ελληνική μουσική
    874 online   ·  210.851 μέλη
    gogere17
    13.05.2007, 16:49
    Οτι και να πει κανεις γι'αυτο το καταπληκτικο συγκροτημα ειναι λιγο....καταφεραν και "παντρεψαν" την μουσικη των Metallica με τον κλασσικο ηχο του τσελο....και συνεχιζουν!Να δουμε τι αλλο θα μας προσφερουν ακομα....
    MyNameIsDo
    13.05.2007, 17:04

    Κι εμένα μου αρέσουν!
    deathminor88
    13.05.2007, 19:20
    ναι αν κ δν μου αρεσουν καθολου οι Metallica αυτο που κανουν ειναι τρομερο, αλλα τα δικα τους τραγουδια ειναι ακομα πιο ωραια... Τους λατρευω, κ οι ηληθιοι στη eurovision βαλανε διαφημησεις οταν βγηκαν εχθες...!
    rompa
    16.05.2007, 11:35
    Και εμένα μου αρέσουν πολύ . Να σημειώσω την τρομερή συνεργασία τους με τον Ville Valo και τον τραγουδιστή των Rasmus
    gogere17
    16.05.2007, 11:43
    bitersweet-apocalyptica & ville valo & rasmus
    fovero tragoudi...
    thaliey
    28.05.2008, 22:56

    τους εχω λατρεψει ειναι απιστευτοι!!!!!!το im not jesus me corey taylor ειναι το αγαπημενο μ!!!!!{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.inlove}


    thaliey
    28.05.2008, 22:58

    life buuuuuuuuuuurns!!!!!{#emotions_dlg.rockon}


    Vanna
    28.05.2008, 23:35

    Τρομεροί! Δεν περίμενα να ακούσω μέταλ από μία μπάντα με τσέλο!


    Angelofdeath1990
    29.05.2008, 06:31

    ναι οντως ειναι φανταστικοι πηρα και το τελευταιτο τους αλμπουμ....πολυ καλο.....ενα ακομη καλο συγκροτημα που παντρεψε την club μουσικη με την μεταλ γενικα ειναι οι Turmion Katilot.....ολα τα λεφτα......και τραγουδανε και στην γλωσσα τους κατι που το γουσταρω πολυ..βαρεθηκα να τα ακουω ολα τα τραγουδια στα english....


    musicathy
    24.06.2008, 14:28

    Break this bittersweet spell on me

    Lost in the arms of destiny

    Bittersweet{#emotions_dlg.walkman}

     

     

    και

     

    A man dies like a butterfly
    Life burns from the touch of the reaper
    All things must pass
    One love is a crooked lie
    The world lies in the hands of evil
    And we pray it would last

     

     

    δεν παίζεται η μουσική τους είναι καταπληκτική!

     

     


    deathminor88
    24.06.2008, 23:53

    Παράθεση:

    Το μέλος Angelofdeath1990 στις 29-05-2008 στις 06:31 έγραψε...

    ναι οντως ειναι φανταστικοι πηρα και το τελευταιτο τους αλμπουμ....πολυ καλο.....ενα ακομη καλο συγκροτημα που παντρεψε την club μουσικη με την μεταλ γενικα ειναι οι Turmion Katilot.....ολα τα λεφτα......και τραγουδανε και στην γλωσσα τους κατι που το γουσταρω πολυ..βαρεθηκα να τα ακουω ολα τα τραγουδια στα english....



     

    Ναι αλλά το θέμα είναι να καταλαβαίνεις και τι λένε. Έτσι δεν είναι?


    sitzoune81
    25.06.2008, 14:32

    Η αληθεια ειναι οτι ειχαμε ψαρωσει ολη η παρεα στη δευτέρα λυκειου οταν ενας φιλος ειχε φερει μια κασεττα με κατι τυπαδες που διασκευαζαν Metallica με 4 τσελο !!! (λογικο, ως πιτσιρικαδες τοτε!)

    Δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο ομως αυτη η "μπαντα"....

    Εναλακτικοι δηθεν μεταλλαδες, βαρεμένοι βορειοευρωπαιοι, τα χουν ολα λυμενα και δεν ξερουν τι να κανουν να περασουν την ωρα τους!

    Deathnick, πόσταρες πριν "ΤΗΝ" βιντεάρα, "ΤΟ" τραγουδι, απο ΤΗΝ ΠΙΟ καυλωμ*νη περιοδεια τους, Justice Tour, αυτα ειναι!!!


    sea_like_eyes
    25.06.2008, 14:40

    ''Η αληθεια ειναι οτι ειχαμε ψαρωσει ολη η παρεα στη δευτέρα λυκειου οταν ενας φιλος ειχε φερει μια κασεττα με κατι τυπαδες που διασκευαζαν Metallica με 4 τσελο !!! (λογικο, ως πιτσιρικαδες τοτε!)

    Δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο ομως αυτη η "μπαντα"....''

     

    δεν εχεις αδικο...ασε που ΔΕΝ μπορω να αντεξω Metal χωρις τα βασικα . . . κιθαρα,μπασσο,ντραμς,φωνη . . . ελεος !!!!!!!!!!!!!!!!


    deathminor88
    25.06.2008, 20:58

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 25-06-2008 στις 14:32 έγραψε...

    Η αληθεια ειναι οτι ειχαμε ψαρωσει ολη η παρεα στη δευτέρα λυκειου οταν ενας φιλος ειχε φερει μια κασεττα με κατι τυπαδες που διασκευαζαν Metallica με 4 τσελο !!! (λογικο, ως πιτσιρικαδες τοτε!)

    Δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο ομως αυτη η "μπαντα"....

    Εναλακτικοι δηθεν μεταλλαδες, βαρεμένοι βορειοευρωπαιοι, τα χουν ολα λυμενα και δεν ξερουν τι να κανουν να περασουν την ωρα τους!

    Deathnick, πόσταρες πριν "ΤΗΝ" βιντεάρα, "ΤΟ" τραγουδι, απο ΤΗΝ ΠΙΟ καυλωμ*νη περιοδεια τους, Justice Tour, αυτα ειναι!!!



    Ρε φίλε έλεος σε εσένα. Οι τυπάδες γουστάρανε μέταλ αλλά ξέρανε τσέλο. Τι να κάνανε δηλαδή? Και πέραν των διασκευών των "βλαμένων αμερικανών" γράψανε κομματάρες, όχι μόνο μέταλ.

    Sea..στα τελευταία τους άλμπουμς έχουν τύμπανα, φωνή, και τo μπάσο παίζεται από κάποιο τσέλο. Επίσης είναι instrumental η φιλοσοφία τους.


    sitzoune81
    26.06.2008, 02:09

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 26-06-2008 08:14 ]


    deathminor88
    26.06.2008, 02:16

    Sorry δεν ήθελα να ναι επιθετικό το ποστ {#emotions_dlg.biggrin}

    Αλλά αφού ξέρανε cello, καλά δεν κάνανε που ξε..βλω..νε.. με αυτό παίζοντας μέταλ?

    Άσε που εγώ εστιάζω πιο πολύ στις δικές στους συνθέσεις. Είναι καλές μέσα σε ένα χάος συγκροτημάτων από  τον Βορρά.

    Το cello τους κάνει να ξεχωρίζουν, ότι και να λέμε ήταν κάτι διαφορετικό και καινούριο.

    ΥΓ Δεν έθιξες καμία μπάντα, η αγαπημένη μου μπάντα ουδεμία σχέση  με δαύτους έχει.

     


    sitzoune81
    26.06.2008, 08:18

    βασικα εγω ζητω συγνωμη, διοτι ημουν αρκετα τσατισμενος με κατι αλλο, ασχετο, χθες και ξεσπασα σε λαθος ατομο! οπως θα δεις, εσβησα το προηγουμενο ποστ


    rompa
    16.12.2008, 00:45

    Νέα συνεργασία των Apocalyptica με τον Adam Gontier. Στο παρακάτω link μπορείτε να δείτε το κλιπ μιας και απαγορεύεται να το κάνω embed


    Link

    " target="_self">>

     


    -----------------
    Is it so hard to believe our hearts are made to be broken??

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 16-12-2008 00:49 ]


    nowaveband
    16.12.2008, 02:45

    βαρετοί και εμπορικοί επιτηδευμένα.....


    Xristos19
    16.12.2008, 15:33

    Είναι εκπληκτικοί!!!Κάνουν τα κομμάτια των Metallica σε κλασσική.


    -----------------
    I fall in love with the old times I never mention my own mind Let's fuck the world with all it's trend Thank god, it's all about to end...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Xristos19 στις 16-12-2008 15:34 ]