ελληνική μουσική
    825 online   ·  210.851 μέλη

    Συντονιστές (moderators) στο Chat

    mary_omikron
    19.07.2011, 08:31

    @ Σοφία

    ήταν ιδέα και πρόταση του Φίλιππου λαμβάνοντας υπ΄οψιν του την πολύωρη συμμετοχή σου σε ράδιο και chat, προϋπόθεση απαραίτητη για  συντονιστή.

    Συμφωνώντας σε όσα λες στο υπόλοιπο κείμενό σου, στέκομαι στο τελευταίο γεγονός του ban που αναγκάστηκες να κάνεις (τώρα το πρωί το μαθαίνω, δεν ήμουν παρούσα) το οποίο επιβεβαιώνει την ανάγκη ύπαρξης τουλάχιστον ενός mod on line για τέτοιες ακριβώς περιπτώσεις, ευτυχώς ελάχιστες.

    Καλώς ήρθες....


    ilio
    19.07.2011, 09:45

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 18-07-2011 στις 19:42 έγραψε...

    Το topic είναι αρκετά παλιό, αλλά δεν υπάρχει και λόγος να ανοίξω νέο.

    Η είδηση λοιπόν είναι πως είχαμε ανασχηματισμό στους moderators του Chat. Νέα μέλη 3 κοπέλες, η ixthis, η mairy_omikron και η ilio. Όσοι moderators είχαν να μπουν καιρό, βγήκαν από τη λίστα, αλλά όποτε θέλουν μπορούν και πάλι να επανέλθουν (απλά στείλτε ΠΜ)

    ΥΓ. Φίλιππε ευχαριστώ.



    Τι έγινε;Είχαμε "ανασχηματισμό" ΚΑΙ εδώ;;{#emotions_dlg.rolleyes}

    Ορίστηκα mod του chat??Ευχαριστώ πολύ για την επιλογή!!

    Η αλήθεια είναι πως συγκριτικά με την mairy_omikron και την ixthis είμαι πολύ λιγότερες

    ώρες συνδεδεμένη online και ιδιαίτερα στο chat αλλά νομίζω ένα καλό back up στα κορίτσια

    θα μπορώ να κάνω.{#emotions_dlg.biggrin}


    jorge
    19.07.2011, 10:03
    Επειδή είδα οτι η ixthis ...ψιλοπανικοβλήθηκε, θέλω να σας πω οτι το να είναι κάποιος chat moderator είναι περισσότερο μια επιπλέον δυνατότητα ...αυτοπροστασίας, παρά κάποια υποχρέωση. Στα πλαίσια τώρα της αυτοπροστασίας (που κατά τη γνώμη μου χρειάζεται πολύ πολύ σπάνια στο συγκεκριμένο chat), και αν έχει και την αίσθηση της προσφοράς στο σύνολο, τότε ο chat moderator μπορεί να προστατεύει και τους τριγύρω του. Επαναλαμβάνω οτι δεν είναι υποχρέωση και κανείς δε θα ζητήσει ευθύνες :)
    AlfaWolf
    19.07.2011, 10:38

    Πολύ χαίρομαι που η πρόταση που είχα κάνει προ μηνών (λόγο κάποιου επεισοδίου στο chat μας) ξεπέρασε τα εμπόδια περί ακριβοδίκαιου κλπ

    ευχομαι στους moderetor καλο βόλι  :p !!!


    ixthis
    20.07.2011, 14:23

    Δεν πανικοβλήθηκα ΚΑΘΟΛΟΥ . Κι όσο  για τις ευθύνες  εκεί να δεις εκπαίδευση χαχαχα

    Απλώς δε είχα μια έστω τυπική ενημέρωση και δεν ήξερα τι να απαντήσω στα παιδιά που με ρώταγαν  για το  Α .