ελληνική μουσική
396 online   ·  203.784 μέλη

Ville Valo

twr
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
23.11.2007, 20:33
Φίλε ετοιμάσου να σε πάρουν από μπροστά..

Πάντως συμφωνώ μαζί σου όσο δεν πάει!!
rompa
Βετεράνος
Chat
23.11.2007, 20:39
Κάτι ακόμα

επισυναπτόμενα: Nov-Dec-issue2007a1.jpg 
rompa
Βετεράνος
Chat
24.11.2007, 22:29
Πρόσφατες φωτογραφίες

επισυναπτόμενα: villesmile1.jpg 2007revolver12.jpg 
Amaranth
Περαστική Νότα
Chat
20.12.2007, 18:41
Λοιπον πραγματικα ποια ειναι η γνωμη μου για τον Ville Valo? Μπορει να εχει φωνη αλλα δεν ξερει να τη χρησιμοποιεί. Επεισης απο ταλεντο μηδεν... αν αυτα που γραφει θεωρουνται metal λυπαμε αλλα τοτε βγαινει τρελη σαβουρα πλεον στο χωρο. Το μονο που εγραφαν για αυτον τα περιοδικα του Δεκεμβριου ειναι οτι μια γκομενα του προκαλεσε αιμοραγια στα αυτια γιατι ουρλιαζε. Για μουσικη τιποτα. Σασ λεει κατι αυτο?
freakhood
Σολίστ
Chat
20.12.2007, 19:46
συμφωνούμε.
sea_like_eyes
MusicHeaven Guru
Chat
21.12.2007, 12:10
Παράθεση:

Το μέλος Amaranth στις 20-12-2007 στις 18:41 έγραψε...

Λοιπον πραγματικα ποια ειναι η γνωμη μου για τον Ville Valo? Μπορει να εχει φωνη αλλα δεν ξερει να τη χρησιμοποιεί. Επεισης απο ταλεντο μηδεν... αν αυτα που γραφει θεωρουνται metal λυπαμε αλλα τοτε βγαινει τρελη σαβουρα πλεον στο χωρο. Το μονο που εγραφαν για αυτον τα περιοδικα του Δεκεμβριου ειναι οτι μια γκομενα του προκαλεσε αιμοραγια στα αυτια γιατι ουρλιαζε. Για μουσικη τιποτα. Σασ λεει κατι αυτο?

Ενα ενα . . . λοιπον . . .

Δεν ξερει να χρησιμοποιει την φωνη του . . . χμμμ . . . τον Pete Steele τον ξερεις?Andrew Eldritch σου λεει κατι το name ? ? ? Παρθενογεννηση δεν υπαρχει αλλωστε . . . απλα ο Κ.Ville εκανε γνωστους τους Him KAI μεσω των φωνητικων του!(σημα κατατεθεν πλεον)

Επισης απο ταλεντο μηδεν . . . χμμμ . . . ναι . . . ναι μωρε . . . γιατι πουλανε εκατομυρια ? ? ? Μηπως τραγουδια σαν αυτα του Razorblade Romance , Join Me in Death κι οχι μονο εχουν φτασει σε πρωτες θεσεις των charts σε Αγγλια,Γερμανια κτλ..κτλ..αλλα ξεχασα..απο ποτε οι Αγγλοι(ας πουμε)ηξεραν απο καλη μουσικη..τυχη μωρε..απλα τυχη..

αν αυτα που γραφει θεωρουνται metal λυπαμε αλλα τοτε βγαινει τρελη σαβουρα πλεον στο χωρο . . . ενα ειδος απο μονη τους ειναι . . . αλλα απο περιεργια,εσυ τι θεωρεις ποιοτικο?Tool στην ξεφτιλα να φανταστω και στα κεφια . . . GodFlesh,In the woods,Dψdheimsgard κ.α ''groupakia'' ? ? ? Τοτε πασο . . .

Το μονο που εγραφαν για αυτον τα περιοδικα του Δεκεμβριου ειναι οτι μια γκομενα του προκαλεσε αιμοραγια στα αυτια γιατι ουρλιαζε. Για μουσικη τιποτα. Σασ λεει κατι αυτο? . . . οπως στα μεσα του 90..στην ΝορβηγοΣουηδοΦινλανδια οι εφημεριδες εγραφαν μονο για βεβηλωσεις ταφων , καψιμο εκκλησιων , παιδιων του Σατανα κι αλλα ομορφα . . . ταλεντο ? ? ? Μπαααααα . . . τι λεμε τωρα . . . Mayhem,Dimmu Borgir,Satyricon,Emperor,Gehenna,In The Woods,Ulver . . . αυτοι εχουν ταλεντο ? ? ?Εχεις ακουσει ? ? ? ΕΛΕΟΣ . . .
Τα media πλασάρουν οτι πουλαει , και το κακο ειναι πως το τι θελουν να τονίσουν εξαρτάτε απο αυτούς . . . σε ενοχλεί το Image του group?Απο ποτε καποιος ακούει μουσική . . . με τα μάτια ? ? ?

Υ.Γ το Last σχολιο πηγαινει σε οσους-ες δεν γουσταρουν τους Him λογο του Ville . . . ελεος παιδες . . . το group με ή χωρις τα τσιλιμπουρδισματα του τραγουδιστη ειναι αυτη την στιγμη Top!
Y.Γ 1991-2008(σε λιγες μερες)πρωτιες . . . και παλι πρωτιες . . . μοδα???χαχαχα . . . δεν το νομιζω να θεωρούνται ακομα μοδα!Οι μοδες ερχονται για να φευγουν . . . οι Him ειναι εδω ομως . . . πρωτιες . . . πρωτιες . . . μπλαμπλαμπλα . . .
Υ.Γ πες μου οτι δεν σου αρεσουν , δεν ταιριαζουν με την αισθητικη σου . . . αλλα οχι οτι δεν αξιζουν . . . και μονο η πορεια τους σε βγαζει καρτα!

irene-the-fairy
Περαστική Νότα
Chat
04.01.2008, 18:25
Ο Ville ειναι θεος!!!!!!!!Πιο θεος δεν γινετε....Ειναι το ειδωλο μου!!!!!!Ξερετε οτι τον βαζουν να καπνιζει 6 πακετα τσιγαρα την μερα για να ειναι ετσι βαθεια η φωνη του....Τον καιμενουλη!!!!!

I LOVE VILLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : irene-the-fairy στις 07-01-2008 17:42 ]

twr
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
04.01.2008, 19:24
Ρε παιδιά έλεος...

Δεν είναι τυχαίο νομίζω πως η συντριπτική πλειοψηφία των φαν του ville στο συγκεκριμένο thread αλλά και γενικότερα είναι κορίτσια και μάλιστα μικρής ηλικίας... μου βγάλατε και τους her μέταλ...
Κι αν δεν σας λέει κάτι αυτό (βσκ σας λέει, άλλο που δεν το παραδέχεστε) εμένα και σε πολλούς άλλους λέει πολλά...

deathminor88
Φθασμένος
Chat
04.01.2008, 19:37
Παράθεση:

Το μέλος irene-the-fairy στις 04-01-2008 στις 18:25 έγραψε...

Ο Ville ειναι θεος!!!!!!!!Πιο θεοσ δεν γινετε....Ειναι το ειδωλο μου!!!!!!ΞΗερετε οτι τον βαζουν να καπνιζει 6 πακετα τσιγαρα την μερα για να ειναι ετσι βαθεια η φςνη του....Τον καιμενουλη!!!!!

Aλήθεια τα πιστεύεις αυτα?
freakhood
Σολίστ
Chat
04.01.2008, 22:13
Θα πρεπει να δωσεις ενα ελαφρυντικό στην irene-the-fairy ωστόσο. Ειναι 15. Σκεψου πως ειμασταν εμεις στα 15 μας.

υγ1: εννοειται βεβαια πως δεν υποτιμω κανεναν λογω ηλικιας.
υγ2: www.antihm.tk (ελληνικο site που κοροιδευει τους him! εχει γελιο!)
freakhood
Σολίστ
Chat
04.01.2008, 22:15
διορθώνω:"antihim.tk"
Stroumfita456
Φθασμένος
Chat
05.01.2008, 14:03
μ'αρεσει παρα πολυ η φωνη του....ειναι τελεια!!!!απο εμφάνιση δεν ειναι και κακος!
catherine91
Φθασμένος
Chat
05.01.2008, 14:29
Βρε παιδιά, μην τσακώνεστε!!!!
Εγώ, πάντως, τον συγκεκριμένο τραγούδιστη τον θαυμάζω πολύ γιατί μ'αρέσει...
Βέβαια, από εμφάνιση δε λέει και πολλά... Ωστόσο, είναι καλός...
poison-girl
Περαστική Νότα
Chat
05.01.2008, 16:03
Συμφωνω απολυτα με τν sea_like_eyes...
αν οι ΗΙΜ ηταν απλα μοδα δεν θα κραταγαν παραπανω απο 10 χρονια!!
εμενα μ αρεσουν τρελα οι ΗΙΜ κ ιδιαιτερα ο Ville...!!
ακομα δν 8α τν διαλεγαν για το soundtrack του Bond αν δν πιστευαν οτι εχει ταλεντο...!!
κ οσο για αυτο που ειπε καποιοσ οτι τον αναγκαζουν να κανει 6 πακετα τσιγαρα τη μερα...ελεοσ...τι να πω....!!
το πιο γελοιο πραγμα που εχω ακουσει ποτε...

sea_like_eyes
MusicHeaven Guru
Chat
05.01.2008, 16:22
Παράθεση:

Το μέλος poison-girl στις 05-01-2008 στις 16:03 έγραψε...

Συμφωνω απολυτα με τν sea_like_eyes...
αν οι ΗΙΜ ηταν απλα μοδα δεν θα κραταγαν παραπανω απο 10 χρονια!!
εμενα μ αρεσουν τρελα οι ΗΙΜ κ ιδιαιτερα ο Ville...!!
ακομα δν 8α τν διαλεγαν για το soundtrack του Bond αν δν πιστευαν οτι εχει ταλεντο...!!
κ οσο για αυτο που ειπε καποιοσ οτι τον αναγκαζουν να κανει 6 πακετα τσιγαρα τη μερα...ελεοσ...τι να πω....!!
το πιο γελοιο πραγμα που εχω ακουσει ποτε...

Tο ότι διαλεξαν τον ville για το soundtrack του Bond μπορει να το εκαναν και για λογους…marketing…(πουλαει αρα . . . θα πουλησει)
Επισης η κινηση των Cradle of filth . . . να τον συμπεριλάβουν σαν guest στο ‘’The Byronic Man’’πολλους τους εκανε να σκεφτούν πως ηταν μια κινηση καθαρα Marketing . . . αν και γνωρίζω πως ο danny είναι fan των Him . . .
Anyway…μιλαμε για ένα συνολο μουσικών(him) πραγματικά ξεχωριστο όχι για μια μονάδα . . . αν και θεωρώ των ville ικανότατο frontman . . .

irene-the-fairy
Περαστική Νότα
Chat
05.01.2008, 19:50
Ολοι ξηερετε οτι ο Ville εχει χιλιαδες θαυμαστες,συνφωνω οτι τα πιο πολλα ειναι κοριτσια(λογικο)αλλα δεν ειναι μονο στης μικρες ηλικιες,γιατι στην συναβλεια ειχαν ερθει παιδια απο 15-25!!!!

επισυναπτόμενα: ville_valo_73.jpg 
MusicMaker83
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
06.01.2008, 21:48
Αν και ειμαι μεγάλος για τετοιες συζητήσεις γιατι τις έχω κάνει χιλιάδες φορές, δεν είμαι φίλος των HIM και θα πω μονο αυτό σε αυτούς που λένε για την εμπορικότητά τους ή και για άλλα group σε συτό το στυλ. Εχω βαρεθεί να ακούω κατηγορίες απο "ειδήμονες" για την εμπορικότητα και οχι την ποιότητα των τραγουδιών τους. Γιατι αυτοι οι παντωγνώστες λοιπον δεν κάθονται να γραψουν και αυτοι κάποια επιτυxια(αν μπορουν) και να αφήσουν τον Vallο και τον triallalo να μετρανε τα εκατομυριάκια τους? Αν δεν ειναι μουσικοι τοτε ας αλλάζουν σταθμό, την δικία τους ανυπαρξία δεν την καλύπτουν με το να λένε για 15χρονα και εμπορικά τραγούδια. Πολλά τραγούδια και group με κάνουν να γελάω αλλα δεν μπορω να πω κάτι απο τη στιγμη που αυτοι πίνουν τη σαμπάνια τους στο LA και εγω(ή εμείς) καθόμαστε σε ένα pc κυριακή βράδυ

εις υγείαν
rompa
Βετεράνος
Chat
07.01.2008, 16:14
Απολαύστε το Ville από το Helldone 2007-2008 . Οι τυχεροί που έκαναν αλλαγή χρόνου μαζί του .... Αχχχχχ

επισυναπτόμενα: Helldone246.jpg Helldone248.jpg 
rompa
Βετεράνος
Chat
07.01.2008, 16:16
Θέλω και γω

επισυναπτόμενα: Helldone249.jpg 
rompa
Βετεράνος
Chat
07.01.2008, 16:23
Και κάτι ακόμα ...