ελληνική μουσική
    716 online   ·  210.847 μέλη

    Χάλια για τις εξετασεις πιανου...

    vero
    24.04.2007, 22:24
    παιδια δεν ξερω.... πριν μια ωρα εμαθα ποτε θα δωσω εξετασεις πιανου(22 Μαιου) και εχω απο τωρα αγχος!!!! τι να κανω???????????????? (και παντα το εχω αυτην την εποχη λογω του πιανου!!! δεν μπορω!!!!)
    Aiolos_m
    24.04.2007, 22:57
    Βαθειές αναπνοές...
    melody-music
    25.04.2007, 09:42
    εγώ οταν είχα εξετάσεις πάντα ήμουν πολύ καλα προετοιμασμένη αλλά επειδή όσο έτοιμος κ να είσαι πάντα υπάρχει αγχος έλεγα στον εαυτό μου οτι θα καταπλήξω τα πλήθη... οτι είμαι φοβερη κ τρομερή, οι άλλοι που δίνουν είναι ένα τίποτα όσο καλά κ να ακούσω κάποιον να παίζει εγώ είμαι καλύτερη κ οτι οι εξεταστές θα πάθουν πλάκα κ γενικώς τέτοια κουλά...

    κ έμπαινα μέσα στην αίθουσα για να δώσω με μια αυτοπεποίθηση αλλο πράγμα! είχα αέρα τα είχα όλα! αυτό λοιπόν που σου δίνω εγώ σαν συμβουλή είναι να ανεβάσεις την ψυχολογία σου κ να πείσεις τον εαυτό σου οτι μπορείς. πετυχαίνει! η ανεβασμένη ψυχολογία είναι αυτό που θα σε ηρεμήσει. καλύτερα να φαίνεσαι ψωνάρα παρά τρομαγμένη κ φοβισμένη. φαίνονται αυτά.
    anisie
    25.04.2007, 20:56
    Ντοπαρίσου.....



    Υ.Γ. Προσοχή στη ΣΔΟΕ μόνο.....
    vero
    25.04.2007, 21:24
    Παράθεση:

    Το μέλος anisie στις 25-04-2007 στις 20:56 έγραψε...

    Ντοπαρίσου.....



    Υ.Γ. Προσοχή στη ΣΔΟΕ μόνο.....



    olh mera eimai
    edelweiss
    20.05.2007, 17:23
    Καλή επιτυχία για τις εξετάσεις πιάνου!!! :)
    esta
    25.05.2007, 16:01
    Τελικά πώς τα πήγες?Καταλαβαίνω το άγχος σου..και εγώ όταν είχα εξετάσεις πιάνου με έπιανε τρομερό άγχος!!!Γι'αυτό τα παράτησα τα ωδεία και τώρα παίζω μόνη μου χωρίς άγχη και υποχρεώσεις!!!1
    vero
    25.05.2007, 18:21
    ase poli agxos!!!! den koimithika olh nyxta!!!!!

    den xerw ean ta phga kala makari na perasa thn vash

    xalia etrema oloklhrh!!!!


    movflower
    25.05.2007, 19:39
    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 25-05-2007 στις 18:21 έγραψε...

    ase poli agxos!!!! den koimithika olh nyxta!!!!!

    den xerw ean ta phga kala makari na perasa thn vash

    xalia etrema oloklhrh!!!!





    Να δεις που μια χαρά τα πήγες και απλά σε έφαγε το άγχος!


    θυμάμαι μια φορά που είχα τόσο άγχος που τα χέρια μου είχανε (για πρώτη και τελευταία φορά) ιδρώσει και γλυστρούσανε. Η Αγγλίδα εξετάστρια, που καμία σχέση δεν είχε με τις δικές μας τις κακούργες, που όλο παρατηρήσεις ήτανε, χαμογέλασε και μου έδωσε χαρτομάντηλο. Ε, λοιπόν, από εκείνη τη στιγμή, χαλάρωσα και έπαιξα υπέροχα.
    Εννοείται πως πέρασα την εξέταση..


    vero
    25.05.2007, 19:53
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 25-05-2007 στις 19:39 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 25-05-2007 στις 18:21 έγραψε...

    ase poli agxos!!!! den koimithika olh nyxta!!!!!

    den xerw ean ta phga kala makari na perasa thn vash

    xalia etrema oloklhrh!!!!





    Να δεις που μια χαρά τα πήγες και απλά σε έφαγε το άγχος!


    θυμάμαι μια φορά που είχα τόσο άγχος που τα χέρια μου είχανε (για πρώτη και τελευταία φορά) ιδρώσει και γλυστρούσανε. Η Αγγλίδα εξετάστρια, που καμία σχέση δεν είχε με τις δικές μας τις κακούργες, που όλο παρατηρήσεις ήτανε, χαμογέλασε και μου έδωσε χαρτομάντηλο. Ε, λοιπόν, από εκείνη τη στιγμή, χαλάρωσα και έπαιξα υπέροχα.
    Εννοείται πως πέρασα την εξέταση..





    kai esi royal school?
    movflower
    25.05.2007, 20:07
    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 25-05-2007 στις 19:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 25-05-2007 στις 19:39 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 25-05-2007 στις 18:21 έγραψε...

    ase poli agxos!!!! den koimithika olh nyxta!!!!!

    den xerw ean ta phga kala makari na perasa thn vash

    xalia etrema oloklhrh!!!!





    Να δεις που μια χαρά τα πήγες και απλά σε έφαγε το άγχος!


    θυμάμαι μια φορά που είχα τόσο άγχος που τα χέρια μου είχανε (για πρώτη και τελευταία φορά) ιδρώσει και γλυστρούσανε. Η Αγγλίδα εξετάστρια, που καμία σχέση δεν είχε με τις δικές μας τις κακούργες, που όλο παρατηρήσεις ήτανε, χαμογέλασε και μου έδωσε χαρτομάντηλο. Ε, λοιπόν, από εκείνη τη στιγμή, χαλάρωσα και έπαιξα υπέροχα.
    Εννοείται πως πέρασα την εξέταση..





    kai esi royal school?



    ε, την προτίμησα στα τελευταία 2 χρόνια. Μόνο που δεν πρόλαβα να κάνω το advanced, αφού στο μεταξύ τελείωσα το σχολείο και έφυγα από την Κύπρο.
    antonLOrd
    26.05.2007, 12:43
    Ειλικρινά εύχομαι να τα πήγες όσο καλύτερα γίνεται.
    Αυτό όμως που δεν καταλαβαίνω και δεν αιτιολογώ καθόλου είναι η ύπαρξη άγχους.. Για πιο λόγο?
    Η μουσική είναι ένα ταξίδι που πρέπει να απολαμβάνεις κάθε του στιγμή.. Και να μην σε πέρασαν(που δεν το ελπίζω), δεν τρέχει τίποτα..Εσύ ξέρεις τι μουσικός είσαι..
    vero
    26.05.2007, 15:55
    δεν ξερω.... φταει η αρνητικη ενεργεια που εχω επειδη ειναι οτι αγαπω θελω παντα να τα πηγαινω καλα και απο το αγχος τι θα γινει σκεφτομαι διαφορα(μηπως μου φυγει κανενα χερι δακτυλο ξεχασω τις κλιμακες).... τα παω χαλια