ελληνική μουσική
    834 online   ·  210.833 μέλη

    Νίκος Ευαγγελάτος και Αποδείξεις

    Zefuros
    24.04.2007, 12:00
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 23-04-2007 στις 18:09 έγραψε...

    ποπο θυμάμαι όταν είχε δείξει εκείνη την εκπομπή με τα μελομακάρονα....!
    ήταν κοντά στα χριστούγεννα και πρέπει να ήταν τα πρώτα χριστούγεννα της ζωής μου που δεν έφαγα ούτε ένσ μελομακάρονο....!




    Οντως.. το ριξαμε στους κουραμπιεδες!!!


    Paloukeze
    26.04.2007, 02:59
    Παιδιά σήμερα έλεγε για τα κωλόχαρτα και τις χαρτοπετσέτες! Το είδατε; Ούτε τον κώλο μας να μη σκουπίζουμε;! Έλεος!!!
    movflower
    26.04.2007, 03:30
    Τί έλεγε ακριβώς;

    Τί έχουνε τα χαρτιά;
    Paloukeze
    26.04.2007, 04:11
    Πάρα πολλές φορές το χαρτί που χρησημοποιείται ΔΕΝ αποστειρώνεται (!!!) και οι ζελατίνες που τα τυλίγουν δεν καθαρίζονται σωστά ή καθόλου! Άρα τα εν λόγω χαρτοπετσέτες, χαρτομάντιλα και ρολά υγείας είναι επικίνδυνα για την υγεία!
    Ούτε να "ξελαφρώσεις" ελεύθερα δε μπορείς πια!
    alex3
    26.04.2007, 12:17
    λοιπόν, αυτό είναι ένα καλό παράδειγμα, που σχετίζεται με την καλλιέργεια του φόβου στις κοινωνίες, θέμα που συζητιέται στο φόρουμ ( "1984...").

    Ενώ η εκπομπή αποκαλύπτει πραγματικά εγκληματικές πράξεις ή παραλείψεις κάποιων επαγγελματιών, η ίδια (η εκπομπή ) παραλείπει να μας δώσει την κλίμακα των διαπιστώσεών της. Δηλαδή, πόσους ηλεκτρολόγους δοκίμασε για να βρει τρείς απατεώνες...? τρείς...? δεκατρείς...??? εκατόνδεκατρείς...??? και οι υπόλοιποι...???
    Δε μας λέει πχ, "εμείς κύριοι, ελέγξαμε σαρανταδύο τεχνικούς, οι τριανταοκτώ ήταν λαμόγια και σας παρουσιάζουμε τους δύο λόγω χρόνου, αλλά έχουμε και τους άλλους σε βίντεο..." Αντίθετα, σκοπίμως μας αφήνει με την αίσθηση πως όλοι είναι ίδιοι...Και όλοι θα μας εξαπατήσουν, θα μας κοροιδέψουν και θα παίξουν με την υγεία και την ασφάλειά μας...καλλιεργόντας τους φόβους και εντείνοντας τις ανασφάλειές μας κάνοντάς μας πιο ευάλωτους ψυχικά και πιο δεκτικούς(στην κατανάλωση...?) Ο ίδιος ο παρουσιαστής εξαργυρώνει το κύρος και την αξιοπιστία των αποκαλύψεών του κάνοντας διαφημιστικό σποτ (νομίζω κινητής τηλεφωνίας),υπονοόντας υποθέτω, πως ΑΥΤΟ το προιόν είναι ασφαλές...αφου το έχει κι αυτός...
    jorge
    26.04.2007, 12:33
    Σωστότατος ο Άλεξ.

    Εντέχνως καλλιεργειται η αίσθηση στον τηλεθεατή οτι αυτό που βλέπει, συμβαίνει ΓΕΝΙΚΑ. Και αυτό συμβαίνει χρησιμοποιώντας εκφράσεις τύπου "κοιτάχτε τι μας ταΐζουν" ή "δείτε τι τρώνε τα παιδιά μας" ή "τα σκουλήκια έφθασαν στο πιάτο μας" ή ...

    Αυτοί είναι οι τίτλοι που μπαίνουν κάτω από το βίντεο, αλλά και ατάκες του παρουσιαστή. Προσέξτε το.

    Ένα λοιπόν περιστατικό που συνέβη από 1-2 απατεώνες, καταλήγει να γίνει "μας".
    moufidis
    26.04.2007, 12:39
    Έτσι ακριβώς είναι παιδιά, αλλά παρ'όλη την σοβαροφάνεια που δείχνουν, του "και καλά, ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ για πιο υγιεινό χαρτί υγείας σε κάθε ελληνικό νοικοκυριό", δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να πείθουν κανένα σκεπτόμενο άνθρωπο.

    Αυτά είναι αστειότητες, αν θέλετε τη γνώμη μου.
    dimitrapan
    26.04.2007, 12:49
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Αλέξανδρο, τον Γιώργο και τον Κώστα. Και απορώ με όσους μετά από κάθε εκπομπή τρέχουν πανικόβλητοι να ανακαλύψουν την απάτη... ΄

    Δεν θα ξεχάσω ποτέ μα ποτέ, μετά από τις εκπομπές με τα στρώματα, το πόσα σκισμένα στρώματα είδα στους δρόμους!!! Μα είμαστε τόσο πρόβατα πια?
    movflower
    26.04.2007, 17:46
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 26-04-2007 στις 12:49 έγραψε...

    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Αλέξανδρο, τον Γιώργο και τον Κώστα. Και απορώ με όσους μετά από κάθε εκπομπή τρέχουν πανικόβλητοι να ανακαλύψουν την απάτη... ΄

    Δεν θα ξεχάσω ποτέ μα ποτέ, μετά από τις εκπομπές με τα στρώματα, το πόσα σκισμένα στρώματα είδα στους δρόμους!!! Μα είμαστε τόσο πρόβατα πια?



    Νομίζω μας καλύψατε πλήρως παιδιά. Η αλήθεια υπάρχει, σε πολλές περιπτώσεις είναι ο κανόνας, όμως μπορούμε να το διαπιστώσουμε και μόνοι μας, χωρίς αηδιαστικές λεπτομέρειες ή παρατράγουδα.

    Αλλά ότι υπάρχουνε τόσα πολλά μπέμπεράκια, δεν το περίμενα. Αλήθεια, Δήμητρα, πέταξαν τα στρώματα; Έλεος!!!!

    clapton21
    27.04.2007, 11:13
    Νομίζω πως η συγκεκριμένη εκπομπή σφύζει από λαικισμό και εκδηλώσεις άκρατου δηθενισμού, διότι όπως όλα εδώ στην Ελλάδα εξαντλείται στην περιγραφή του περιτυλίγματος χωρίς ποτέ να μάθουμε αν το "δώρο" τελικά το κρατάμε ή το πετάμε στο τέλος.. Συγκεκριμένα, επειδή κι εγώ μιλάω με αποδείξεις, θα σας πω ότι μία εκπομπή ήταν αφιερωμένη σε κάτι παράνομα κανάλια που παίζουν xxx και μέντιουμ.. Τη βραδιά της εκπομπής κανένα απ αυτά δε λειτουργούσε, όπως επίσης και για κανένα μήνα μετά.. Με χαρά σας πληροφορώ ότι πρόσφατα ανακάλυψα ότι αυτά τα κανάλια λειτουργούν με απίστευτη ποιότητα ήχου και εικόνας, ξανά..

    Όσο για τα φαγητά και τα υπόλοιπα, ας κοιτάξει ο κύριος Ευαγγελάτος να κόψει το κάπνισμα και μετά θα προσπαθήσω να πεισθώ ότι ανησυχεί για την υγεία μου.. Πείξαμε στην δημοσιογραφική έρευνα.. σιγά θα πάθετε καμιά υπερκόπωση.. 1000 δίκες έχει ο κύριος Μάκης (ο έτερος αποδειξιομανής..) στη πλάτη του και περνάει ζωή και κότα..

    Like a bird on the wire,
    like a drunk in a midnight choir
    I have tried in my way to be free... (L. Cohen)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : clapton21 στις 27-04-2007 11:15 ]


    dimitrapan
    27.04.2007, 11:52
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 26-04-2007 στις 17:46 έγραψε...
    Αλήθεια, Δήμητρα, πέταξαν τα στρώματα; Έλεος!!!!


    Καλέ σου λέω, όπου υπήρχε μεγάλος κάδος, υπήρχαν δίπλα και σκισμένα στρώματα... Επιπλέον, δεν μπορώ να σου εξηγήσω τι τράβηξε εκείνες τις ημέρες μία κολλητή μου η οποία δουλεύει σε μεγάλη εταιρία που κατασκευάζουν στρώματα... Τα θέλουμε κι εμείς και τα παθαίνουμε!
    movflower
    27.04.2007, 19:22
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 27-04-2007 στις 11:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 26-04-2007 στις 17:46 έγραψε...
    Αλήθεια, Δήμητρα, πέταξαν τα στρώματα; Έλεος!!!!


    Καλέ σου λέω, όπου υπήρχε μεγάλος κάδος, υπήρχαν δίπλα και σκισμένα στρώματα... Επιπλέον, δεν μπορώ να σου εξηγήσω τι τράβηξε εκείνες τις ημέρες μία κολλητή μου η οποία δουλεύει σε μεγάλη εταιρία που κατασκευάζουν στρώματα... Τα θέλουμε κι εμείς και τα παθαίνουμε!



    ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!

    Astron
    27.04.2007, 20:25
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 27-04-2007 στις 11:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 26-04-2007 στις 17:46 έγραψε...
    Αλήθεια, Δήμητρα, πέταξαν τα στρώματα; Έλεος!!!!


    Καλέ σου λέω, όπου υπήρχε μεγάλος κάδος, υπήρχαν δίπλα και σκισμένα στρώματα... Επιπλέον, δεν μπορώ να σου εξηγήσω τι τράβηξε εκείνες τις ημέρες μία κολλητή μου η οποία δουλεύει σε μεγάλη εταιρία που κατασκευάζουν στρώματα... Τα θέλουμε κι εμείς και τα παθαίνουμε!



    Πράγματι θυμάμαι είχε επικρατήσει υστερία. Πάρα πολύς κόσμος άνοιγε τα στρώματά του να δει τί είχαν μέσα. Λες και τόσο καιρό που κοιμούνταν εκεί δεν τους πείραζε και τους πείραξε τώρα που το έμαθαν. Έτσι που λέτε, έπεσε πολύ σφάξιμο στρώματος... Και φυσικά όταν τα άνοιγαν απογοητεύονταν απ' την κατάστασή τους και τα έριχναν δίπλα στους κάδους απορριμάτων.
    Θυμάμαι ένα αστείο που είχε πει νομίζω ο Ζαραλίγκος στην τηλεόραση και μου είχε φανεί πετυχημένο. Λέει "Έσκισα το στρώμα μου για να ελέγξω την κατάστασή του. Και τί να δω; Όλα στην εντέλεια, με το μπαμπακάκι του, τα ελατηριάκια του τα latex του, όλα άψογα! Τώρα ...πού στο διάολο θα κοιμάμαι;"

    Αυτή η δύναμη της τηλεόρασης και η ικανότητά της να δημιουργεί πανικό με το τίποτα είναι άκρως ανησυχητική. Καλά μιλάνε για νέα "τηλεοπτική" εξουσία, αλλά αυτό είναι θέμα για άλλο topic. Αυτοί οι δήθεν Ρομπέν των Δασών δημοσιογράφοι δεν ξέρω αν ξεκινάνε με καλά κίνητρα, αλλά σίγουρα καταλήγουν σε βρυκόλακες συνειδήσεων...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 27-04-2007 20:27 ]


    Paloukeze
    10.05.2007, 15:46
    Παιδιά καλά όσα έχετε πεί, και συμφωνώ με πολλά, όμως το χθεσινο (διαφορετικού ύφους απο τα προηγούμενα) με τις ταυτότητες το είδατε; Πόσο ψέμα ή υπερβολή μπορεί να είναι; Εγώ προσωπικά το ήξερα, αλλά όχι και οτι συμβαίνει τόσο απροκάληπτα και με τόσο προφανή ανοχή της αστυνομίας. Πιστεύω που είναι 100% πραγματικό και 100% αίσχος.
    renabill
    03.06.2007, 02:29
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 23-04-2007 στις 18:09 έγραψε...

    ποπο θυμάμαι όταν είχε δείξει εκείνη την εκπομπή με τα μελομακάρονα....!
    ήταν κοντά στα χριστούγεννα και πρέπει να ήταν τα πρώτα χριστούγεννα της ζωής μου που δεν έφαγα ούτε ένσ μελομακάρονο....!


    Σαν τηλεοπτικό προιόν το βρήσκω σρκετά ενδιαφέρον αν και σπάνια καταφέρνω να παρακολουθήσω όλη την εκπομπή.



    Ευτυχώς που φτιάχνω μελομακάρονα!!! Είναι αντιιδεοντολογική αλλά δείχνει την αλήθεια
    houlina
    09.06.2007, 19:57
    ναι μεν θίγει καίρια θέματα...αλλά πολύ το παρατραβάνε ρε παιδιά, έλεος!!
    sea_like_eyes
    09.06.2007, 20:17
    ...οταν στήνει απέναντι κάποια άτομα τα οποία τα έχει φέρει στην εκπομπή μόνο για τους την ‘’πει’’…είναι λιιιιγο fake το όλο πράγμα…νευριάζω πραγματικά…
    jacamar
    09.06.2007, 20:20
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 09-06-2007 στις 20:17 έγραψε...

    ...οταν στήνει απέναντι κάποια άτομα τα οποία τα έχει φέρει στην εκπομπή μόνο για τους την ‘’πει’’…είναι λιιιιγο fake το όλο πράγμα…νευριάζω πραγματικά…



    εγώ νευριάζω ακόμα περισσότερο όταν αυτά τα άτομα προσπαθούν να δικαιολογιθούν στον Ευαγγελάτο σαν να είναι δικαστης και κρίνονται...
    sea_like_eyes
    09.06.2007, 20:26
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 09-06-2007 στις 20:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 09-06-2007 στις 20:17 έγραψε...

    ...οταν στήνει απέναντι κάποια άτομα τα οποία τα έχει φέρει στην εκπομπή μόνο για τους την ‘’πει’’…είναι λιιιιγο fake το όλο πράγμα…νευριάζω πραγματικά…



    εγώ νευριάζω ακόμα περισσότερο όταν αυτά τα άτομα προσπαθούν να δικαιολογιθούν στον Ευαγγελάτο σαν να είναι δικαστης και κρίνονται...




    μα...μα...αφηστε με...μα...μα σας λεω....ουφ...αφηστε με να μιλησω...μα δεν μιλησα...σας παρακαλω...μα...(ξανα)ουφ...κυριε...σας ειπα πως...(ξανα)μα...
    jacamar
    09.06.2007, 20:34
    ......μα οοοοχιιιι δεν ειμαι εγω....δεν ειπα αυτοοοο....λαθος καταλαβατε.....οοοοχιιιι



    είναι απιστευτο πως μερικοι ανθρωποι εχουν το θαρρος να κανουν όλες τις λαμογιές και δεν έχουν το θάρρος να το παραδεκτούν.....για λύπηση είναι....

    sea