ελληνική μουσική
    439 online   ·  210.826 μέλη

    Π. Κατσιμίχας: Χατζηγιάννη, ξεκαβάλησε το καλάμι!

    anisie
    13.07.2007, 13:17
    Παράθεση:

    Το μέλος Doritaki στις 13-07-2007 στις 10:57 έγραψε...
    Τον Χατζηγιαννη τον ειχα παρει χαμπαρι απο την αρχη (οταν ειχε κανει ενα ντουετο με την Αλεξιου νομιζω) οτι ουσιαστικα ειναι κρυφοσκυλας


    Η έκφραση κρυφοσκυλάς με τρελλαίνει δεν ξέρω.....

    Κοίταξε να δεις τι γίνεται....Μπράβο σου αν εσύ το είχες καταλάβει από την αρχή ότι είναι κρυφοσκυλάς....πάντως εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι είναι σε σύγχιση, έχει παρασυρθεί από την επιτυχία και δεν ξέρει τι να βγάλει....

    Το τελευταίο δισκάκι δεν το εγκρίνω με τίποτα.....σαφώς....

    Παρ'όλα αυτά είναι σαφές σε μένα ότι ο Χατζηγιάννης δε συγκρίνεται με κανένα από τους σκυλοτραγουδιστές και τους σκυλοσυνθέτες....έστω κι να βάζει τέτοια στοιχεία στη μουσική του....πράγμα το οποίο δε μ'αρέσει καθόλου....

    Κι ο λόγος που κάθεστε όλοι και ασχολήστε και βρίζετε είναι γιατί ενώ δείχνει ότι μπορεί και καλύτερα έχει πάρει το δρόμο του εύκολου....

    Αυτή τη στιγμή πάντως δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος ισάξιος για να μοιραστεί η νίλα και γιαυτό μονοπωλεί το ενδιαφέρον.....

    Πάντως το ότι το έντεχνο έχει πάρει την κάτω βόλτα είναι γεγονός.....Κι ότι ο Χατζηγιάννης έχει φέρει κάτι καινούριο στην ελληνική μουσική πάλι είναι γεγονός....Χωρίς να σημαίνει ότι το δεύτερο υποκαθιστά το πρώτο....

    Προσωπικά δεν περιμένω από το Χατζηγιάννη να γίνει έντεχνος....κι ούτε και το θέλω....έχει δικό του στιλ και περιμένω να δω πώς θα εξελιχθεί....
    Την ανάσταση του εντέχνου την περιμένω από αλλού...

    Πάντως επειδή είναι πολύ νέος ακόμα εγώ ελπίζω και τον πιστεύω πολύ...Νομίζω είναι στο χέρι του....

    Κι ο κυριότερος λόγος που πιστεύω ότι πουλάει είναι γιατι στα live του είναι εξαιρετικός...


    PS: Το τραγούδι του Νταλάρα είναι τραγικό πάντως.... Και για το Χατζηγιάννη αλλά κυρίως για τον Νταλάρα....Η ερμηνεία θυμίζει Γονίδη και σε κάποια σημεία Διονύση Μακρή...
    teressa
    13.07.2007, 14:27
    Λοιπον Σοφια μου,ας αναφερ8ουμε πρωτα στη φωνη του και να πουμε οτι τελευταια τραγουδαει οσο παει ολο και με πιο κλειστο στομα-σε λιγο δεν θα ακουμε τι λεει-και ολο και με πιο σκυλαδικο τροπο.Οχι λαικο!Ποιος νομιζει οτι ειναι ο γονιδης,ο οποιος ειναι αριστος τεχνιτης ετσι?Στα σκυλογυρισματα δεν τον φτανει κανεις.Και καλα να τον μιμουνται καποιοι τυπου Καλιδης,Κιαμος,Μακρης αλλα και ο Χατζηγιαννης?Τι αποθημενο ειναι αυτο?Γιατι στην Κυπρο λαικους δισκους εβγαζε.Αν ακουσεις το "Σωμα που ζητας"του Χατζηνασιου θα ακουσεις μιαν αλλη φωνη,πιο μεστη,γεματη,ομορφη.Και σε ο,τι αφορα τη μουσικη του,νομιζω οτι εγραψε πολυ ομορφα κομματια αλλα τωρα δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο τον Μαρτακη.Και απο στοιχους μονο ο,τι του γραφει η Βραχαλη,η οποια ειναι αξιολογη.Αλλωστε η Pop,που μια χαρα ειδος ειναι,δεν χρειαζεται ιδιαιτερα βαθυστοχαστο στοιχο.Αλλα μονο η Παπαριζου και ο Ρουβας κανουν καλο Pop στην Ελλαδα και εχουν ολα τα φοντα να το κανουν.Τι να πει και ο Μιχαλακης.....
    WildCat
    13.07.2007, 15:06
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 13-07-2007 στις 11:24 έγραψε...
    ...
    ο Χατζηγιαννης θελετε δεν θελετε να το παραδεχθειτε εχει φωναρα κ μην κοιτατε τα αρνητικα οπως τους στιχους που για καποιους ειναι δυσνοητους γιατι δεν τους γραφει αυτος οπως κ οι περισσοτεροι. Γραφει ομως την μουσικη κ αυτο ειναι υπεραρκετο.Δεν φτανει που ειναι κ μουσικος δηλαδη....


    Ο ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΕΧΕΙ ΔΥΣΝΟΗΤΟ ΣΤΙΧΟ ????????
    SOPHIA-MX-4EVER
    14.07.2007, 01:42
    Παράθεση:

    Το μέλος WildCat στις 13-07-2007 στις 15:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 13-07-2007 στις 11:24 έγραψε...
    ...
    ο Χατζηγιαννης θελετε δεν θελετε να το παραδεχθειτε εχει φωναρα κ μην κοιτατε τα αρνητικα οπως τους στιχους που για καποιους ειναι δυσνοητους γιατι δεν τους γραφει αυτος οπως κ οι περισσοτεροι. Γραφει ομως την μουσικη κ αυτο ειναι υπεραρκετο.Δεν φτανει που ειναι κ μουσικος δηλαδη....


    Ο ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΕΧΕΙ ΔΥΣΝΟΗΤΟ ΣΤΙΧΟ ????????



    Αλλοι το εγραψαν πριν απο μενα
    Εγω απλα το επαναλαμβανω για να εξηγησω καποια πραγματα
    SOPHIA-MX-4EVER
    14.07.2007, 01:49
    Παράθεση:

    Το μέλος teressa στις 13-07-2007 στις 14:27 έγραψε...

    Λοιπον Σοφια μου,ας αναφερ8ουμε πρωτα στη φωνη του και να πουμε οτι τελευταια τραγουδαει οσο παει ολο και με πιο κλειστο στομα-σε λιγο δεν θα ακουμε τι λεει-και ολο και με πιο σκυλαδικο τροπο.Οχι λαικο!Ποιος νομιζει οτι ειναι ο γονιδης,ο οποιος ειναι αριστος τεχνιτης ετσι?Στα σκυλογυρισματα δεν τον φτανει κανεις.Και καλα να τον μιμουνται καποιοι τυπου Καλιδης,Κιαμος,Μακρης αλλα και ο Χατζηγιαννης?Τι αποθημενο ειναι αυτο?Γιατι στην Κυπρο λαικους δισκους εβγαζε.Αν ακουσεις το "Σωμα που ζητας"του Χατζηνασιου θα ακουσεις μιαν αλλη φωνη,πιο μεστη,γεματη,ομορφη.Και σε ο,τι αφορα τη μουσικη του,νομιζω οτι εγραψε πολυ ομορφα κομματια αλλα τωρα δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο τον Μαρτακη.Και απο στοιχους μονο ο,τι του γραφει η Βραχαλη,η οποια ειναι αξιολογη.Αλλωστε η Pop,που μια χαρα ειδος ειναι,δεν χρειαζεται ιδιαιτερα βαθυστοχαστο στοιχο.Αλλα μονο η Παπαριζου και ο Ρουβας κανουν καλο Pop στην Ελλαδα και εχουν ολα τα φοντα να το κανουν.Τι να πει και ο Μιχαλακης.....


    omg
    omg
    omg
    ο Ρουβας που ειναι τελειως φαλτσος
    κ η ΠαπαριΔου που δεν θα την χαρακτηρισω για να κρατησω το επιπεδο....
    η αληθεια ειναι οτι δεν εβγαλα πολυ νοημα παο αυτα που γραφεις
    αλλα καλυτερα γιατι μονο με την τελευταια σου φραση με "τρελανες" χαχαχαχαχαχαχαχαχα
    πλακα εχεις
    ακου εκει
    τι να πει ο Χατζηγιαννης μπροστα στην Παπαριζου (φτου) και στον Ρουβα
    maspa
    14.07.2007, 10:42
    SOPHIA-MX-4EVER Εδώ δε μιλάμε για το ταλέντο του Χατζηγιάννη. Το θέμα είναι το ήθος που πρέπει να συνοδεύει το ταλέντο του καλλιτέχνη. Κι ο Χατζηγιάννης έχει προκαλέσει για να ειπωθεί αυτό που είναι και τίτλος του topic "Π. Κατσιμίχας: Χατζηγιάννη, ξεκαβάλησε το καλάμι!".

    Όσο για τους στίχους, δεν το σχολιάζω...
    Είναι πράγματι πολύ δυσνόητοι οι στίχοι:

    "Χέρια ψηλά κι όλα τα φτάνω, έλα να πάμε απ' την αγάπη πιο πάνω"

    Άραγε τι θέλει να πει ο ποιητής????
    teressa
    14.07.2007, 10:47
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 14-07-2007 στις 01:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος teressa στις 13-07-2007 στις 14:27 έγραψε...

    Λοιπον Σοφια μου,ας αναφερ8ουμε πρωτα στη φωνη του και να πουμε οτι τελευταια τραγουδαει οσο παει ολο και με πιο κλειστο στομα-σε λιγο δεν θα ακουμε τι λεει-και ολο και με πιο σκυλαδικο τροπο.Οχι λαικο!Ποιος νομιζει οτι ειναι ο γονιδης,ο οποιος ειναι αριστος τεχνιτης ετσι?Στα σκυλογυρισματα δεν τον φτανει κανεις.Και καλα να τον μιμουνται καποιοι τυπου Καλιδης,Κιαμος,Μακρης αλλα και ο Χατζηγιαννης?Τι αποθημενο ειναι αυτο?Γιατι στην Κυπρο λαικους δισκους εβγαζε.Αν ακουσεις το "Σωμα που ζητας"του Χατζηνασιου θα ακουσεις μιαν αλλη φωνη,πιο μεστη,γεματη,ομορφη.Και σε ο,τι αφορα τη μουσικη του,νομιζω οτι εγραψε πολυ ομορφα κομματια αλλα τωρα δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο τον Μαρτακη.Και απο στοιχους μονο ο,τι του γραφει η Βραχαλη,η οποια ειναι αξιολογη.Αλλωστε η Pop,που μια χαρα ειδος ειναι,δεν χρειαζεται ιδιαιτερα βαθυστοχαστο στοιχο.Αλλα μονο η Παπαριζου και ο Ρουβας κανουν καλο Pop στην Ελλαδα και εχουν ολα τα φοντα να το κανουν.Τι να πει και ο Μιχαλακης.....


    omg
    omg
    omg
    ο Ρουβας που ειναι τελειως φαλτσος
    κ η ΠαπαριΔου που δεν θα την χαρακτηρισω για να κρατησω το επιπεδο....
    η αληθεια ειναι οτι δεν εβγαλα πολυ νοημα παο αυτα που γραφεις
    αλλα καλυτερα γιατι μονο με την τελευταια σου φραση με "τρελανες" χαχαχαχαχαχαχαχαχα
    πλακα εχεις
    ακου εκει
    τι να πει ο Χατζηγιαννης μπροστα στην Παπαριζου (φτου) και στον Ρουβα

    Δεν ξερω τι δεν καταλαβες.Εγω απλα ειπα οτι ο Χατζηγιαννης δεν τραγουδαει οσο καλα τραγουδουσε και οτι προσπαθει να τραγουδισει με λαικο τροπο, χωρις επιτυχια,τα Pop κομματακια του.Εντεχνος δεν ειναι,γιατι αυτο δεν ειναι τεχνη αλλα εμποριο.Η Παπαριζου ομως ειναι Pop και δεν το παιζει κατι αλλο και εχει φωνη,καλες παραγωγες και εμφανιση.Αυτο ειναι Pop.Δεν εχει να ζηλεψει τιπιτα απο την ξενη Pop.Αν δεν σου αρεσει το ειδος αυτο ειναι δικο σου θεμα.Και ο Ρουβας μπορει να μην εχει φωνη αλλα πες μου ποιος αλλος κανει τετοιο show στην Ελλαδα.Και εχει μεινει σε αυτο που ξερει να κανει καλα.Ειμαι απλα αντεικιμενικη,ανεξαρτητα απο το τι μου αρεσει.Δεν ειμαι εναντιον του Χατζηγιαννη αλλα ολλων αυτων που κοροιδευουν τα αυτια μου.Και μου αρεσε πολυ οταν ξεκινησε.Τοσο μεστη φωνη σε τοσο μικρη ηλικια.Αλλα τωρα μου θυμιζει τον Μαρτακη.Αυτα[/QUOTE
    kotsos_007
    14.07.2007, 14:42
    koita na parathesw duo tomeis sto topic... na pw oti o xatzhgiannhs thewreitai ena megalo talento apo aPopsi dimiourgikotitas, gnwsewn kai stixourgikis... kathws kai apo ermhneutiki aPopsi einai kalos... grafei tragoudia kai ginontai epituxies... me tin sofia den tha sumfwnisw alla oute kai me tin teressa dioti teressa mou asxeto an den ton akoume egw k esu den paei na pei oti den einai kalos.... me tin sofia tha diafwnisw dioti eisai statheri se auto pou pisteueis kai etsi krineis lathos kai den mporeis na pragmatopoiiseis mia paragwgiki suzhthsh... auta!!! ektos autou... gi auto pou eipe o katsimixas... pisteuw oti nai egrapse istoria oa katsimixas alla den exei kamia sxesi me ton xatzigianni gia na mporesei na krinei an exei kavalisei i oxi to kalami... etsi prepei na einai o xatzhgiannhs gia na exei epituxia k etsi einai!!! euxaristw!!!
    teressa
    14.07.2007, 15:13
    Παράθεση:

    Το μέλος kotsos_007 στις 14-07-2007 στις 14:42 έγραψε...

    koita na parathesw duo tomeis sto topic... na pw oti o xatzhgiannhs thewreitai ena megalo talento apo aPopsi dimiourgikotitas, gnwsewn kai stixourgikis... kathws kai apo ermhneutiki aPopsi einai kalos... grafei tragoudia kai ginontai epituxies... me tin sofia den tha sumfwnisw alla oute kai me tin teressa dioti teressa mou asxeto an den ton akoume egw k esu den paei na pei oti den einai kalos.... me tin sofia tha diafwnisw dioti eisai statheri se auto pou pisteueis kai etsi krineis lathos kai den mporeis na pragmatopoiiseis mia paragwgiki suzhthsh... auta!!! ektos autou... gi auto pou eipe o katsimixas... pisteuw oti nai egrapse istoria oa katsimixas alla den exei kamia sxesi me ton xatzigianni gia na mporesei na krinei an exei kavalisei i oxi to kalami... etsi prepei na einai o xatzhgiannhs gia na exei epituxia k etsi einai!!! euxaristw!!!

    Μα εγω δεν νομιζω οτι εχω πει τι ακουω και τι δεν ακοθω.Προσπαθω να βλεπω σφαιρικα και οσο γινεται αντικειμενικα τα πραγματα και να μη βαζω ταμπελες στη μουσικη.Γι'αυτο σεβομαι οποιον κανει καλα και με σεβασμο το ειδος που του ταιριαζει και εκνευριζομαι με οσους κανουν αρπαχτες στη μουσικη.Οσο για στιχουργος...ποιος στιχουργος...δεν τους γραφει ο ιδιος.Η Βραχαλη κυριως του γραφει,η οποια ειναι υπεροχη.Δεν ξερω για τα τελευταια αλλα γενικα πολλα ειναι δικα της.Και ως μουσικος καλος ειναι οταν δεν αντιγραφει.
    kotsos_007
    14.07.2007, 15:38
    antigrafi? milame oti den gnorizw ti simainei auto... efoson ta nomika metra pou lene oti 8 metra den prepei na einai idia me allo tragoudi gia na min einai antigrafi... dustuxws i eutuxws den mporeis na to peis auto...
    teressa
    14.07.2007, 16:05
    Παράθεση:

    Το μέλος kotsos_007 στις 14-07-2007 στις 15:38 έγραψε...

    antigrafi? milame oti den gnorizw ti simainei auto... efoson ta nomika metra pou lene oti 8 metra den prepei na einai idia me allo tragoudi gia na min einai antigrafi... dustuxws i eutuxws den mporeis na to peis auto...

    Καλα λενε οτι μεχρι 6 η8 δεν ξερω δεν θεωρειται κλεψιμο,αλλα δουλευομαστε?Καλε ακου το πες το δυνατα που ειναι το Hot stuff και το΄ Μες τα δυσκολα' που ειναι Sting...Αλλα μαλλον τα ξερεις αυτα.Ασε που πανε στα δικαστηρια πληρωνουν και ολα οκ.Ο συκγεκριμενος λενε οτι εχει παει[/QUOTE
    kotsos_007
    14.07.2007, 16:08
    kalos i kakos opoiosdipote pou akous ligo polu exei paei... exoun vgei tosa tragoudia me copyright pou einai duskolo na min antigrapseis... to thema einai pws tha parousiaseis kai pws tha diakiniseis...
    teressa
    14.07.2007, 16:14
    Σωστο και αυτο.Δικιο εχεις
    kotsos_007
    14.07.2007, 16:20
    opote agapiti teressa mporeis na parathriseis oti o mixalakis exei kanei apituxia geniki... xwris antepithesi se allous kallitexnes opws kanoune polloi... kai xwris polles polles dhmosies emfaniseis... kalws i kakos evgale i an esena proswpika se ekfrazei eklepse orismena tragoudia kai ekane mia epituxia me ola ta nomima kai themita pleon mesa... opote den exei dwsei kamia aformi gia na ton krinoume... oso gia na ton sugrinoume me allous kallitexnes mporoume aneta na ekfrazoume tin gnwmi mas... sumfwneis???
    teressa
    14.07.2007, 18:06
    Σωστα,αφου δεν εχουμε αποδειξεις δεν εγινε το εγκλημα.Η μαλλον καλυτερα αφου πληρωνουμε δεν εγινε κανενα εγκλημα.Αυτους τους μουλοχτους να φοβασαι
    kotsos_007
    14.07.2007, 18:29
    eides... xexe sta logia mou katelikses....
    SOPHIA-MX-4EVER
    14.07.2007, 18:59
    Παράθεση:

    Το μέλος teressa στις 14-07-2007 στις 10:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 14-07-2007 στις 01:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος teressa στις 13-07-2007 στις 14:27 έγραψε...

    Λοιπον Σοφια μου,ας αναφερ8ουμε πρωτα στη φωνη του και να πουμε οτι τελευταια τραγουδαει οσο παει ολο και με πιο κλειστο στομα-σε λιγο δεν θα ακουμε τι λεει-και ολο και με πιο σκυλαδικο τροπο.Οχι λαικο!Ποιος νομιζει οτι ειναι ο γονιδης,ο οποιος ειναι αριστος τεχνιτης ετσι?Στα σκυλογυρισματα δεν τον φτανει κανεις.Και καλα να τον μιμουνται καποιοι τυπου Καλιδης,Κιαμος,Μακρης αλλα και ο Χατζηγιαννης?Τι αποθημενο ειναι αυτο?Γιατι στην Κυπρο λαικους δισκους εβγαζε.Αν ακουσεις το "Σωμα που ζητας"του Χατζηνασιου θα ακουσεις μιαν αλλη φωνη,πιο μεστη,γεματη,ομορφη.Και σε ο,τι αφορα τη μουσικη του,νομιζω οτι εγραψε πολυ ομορφα κομματια αλλα τωρα δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο τον Μαρτακη.Και απο στοιχους μονο ο,τι του γραφει η Βραχαλη,η οποια ειναι αξιολογη.Αλλωστε η Pop,που μια χαρα ειδος ειναι,δεν χρειαζεται ιδιαιτερα βαθυστοχαστο στοιχο.Αλλα μονο η Παπαριζου και ο Ρουβας κανουν καλο Pop στην Ελλαδα και εχουν ολα τα φοντα να το κανουν.Τι να πει και ο Μιχαλακης.....


    omg
    omg
    omg
    ο Ρουβας που ειναι τελειως φαλτσος
    κ η ΠαπαριΔου που δεν θα την χαρακτηρισω για να κρατησω το επιπεδο....
    η αληθεια ειναι οτι δεν εβγαλα πολυ νοημα παο αυτα που γραφεις
    αλλα καλυτερα γιατι μονο με την τελευταια σου φραση με "τρελανες" χαχαχαχαχαχαχαχαχα
    πλακα εχεις
    ακου εκει
    τι να πει ο Χατζηγιαννης μπροστα στην Παπαριζου (φτου) και στον Ρουβα

    Δεν ξερω τι δεν καταλαβες.Εγω απλα ειπα οτι ο Χατζηγιαννης δεν τραγουδαει οσο καλα τραγουδουσε και οτι προσπαθει να τραγουδισει με λαικο τροπο, χωρις επιτυχια,τα Pop κομματακια του.Εντεχνος δεν ειναι,γιατι αυτο δεν ειναι τεχνη αλλα εμποριο.Η Παπαριζου ομως ειναι Pop και δεν το παιζει κατι αλλο και εχει φωνη,καλες παραγωγες και εμφανιση.Αυτο ειναι Pop.Δεν εχει να ζηλεψει τιπιτα απο την ξενη Pop.Αν δεν σου αρεσει το ειδος αυτο ειναι δικο σου θεμα.Και ο Ρουβας μπορει να μην εχει φωνη αλλα πες μου ποιος αλλος κανει τετοιο show στην Ελλαδα.Και εχει μεινει σε αυτο που ξερει να κανει καλα.Ειμαι απλα αντεικιμενικη,ανεξαρτητα απο το τι μου αρεσει.Δεν ειμαι εναντιον του Χατζηγιαννη αλλα ολλων αυτων που κοροιδευουν τα αυτια μου.Και μου αρεσε πολυ οταν ξεκινησε.Τοσο μεστη φωνη σε τοσο μικρη ηλικια.Αλλα τωρα μου θυμιζει τον Μαρτακη.Αυτα[/QUOTE



    καλα...
    μαλλον αυτο ειναι μονο η αποψη σου
    εμενα δεν μου φαινεται αντικειμενικη
    μπορει κ η δικη μου να μην ειναι αντικειμενικη
    ισως ειναι μονο γουστα
    εγω προσωπικα ουτε με σφαιρες δεν θα πηγαινα να ακουσω την
    ΠαπαριΔου...
    εσυ θα πηγαινες
    καλα κανεις
    αφου το δεχονται τα αυτια σου
    αλλα μην μου λες οτι ο Μιχαλης ειναι ισαξιος του Μαρτακη
    ελεος δηλαδη
    πραγματικα -κ σιγουρα αντικειμενικα- δεν στεκει αυτο με τιποτα ομως!
    δεν ξερω αν εχεις ακουσει κ τους δυο live...
    ο Χατζηγιαννης ειναι πολυ καλυτερος στα live του
    σε αντιθεση με τους περισσοτερους που στα cd λογω τον μηχανηματων που χρησιμοποιουν ακουγονται (λεμε τωρα) ενω στα live τους σου φευγουν τ'αυτια
    τελος παντων
    μαλλον βγηκα απ το θεμα
    αλλα μην μου λες οτι ο Χατζηγιαννης ειναι ιδιος φωνητικα με τον Μαρτακη
    ε οχι δηλαδη
    ageras
    14.07.2007, 19:06
    Θα παρακαλέσω τα ονόματα των καλλιτεχνών να γράφονται κανονικά χωρις υποννοούμενα και υπαινιγμούς..
    Ευχαριστώ


    www.manpas.musicheaven.gr



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 14-07-2007 19:06 ]


    tolaruba
    14.07.2007, 20:18
    Θυμαμαι πως το τοπικ αυτο το ειχα διαβασει καιροοο πριν και δε ξερω αν εχω απαντησει!
    Δε χρειαζεται καν να πω οτι συμφωνω απολυτα με τον Πανο Κατσιμιχα!Δε θα μπορουσα να θεσω καλυτερα τη συμπεριφορα του Χατζηγιαννη οσον αφορα το θεμα.
    Εγω προσωπικα πιστευω οτι ο Χατζηγιαννης ξεκινησε παρα πολυ καλα και φαινοταν οτι ηταν κατα πολυ επηρεασμενος απο το λεγομενο ¨εντεχνο¨που βγηκε και κατεκρινε.Για μενα καθολου κακο.Μου αρεσε πολυ η φωνουλα του και τα κομματακια του.Ομως καποια στιγμη πηρε τη κατω βολτα.Θες να ναι η επιτυχια που εκανε?Θες να ναι οι δισκογραφικες που προσπαθησαν να φτιαξουν ενα νεο ειδωλο με αφορμη το ωραιο του παρουσιαστικο και το νεαρο της ηλικιας του?Δε ξερω!!
    Εγω θα μιλησω ομως για τις ικανοτητες του Χατζηγιαννη ως μουσικου και θα αφησω εξω τα σχολια μου για τη ζωη και τις αντιληψεις του.Για μενα ο Χατζηγιαννης ειναι τελειωμενη υποθεση.Καταρχας τα τραγουδια του ειναι ολα ιδια!Εχει ενα ρεφρενακι και πρεπει ντε και καλα να το κανει τραγουδι.
    Ερμηνεια μηδεν.Διαβασα και παραπανω μια συγκριση με τον Μαρτακη.Το κακο ειναι οτι ο Χατζηγιαννης ξερει οτι μπορει αλλα δε προσπαθει απλα γιατι ειναι βολεμενος.Ο Μαρτακης ενταξει!!!Με μανατζερ το Ψινακη σε παιρνουν πρεφα ολοι

    teressa
    15.07.2007, 15:48
    Σοφια ισως το νεαρο της ηλικιας σου να φταιει που δε με καταλαβαινεις.Και κολλας μονο στα ονοματα και οχι στην ουσια.Εγω ουτε ξερεις τι ακουω,ουτε το αναφερω πουθενα.Αυτα που λεω δεν ειναι προσωπικες μου επιλογες και γουστα.Εγω αλλα ακουω ομως μπορω να ακουσω και τα παντα.Και ετσι νομιζω οτι θα επρεπε να κανει οποιος θελει να λεγεται σωστος μουσικος ή ακροατης.Για να μπορει να επιλεγει τι τελικα τον εκφραζει και τι ειναι καλο οσο γινεται με πιο αντικειμενικη κριση.Η μουσικη θελει ανοιχτα μυαλα και εσυ δεν εχεις.Ακους Παπαριζου(και οχι Παπαριδου,γιατι το επιπεδο σου, ετσι πεφτει
    και οχι με το να ακους Ρουβα),και κολλας στο ονομα και οχι στο τι προσπαθω να σου πω.Οι ταμπελες βλαπτουν σοβαρα τη μουσικη,γι'αυτο ασ ξεκολλησουμε και ας ακουσουμε τα καλα τραγουδια ανεξαρτητα απο το ποιος τα λεει και τις καλες φωνες ανεξαρτητα με το τι τραγουδανε!!!Επισης ξαναλεω οτι Pop σημαινει Popular,δηλαδη δημοφιλες τραγουδι,που σημαινει ευρεως γνωστο και ταυτιζεται συνηθως με ρυθμο,κινηση,χορο και φωνη,καθως και παρουσια.Αν αυτα δεν τα εχει η Παπαριζου και ο Ρουβας(εκτος απο φωνη,που εχει οση χρειαζονται τα τραγουδια του),τοτε ποιος τα εχει?Διαβασε το καλα και ισως καταλαβεις.Μου αρεσε το μελος tolaruba.Σωστα τοποθετηθηκε.