ελληνική μουσική
    709 online   ·  210.830 μέλη

    Κάηκαν από μολότοφ οχήματα στην Πανεπιστημιούπολη Θεσσαλονίκης

    trelozouzouna
    05.05.2007, 10:47
    Ζημιές σε 12 αυτοκίνητα προκάλεσε ομάδα νεαρών τα ξημερώματα του Σαββάτου στο χώρο μπροστά στην Πανεπιστημιούπολη, ενώ υπέστησαν φθορές και κτίρια του Αριστοτελείου.

    Οι νεαροί που έπαιρναν μέρος σε πάρτι στην Πολυτεχνική Σχολή στο πλαίσιο της Φοιτητικής Εβδομάδας, βγήκαν από το Πανεπιστήμιο και εκσφενδόνισαν βόμβες μολότοφ εναντίον των σταθμευμένων αυτοκινήτων.

    Οι νεαροί προκάλεσαν φθορές και σε κτίρια του Αριστοτελείου.

    Τουλάχιστον 15 άτομα έχουν προσαχθεί στην Αστυνομία.

    vouliakis
    05.05.2007, 11:13
    (Μετακινήθηκε στη σωστή κατηγορία)

    Καλό είναι να αναφέρουμε και την πηγή της είδησης, trelozouzouna.


    pkamno
    05.05.2007, 15:36
    Παράθεση:

    Το μέλος trelozouzouna στις 05-05-2007 στις 10:47 έγραψε...

    Ζημιές σε 12 αυτοκίνητα προκάλεσε ομάδα νεαρών τα ξημερώματα του Σαββάτου στο χώρο μπροστά στην Πανεπιστημιούπολη, ενώ υπέστησαν φθορές και κτίρια του Αριστοτελείου.

    Οι νεαροί που έπαιρναν μέρος σε πάρτι στην Πολυτεχνική Σχολή στο πλαίσιο της Φοιτητικής Εβδομάδας, βγήκαν από το Πανεπιστήμιο και εκσφενδόνισαν βόμβες μολότοφ εναντίον των σταθμευμένων αυτοκινήτων.

    Οι νεαροί προκάλεσαν φθορές και σε κτίρια του Αριστοτελείου.

    Τουλάχιστον 15 άτομα έχουν προσαχθεί στην Αστυνομία.




    Ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα εδω η σελιδα εχει τιτλο musicheaven οχι ελευθεροτυπια..............................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    tsibitos
    05.05.2007, 15:38
    Παράθεση:

    Το μέλος pkamno στις 05-05-2007 στις 15:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος trelozouzouna στις 05-05-2007 στις 10:47 έγραψε...

    Ζημιές σε 12 αυτοκίνητα προκάλεσε ομάδα νεαρών τα ξημερώματα του Σαββάτου στο χώρο μπροστά στην Πανεπιστημιούπολη, ενώ υπέστησαν φθορές και κτίρια του Αριστοτελείου.

    Οι νεαροί που έπαιρναν μέρος σε πάρτι στην Πολυτεχνική Σχολή στο πλαίσιο της Φοιτητικής Εβδομάδας, βγήκαν από το Πανεπιστήμιο και εκσφενδόνισαν βόμβες μολότοφ εναντίον των σταθμευμένων αυτοκινήτων.

    Οι νεαροί προκάλεσαν φθορές και σε κτίρια του Αριστοτελείου.

    Τουλάχιστον 15 άτομα έχουν προσαχθεί στην Αστυνομία.




    Ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα εδω η σελιδα εχει τιτλο musicheaven οχι ελευθεροτυπια..............................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Εκτος του οτι συμφωνω με τον Παναγιωτη εχω να κανω και μια ερωτηση. Που ειναι η ειδηση;;;
    Aiolos_m
    05.05.2007, 15:45
    Μην είστε μίζεροι μωρέ...

    jorge
    05.05.2007, 15:52
    Παράθεση:

    Το μέλος pkamno στις 05-05-2007 στις 15:36 έγραψε...

    Ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα εδω η σελιδα εχει τιτλο musicheaven οχι ελευθεροτυπια..............................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Προφανώς το μέλος που άνοιξε το τοπικ ενδιαφέρεται να κουβεντιάσει για το συγκεκριμένο συμβάν ή ενδιαφέρεται απλά να διαβάσει σχόλια περί αυτού. Αν εσένα δε σε ενδιαφέρει, με γειά σου με χαρά σου, αλλά να ξέρεις οτι σε καμία περίπτωση δεν απαγορεύεται να ανοίγουμε τέτοια θέματα στο MusicHeaven.
    GL
    05.05.2007, 16:27
    Ζημιές σε 12 αυτοκίνητα προκάλεσε ομάδα κουκουλοφόρων τα ξημερώματα στο χώρο μπροστά στην Πανεπιστημιούπολη Θεσσαλονίκης. Οι νεαροί που έπαιρναν μέρος σε πάρτι στην Πολυτεχνική Σχολή στο πλαίσιο της Φοιτητικής Εβδομάδας, βγήκαν από το Πανεπιστήμιο και εκσφενδόνισαν βόμβες μολότοφ εναντίον των σταθμευμένων αυτοκινήτων από τα οποία κάηκαν τρία και άλλα 10 υπέστησαν ζημιές, ενώ προκάλεσαν και φθορές σε κτίρια του Αριστοτελείου. Νωρίτερα, είχαν βάλει φωτιά σε ένα μηχάνημα αυτόματης ανάληψης και σε κάδους απορριμμάτων. Στην περιοχή έσπευσαν ισχυρές δυνάμεις των ΜΑΤ και της Πυροσβεστικής. Τουλάχιστον 13 άτομα προσήχθησαν στην Αστυνομία, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει καμία σύλληψη.

    Πηγή: ΝΕΤ, ΑΠΕ-ΜΠΕ, ΕΔΩ

    Σχολιο GL:
    1) Γενικα ειμαι εναντια στη βια....
    Αλλα τετοια πλασματακια ψευτοαναρχια του κερατα αν μου εκαναν οποιαδηποτε ζημια στα καλα καθουμενα ευχαριστως θα τους επαιρνα το σκαλπ χωρις ιχνος οικτου....

    2) 13 ατομα πιαστηκαν και δεν εγινε καμια συλληψη! Εδω παει η γνωστη παροιμια " Δωσε θαρρος στο χωριατη για ν'ανεβει στο κρεβατι..."

    3) Ξερω ξερω ομως...αμα γινει παλι καμια συλληψη θα βγουν παλι τα καναλακια μας και θα λενε..." Mηηηηηηηηηηη τα παιδια!!! Δεν συμμετηχαν!! Ειναι παιδια απο σπιτι...!!Χαχαχαχαχαχα
    Και δωστου παραθυρια, πορτες και μπουκαπορτες....

    4α) Πιασ' τ' αυγο και κουρεφτο...
    4β) Και του χρονου σπιτια μας...


    trelozouzouna
    05.05.2007, 17:49
    Νομιζω πως εχοει δικαιωμα ο καθενας να γραφει οτι θελει ή κανω λαθος;
    Το αν δεν ενδιαφερουν καποιους αφενος εμενα δεν με απασχολει καθολου και αφετερου να μην το διαβασει οποιον δεν τον απασχολει!
    Αλλα δεν μπορουμε να ζηταμε απο τον αλλον να γραψει οτι ειναι για μας και μονο ενδιαφερον!
    Και ενα μουσικο site δεν εχει μονο μουσικη!
    Πρεπει να ενημερωνομαστε για τα παντα και να μην ειμαστε πουθενα φανατικοι αλλα μονο οπαδοι, ο φανατικος ειναι λεξη με αρνητικη σημασια!
    Ευχαριστω ολους αυτους που με υποστηριζουν αλλα και αυτους που με κατακρινουν!
    tsibitos
    05.05.2007, 19:26
    Παράθεση:

    Το μέλος trelozouzouna στις 05-05-2007 στις 17:49 έγραψε...

    Νομιζω πως εχοει δικαιωμα ο καθενας να γραφει οτι θελει ή κανω λαθος;





    Ωραια τοτε να αρχισουμε ολοι να κανουμε copy - paste απο ειδησιογραφικα site!!
    houlina
    05.05.2007, 19:30
    ακριβώς γι αυτό σκέφτομαι να πάω Αγγλία...
    jorge
    05.05.2007, 20:20
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 05-05-2007 στις 19:26 έγραψε...

    Ωραια τοτε να αρχισουμε ολοι να κανουμε copy - paste απο ειδησιογραφικα site!!



    Tsibite δεν σταματάς να το παίζεις moderator; Άντε επιτέλους...
    roubas
    05.05.2007, 20:29
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-05-2007 στις 15:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος pkamno στις 05-05-2007 στις 15:36 έγραψε...

    Ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα εδω η σελιδα εχει τιτλο musicheaven οχι ελευθεροτυπια..............................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Προφανώς το μέλος που άνοιξε το τοπικ ενδιαφέρεται να κουβεντιάσει για το συγκεκριμένο συμβάν ή ενδιαφέρεται απλά να διαβάσει σχόλια περί αυτού. Αν εσένα δε σε ενδιαφέρει, με γειά σου με χαρά σου, αλλά να ξέρεις οτι σε καμία περίπτωση δεν απαγορεύεται να ανοίγουμε τέτοια θέματα στο MusicHeaven.



    Ωραια ρε jorge!
    Μαζι σου!
    Ας αφηνουμε αυτο το θεμα να υπαρχει και να κοβουμε το θεμα για τις "παραγγελιες"!
    Ας μιλησουμε και λιγο για μουσικη ρε παιδες!
    pkamno
    05.05.2007, 20:34
    Εννοειται οτι γραφει ο καθενας οτι θελει απλα η γνωμη μου σαν ΑΠΛΟ μελος ειναι οτι δεν ειναι το θεμα προκειμενου να παρουμε μερικες ΧΡΥΣΕΣ νοτες να μπαινει ο καθενας στο in.gr να κανει copy-paste και να ανεβαζει οτι βρει!Γνωμη μου!Την δικη σας και του καθενος την σεβομαι οπως και την δικια μου!!
    vouliakis
    05.05.2007, 20:49
    Το μέλος που ξεκίνησε το τόπικ έχει κάνει εγγραφή από τις 23 Μαρτίου και αν ο σκοπός του όπως λέτε ήταν να μαζέψει "χρυσές νότες", θα μπορούσε μέχρι τώρα να έχει μερικές εκατοντάδες.

    Τα μοναδικά "λαθάκια" που βρήκα σαν συντονιστής ήταν η λάθος κατηγορία δημοσίευσης (γι αυτό και το μετέφερα) και το ότι δεν ανέφερε την πηγή της είδησης (που μάλλον είναι το in.gr)

    Για το copy+paste ειδήσεων έχουμε μιλήσει και στο παρελθόν. Κάποιους τους βολεύει να μεταφέρουν ή να διαβάζουν και εδώ κάποιες ειδήσεις που τους έκαναν εντύπωση, και να τις σχολιάζουμε. Δεν βλέπω τίποτα μεμπτό σε αυτό, αν παραπέμπουμε με λινκ στην πηγή της είδησης και αν αναφέρουμε τον συγγραφέα του άρθρου.

    Τώρα, για τις "παραγγελιές" που αναφέρθηκαν από τον roubas, δεν γνωρίζω κάτι, αλλά πιστεύω πως είναι άλλο θέμα αυτές και άλλο ο σχολιασμός ειδήσεων.




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 05-05-2007 20:55 ]


    jorge
    05.05.2007, 21:01
    Παράθεση:

    Το μέλος pkamno στις 05-05-2007 στις 20:34 έγραψε...

    Εννοειται οτι γραφει ο καθενας οτι θελει απλα η γνωμη μου σαν ΑΠΛΟ μελος ειναι οτι δεν ειναι το θεμα προκειμενου να παρουμε μερικες ΧΡΥΣΕΣ νοτες να μπαινει ο καθενας στο in.gr να κανει copy-paste και να ανεβαζει οτι βρει!Γνωμη μου!Την δικη σας και του καθενος την σεβομαι οπως και την δικια μου!!



    Το οτι δεν ενδιαφέρεσαι εσυ για το θέμα τον μολοτοφ, δε σημαίνει οτι δεν ενδιαφέρονται οι υπόλοιποι. Και δε σημαίνει οτι το κάνουν για νότες, οι οποίες όπως όλοι ξέρετε, δεν μετράνε πουθενά.

    Παρακαλώ πολύ, παρατηρήσεις τέτοιου στυλ, σαν αυτές που διάβασα παραπάνω, να αφήνετε να τις κάνουν οι συντονιστές. Δεν είστε αρμόδιοι να κάνετε παρατηρήσεις.
    trelozouzouna
    05.05.2007, 21:34
    Παιδια αν ηξερα οτι θα δημιουργουσε τετοιο θεμα ειλικρινα θα το ξανασκεφτομουν... Απλα επειδη ειμαι φοιτητρια στο Αριστοτελειο, το ειδα επειδη με αφορα και το εβαλα! Και λυπαμαι για τα ατομα που ειναι κακεντρεχη και λενε οτι το κανω για τα αστερακια που αναθεμα με και αν καταλαβα που χρησιμευουν! Δεν υπαρχει λογος να δημιουργειται αυτη η κατασταση... Χαλαρωστε λιγακι! Ευχαριστω πολυ! Το γεγονος αυτο που περιγραφεται ειναι πολυ σημαντικοτερο απο το για το αν το κανω για τα αστερακια ή οχι!
    AlmaNegra
    05.05.2007, 22:02
    @ houlina Σωστή σκέψη αλλά μην αφήνεις δέκα ηλίθιους να αποφασίσουν για το μέλλον σου. Δεν είναι τόσο χάλια όσο θέλουν να φαίνονται τα ελληνικά πανεπιστήμια.

    @ GL

    Παράθεση:
    Αλλα τετοια πλασματακια ψευτοαναρχια του κερατα αν μου εκαναν οποιαδηποτε ζημια στα καλα καθουμενα ευχαριστως θα τους επαιρνα το σκαλπ χωρις ιχνος οικτου....

    Την άποψη μου για αυτούς τους ψευτόμαγκες την έχω πει και την έχω γράψει κι εδώ πολλές φορές. Αλλά τέτοιες απόψεις είναι που με τρομάζουν. Αν αυτά τα "πλασματάκια" είναι μια φορά λάθος (που είναι δε διαφωνώ καθόλου), εμείς που υποτίθεται καταλαβαίνουμε 2 πράγματα παραπάνω πρέπει να γίνουμε σαν κι αυτούς; Πιο πολύ από το πρόβλημα φοβάμαι τις λάθος λύσεις...

    @trelozouzouna Το θέμα είναι πολύ σοβαρό και σωστό.





    >
    http://blogs.musicheaven.gr/almanegra





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlmaNegra στις 06-05-2007 01:15 ]


    tsibitos
    06.05.2007, 01:31
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-05-2007 στις 20:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 05-05-2007 στις 19:26 έγραψε...

    Ωραια τοτε να αρχισουμε ολοι να κανουμε copy - paste απο ειδησιογραφικα site!!



    Tsibite δεν σταματάς να το παίζεις moderator; Άντε επιτέλους...



    Δεν ηθελα να το παιξω moderator. Ειλικρινα.
    vero
    06.05.2007, 02:00
    δεν θελω να μιλησω γι αυτο το θεμααααααααα

    μου πηγαινει το αιμα στο κεφαλι
    GL
    06.05.2007, 07:34
    Παράθεση:

    Το μέλος AlmaNegra στις 05-05-2007 στις 22:02 έγραψε...

    @ GL

    Παράθεση:
    Αλλα τετοια πλασματακια ψευτοαναρχια του κερατα αν μου εκαναν οποιαδηποτε ζημια στα καλα καθουμενα ευχαριστως θα τους επαιρνα το σκαλπ χωρις ιχνος οικτου....

    ....... .Αλλα τέτοιες απόψεις είναι που με τρομάζουν. Αν αυτά τα "πλασματάκια" είναι μια φορά λάθος (που είναι δε διαφωνώ καθόλου), εμείς που υποτίθεται καταλαβαίνουμε 2 πράγματα παραπάνω πρέπει να γίνουμε σαν κι αυτούς; Πιο πολύ από το πρόβλημα φοβάμαι τις λάθος λύσεις...


    1) Συγνωμη ρε Almanegra τι θες ακριβως να πεις??
    Δηλαδη σε τρομαζει η αποψη μου?? Σε τρομαζει που θα προστατεψω την περιουσια μου με το ιδιο νομισμα που καποιοι αλλοι θελουν να μου την καταστρεψουν???

    2) Εμεις δηλαδη που υποτιθεται οτι καταλαβαινουμε δυο πραγματα παραπανω τι πρεπει να κανουμε?? Να τους κερασουμε και ΦΕΡΕΡ ΡΟΣΕ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ??? Και να τους πουμε, ηρεμα παιδια...δεν πρεπει...και οχι...και μη??

    3) Δηλαδη θα γινω σαν και αυτους οταν βγαλω το ροπαλο απο το αμαξι μου την ωρα που μου κανουν ντου με τις μολοτοφ???.....

    Ξερεις τι θα γινει ομως τοτε αγαπητε?? Αμα στειλω μερικους στην εντατικη η ακομα παραπερα...Εμενα θα κυνηγανε τα εισαγγελοκάναλα και εγω θα ειμαι ο κακος...Τα αλλα τα διποδα θα ειναι τα θυματα ως συνηθως εδω στο Ελλαδισταν ΧΡΟΝΙΑΑΑ ΤΩΡΑ!!
    Προσεχε δεν το παω ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΑ!! ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΘΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ και τιποτε αλλο!!!!

    4) Ωραια...αφου φοβασαι τις λαθος λυσεις! Προτεινε μου την δικη σου προσωπικη λυση ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΖΗΤΗΜΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!!

    5) Η δικη μου λυση ειναι η εξης: Εφοσον δεν εμπιστευομαι το κρατος και την αστυνομια του τοτε προετοιμαζομαι εγω να υπερασπιστω τα κεκτιμενα μου απο καθε ειδους λεηλασια...Κοινως και με απλα ελληνικα: Δεν θα λυπηθω το γκαζι στο αμαξι μου την ωρα που δω καποιον να πεταει σε μενα η σε καποιο διπλανο μου οχημα τις μπομπες του...Επαναλαμβανω και παλι ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΡΩ ΤΟ ΣΚΑΛΠ ΣΤΕΓΝΑ!!!

    6) Αν αυτα τα "πλασματα" ειναι αντρες ας τολμησουν να καψουν ΙΔΙΩΤΙΚΑ αμαξια εν κινηση!

    7) Και στην τελικη να σου πω κατι??....Καλυτερα να με φοβουνται παρα να με λυπουνται....

    Φιλες και φιλοι μην ξενιζει κανεναν το υφος μου πανω στο θεμα! Ετυχε να ειμαι μαρτυρας σε ενα τετοιο συμβαν πριν τρια χρονια,σχολωντας απο την δουλεια μου στη νυχτα...
    Θυμα??? 60χρονος ιδιοκτητης ενος ολοκαινουργιου SEAT IBIZA....Στο τμημα στην καταθεση του δηλωσε κλαμμενος οτι το πηρε δωρο ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ στην κορη του που πηρε το πτυχειο της...

    Θα μου πειτε...ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ....

    Και θα σας πω εγω: ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ μαγκακια...

    Απλα ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΝ....