ελληνική μουσική
    852 online   ·  210.833 μέλη

    Αγαπημένη ραδιοφωνική φωνή

    lianameladaki
    07.08.2005, 22:00
    Αλεκα Απεργη κεθε βραδυ 8 με 10 στον rock fm 96.9
    πραγματικα,με στελνει........................................
    christos86
    16.08.2005, 13:51
    Δημήτρης Βραχνός("Δίεση" 101,3) στην πιο ζεστή φωνή-αν και τον προτιμούσα βραδινή ζώνη- και
    Σοφία Φατούρου (Μελωδία 99,2) για το πιο γλυκό ξεκίνημα της ημέρας
    beatlus
    16.08.2005, 17:42
    Χρήστος Παπαμιχάλης, Ολγα Λασκαράτου και Διονυσία Μπάκα (Μελωδία)... Επί της ευκαιρίας, μπορείτε να μου λύσετε μια απορία? Η Δήμητρα Τερανόβα 9αρχικά στον "Σταθμό", κατόπιν στον "Μελωδία") πού χάθηκε? Γνωρίζει κανείς? Κατά τη γνώμη μου, πολύ καλή παραγωγός και πολύ χαρακτηριστική και "δυνατή" φωνή!

    kinia
    17.08.2005, 13:42
    Κωσταντίνος Αντωνιάδης από Soho 89.8 Είναι φοβερός και δυστυχώς ούτε στην Πάρο δεν πιάνει πια, αλλά ούτε Κοζάνη που σπουδάζω!!!
    Φιλάκιαααα!
    Crazy-Heart
    22.08.2005, 00:21
    τελευταία ακούω φανατικά Μάνο Τσιλιμίδη στη ΝΕΤ!!!

    αλλά και από τους αγαπημένους μου είναι ο Μιχάλης Τσαουσόπουλος!
    dimitrela
    22.08.2005, 12:21
    ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΡΑΒΕΛΑΣ-LOVE RADIO 97,5 ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ 22.00-1.00
    ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΑΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!
    DavidDT
    22.08.2005, 13:44
    Τα κακά κορίτσια στον Αnt1fm...Μονο που είναι δυο....
    xristos
    22.08.2005, 17:25
    Quote:

    Το μέλος beatlus στις 16-08-2005 στις 17:42 έγραψε:

    Χρήστος Παπαμιχάλης, Ολγα Λασκαράτου και Διονυσία Μπάκα (Μελωδία)... Επί της ευκαιρίας, μπορείτε να μου λύσετε μια απορία? Η Δήμητρα Τερανόβα 9αρχικά στον "Σταθμό", κατόπιν στον "Μελωδία") πού χάθηκε? Γνωρίζει κανείς? Κατά τη γνώμη μου, πολύ καλή παραγωγός και πολύ χαρακτηριστική και "δυνατή" φωνή!






    Η Δημητρα δυστυχώς δεν είναι πουθενά... Ασχολείται με το τραγούδι από άλλο πόστο, είναι στην δισκογραφία...
    despinavandi
    23.08.2005, 19:13
    ΤΟ ΝΑΤΑΛΑΚΙ ΜΑΣ(ΕΝΝΟΩΤΗ ΓΕΡΜΑΝΟΥ)ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    less-is-more
    11.09.2005, 19:16
    Βασίλης Σπανουδάκης στον Ερωτικό και στο Ράδιο Θεσσαλονίκη
    Γιώργος Πίττας στον Astra fm της Κύπρου
    Κάτι παραπάνω από φωνές φυσικά...για μένα μάγοι!!!
    T_A_Z_Z
    11.09.2005, 23:18
    Η Μαριάννα Γαλίδη στο Κανάλι 6 της Λεμεσού (εκπέμπει Παγκύπρια) Πολύ γλυκιά φωνή και με απίστευτες γνώσεις στη δουλειά της...
    Όσοι μένετε Κύπρο συντονιστείται στη συχνότητα 106 καθημερινά από τις 16:00 - 17:00 (Τετάρτη από τις 15:00) και κάθε Σάββατο από τις 12:00 - 15:00. Θα ανακαλύψετε κάτι διαφορετικό απο ότι μας έχουν συνηθίσει οι υπόλοιποι ραδιοφωνικοί σταθμοί.
    Tetriss
    13.09.2005, 14:13
    Η φωνη ειναι μια και ο μπακλαβας γωνια που λενε, Γιωργος Πιττας καποτε στο πρωτο προγραμμα (δεκαετια80 μετα στο ιστορικο καναλι 15 μετα σιωπη για χρονια και μετα Εν Λευκω που τον σουτάρανε γιατι ενοχλουσε με καποια σχολια. Τον ανακαλυψα παλι στο ιντερνετ και εμαθα οτι συνεχιζει την εκπομπη-θρυλο της δεκαετιας του 80 Μονοπατια του γαλαξια απο ραδιοφωνο της Κυπρου! Μιλαμε για ΤΗ φωνη ΤΟ στυλ ΤΙΣ γνωσεις...ηταν ο πρωτος που εβαλε ποτε σε ελληνικο ραδιοφωνο dead can dance, popl vuh , psyhic tv, kai αλλα πολλα σπανια. καθε δευτερα μας διαβαζε ιστοριες λαβκραφτ και ποιηματα του Ποε μαζι με τελειες μουσικες. Και στις λιγες συγκεντρωσεις που ειχε κανει ακροατων -συνταξιδιωτων όπως έλεγε και την ειπε πρωτος αυτη τη λεξη στο ραδιοφωνο και μετα την πηραν και την κανανε καραμελα διαφοροι ασχετοι ειχε γινει χαμος απειρος κοσμος. Ειχα παει σε δυο στην αθηνα και μια σαλονικη. Η καλυτερη φωνη που εχει περασει ποτε απο το ελληνικο ραδιοφωνο συδυασμενη με τεραστιες γνωσεις -σε beatles δεν ξερω αν του βγαινουν πολλοι σε πανευρωπαικο επιπεδο - και πανω απο ολα απιθανο ηθος χαμηλο προφιλ κλπ. και χαρηκα που ειδα εδω κανα δυο να τγον αναφερουν γιατι δεν υπαρχουν τετοιοι παραγωγοι πια ουτε με τα κιαλια.. Εγω μεγάλωσα με τις εκπομπες του και κραταω ακομα καμια εκατοστη σε αρχειο
    ale
    04.10.2005, 17:41
    Quote:

    Το μέλος xristos στις 22-08-2005 στις 17:25 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος beatlus στις 16-08-2005 στις 17:42 έγραψε:
    [i]
    Χρήστος Παπαμιχάλης, Ολγα Λασκαράτου και Διονυσία Μπάκα (Μελωδία)... Επί της ευκαιρίας, μπορείτε να μου λύσετε μια απορία? Η Δήμητρα Τερανόβα 9αρχικά στον "Σταθμό", κατόπιν στον "Μελωδία") πού χάθηκε? Γνωρίζει κανείς? Κατά τη γνώμη μου, πολύ καλή παραγωγός και πολύ χαρακτηριστική και "δυνατή" φωνή!






    Η Δημητρα δυστυχώς δεν είναι πουθενά... Ασχολείται με το τραγούδι από άλλο πόστο, είναι στην δισκογραφία...

    [/I]


    Νομιζω πως ξαναγυρισε η Τερανοβα στον Διεση.....
    Neda
    04.10.2005, 17:53
    Quote:

    Το μέλος ale στις 04-10-2005 στις 17:41 έγραψε:

    Νομιζω πως ξαναγυρισε η Τερανοβα στον Διεση.....





    Και η επαλήθευση της πληροφορίας του/της ale έρχεται απο το site του σταθμού και το καινούριο πρόγραμμα του Δίεση.

    #22.00- 01.00 : Δήμητρα Τερανόβα.

    Η θυρωρός της Νύχτας (επέστρεψε)

    Μια παλιά, καλή μας φίλη, επιστρέφει στο σπίτι της. Από τις πιο γνωστές και αγαπημένες φωνές στο ραδιόφωνο, αναλαμβάνει να μας κρατησει παρέα αυτες τις ώρες που, όσοι ξέρουν και αγαπούν το καλό ραδιόφωνο, λένε πως είναι οι καλύτερες «στον αέρα».


    beatlus
    04.10.2005, 19:02
    Παιδιά το ξέρω, επικοικώνησα μάλιστα μαζί της και πραγματικά χάρηκα πάαααααααααααααααρα πολύ! Ο Χρήστος (Παπαμιχάλης) ίσως με χάνει που και που -εντάξει όχι δεν μπορώ να "απεξαρτηθώ" τελείως, κι αυτό κυρίως γιατί έχω πραγματικά πολύ έντονες ραδιοφωνικές αναμνήσεις από τη Δήμητρα και της έχω μεγάλη αδυναμία από την αρχή της καριέρας της! Καλώς όρισες... Και όπως είπες και η ίδια... χθες στις 12 το πάρτι τώρα αρχίζει!!!
    rompa
    08.10.2005, 23:41
    Λατρεύω τη φωνή του Βαγγέλη Περράκη στο Μελωδία
    και μου αρέσει επίσης και η Νανά Καραγιάννη του Kiss 92.9 η οποία έχει εκπομπή 6-9 το πρωί , έχει απίστευτο γέλιο και είναι πάντα ορεξάτη
    ( Αναστάσης Παππάς και Aλέξανδρος Πέτρακας στο Geronimo επίσης γέλιο)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 08-10-2005 23:48 ]
    steinway
    09.10.2005, 11:49
    Ανδρέας Μάλλιαρης....Στέλλα Βλαχογιάννη...Κώστας Τριπολίτης...β' πρόγραμμα!!
    Γιάννης Καστανάκης...metro!!

    esta
    26.10.2005, 17:18
    Η αγαπημένη μου είναι σίγουρα αυτή του Χρίστου Παπαμιχάλη στο Μελωδία.Αλλά τόσο αργά που έχει εκπομπή δεν μπορώ να τον ακούω κάθε μέρα...
    tranzistoraki
    07.11.2005, 23:17
    Κωνσταντίνος Παντζόγλου... στο Δεύτερο.

    Τώρα (δυστυχώς) μόνο ξημέρωμα Σαββάτου στις 6:00
    PDCW2k3
    25.11.2005, 00:05
    Όλες τις φωνές από τον Μελωδία... Με εξαίρεση μία φωνή που δε μου αρέσει... αλλά δεν τη λέω...

    Ακούμε όσο περισσότερο μπορούμε, χρόνια τώρα... και εκπλησσόμαστε ευχάριστα να βλέπουμε το σταθμό αυτό να γίνεται ακόμα καλύτερος με το πέρασμα του χρόνου...

    Και βέβαια να μην ξεχνιόμαστε .... Δήμητρα Τερανόβα και Μαργαρίτα Μυτιληναίου.