλο πια χωριζω"!!
    Τραγουδια διαμαντια!
    (Που εισαι ρε Πανταζη με τους "παπαγαλους " ,τους "φερεγγυους που αφηνουν εγκυους!!" και τις θρυλικες "Τηλεπαθειες"!)