ελληνική μουσική
    764 online   ·  210.833 μέλη
    gogere17
    18.05.2007, 17:14
    τι λες τωρα????????καλα venus μας βλεπω να τρεχουμε στις Αγγλιες και τις Αμερικες για να τους δουμε live~!
    venus2
    18.05.2007, 17:34
    ναι ρε γμτ! μα καλά, πόσο ηλίθιοι μπορεί να ήταν για να κάτσουν να κρίνουν τόσο άσχημα ένα νέο συγκρότημα που ούτε καν το ξέρουν??? φορτώνω τώρα...
    iwannaki
    13.06.2007, 16:20
    μα ειναι δυνατον? ελεος πια!!! και εγω θελω να παω σε συναυλια τους....ονειρα!!!!!!! κατι ασχετο ακουσα απο εναν γνωστο μου οτι η συντομογραφια τους δεν ειναι S.O.A.D αλλα S.F.A.D
    Morpheus91
    29.06.2007, 11:07
    ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ SERJ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΩΝ SOAD ...

    Dear Friends,

    It's been a long time since I’ve shared any news on a personal level (probably not since Serart). I've been hard at work on my solo record titled "Elect The Dead" which we’re looking to release by Fall. It is something that I am really excited about and anxious to share with you, so stay tuned. For the latest news and information, please visit: www.serjicalstrike.com and the soon to be launched www.serjtankian.com and www.myspace.com/serjtankian.


    Many of you know by now that I signed the band Fair To Midland to my own Serjical Strike Records. They are an amazing, progressive rock band who put on an energetic live show that I think all of you will enjoy. Their debut album called "Fables From A Mayfly: What I Tell You Three Times Is True" is coming out on June 12.


    So far, this is what people are saying about the album:

    "...it's...Texan quintet Fair To Midland who steal tonight's show (with Dir En Grey and Bleed the Dream), with their off-kilter, keyboard-laden alt-prog rock, falling somewhere in between the soaring heights of Dredg, the erratic gentleness of Coheed And Cambria and the Mars Volta's visionary psychofugues."

    – Daniel Lukes, KERRANG! (3/2/07)

    The quintet's brawny, dire rock, came off as the real deal, neither as overwrought or whiny as many young bands venturing into that territory. The difference? The range of vocalist Darroh Sudderth, who can belt it out, growl, croon...you name it."

    - Kevin Bronson, LATimes.con "Buzz Bands"

    Please take a moment of your time to check out their music and videos at the following websites:

    www.fairtomidland.com
    www.myspace.com/fairtomidland
    www.serjicalstrike.com
    http://www.myspace.com/serjicalstrikerecords

    If you like what you hear and would like to download their single from ITunes now, you can do so by clicking on this link: Dance Of The Manatee.

    Catch the band during their album release shows in the cities below. Also, they will be on tour with 69 Eyes and Wednesday 13. Check out the band’s website for more details.

    June 12 – Dallas, TX – Curtain Club – Buy Tix
    June 13 – Oklahoma City, OK – The Conservatory – Buy Tix
    June 14 – Springfield, MO – Remington’s – Buy Tix
    June 15 – Madison, WI – The Annex – Buy Tix
    June 16 – Minneapolis, MN – Varsity – Buy Tix
    June 18 – Albany, NY – Valentine’s – Buy Tix


    Thank you for reading this.



    Peace,

    Serj

    myrtouli
    05.07.2007, 13:08
    Οι SOAD απλα τα σπανε!!!! απο περυσι ακουω και ομολογω πως με εχουν καταπληξει! τα αγαπημενα μου τραγουδια τους ειναι τα: "chop suey!" και "roulette"

    Εσας?????
    Morpheus91
    05.07.2007, 13:36
    τα σπανε δεν λες τπτ ειναι πολλοι καλοι !! μου αρεσουν πολυ τα : toxicity ,spiders, aerials , chop suey βασικα τα πιο πολλα μου αρεσουν !!! εχουν νοημα αυτα τα τραγουδια !!
    rebel-of-the-wall
    03.09.2007, 00:17
    ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!! Οι τύποι το παίζουν επαναστάτες και ο καθένας έχει την βίλα του και το μόνο που κάνει είναι να καρδίζει και άλλα λευτα...... Εντάξει εχουν και καλά τραγουδάκια δεν μπορώ να πω.....
    piou-piou
    03.09.2007, 11:16
    οι soad ειναι πολυ καλοι κριμα που χωρισαν αν και νομιζω πως ειναι προσωρινο . και εγω το ειχα ακουσει οτι τους ειχαν κραξει ασχημα . γτ ομως αφου μια χαρα τραγουδακια ηταν και τα πρωτα τους .
    seras
    03.09.2007, 18:49
    Καλή μπάντα στης αρχές αλλα το καβάλησανε το καλάμι πολυ νωρίς...
    Apataggelos
    03.09.2007, 19:12
    Δεν συνηθίζω να κρίνω τους μουσικούς από την προσωπική τους ζωή...αν έχουν πλουτίσει από αυτό που κάνουν...πολύ καλά κάνουν! Με απασχολεί η μουσική τους, η οποία είναι πολύ καλή! Όταν είχα ακούσει πρώτη φορά το chop suey και το aerials είχα μείνει άφωνος...



    Bgre
    30.09.2007, 20:52
    Υ0.απο τα κορυφαια συγκροτηματα speed και thrash metal....μι πω πως ειναι το κορυφαιο
    PitsiBlue
    15.11.2007, 18:59
    Ελπίζω να μην διαλύθηκε το συγκρότημα,γιατί μέσα στους στίχους του κρύβει ένα πολύ μεγάλο νόημα............Είναι οι αγαπημένοι μου για αυτό τον λόγο......Ο Daron Malakian είναι άπαιχτος!!!

    "And if you go
    I wanna go with you
    And if you die
    I wanna die with you"
    SOAD,Lonely Day

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PitsiBlue στις 15-11-2007 19:01 ]


    freakhood
    04.03.2008, 14:38
    Όπως είχα γράψει παλαιότερα (σε ενα ξεφτιλισμενο και φασιστικο δυστυχως φορουμ που ενω δεν ανεχεται την διαφορετικοτητα τολμα να εχει τον τιτλο "ροκ"..τεσπα) οι system ειναι α-τ-ο-μ-α. Εχω γνωρισει τον τραγουδιστη σε ενα φαστφουνταδικο στο los angeles. Τόση ταπεινοτητα δεν εχω συναντησει ποτε στην ζωη μου. Μου μιλαγε λες και ημασταν κολλητοι. Απο εκει καταλαβαινει κανεις πολλα...

    υγ: οχι σαν καποιους που ερχονται εδω περα και το παιζουν φιρμες...αλλα ας μην παμε μακρια...υπαρχουν ενα σωρο ψωνια στο ελλαντα που ειχαν απο εκπομπη στην τηλεοραση μεχρι συγκροτημα που εγινε γνωστοτερο επειδη, εκτος αλλων, ο τραγουδισταρας τους ειναι κουμπαρος του Μητσοτακη! Εξόριστοι να είναι η μοίρα σας...

    Αυτο ειναι το επιπεδο μας.
    sitzoune81
    04.03.2008, 18:34
    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 04-03-2008 στις 14:38 έγραψε...

    υγ: οχι σαν καποιους που ερχονται εδω περα και το παιζουν φιρμες...αλλα ας μην παμε μακρια...υπαρχουν ενα σωρο ψωνια στο ελλαντα που ειχαν απο εκπομπη στην τηλεοραση μεχρι συγκροτημα που εγινε γνωστοτερο επειδη, εκτος αλλων, ο τραγουδισταρας τους ειναι κουμπαρος του Μητσοτακη! Εξόριστοι να είναι η μοίρα σας...



    Για την μπαντα του Κατη αναφερεσαι? Σοβαρα, αληθευει αυτο που λες?!?! Δεν το 'ξερα αυτο! Πω πω τι μαθαινει κανεις.... και τους ειχα σε καποια εκτιμηση τους Εξορ............... κριμα!
    freakhood
    08.03.2008, 20:41
    Δεν το ήξερες? Για να καταλαβεις σε τι χώρα ζούμε...
    seras
    08.03.2008, 20:45
    Παράθεση:

    Το μέλος Bgre στις 30-09-2007 στις 20:52 έγραψε...

    Υ0.απο τα κορυφαια συγκροτηματα speed και thrash metal....μι πω πως ειναι το κορυφαιο


    Thrash metal οι soad???????
    sea_like_eyes
    08.03.2008, 20:48
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 08-03-2008 στις 20:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Bgre στις 30-09-2007 στις 20:52 έγραψε...

    Υ0.απο τα κορυφαια συγκροτηματα speed και thrash metal....μι πω πως ειναι το κορυφαιο


    Thrash metal οι soad???????



    εχουν καποια slayer-ικα riIiIiIiIiiFFs . . . απο δω κ απο κει . . .
    seras
    08.03.2008, 20:51
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 08-03-2008 στις 20:48 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 08-03-2008 στις 20:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Bgre στις 30-09-2007 στις 20:52 έγραψε...

    Υ0.απο τα κορυφαια συγκροτηματα speed και thrash metal....μι πω πως ειναι το κορυφαιο


    Thrash metal οι soad???????



    εχουν καποια slayer-ικα riIiIiIiIiiFFs . . . απο δω κ απο κει . . .


    den ksero kata poso to les san asteio..
    an to les san asteio ok..
    an pali den to les san asteio..tote ti na po re paidia..thrash metal oi soad???kai malista apo ta koryfaia??????
    sea_like_eyes
    08.03.2008, 21:01
    Δεν ειπα πως παιζουν thrash . . . βασικα δεν μπορω να τους βαλω μια καποια ταμπελα!extreme μουσικη παιζουν . . .

    Υ.Γ εχουν επιρροες απο thrash . . . κανει μπαμ αυτο . . . ιδιαιτεροι πραγματικα !
    seras
    08.03.2008, 21:07
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 08-03-2008 στις 21:01 έγραψε...

    Δεν ειπα πως παιζουν thrash . . . βασικα δεν μπορω να τους βαλω μια καποια ταμπελα!extreme μουσικη παιζουν . . .

    Υ.Γ εχουν επιρροες απο thrash . . . κανει μπαμ αυτο . . . ιδιαιτεροι πραγματικα !


    akrivos..oute ego mporo na tous valo tampela..alla to proto sxolio mou to opoio sinexise se alla sxolia, itan pano se auto pou eipe o bgre..."thrash kai apo ta koryfaia.."
    exoun epiroes apo polla, auto den simainei pos tha tous xaraktirizoume etsi..