ελληνική μουσική
    563 online   ·  210.830 μέλη

    Τρόποι πληρωμής για το www.thomann.de

    manos_p
    07.02.2010, 02:07

     

    File soadistis

     

    Ki egw kriti menw kai mou eferan ena set krousta se 1 bdomada...sto spiti me courier kai xrewsi mono ta 20 euro..

    polu empisto site kai polu kala proionta kai times..

     

    polu eyxaristimenos kai twra pira kai mia kithara..

     

    opote min to skeftesai...alliws an theleis perissoteres plirofories uparxei tmima mesa sto thomman pou kathe xwra exei kai ton

    ekprosopo tis..gia tin ellada einai enas ellinas alla den thumamai to onoma tou..mporeis na mpeis sto site kai na breis to email tou na tou steileis mnm.

     

    sustino anepifilakta...


    cobal
    07.02.2010, 10:22

     Ο Αγγελοπουλος ειναι υπευθυνος για την Ελλαδα.

    Κι εγω εχω παραγγειλει 3 φορες απο τον "Θωμα". Πληρωσα μεσω τραπεζης... κανενα προβλημα.

    Οπως εχω ξανα πει ομως, κοιτατε και Ελλαδα γιατι τις περισοτερες φορες εδω βρισκω καλυτερες τιμες.

    Συγκεκριμενα ενα μπασο Ibanez και ενα ενισχυτη Marshall τα βρηκα ποιο φθηνα εδω αλλα σε διαφορετικα μαγαζια και επειδη ειμαι απο νησι θα εβγαιναν πιο ακριβα τα μεταφορικα!!!!!!! Κι ετσι τα πηρα απο εκει....

    Για αγορες ανω των 300 ευρω δεν σου χρεωνουν μεταφορικα!!!!!


    Orfeus
    10.02.2010, 13:31

    Παράθεση:

    Το μέλος soadistis στις 06-02-2010 στις 13:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 05-05-2007 στις 23:01 έγραψε...

    Τρόποι πληρωμής:

    1) Πιστωτική κάρτα
    2) Μέσω τραπεζικού λογαριασμού.

    Τα έχω κάνει και τα δύο. Κανένα απολύτως πρόβλημα.



    na rwtisw kati boreis na mou peis ligo pws ginetai dld?

    epeidi egw menw kriti to fernei sto spiti ???

    kai xrewnesai kati parapanw?

    h einai mono ta 20 eurw?

     

    Σου απάντησαν ήδη οι προηγούμενοι και όντως ισχύουν αυτά.
    Σου τα φέρνουν στο σπίτι χωρίς επί πλέον χρέωση και για αγορές πάνω από 300 ευρώ, δεν σου χρεώνουν ούτε τα 20.

     


    soadistis
    15.02.2010, 04:31
    euxaristw guys eixa agorasei kithares akoustikes kai klassikes kuriws alla den iksera auto to site den eixa asxolithei kai sugrina times (poso tis eixa parei kai poso eixan sto thomman sun tis prosfores pou eixe)kai epatha plaka !!!!!!polu kalo site!!!! an boreite voithiste me se kati akoma !!!otan mia kithara einai on request pote tha eina available kai an tin parageilw otan einai on request tha mou rthei pote?????????thnx
    soadistis
    15.02.2010, 05:12
    kai kati akoma (sorry pou sas prizw) mporw na plirwsw me prepaid etsi?????h oxi?????
    cobal
    16.02.2010, 20:05

    Ναι αλλα γιατι δεν κανεις τον κοπο να μπεις στο σαιτ και να δεις απο μονος σου τι γινεται???


    taksidiwths
    06.05.2010, 02:16

    ρε παιδια εγω που δεν εχω πριπειντ καρτα ουτε τραπεζικο λογαριασμο και δεν θελω να μπλεξω με τετοια γιατι δεν γνωριζω τιποτα,πως αλλιως μπορω να παρω?δεν υπαρχει αντικαταβολη ετσι?


    incomplete_angel
    06.05.2010, 02:21

    Παράθεση:

    Το μέλος taksidiwths στις 06-05-2010 στις 02:16 έγραψε...

    ρε παιδια εγω που δεν εχω πριπειντ καρτα ουτε τραπεζικο λογαριασμο και δεν θελω να μπλεξω με τετοια γιατι δεν γνωριζω τιποτα,πως αλλιως μπορω να παρω?δεν υπαρχει αντικαταβολη ετσι?



    Για να βγάλεις pre-paid κάρτα δε χρειάζεται να έχεις τραπεζικό λογαριασμό. Πας εσύ στην τράπεζα και κάνεις κατάθεση κάθε φορά όσα χρήματα χρειάζεσαι για την εκάστοτε αγορά σου. Εγώ αυτή χρησιμοποιώ και συνήθως πληρώνω μέσω paypal που είναι secure (shttp://...), με την pre-paid. Anyway, αλλιώς πάς και βάζεις τα χρήματα στον τραπεζικό λογαριασμό που θα σου δώσουν. Δεν νομίζω ότι ισχύει η αντικαταβολή στην προκειμένη.


    taksidiwths
    06.05.2010, 02:28

    Παράθεση:

    Το μέλος incomplete_angel στις 06-05-2010 στις 02:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος taksidiwths στις 06-05-2010 στις 02:16 έγραψε...

    ρε παιδια εγω που δεν εχω πριπειντ καρτα ουτε τραπεζικο λογαριασμο και δεν θελω να μπλεξω με τετοια γιατι δεν γνωριζω τιποτα,πως αλλιως μπορω να παρω?δεν υπαρχει αντικαταβολη ετσι?



    Για να βγάλεις pre-paid κάρτα δε χρειάζεται να έχεις τραπεζικό λογαριασμό. Πας εσύ στην τράπεζα και κάνεις κατάθεση κάθε φορά όσα χρήματα χρειάζεσαι για την εκάστοτε αγορά σου. Εγώ αυτή χρησιμοποιώ και συνήθως πληρώνω μέσω paypal που είναι secure (shttp://...), με την pre-paid. Anyway, αλλιώς πάς και βάζεις τα χρήματα στον τραπεζικό λογαριασμό που θα σου δώσουν. Δεν νομίζω ότι ισχύει η αντικαταβολή στην προκειμένη.



     

    ευχαριστω για την αμεση απαντηση..κοιτα,το ξερω απλα δεν θελω να μπω στο "τριπακι" γιατι αμα τα μαθω μετα καρτες κλπ δεν νομιζω οτι προκειται να σταματησω τις αγορες και θα φαληρισω =Ρ


    -----------------
    Κάποτε οι στίχοι φτάνουν στον προορισμό τους,μονάχα όταν το τραγούδι έχει τελειώσει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : taksidiwths στις 06-05-2010 02:31 ]


    incomplete_angel
    06.05.2010, 16:20

    Απλή σημείωση: οι pre-paid κάρτες ΔΕΝ είναι πιστωτικές. Είτε βάλεις το ποσό στον λογαριασμό που θα σου δώσουν (πάντα για το Thomann μιλάμε) είτε στην pre-paid είναι το ίδιο. Πάλι σε τράπεζα θα πας!! :)

     


    starg
    08.05.2010, 17:40

    Έτσι για να βοηθήσω κάνω μια ανακεφαλαίωση:

    Πληρωμή στο Thomann: http://www.Thomann.de/gr/index.html
    Το κατάστημα ΔΕΝ  στέλνει αντικαταβολή στην Ελλάδα.
    Για παραγγελία ή ότι άλλο θέλετε επικοινωνήστε με τον κο Αγγελόπουλο στο: 0049-9546-9223-538 


     - Πιστωτική κάρτα*, (Visa, American Express, Eurocard, Mastercard, Barclaycard and Diners)
    άμεση χρέωση της κάρτας σχεδόν πάντα
    ( ή την επόμενη εργάσιμη σε περίπτωση που η παραγγελία γίνει αργά το βράδυ  )

     - Pre-paid κάρτα*, ( Eurobank, Πειραιώς  ξέρω σίγουρα ότι έχουν, αν θέλει κάποιος να προσθέσει τράπεζα ας το κάνει)
    άμεση χρέωση της κάρτας (ή την επόμενη εργάσιμη σε περίπτωση που η παραγγελία γίνει αργά το βράδυ)

     * Σημειώστε πως ΔΕΝ γίνεται αποστολή σε άλλο όνομα ή διεύθυνση πέραν του ιδιοκτήτη της κάρτας.

     - Κατάθεση σε τράπεζα (bank transfer), μπορεί να μεσολαβήσει ένα διάστημα 1-2 εργάσιμων ημερών μέχρι να δείτε ότι έγινε η πληρωμή. Χρειάζεται οπωσδήποτε IBAN και Swift code του Thomann οπότε ΠΡΙΝ την κατάθεση επικοινωνείτε μαζί τους
    (συνήθως κατα το confirmation της παραγγελίας αν έχεις δηλώσει ότι θα πληρώσεις με κατάθεση σε τράπεζα και μεταφορά, στέλνουν μόνοι τους IBAN & SWIFT code).
    Σημειώστε πως σε αυτή την περίπτωση οι τράπεζες που θα κάνουν την μεταφορά χρεώνουν ένα ποσό για την διαδικασία ανάλογα με το ύψος της συναλλαγής.
    Το ποσό αυτό το Thomann μπορεί ανάλογα με το ύψος της αγοράς να σας το κάνει έκπτωση οπότε μην διστάζετε να επικοινωνήσετε μαζί τους.

    - Επίσης από προσωπική εμπειρία: έχω κάνει αγορές με χρεωστική Alpha Debit Visa (που είναι κατευθείαν συνδεμένη με το λογαριασμό μου). Την δηλώνετε σαν Visa.


    Μεταφορικά:
    Χρέωση 20 euro για παραγγελία κάτω από 300 euro. Από εκεί και πάνω δωρεάν.
    Για την νησιωτική Ελλάδα μπορεί να υπάρξει πρόσθετη χρέωση λόγω μεγάλου βάρους ή όγκου της παραγγελίας.

    Και Musicstore : http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/WelcomePage;pgid=uGT6AvGUHpVSR0MYsAoS2CO400007pyYbS3T

    Ισχύουν πάνω - κάτω τα ίδια με την διαφορά πως χρεώνουν 25 euro μεταφορικά ανά παραγγελία με όριο και εδώ τα 300 euro.
    Το Musicstore.de ΣΤΕΛΝΕΙ αντικαταβολή στην Ελλάδα με επιπλέον χρέωση 14 euro
    Για παραγγελία επικοινωνήστε με τον Κο Μαυρίδη στο τηλ:  +49 221 925791-702.

    Χρόνος παράδοσης και στα δύο καταστήματα 5-10 εργάσιμες ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΤΟΚ.


    incomplete_angel
    09.05.2010, 00:06

    Παράθεση:

    Το μέλος starg στις 08-05-2010 στις 17:40 έγραψε...

    - Pre-paid κάρτα*,  ( Eurobank, Πειραιώς  ξέρω σίγουρα ότι έχουν, αν θέλει κάποιος να προσθέσει τράπεζα ας το κάνει ---> ΚΥΠΡΟΥ)



    * Σημειώστε πως ΔΕΝ γίνεται αποστολή σε άλλο όνομα ή διεύθυνση πέραν του ιδιοκτήτη της κάρτας.


    αν θέλει κάποιος να προσθέσει τράπεζα ας το κάνει ---> ΚΥΠΡΟΥ

     

    όσο για την αποστολή σε άλλη διεύθυνση μου έχει γίνει πολλάκις μιας και δεν έχω κουδούνι και κάθε φορά τα πράγματα έπρεπε να πηγαίνω στο ταχυδρομείο να τα παίρνω η ίδια....Αποστολή σε άλλο όνομα και διεύθυνση μάλλον δεν γίνεται.