ελληνική μουσική
    611 online   ·  210.851 μέλη
    SteliosG
    14.04.2004, 15:37
    Ξερει κανεις αν κυκλοφορει καποιο DVD τραγουδιστων εντεχνου? ειδικα ενδιαφερομαι για Νταλαρα, αλλα οτι αλλο ξερετε θα το εκτιμουσα αν το λεγατε!! ευχαριστω!!
    jorge
    14.04.2004, 16:15
    christos-reg
    14.04.2004, 23:55
    Κύκλοφορεί και το DVD από συναυλία του Γιάννη Κότσιρα το καλοκαίρι του 2003:

    http://www.musical.gr/cddetails.scr?CD_code=599324-9

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: christos-reg on 14-04-2004 23:56 ]
    antigoni
    16.06.2004, 00:41
    Το καινούργιο διπλό cd του Σταμάτη Κραουνάκη με την Σπείρα-Σπείρα έχει δώρο ένα dvd από την παράστασή τους.Είναι πολύ καλή δουλειά.Να το πάρεις
    manfromoz
    16.06.2004, 04:10
    Stelio.......blepw eisai apo Hlioupoli.......sthn Athina h sthn Thessaloniki??

    Loipon, o diskos tou Ntalara 'Afieroma ston Vasili Tsitsani' kykloforei se kasetina me ta 3 CD (2 me zontanes hxografiseis kai 1 me Ntalara/Tsitsani) kai 1 DVD apo tis synavlies poy eginan sto Megaro Mousikhs.

    An den to breis ste diskopolia mporeis na to paraggeileis apo to www.musical.gr

    Epishs, exw akousei oti tha kykloforisei DVD me tis synavlies Ntalara/Glykeria/Estoudiantina pou eixan kanei sto Lykabito persi to kalokairi (???) me tragoudia ths Mikras Asias. To DVD anamenetai na kykloforisei ton Ioulio.


    SteliosG
    16.06.2004, 04:18
    ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον!!! το cd του νταλαρα αφιερωμα στο τσιτσαβη το πηρα αλλα dvd δεν ειδα!! 3 cd εχει κ ενα βιβλιαρακι!!! εχει κ αλλη εκδοση με dvd?
    SteliosG
    16.06.2004, 04:19
    απο Ηλιουπολη-Αθηνα ειμαι!!!!!!! εσυ?
    manfromoz
    16.06.2004, 04:26
    kai ego to idio exo...ta 3 CD. Ematha omws oti h kasetina me ta CD kai to DVD einai se periorismena antitypa kai kykloforise prosfata......an to hksera tha perimena na agoraso thn kasetina anti gia ta CD mono.....

    Oso gia to pou vriskomai, eimai sthn Australia. Rotisa omos an eisai apo Hlioupoli Athina giati kapote emena kai ego ekei...kai kata vathos akoma eimai Hlioupolitis
    Astron
    16.06.2004, 07:41
    Η κασετίνα με το dvd του Νταλάρα απ' ότι ξέρω πουλιόταν στο Μέγαρο όταν γινόταν η συναυλία με το Χατζηγιάννη.
    Δεν ξέρω αν έχει εξαντληθεί ή όχι.

    Πάντως ο Νταλάρας θα βγάλει κι άλλο DVD: Την περσινή συναυλία με την Εστουδιαντίνα, με θέμα τη Σμύρνη. Επειδή ήμουν εκεί, μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή επιλογή να περαστεί σε DVD γιατί ήταν εκπληκτική συναυλία. Ίσως απ' τις καλύτερες που έχω πάει ποτέ.
    megali_mpougatsa
    16.06.2004, 16:05
    Ναι, πρόσφατα κυκλοφόρησε (πρώτα στο Μέγαρο) η "συλλεκτική" έκδοση του Αφιερώματος στο Βασίλη Τσιτσάνη, αλλά δε νομίζω πως έχει εξαντληθεί. Λογικά σιγά σιγά θα αρχίσει να εμφανίζεται στην αγορά. Ήδη, όπως είπατε, υπάρχει στο www.musical.gr για όποιον ενδιαφέρεται. Στα μέσα του Ιουλίου πάντως θα έχουμε και το DVD της πραγματικά υπέροχης παράστασης που πραγματοποιήθηκε πέρυσι στο Ηρώδειο με τον Γιώργο Νταλάρα, τη Γλυκερία και την Εστουδιαντίνα, "Αφιέρωμα στη Μικρά Ασία".
    Stefanoscy
    16.06.2004, 16:19
    akousa oti to periodiko METRO dinei mazi ena DVD me synaylies apo ntalara,savvopoulo pou eginan meta thn ptwsh ths xountas...den to exw parei akoma...etsi to lew me ligh epifyla3i
    geoguitar
    16.06.2004, 19:18
    ΠΗΡΑ ΤΟ DVD ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ. ΠΕΡΕΙΕΧΕΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ. ΤΗΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΝΔΟΥΡΟΣ.
    jorge
    16.06.2004, 23:49
    Μιλάμε για ιστορικές στιγμές λοιπόν. Ελπίζω αύριο να το βρω και να μην έχει εξαντληθεί...
    ViPeR
    17.06.2004, 14:59
    jorge parto ajizei pragmatika to mono kako o loizos leei mono ena tragoudi (CHE) ............. grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    Hastaroth
    17.06.2004, 23:41
    Quote:

    Το μέλος geoguitar στις 16-06-2004 στις 19:18 έγραψε:

    ΠΗΡΑ ΤΟ DVD ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ. ΠΕΡΕΙΕΧΕΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ. ΤΗΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΝΔΟΥΡΟΣ.





    Δηλαδή η πτώση τής δικτατορίας ήταν...σκηνοθετημένη;


    geoguitar
    18.06.2004, 10:25
    ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ , ΣΥΓΝΩΜΗ! ΤΟ DVD ΕΙΝΑΙ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΚΟΥΝΔΟΥΡΟ.
    Astron
    18.06.2004, 10:28


    Πράγματι πολύ καλό το DVD του μετρό, έχει πολύ ωραία ντοκουμέντα.
    Δεν είναι λίγο στην ίδια Συναυλία να βλέπεις Ξυλούρη, Θεοδωράκη, Μαρκόπουλο, Ξαρχάκο, Λοϊζο, Γαργανουράκη, Νταλάρα, Φαραντούρη κλπ κλπ
    yiannisyiannis
    18.06.2004, 16:58
    Όντως καταπληκτική ιδέα του ΜΕΤRO, να διανείμει αυτή την ταινία του Κούνδουρου στο δημοφιλές πλέον format του DVD. Πρόκειται για ένα συγκλονιστικό ντοκουμέντο της πρώιμης μεταδικτατορικής εποχής. Βέβαια, μόνο σαν ντοκουμέντο μπορεί να χαρακτηριστεί, αφού ο ήχος μετά από τόση ψηφιακή επεξεργασία και καθαρισμό, έχει χάσει σημαντικά από τη ζωντάνια και τη φρεσκάδα του. Μια ζωντάνια η οποία ήταν το βασικό συστατικό σ’ αυτή τη συναυλία, που συμμετείχαν πολλά ιερά τέρατα και το κοινό παλλόταν καθ’ όλη τη διάρκειά της.