ελληνική μουσική
    762 online   ·  210.848 μέλη

    Ορφέας Περίδης - Κάποιον αγαπάει ακόμα

    tranzistoraki
    03.05.2007, 14:18


    Ο Ορφέας Περίδης μετά από τρία χρόνια επιστρέφει φρέσκος και πάντα ρομαντικός με έναν καινούργιο CD, αυτή τη φορά από την Impact Music.

    Από το 1993 ο γνωστός τροβαδούρος μας προσφέρει την πιο ποιοτική έντεχνη μουσική, μαγεύοντας κοινό και κριτικούς. Σε κάθε album του επιδεικνύει ωριμότητα, ενώ τόσο χρόνια πορεύεται με γνώμονα την καρδιά και όχι τις διαταγές της μουσικής βιομηχανίας. Ο νέος δίσκος τιτλοφορείται "Κάποιον Αγαπάει Ακόμα", ενώ περιλαμβάνει καινούριες συνθέσεις σε μουσική και στίχους του ίδιου.

    Tην ενορχήστρωση του δίσκου έχει κάνει ο Σταύρος Λάντσιας ενώ σημαντικοί μουσικοί χρωματίζουν με το δικό τους ιδιαίτερο χρώμα το μουσικό του όραμα όπως ο Γιώτης Κιουρτσόγλου, ο Γιάννης Σπάθας, ο Αλέξανδρος Παρασκευοπουλος, ο Michael Watts και η Susan Helen Nerton, δημιουργώντας ένα μουσικό τοπίο που σίγουρα θα σας ενθουσιάσει.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 03-05-2007 15:58 ]


    tolaruba
    03.05.2007, 14:36
    Ο τιτλος εμενα γιατι μου φαινεται γνωστος απο καπου;;
    Τεσπα καλη επιτυχια στον Ορφεα,θα παω να τον παρω σιγουρα!!
    beatlus
    03.05.2007, 17:51
    Απόψε στις 8 μ.μ ο Ορφέας είναι καλεσμένος του Πέτρου Αδάμ στον "Κόσμος 93,6"
    movflower
    03.05.2007, 22:26
    Ένα ωραιότατο νέο, για ένα ρομαντικό καλοκαιράκι. τι λέτε;
    sunwing
    04.05.2007, 08:53
    Moυ φτιάξατε το κέφι βρε παιδιά με την είδηση.... Μπράβο Ορφέα!! Θα ζοριστώ να τον αποκτήσω το δίσκο , εδώ , τέρμα Θεού που ζω αλλά ...τα καλά πράγματα αργούν να γίνουν....
    gialina_giannina
    04.05.2007, 15:41
    Χάρηκα πολύ με αυτήν την είδηση! Είναι ένας από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες και περιμένω τώρα με ανυπομονησία να ακούσω το νέο του δίσκο!
    Βλέπω ότι έχουν συνεργαστεί και πολλοί αξιόλογοι μουσικοί. Πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλό!


    thomas_k
    06.05.2007, 14:50
    Κατενθουσιάστηκα! Ο Ορφέας βρίσκεται στο ΤΟΠ3 των πιο αγαπημένων και πιο προσωπικών μου τραγουδιστών!!! Πάντα με ταξιδεύει σε πολύ απομακρυσμένους και ωραίους κόσμους. Θα ζοριστώ κι εγώ κάπως να αποκτήσω τον δίσκο επειδή στη χώρα που ζω από ελληνικά ακούσματα στα δισκοπωλεία υπάρχει κυρίως ο Ζορμπάς, μα ούτε κι αυτός στην αυθεντική εκτέλεση...
    Μπράβο Ορφέα που μας χαρίζεις και πάλι τραγούδια σου που αντιστέκονται στη φτήνια και αχρωμία της εποχής.

    PARATERISTAS
    06.05.2007, 21:16
    Οπως ηταν αναμενομενο μια πολυ ομορφη δουλεια...

    Αγάπησα ηδη τον "Χωρισμο"..το "Τωρα ειναι τωρα"..και το "Κλεφτη Ερωτα"

    Ας ειναι καλα τουτος ο πραγματικα εξαιρετικος καλλιτεχνης...
    ANNAMARAKI
    07.05.2007, 18:15
    Πάντα φοβερός ο Ορφέας Περίδης!Είμαι σίγουρη πως και το τελευταίο του cd θα ειναι καταπληκτικό όπως και τα προηγούμενα!
    maroulaki_321
    08.05.2007, 12:30
    Είναι πολύ ωραια δουλειά. Είναι ο μαγικός Ορφέας Περίδης! Το περίμενα οτι θα μου αρέσει τόσο. Αγαπημένο μου σε στίχους: "Τώρα είναι τώρα........της ζωής τα δώρα"
    sunwing
    16.05.2007, 15:15
    Μια νέα εμφάνιση με ένα προβάδισμα της ακουστικής κιθάρας εδώ . Όπως και να ναι, Περίδης αγαπημένος είναι αυτός... Χάρηκα που υπάρχει στο δίσκο και το τραγούδι Ο ίσιος δρόμος σε στίχους Παλαμά , διότι είναι ευκαιρία να το γνωρίσει και κόσμος που δεν το ήξερε μέχρι τώρα.
    DIMI25-
    03.07.2007, 23:52
    pragmetika spanios kalitexnis me pisto kino.ton akouo apo pitsirikas kai nomizo oti ine apo tous megaliterous kalitexnes sti sixroni mousiki mas istoria.to kainourgio cd ine apsogo kai sinisto na to agorasoun kaita 37000 meli tou music heaven.