ελληνική μουσική
    743 online   ·  210.832 μέλη

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη στις 27 Μαΐου 2007

    MagicaDeSpell
    30.05.2007, 11:17
    Κι εγώ με την σειρά μου να πω ότι πέρασα πολύ όμορφα στις λίγες ώρες που ήμουν Σαλόνικα (για πρώτη φορά).
    Πρώτα απ' όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Unick και athinouli με τους οποίους ανέβηκα πάνω αλλα κυρίως τον Unick γιατι οδήγησε τόσες ωρες σε μικρό χρονικό διαστημα
    και Φυσικά την fler, asimov, sea, seniorita....
    όσο για τον Τασούλη κακομοίρη μου αν αρχίζεις να με φωνάζεις όπως είπες είμαι ικανή να ανέβω Φλώρινα μόνο γαι να σε δείρω και να ξανακατέβω

    rapsodos
    30.05.2007, 13:37
    Χάρηκα που έστω και για μισή ωρίτσα περίπου μπόρεσα και ήρθα στη συνάντηση. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να γνωρίσω ολα τα μέλη που ήρθαν αλλά ... το ταξίδι που ετοιμαζόμουν να κάνω είχε πολλές στροφές. . Τουλάχιστον έφτασα στον προορισμό ...με λίγο πονοκέφαλο βέβαια.
    Ελπίζω την επόμενη φορά να τα καταφέρω να κάτσω περισσότερο ... και ...να δω επιτέλους τους παλιούς που χαθήκαμε.
    GiannisTsimperidis
    30.05.2007, 16:14
    Λοιπόν να πω και γω με τη σειρά μου ότι η συνάντηση στέφθηκε με επιτυχία!!! Το μοναδικό μου παράπονο είναι ότι το τραπέζι ήταν μακρόστενο και ενώ η αντίθετη πλευρά από αυτήν που καθόμουν είχε τα πάντα (κροκετούλες, σαλάτες και κάτι που έμοιαζε με πίτσα από μακρυά), η δική μου είχε 7 πιάτα πατάτες ψητές.

    Το γεγονός μπορούν να το επιβεβαιώσουν και όσοι κάθονταν γύρω μου... εκτός της Christine η οποία μόλις ήρθαν τα φαγητά πήγε να δει τους φίλους της (και καλά ) στην αντίπερα όχθη!! Sea_like_eyes και fleritsa σας έχω και μάρτυρες!!!

    Παρόλ' αυτά και πέρα της πλάκας μια τέτοιου είδους συνάντηση είναι απόδειξη ότι άνθρωποι με διαφορετικά στυλ, επιρροές και τάσεις μπορούν να συνυπάρξουν ουσιαστικά, αρκεί να υπάρχει ένα κοινό κομμάτι που αγαπούν. Heartbreak-kid αν και δε μιλήσαμε πολύ και χωρίς να γνωρίζει πολλά ο ένας για τον άλλο, μακάρι να ήξερα ποιος σε ενόχλησε στην συνάντηση και θα πήγαινα να του δαγκώσω το αυτί!!!

    Deos μιας που με σένα είχα και ένα μικρό πάρε δώσε πριν να σου πω ότι είσαι πραγματικά ένα πολύ καλό παιδί, όπως ακριβώς αυτό που βγάζεις μέσω forum!!!

    GL από προχτές όποτε πεινάω ονειρεύομαι εκείνο το τελευταίο πιάτο που παρήγγειλες πριν φύγω, με την ποικιλία κρεατικών για δύο!!!

    Lvicky από τα σχόλια σου που διάβασα παραπάνω, έχω την εντύπωση ότι οφείλω να σου γράψω ενα βιντεάκι που θα μ' έχει μέσα 60 λεπτά να τραγουδάω το "ΚΟΚΚΟΡΙ"... ;Ο)

    Emaki από εδώ και πέρα όποτε διαβάζω το bloq σου θα ξέρω και ποιος κρύβεται απο πίσω και με χαροποιεί ιδιαιτέρως!!

    ge01415 χάρηκα για το σύντομο κιθαριστικό ντουέτο που κάναμε με υπόκρουση σόλο μπαγλαμά!!!

    Με τους υπόλοιπους τα λέμε σήμερα το βράδυ στο live των "Ιχθείς"...


    Emaki
    30.05.2007, 16:34
    Να 'μαι και εγώ τελευταία και καταϊδρωμένη!!!!

    Και επειδή η Βίκυ και ο Γιάννης με ΚΑΛΥΨΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ , θα αρκεστώ μόνο σε αυτό...

    Η Θεσσαλονίκη όντως με μάγεψε όπως μου έλεγαν!

    Ειδικότερα την νύχτα με τα πολύ όμορφα φωτισμένα κτίρια είναι υπέροχη!!!

    Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου όλους όσους ήρθαν να τους γνωρίσουμε από κοντά, αλλά , ιδιαίτερα τον ge01415 (Τασούληηηηηηηηη)και την Fler (Φλέρυυυυυυ) που ήταν μαζί μας συνέχεια αλλά και την Christine (Στέλλα) για την πολύτιμη βοήθεια της όσον αφορά το ξενοδοχείο!!!

    Γιάννη , καλή επιτυχία σε ότι κάνεις!!!Είναι σίγουρο πως έχεις ταλέντο!

    Ιχθείς , ευχαρίστω πολύ και εγώ για το cd! Σας εύχομαι όλοψυχα Καλή επιτυχία!!!

    asimov_gr....Γιώργο, είσαι ο Οδηγός μας!!! Ευχαριστούμε και θα τα πούμε πολύ σύντομα!!!

    Σας περιμένουμε Αθήνα σύντομα!!!

    ΥΓ 1 Τάσο , σύντομα λέει η μανούλα όχι σε 5 χρόνια!!!

    Υγ 2 Sea…ξέρεις τι σε περιμένει όταν έρθεις! Τα είπαμε λίγο-πολύ!!!

    ΥΓ 3 Fler…Ετοιμάσου και έλα να πάρεις το αίμα σου πίσω!!! Για σένα θα σταματήσουμε και την κυκλοφορία αν χρειαστεί!!!

    Και επειδή ως γνωστών είμαι ένα απ’ τα Κινεζάκια της παρέας ξεκινάω με μερικές φωτογραφίες….!!!






    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...












    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 30-05-2007 17:20 ]


    επισυναπτόμενα: Kivwtos 2.JPG Emaki-Deos-Lvicky-Fler.JPG Kivwtos 1.JPG Kivwtos Twn Geusewn.JPG 
    Emaki
    30.05.2007, 16:37
    Και συνεχίζουμε φυσικά...












    επισυναπτόμενα: Gl.JPG ge01415-Deos.JPG Lvicky-Sagra-Christine.JPG Kivwtos 3.JPG 
    Emaki
    30.05.2007, 16:45
    Ναι...έχω και άλλες!!!









    επισυναπτόμενα: Tsiberidis-Sea.JPG Argw 1.JPG ArGw.JPG 
    Emaki
    30.05.2007, 16:48
    Η Βόλτα με την Αργώ , ήταν όλα τα λεφτάαααααααα!









    επισυναπτόμενα: Argw 3.JPG Argw 2.JPG ge01415-Emaki-Gl.JPG 
    Emaki
    30.05.2007, 16:51
    Ποιος κουράστηκε να βλέπει;









    επισυναπτόμενα: Argw 5.JPG Argw 4.JPG ge01415-Deos-GL.JPG 
    Emaki
    30.05.2007, 16:53
    Λίγες ακόμα....το υπόσχομαι!!!

    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 30-05-2007 16:59 ]





    επισυναπτόμενα: Emaki-Fler-Lvicky.JPG Emaki-Lvicky-Fler.JPG Emaki-Lvicky-Fler.JPG 
    Fler
    30.05.2007, 16:55
    Χα!!Μας πρόλαβες Έμυ!!Εγώ θα ξεκινήσω με μια μα..καθοριστική!Μην σας πω ότι θα τη βάλω και desktop τόσο πολύ που μου φτιάχνει το κέφι...



    επισυναπτόμενα: Deos me...Deos!!.JPG 
    Emaki
    30.05.2007, 16:56
    Η Υπέροχή Θέα από τον Πύργο του ΟΤΕ που πήγαμε για καφεδάκι και φυσικά ένα μαγαζί το οποίο τιμήσαμε με το παραπάνω!!!










    επισυναπτόμενα: View Pirgos Ote.JPG Terkenlis!.JPG 
    Emaki
    30.05.2007, 17:02
    Τέλος απο μένα!!!!

    Παιδιάααααααα χάρηκα πολύ!!!

    Ευχαριστούμε!!!








    επισυναπτόμενα: All Together.JPG Purgos.JPG 
    lvicky
    30.05.2007, 17:05
    Παράθεση:

    Το μέλος Fler στις 30-05-2007 στις 16:55 έγραψε...

    Χα!!Μας πρόλαβες Έμυ!!Εγώ θα ξεκινήσω με μια μα..καθοριστική!Μην σας πω ότι θα τη βάλω και desktop τόσο πολύ που μου φτιάχνει το κέφι...










    MA EINAI APISTEUTO TO PITSIRIKI!!!! Are Deonta....!!!!!!
    Emaki
    30.05.2007, 17:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Fler στις 30-05-2007 στις 16:55 έγραψε...

    Χα!!Μας πρόλαβες Έμυ!!Εγώ θα ξεκινήσω με μια μα..καθοριστική!Μην σας πω ότι θα τη βάλω και desktop τόσο πολύ που μου φτιάχνει το κέφι...









    Αυτά είναι!

    Το πιτσιρίκι κοιτάει τον Deos με Δεος!!!

    Απ' τις καλύτερες φωτογραφίες!!!!


    Emilia_
    30.05.2007, 17:25
    Αχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ...περασατε φ-ο-β-ε-ρ-α ???!!!!!!!!!!!!

    Μπραβο παιδια ,μπραβοοοοοο!!!!!! Αντε, γνωριζομαστε σιγα σιγα τα μελη απο καθε γωνια της Ελλαδας κ οχι μονο....!!! Μακαρι να γινει μια συναντηση καποια στιγμη κ να ειμαστε οοοοοοολοι...!!!!


    athinouli24
    30.05.2007, 18:05
    Αχ τι ωραίες φωτογραφίες Εμακι μου...Δυστυχώς την μεσημεριανή συνάντηση δεν την πρόλαβα γιατί ξεκινήσαμε αργά το μεσημέρι με τον uNick και τη MagicaDeSpell...Kαι φτάσαμε κάπως αργά στη Θεσσαλονίκη.Προλαβα όμως την βόλτα με την Αργώ Ήταν πολύ ωραία... Πρέπει να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον uNick που έκανε τόσα πολλά χιλιόμετρα,οδηγούσε ολη μέρα και όλη νύχτα και πήγε στη δουλειά κατευθείαν!Χάρηκα πολύ που γνώρισα απο κοντά κάποια μέλη του ΜΗ!Δυστυχώς δεν τους πρόλαβα όλους.Άντε τώρα να οργανώσουμε και μια καλή συνάντηση εδώ.


    Υ.Γ. Αν και φτάσαμε αργά προλάβαμε και τιμήσαμε τα υπέροχα τσουρέκια απο τον Τερκενλή
    Zefuros
    30.05.2007, 18:12
    Διαβαζοντας τα παραπάνω σχόλια, λέω γμτ που δεν μπορεσα να ανηφορίσω και εγώ προς τα πανω αυτότο τριήμερο... ας οψεται η μπέμπα που ηθελε βαφτίσια!
    Επίσης βλέπω πως τα κινεζακια δουλέψαν πυρετωδώς και καταφεραν να μας μεταφερουν κλίμα απο το τριήμερο...

    eleni
    30.05.2007, 18:51
    Μα επιτέλους , τι κουμπάρο έχω εγώ......ΜΟΝΤΕΛΟ!!!!!!!!!
    Απο τις καλύτερες φωτογραφίες......
    Spotlight_Dancer
    30.05.2007, 19:17
    Παράθεση:








    Δεοπα,σου παει να εισαι μπαμπας...


    Καθε Δευτερα 22.00-24.00 η on line ραδιοφωνικη εκπομπη Monday's Metal Show παρουσιαζει νεες κυκλοφοριες απο ολο το φασμα του metal καθως και αγαπημενα τραγουδια του μεταλλικου μας παρελθοντος.

    Συντονιστειτε :

    http://listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spotlight_Dancer στις 30-05-2007 19:19 ]


    pastella
    30.05.2007, 20:44
    Ουφ... οουουουουφφφ....
    Τελευταια και καταιδρωμενη ντε..!

    Συνεδριο, δουλεια, κουραση και τωρα εχω 15 λεπτα ΜΟΝΟ πριν αρχισω να ετοιμαζομαι για να παμε το κλιμακιο της Θεσσαλονικης στην παρουσιαση δισκου των Ixtheis.

    Καταρχας να ευχαριστησω τα παιδια του συγκροτηματος για αλλη μια φορα για τις προσκλησεις για την αποψινη βραδια και για τα cd που μας εδωσαν και ηδη τα εχουμε ακουσει αρκετες φορες.

    Οσοι με ξερουν θα ειναι βεβαιοι τι μουτρα ειχα Κυριακη βραδυ στις 9 που αποχωρησα απο τη συναντηση λογω δουλειας κ ταξιδιου ως τα Καμμενα Βουρλα.

    Δεν θα ανεφερθω οτι χαρηκα που γνωρισα νεα ατομα, αλλα οτι με τα συγκεκριμενα ατομα που γνωρισα απο κοντα περασαμε και πολυ ωραια και το Σαββατο και την Κυριακη το βραδυ (αν και το παραπονο μου οτι δεν πηγαμε για σφηνακια Κυριακη ξημερωμα...σνιφ σνιφ...δεν πειραζει αλλη φορα οταν κατεβω αθηνα ισως μεστο καλοκαιρι). Χαρα μου να κανω για λιγο τον σωφερ και την ξεναγο, αλλωστε εισαστε βολικο γκρουπ.

    Επισης να αναφερθω στις παλιοσειρες, asimov_gr, kpanos k ocean_soul Που παρευρεθησαν και τα ειπαμε μετα απο παρα πολυ καιρο. Πανο, πρεπει οπωσδηποτε να κανουμε ξανα εκπομπη.

    Φοβερες οι φωτογραφιες, εγω περιμενω εκεινες απο Πυργο ΟΤΕ με τις μοναδικες γκριματσες απο Γλου και Φλερυ. Κινεζακια κ Φλερυ το μαιλ μου το ξερετε!!!

    Δεν θα πω οτι η αυτη συναντηση ηταν επιτυχημενη απο αποψη προσελευσης. Το οτι ομως μερικοι ηταν τρεις ημερες ολο μαζι και δεν βαρεθηκαν μεταξυ τους οχι γιατι δεν ειχαν αλλη παρεα αλλα γιατι το διαλεξαν, νομιζω οτι μεταφερει εστω και λιγο τη διαθεση και το κλιμα που επικρατησε.

    Ως την επομενη (που θα γινει Σαββατο για να πιουμε σφηνακια στο αφτερ...λυσσαξα,ναι!) (για ολους...)