ελληνική μουσική
    562 online   ·  210.843 μέλη

    Σας αρέσει η λάτιν μουσική;;...

    elenigeladari
    08.05.2007, 15:01
    λατρεύω την λάτιν μουσική και ότι έχει σχέση με αυτό... και μάλιστα πρόσφατα ανακαλυψα ένα site που παίζει ασταμάτητα τέτοια μουσική... ίσως το γνωρίζετε ... λέγεται batanga radio, και έχει όλα τα ειδών τα τραγούδια.....


    mariachi
    08.05.2007, 16:02
    Μου αρέσει πάρα πολύ η λάτιν μουσική,ιδιαίτερα τα μεξικάνικα και τα αργεντίνικα κομμάτια.Καταπληκτικό είδος μουσικής!
    okanenas
    08.05.2007, 16:29
    Και εμένα μου αρέσει η λάτιν μουσική αλλά πιο πολύ η παλιά λάτιν
    όπως οι : Trio Los Panchos, Los Indios, Los Kipus, Los hermanos
    και πολύ άλλοι.
    Ευχαριστώ elenigeladari δεν τον ήξερα αυτόν το σταθμό batanga radio
    εγώ ακούω την εκπομπή «Μουσικές και τραγούδια του Νότου» από
    τον 902 fm.


    Tren
    08.05.2007, 17:03
    Ειναι σουπερ συχνοτητα!



    VIVA BATANGA !
    absurdus_delirium
    08.05.2007, 17:18
    Για να μολογήσω τη μαύρη μου αλήθεια την βαριόμουν ελαφρώς.. μέχρι που πήγα σε μια σχολή επηρεασμένος από ένα φίλο και από τότε κόλλησα το λάτιν μικρόβιο αλλά και το αργεντίνικο τάνγκο που είναι άλλη ιστορία! Το κακό είναι πως πλέον μόλις ακούσω ένα τραγούδι, ανάλογα με το ρυθμό του, αυτόματα σκέφτομαι πως θα μπορούσε να χορευτεί λάτιν (ναι, έχω χορέψει το Billy Jean σε cha-cha - μα αφού είναι!!) Asi, asi las muheres!
    anastasisk
    09.05.2007, 01:08
    Η λατιν (γενικα) μουσικη ειναι απο τις αγαπημενες μου μουσικες.Ενδιαφερουσα..
    Ο "δικος μας" Βασιλης Σταματιου,παραγωγος ραδιοφωνου,dj,μουσικος και δημοσιογραφος, οπου διατηρουσε την εβδομαδιαια λατιν 2ωρη εκπομπη στον KOSMOS FM και οπου παιζει μουσικη καθε Τεταρτη στο Palenque,εχει ανοιξει εδω κι αρκετο καιρο την ιστιοσελιδα www.Latinmusic.gr (με αρκετο υλικο ΜΟΝΟ για την λατιν κουλτουρα) και μεσα απο κει εκπεμπει 24 ωρες το δικο του online ραδιοφωνο ( SonidoBestial,με live εκπομπες αλλα και playlists).

    Aλλες ελληνικες σελιδες στο διαδυκτιο ειναι οι : www.Latin.gr,www.Latinhellas.gr,www.sofrito.gr,www.bachata.gr,www.americaLatina.gr.

    Hasta Luegoo
    edelweiss
    12.05.2007, 00:13
    εγώ χορεύω κι όλας λατιν μουσική και λογικό είναι να έχω ενα μικρό αρχείο με λατιν :)
    venus2
    12.05.2007, 12:42
    η λάτιν μουσική είναι υπέροχη! πιο παλιά μου φαινόταν αδιάφορη, αλλά όταν κάποια στιγμή η κολλητή μου ξεκίνησε μαθήματα λάτιν χορού σε μια σχολή η οποία κάνει πάρτι, κ παραβρέθηκα σε μερικά από αυτά, μου κόλλησε κ εμένα. κάτι παρόμοιο με τον absurdus delirium. από τότε.... "κανείς δεν μπορεί να φάει μόνο ένα..."
    ANNAMARAKI
    12.05.2007, 14:53
    Πραγματικά η Latin μουσική ειναι καταπληκτική!Μου αρέσει πάρα πολύ εκτός του οτι μπορείς να τα χορέψεις μπορείς και άνετα να τα ακούσεις!!!