ελληνική μουσική
    764 online   ·  210.833 μέλη

    Η νέα δουλειά της Καίτης Κουλλιά - «Απ’ τη μέση κρατά με»

    beatlus
    26.04.2007, 14:21
    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

    ΚΑΙΤΗ ΚΟΥΛΛΙΑ

    Η Καίτη Κουλλιά μετά το ταξίδι στον «Ωκεανό», επιστρέφει με την νέα της δισκογραφική παραγωγή «Απ’ τη μέση κρατά με».
    Μπαλάντες ακουστικές και ρυθμικά τραγούδια με ηλεκτρικό ήχο, συνοδεύουν την ερμηνεία της στο ταξίδι που συνεχίζεται.
    Στο δίσκο συμμετέχουν ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, ο Γεράσιμος Ανδρεάτος και τα Κίτρινα Ποδήλατα.
    Στη μουσική και τους στίχους συνεργαστήκαν οι Αντώνης Μιτζέλος,
    Λινά Δημοπούλου, Μιχάλης Κουμπιός , Νίκος Σταθόπουλος,
    Τιμόθεος Γεωργίου, Μιχάλης Νικολούδης, Δημήτρης Τσεκούρας,
    Γιώργος Πολυμενάκος, Νικόλας Κουμπιός, Ηλίας Κατσούλης,
    Ελένη Ζιώγα
    .

    Την ενορχήστρωση υπογραφεί ο Αντώνης Μιτζέλος.

    Στο «ημερολόγιο» του δίσκου η Καίτη Κουλλιά σημειώνει:

    «Σ’ αυτό το cd η ανάγκη μου να πειραματιστώ και η επιθυμία μου να ανακαλύψω μου, βρήκε έναν καλό συνταξιδιώτη: τον Αντώνη Μιτζέλο. Τον ευχαριστώ πρώτον απ’ όλους. Μου χάρισε την άνεση της ψυχής, την οικειότητα και ένα κύμα ελευθερίας για να μπορέσω να ανανεώσω τους εκφραστικούς μου τρόπους. Πιστεύω ότι κάθε καινούρια πρόκληση στη δουλειά μας είναι συνάμα μια απόπειρα να προσεγγίσουμε την πραγματικότητα γύρω μας, να συναντηθούμε με όσους και όσα μας περιβάλλουν…»

    Καλή σας ακρόαση…

    Κυκλοφορεί μέσα Μαΐου



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : beatlus στις 26-04-2007 14:27 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : beatlus στις 27-04-2007 21:34 ]


    επισυναπτόμενα: layout_01.jpg 
    spiroos
    29.04.2007, 13:58
    Πολύ καλή είδηση, σε ευχαριστούμε φίλε.
    beatlus
    29.04.2007, 14:27
    Η Καίτη Κουλλιά, σε λίγες ημέρες, θα μας στείλει τους ιδιαίτερους χαιρετισμούς της, με μια πολύ όμορφη συνέντευξη εδώ στο musicheaven και ένα αφιερωμένο τραγουδάκι - έκπληξη προς όλους μας!