ελληνική μουσική
    738 online   ·  210.851 μέλη

    need some help...plz!!

    Skyliner
    22.04.2007, 15:56
    exw merikes apories sxetika me ta tympana pou tha ithela na mou tis lisete osoi xerete kalitera apo krousta. ta tympana pou agorasa prin 3-4 mines arxizoun na vgazoun skouries sta stefania kai sto tom holder(oxi poli skouria). ti na kanw gia na tis vgalw i gia na prolavw ta xeirotera?? mipws mporw na ta perasw me kapia alifh i na kanw kati allo??
    epishs thelw na rwtisw an ta practice pads pou mpainoun panw sta tympana ellatwnoun simantika ton ixo gia na mporw na paixw se katikimenh perioxh xwris na akougete poli kai an axizoun i oxi.

    THANKS GUYS
    cobal
    30.04.2007, 01:22
    φιλε γεια σου, ειμαι νεο μελος και θα σε βοηθησω οσο μπορω, για τις σκουριες αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να τις βγαζεις με ενα πανακι και λιγο λαδι, αν τα τυμπανα σου το αξιζουν, καλα ειναι να τους κανεις μια ψιλοσυντηρηση μια φορα τον χρονο, δηλαδη λαδι στις βιδες και καλο καθαρισμα ολα τα μεταλικα μερη για να κρατησουν λιγο παραπανω, το πιο σημαντικο ομως ειναι να μην αφηνεις τα τυμπανα σου εκτεθημενα σε υγρασια, ηλιο και μουχλα. τα pads που λες, χωρις να τα εχω δοκιμασει ο ιδιος ξερω οτι κανουν δουλεια

    flox007
    11.05.2007, 14:45
    Επισης θα μπορουσες να τα τριψεις προσεκτικα με γυαλοχαρτο για σιδερο.Εγω συνηθιζω να βαζω και ενα σπρει που ειναι αντισκωριακο και λιπαντικο.