ελληνική μουσική
    766 online   ·  210.850 μέλη

    Κάηκαν από μολότοφ οχήματα στην Πανεπιστημιούπολη Θεσσαλονίκης

    MagicaDeSpell
    06.05.2007, 07:54
    Συμφωνω απόλυτα μαζί σου GL ...κατά την γνώμη μου αυτα είναι ανεγκέφαλα κ___παιδάκια που δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους για να σέβονται την περιουσία των άλλων......Αλλά δεν τους πιάνει κανείς να κάνουν και λίγο φυλακή να ξέρουν οτι θα υποστούν τις συνέπειες γι αυτο που κάνουν...Anyway.....
    AlmaNegra
    06.05.2007, 14:37
    @ GL Ξεκαθαρίζω ότι το να υπερασπιστώ αυτούς τους αλήτες, είναι το τελευταίο πράγμα που θέλω να κάνω.
    Η λύση που προτείνω είναι πολύ απλή, ίσως να τη βρεις ουτοπική. 1ον φυλάγεσαι και 2ον απαιτεις από αυτό το μπ...ελοκράτος να κάνει τη δουλειά του και να μην αφήνει είκοσι πλουσιόπαιδα να τα κάνουν αυτά. Πρόσεξε, απαιτείς. Τώρα, αν από την άλλη ψηφίζουμε συνέχεια τον κάθε Βύρωνα ή τον κάθε Γιωργάκη να είναι "υπεύθυνος" και να μας κυβαρνάει, καλά να πάθουμε. Αντί να έχουμε απαιτήσεις, καθόμαστε και δεχόμαστε τη μοίρα μας σιωπηλοί.
    Δεν είμαι με κανένα κόμμα, ούτε ποτέ μου θα είμαι, αλλά νομίζω ότι το θέμα είναι πολιτικό. Όσο κι αν φαίνεται περίεργο, δεν είναι προσωπικό. Το να το πάρεις προσωπικά και να αρχίσεις να δέρνεις, τότε όπως λες κι εσύ θα γίνουν θύματα. Κι έτσι θα είναι.

    Όπως και να'χει ο καθένας αντιδρά όπως νομίζει. Αλλά η έκφραση "θα του πάρω το σκαλπ στεγνά" επειδή μου έσπασε το αυτοκίνητο εμένα με τρομάζει. Όταν θες να κόψεις ένα δέντρο, δεν κλαδεύεις τα κλαδιά "στεγνά", κόβεις τον κορμό. Ε, ο κορμός δεν είναι στα εξάρχεια φίλε μου ούτε στου Ζωγράφου. Κι εκεί πρέπει να δείξουμε εμείς τη μαγκιά μας, στα μεγάλα κεφάλια να βγάλουμε το "ρόπαλο".

    Κακός σύμβουλος, και επικίνδυνος σύντροφος ο θυμός...

    Υ.Σ. Τα ΦΕΡΕΡΟ ΡΟΣΕ κράτα τα για μας
    siopiloss
    06.05.2007, 16:36
    Παράθεση:

    Το μέλος AlmaNegra στις 06-05-2007 στις 14:37 έγραψε...

    @ GL Ξεκαθαρίζω ότι το να υπερασπιστώ αυτούς τους αλήτες, είναι το τελευταίο πράγμα που θέλω να κάνω.
    Η λύση που προτείνω είναι πολύ απλή, ίσως να τη βρεις ουτοπική. 1ον φυλάγεσαι και 2ον απαιτεις από αυτό το μπ...ελοκράτος να κάνει τη δουλειά του και να μην αφήνει είκοσι πλουσιόπαιδα να τα κάνουν αυτά. Πρόσεξε, απαιτείς. Τώρα, αν από την άλλη ψηφίζουμε συνέχεια τον κάθε Βύρωνα ή τον κάθε Γιωργάκη να είναι "υπεύθυνος" και να μας κυβαρνάει, καλά να πάθουμε. Αντί να έχουμε απαιτήσεις, καθόμαστε και δεχόμαστε τη μοίρα μας σιωπηλοί.
    Δεν είμαι με κανένα κόμμα, ούτε ποτέ μου θα είμαι, αλλά νομίζω ότι το θέμα είναι πολιτικό. Όσο κι αν φαίνεται περίεργο, δεν είναι προσωπικό. Το να το πάρεις προσωπικά και να αρχίσεις να δέρνεις, τότε όπως λες κι εσύ θα γίνουν θύματα. Κι έτσι θα είναι.

    Όπως και να'χει ο καθένας αντιδρά όπως νομίζει. Αλλά η έκφραση "θα του πάρω το σκαλπ στεγνά" επειδή μου έσπασε το αυτοκίνητο εμένα με τρομάζει. Όταν θες να κόψεις ένα δέντρο, δεν κλαδεύεις τα κλαδιά "στεγνά", κόβεις τον κορμό. Ε, ο κορμός δεν είναι στα εξάρχεια φίλε μου ούτε στου Ζωγράφου. Κι εκεί πρέπει να δείξουμε εμείς τη μαγκιά μας, στα μεγάλα κεφάλια να βγάλουμε το "ρόπαλο".

    Κακός σύμβουλος, και επικίνδυνος σύντροφος ο θυμός...

    Υ.Σ. Τα ΦΕΡΕΡΟ ΡΟΣΕ κράτα τα για μας




    GL
    06.05.2007, 16:37
    Παράθεση:

    Το μέλος AlmaNegra στις 06-05-2007 στις 14:37 έγραψε...

    @ GL Ξεκαθαρίζω ότι το να υπερασπιστώ αυτούς τους αλήτες, είναι το τελευταίο πράγμα που θέλω να κάνω.
    Η λύση που προτείνω είναι πολύ απλή, ίσως να τη βρεις ουτοπική. 1ον φυλάγεσαι και 2ον απαιτεις από αυτό το μπ...ελοκράτος να κάνει τη δουλειά του και να μην αφήνει είκοσι πλουσιόπαιδα να τα κάνουν αυτά. Πρόσεξε, απαιτείς. Τώρα, αν από την άλλη ψηφίζουμε συνέχεια τον κάθε Βύρωνα ή τον κάθε Γιωργάκη να είναι "υπεύθυνος" και να μας κυβαρνάει, καλά να πάθουμε. Αντί να έχουμε απαιτήσεις, καθόμαστε και δεχόμαστε τη μοίρα μας σιωπηλοί.
    Δεν είμαι με κανένα κόμμα, ούτε ποτέ μου θα είμαι, αλλά νομίζω ότι το θέμα είναι πολιτικό. Όσο κι αν φαίνεται περίεργο, δεν είναι προσωπικό. Το να το πάρεις προσωπικά και να αρχίσεις να δέρνεις, τότε όπως λες κι εσύ θα γίνουν θύματα. Κι έτσι θα είναι.

    Όπως και να'χει ο καθένας αντιδρά όπως νομίζει. Αλλά η έκφραση "θα του πάρω το σκαλπ στεγνά" επειδή μου έσπασε το αυτοκίνητο εμένα με τρομάζει. Όταν θες να κόψεις ένα δέντρο, δεν κλαδεύεις τα κλαδιά "στεγνά", κόβεις τον κορμό. Ε, ο κορμός δεν είναι στα εξάρχεια φίλε μου ούτε στου Ζωγράφου. Κι εκεί πρέπει να δείξουμε εμείς τη μαγκιά μας, στα μεγάλα κεφάλια να βγάλουμε το "ρόπαλο".

    Κακός σύμβουλος, και επικίνδυνος σύντροφος ο θυμός...

    Υ.Σ. Τα ΦΕΡΕΡΟ ΡΟΣΕ κράτα τα για μας



    1) Almanegra μου δεν ειπα οτι τους υπερασπιζεσαι! Απλα την προσωπικη μου αντιθεση εθεσα με βαση τις αποψεις που εξεφρασες πανω στο αρχικο μου σχολιο...Δεν ΕΙΝΑΙ ΤΠΤ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ...ΑΛΙΜΟΝΟ..

    2) Το να φυλαγεσαι ειναι και αυτο μια λυση! Δεν μπορεις ομως οταν ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ βρεθεις στην δυνη τετοιων γεγονοτων να περιμενεις να ερθουν να σε σωσουν αυτοι που παντα ερχονται μετα απο κανα μισαωρο...Κατι πρεπει να κανεις....
    α) Η να το βαλεις στα ποδια...
    β) Η να τους βαλεις στα ποδια...

    3) Δεν ξερω αν ειναι εικοσι πλουσιοπαιδα η οτιδηποτε αλλο! Δεν ειναι δουλεια μου να ανακαλυψω τι ειναι αυτοι...Δουλεια μου ειναι να προστατεψω εμενα και τους γυρω μου απο οποιονδηποτε και απο οτιδηποτε εκεινη τη κακια ωρα....

    4) Συγνωμη βρε...Τι δουλεια εχει ο Βυρωνας και ο Γιωργακης οταν καποιοι σπανε περιουσιες μετα απο καθε παρτι???

    5) ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ δεν " καθομαι να δεχτω την μοιρα μου σιωπηλος" οπως λες...Απλα "Ειμαι ετοιμος να την ορισω εγω την μοιρα μου..."

    6) Πολιτικο θεμα βρε Almanegra μου ειναι το να τα σπας μετα απο ενα παρτι???

    7) Δεν πειραζει ας γινουν θυματα!! Αν ειναι να γινω εγω πρωτα..ας παρω και αλλους μαζι μου....

    8) Συμφωνω σε αυτο που λες περι τον κορμου του δεντρου! Στη συγκεκριμενη περιπτωση ομως, ποιος ειναι ο κορμος?? Και ποιος ειναι ο ξυλοκοπος???

    9) Δεν ανεφερα ουτε Εξαρχεια, ουτε Ζωγραφου πουθενα εδω μεσα!! Οσοι με ξερουν εδω, ξερουν οτι θα ειμαι ο τελευταιος που θα κανω τετοια αναφορα...

    10) Ναι φιλε μου, κακος συμβουλος ειναι ο θυμος! Οπως επισης κακος συμβουλος ειναι η αποψη του "ειμαι ελευθερος να κανω οτι θελω...αρα και να τα σπαω, ετσι γιατι μου καβ....σε!!!

    11) Ειναι μεγαλος πειρασμος τα Φερερ Ροσε...Δεν τα κανανε πιο μεγαλα ωστε να χορταινεις με ενα μονο???


    roubas
    06.05.2007, 21:02
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-05-2007 στις 21:01 έγραψε...

    Παρακαλώ πολύ, παρατηρήσεις τέτοιου στυλ, σαν αυτές που διάβασα παραπάνω, να αφήνετε να τις κάνουν οι συντονιστές. Δεν είστε αρμόδιοι να κάνετε παρατηρήσεις.




    Ωπ τ' ακουσαμε κι αυτο!
    Δεν επιτρεπεται να λεμε κατι που δεν μας αρεσει?
    KRITIKOS
    06.05.2007, 22:37
    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 06-05-2007 στις 21:02 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-05-2007 στις 21:01 έγραψε...

    Παρακαλώ πολύ, παρατηρήσεις τέτοιου στυλ, σαν αυτές που διάβασα παραπάνω, να αφήνετε να τις κάνουν οι συντονιστές. Δεν είστε αρμόδιοι να κάνετε παρατηρήσεις.




    Ωπ τ' ακουσαμε κι αυτο!
    Δεν επιτρεπεται να λεμε κατι που δεν μας αρεσει?




    Η δημοκρατια σε ολο της το μεγαλειο!!!

    vouliakis
    06.05.2007, 22:54
    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 06-05-2007 στις 21:02 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-05-2007 στις 21:01 έγραψε...

    Παρακαλώ πολύ, παρατηρήσεις τέτοιου στυλ, σαν αυτές που διάβασα παραπάνω, να αφήνετε να τις κάνουν οι συντονιστές. Δεν είστε αρμόδιοι να κάνετε παρατηρήσεις.




    Ωπ τ' ακουσαμε κι αυτο!
    Δεν επιτρεπεται να λεμε κατι που δεν μας αρεσει?



    roubas, και βέβαια επιτρέπεται να λέτε κάτι που δεν σας αρέσει.
    Όμως, οι κατηγορίες συζήτησης στο forum του MusicHeaven έχουν δημιουργηθεί πολύ πριν γίνεις μέλος. Αν δεν σου αρέσει η κατηγορία «Περί Ανέμων και Υδάτων», απλά μην τη διαβάζεις.
    Παρατηρήσεις και υποδείξεις προς τα υπόλοιπα μέλη, αυτού του τύπου που κάνεις, δεν έχει δικαίωμα να κάνει κανείς εκτός από τον administrator και τους moderators, αν χρειαστεί.
    Αν εξακολουθήσεις εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος να παρεμβάλλεστε off topic εδώ ή σε οποιαδήποτε άλλη συζήτηση στο forum, θα μας φέρετε στη δύσκολη θέση να σας διαγράφουμε όσα posts είναι εκτός θέματος.
    Παρακαλώ, διάβασε τους κανονισμούς του forum.


    pmichalis
    07.05.2007, 00:05
    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 06-05-2007 στις 22:54 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 06-05-2007 στις 21:02 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-05-2007 στις 21:01 έγραψε...

    Παρακαλώ πολύ, παρατηρήσεις τέτοιου στυλ, σαν αυτές που διάβασα παραπάνω, να αφήνετε να τις κάνουν οι συντονιστές. Δεν είστε αρμόδιοι να κάνετε παρατηρήσεις.




    Ωπ τ' ακουσαμε κι αυτο!
    Δεν επιτρεπεται να λεμε κατι που δεν μας αρεσει?



    roubas, και βέβαια επιτρέπεται να λέτε κάτι που δεν σας αρέσει.
    Όμως, οι κατηγορίες συζήτησης στο forum του MusicHeaven έχουν δημιουργηθεί πολύ πριν γίνεις μέλος. Αν δεν σου αρέσει η κατηγορία «Περί Ανέμων και Υδάτων», απλά μην τη διαβάζεις.
    Παρατηρήσεις και υποδείξεις προς τα υπόλοιπα μέλη, αυτού του τύπου που κάνεις, δεν έχει δικαίωμα να κάνει κανείς εκτός από τον administrator και τους moderators, αν χρειαστεί.
    Αν εξακολουθήσεις εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος να παρεμβάλλεστε off topic εδώ ή σε οποιαδήποτε άλλη συζήτηση στο forum, θα μας φέρετε στη δύσκολη θέση να σας διαγράφουμε όσα posts είναι εκτός θέματος.
    Παρακαλώ, διάβασε τους κανονισμούς του forum.






    Ρε παιδια ωραία όλα αυτά αλλά γιατί τόση αντιπαράθεση από τους admin ?????????
    Συμφωνώ απόλυτα ότι το forum ενδείκνυται για όλα τα θέματα αλλά όχι τόση επίθεση .... Ο καθένας έχει τις απόψεις του καί ΠΡΕΠΕΙ να μπορεί να τις καταθέτει είτε συμφωνούν οι admin είτε οχι . Συμφωνώ ότι κάποιος πρέπει να έχει το Γενικό πρόσταγμα εδώ μέσα για να μην γίνει μπάχαλο αλλά μπορει να γίνει κατανοιτή η αποψή σας με πιό ήπιο τρόπο . ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ??????
    vouliakis
    07.05.2007, 00:26
    Και βέβαια μπορεί ο καθένας να καταθέσει τη γνώμη του. Όμως εδώ είμαστε off topic: Tο θέμα είναι «Κάηκαν από μολότοφ οχήματα στην Πανεπιστημιούπολη Θεσσαλονίκης». Για όσα αφορούν προτάσεις, εντυπώσεις ή προβλήματα υπάρχει στο forum η κατηγορία συζητήσεων MusicHeaven Forum > Ερωτήσεις, Εντυπώσεις, Προβλήματα


    GL
    07.05.2007, 04:29
    Ρε μαγκες??? Ημαρτον!! Μεγαλα παιδια ειμαστε!!

    Εχει δικιο ο vouliakis!!

    Το θεμα του τοπικ ειναι συγκεκριμενο και εχουν μεγαλη αξια οι αποψεις σας! Μου φαινεται τρελλο να διαβαζω διαφορα ασχετα με το θεμα ποστ!!

    Αντεεεε στο θεμα μας!!!

    roubas
    07.05.2007, 08:20
    Αυτες οι συμπεριφορες δεν μου αρεσουν καθολου κυριε Βουλιακη!
    Οχι απο εσας (που εχω ακουσει τα καλυτερα απο το φιλο μου και μαθητη σας τον Κακοφωνικς)!
    Αλλου παει αυτο...Δεν λεω περισσοτερα τωρα!Αλλα οτι θα πω στο μελλον ειναι σιγουρο!
    Να με φημωσει κανεις αποκλειεται!Ας με διαγραψουν!
    Δεν με πειραζει και τοσο!Τη γνωμη μου ομως θα τη λεω οπως και να 'χει και δεν δεχομαι να μου το παιζει εξουσια κανεις!
    Αντε γιατι εχει γινει αστειο πια αυτο το πραγμα...ΦΤΑΝΕΙ!!!

    Συγνωμη παιδες συνεχιστε το θεμα σας!

    trelozouzouna
    07.05.2007, 09:01
    Ευχαριστ ωπολυ των διαχειριστη και οποιον αλλον καταλαβαινει την σοβαροτητα του θεματος. Για τους αλλους εχω και μια πιπιλα εδω προχειρη...
    roubas
    07.05.2007, 09:08
    Παράθεση:

    Το μέλος trelozouzouna στις 07-05-2007 στις 09:01 έγραψε...

    Ευχαριστ ωπολυ των διαχειριστη και οποιον αλλον καταλαβαινει την σοβαροτητα του θεματος. Για τους αλλους εχω και μια πιπιλα εδω προχειρη...



    Ε τωρα τι να σου πω?
    μπραβο σου..
    ominous
    07.05.2007, 14:23
    Οκ..Δηλαδη απαντας στη βια με βια..
    Συμφωνω και να συλληφθουν και να κρατηθουν.
    Αυτα ομως δεν ειναι η λυση του προβληματος.
    Αυτα ειναι μετρα καταστολης με τη λογικη "σ επιασα και μην το ξανακανεις".
    Κι αν δεν το κανει ο ιδιος θα το κανει καποιος αλλος παλι.
    Η λυση του προβληματος βρισκεται στο να βρεθουν τα αιτια που οδηγουν αυτα τα ατομα σε τετοιες ακραιες συμπεριφορες και πως αυτες τελικα θα προληφθουν.
    Επαναλαμβανω,η βια δεν ειναι λυση.
    Αν πραγματικα νοιαστεις κι εσυ,κι εγω και το κρατος για τα προβληματα,τους προβληματισμους και τις σκεψεις αυτων των ανθρωπων ισως μπορεις να τους βοηθησεις χωρις να χρειαστει να τα σπασουν.
    Αλλα η οργη που γεμιζει κανεις υπο αυτες τις συνθηκες ζωης πολλες φορες ξεσπαει πολυ ασχημα,(αυτο)καταστροφικα.
    Καλο ειναι να ενδιαφερομαστε για τους γυρω μας και να μην τους εκτελουμε χωρις να τους γνωριζουμε πρωτα.Ναι αυτοι το κανουν αλλα αν το κανεις κι εσυ τοτε οδηγεισαι σε ενα φαυλο κυκλο....
    siopiloss
    15.05.2007, 14:32
    Συμφωνώ απολύτως παιδιά ότι δεν πρέπει να καίμε αμάξια, είναι απαράδεκτο και κατά τη γνώμη μου αυτοί που το κάνουν δεν έχουν σοβαρό ιδεολογικό υπόβαθρο (ακόμα και κάποιοι αναρχικοί τους κράζουν), απλά θέλω να αναφέρω, επειδή είδα ότι δεν έχει πει κανείς τίποτα, ότι οι προσαγωγές και οι συλλήψεις που κάνουνε είναι αβάσιμες και αυθαίρετες.Δηλ πιάνουν άτομα τελείως άσχετα με το συμβάν.Άτομα που ξέρουν ότι μπορούν να τους φορτώσουν κατηγορίες. Δεν είναι υπερβολές..Μιλάω από πρωσοπική εμπειρία.(όχι ότι πιάσαν εμένα αλλά γνωστό μου) Φανταστείτε να βγαίνετε από ένα παρτυ από ένα πανεπιστήμιο και στα καλά καθούμενα να σας αρπάζουν και να σας προφυλακίζουν για 6 μήνες?Και δυστηχώς συμβαίνει συχνά(δηλ δεν είναι μεμονομένη περίπτωση) αυτό...Και είναι σημαντικό! Αλλά οι Τραγκοκακαουνακοπρετεντέρηδες και όλα τα Μ.Μ.Ε. ρίχνουν πολύ λάσπη σ' αυτά τα γεγονοτα...

    Ego den xreiazomai ton kosmo
    kakws exeis nomisei
    Gia mena den yparxei kosmos
    Xreiazomai apla,
    na dimiourgo kosmous

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : siopiloss στις 15-05-2007 17:57 ]


    siopiloss
    15.05.2007, 14:34
    Α, και το θέμα είναι πολύ σοβαρό και καλά έκανες και το άνοιξες.. Δεν καταλαβαίνω τις αντιδράσεις κάποιων..Εγώ θα έλεγα ας μιλάμε και για τίποτα άλλο εκτός από μουσική...Που ευτυχώς το κάνουμε..