ελληνική μουσική
    604 online   ·  210.844 μέλη

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη στις 27 Μαΐου 2007

    MagicaDeSpell
    25.05.2007, 07:27
    Λοιπόν οι αρμόδιοι να κάνουν update την Λίστα παρακαλώ
    Σιγουρεύτηκε θα ανέβω για πρώτη μου φορά Σαλόνικα με αμάξι οπότε θα είμαστε εκεί κατα τις 10 το βραδυ...Θα έρθω με 2 ακόμα άτομα εκπληξη
    Ο έκπληξη Νο 1 θα όδηγει και Η έκπληξη Νο 2 έχει γενέθλια κι αυτη στις 26/05 σαν κι εμένα οπότε το HAppy birthday θα τραγουδιστεί για 2 άτομα χεχε
    Φυσικά επειδή είμαι Λαμόγιο και διδυμάκι αλλά και η μεγαλύτερη της παρέας θέλω και τα 2 μου τραγουδια (Το Ρόζα του Μητροπάνου και το είσαι μικρή και Τριανταφυλλένια για να μην ξεχνιόμαστε χε χε)
    Επίσης θα είμαστε πεινασμένοι οπότε θα περιμένουμε και τα φαγητά που υποσχεθηκες Φλερυ μου.....Αυτά σας ζάλισα ε? μήπως να το ξανασκεφτείτε και να αποσύρετε την πρόσκληση όσο είναι καιρός ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Φιλιά σε όλους


    Υ.Σ θα αναχωρήσουμε απότα μέρη σας κατά τις 4 το πρωί της Δευτέρας οπότε It;s up to YOU να μη μας κάνετε να νυστάξουμε χε χε

    Nous ne pouvons pas vivre sans amour mais c est l' amour qui nous blesse

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MagicaDeSpell στις 25-05-2007 07:29 ]


    ge01415
    25.05.2007, 08:13
    Αυτά είναι!!! Θα το γιορτάσουμε δεόντος το γεγονός οτι μεγαλώνετε κατά ένα χρόνο!




    Κυριακή 27 Μαΐου 2007
    Συνάντηση κορυφής ση Θεσσαλονίκη
    Ώρα: 13.30
    "Κιβωτός των γεύσεων"

    (Πατρ.Ιωακείμ 26 στην Περιοχή της Ροτόντας)
    ΧΑΡΤΗΣ για Κιβωτό

    Λίστα
    - Christine+2
    - Fler
    - sea_like_eyes
    - GiannisTsimperidis
    - Deos
    - Lvicky
    - Emaki
    - martha
    - marianthi24
    - eloy
    - ge01415
    - asimov_gr
    - ageras + sogno(??)
    - sagra
    - MagicaDeSpell (η εορταζουσα μας, + εορτάζουσα έκπληξη + έκπληξη σκέτο)
    - alicia0 (?)
    - dijo (με το πανό που θα αναρτήσουμε στη καμάρα )
    - kpanos
    - ocean_soul
    - (η έκπληξη που λέγαμε)
    - Κωσταντίνα-Φώτης(Ixtheis)



    * Το νου σας οι οργανοπαίχτες να ρθείτε με......τα όργανα και τα τεφτέρια σας!!!

    Άιντε, ακόμη το σκέφτεστε;;;


    rapsodos
    25.05.2007, 09:04
    Υπάρχει μια πολύ μικρή περίπτωση να περάσω κατα τις 1.30 έστω για 10 λεπτά. Αναλόγως τι ώρα θα αναχωρήσω για το βραδυνό live. Eλπίζω αν μπορέσω και περάσω , να προλάβω κάποιους. Αλλιώς ... τη γλυτώσατε .
    gelarios
    25.05.2007, 16:17
    Mαλλον δε θα τη γλιτωσετε και απο μας

    Κυριακή 27 Μαΐου 2007
    Συνάντηση κορυφής ση Θεσσαλονίκη
    Ώρα: 13.30
    "Κιβωτός των γεύσεων"
    (Πατρ.Ιωακείμ 26 στην Περιοχή της Ροτόντας)
    ΧΑΡΤΗΣ για Κιβωτό

    Λίστα
    - Christine+2
    - Fler
    - sea_like_eyes
    - GiannisTsimperidis
    - Deos
    - Lvicky
    - Emaki
    - martha
    - marianthi24
    - eloy
    - ge01415
    - asimov_gr
    - ageras + sogno(??)
    - sagra
    - MagicaDeSpell (η εορταζουσα μας, + εορτάζουσα έκπληξη + έκπληξη σκέτο)
    - alicia0 (?)
    - dijo (με το πανό που θα αναρτήσουμε στη καμάρα )
    - kpanos
    - ocean_soul
    - (η έκπληξη που λέγαμε)
    - Κωσταντίνα-Φώτης(Ixtheis)
    - gelarios

    pastella
    25.05.2007, 16:27
    Δεν θελουμε να την γλιτωσουμε απο κανεναν gelarios! Εσεις δεν ξερω πως θα επιζησετε απο τους βαρβαρους συμμετεχοντες της παρεας

    Εχω να κανω μια δηλωση. Την αλλη μερα δουλευω 8 το πρωι κ στο καπακι ταξιδευω...καταλαβαινετε, δεν μπορω να πιω πολυ παλι....

    Τασο, βρικαμε και μια συγχωριανη σου με τη Φλερυ χτες, αν δεν παει τριημερο θα μας σκασει μυτη!!! Σε ξερει εσενα κ τη Μαρθα, ειστε φιρμες στην περιοχη!

    Φλερυ, το τραπεζιιιιιιιιιιιιιιι!!!

    Κυριακή 27 Μαΐου 2007
    Συνάντηση κορυφής ση Θεσσαλονίκη
    Ώρα: 13.30
    "Κιβωτός των γεύσεων"

    (Πατρ.Ιωακείμ 26 στην Περιοχή της Ροτόντας)
    ΧΑΡΤΗΣ για Κιβωτό

    Λίστα
    - Christine+2
    - Fler
    - sea_like_eyes
    - GiannisTsimperidis
    - Deos
    - Lvicky
    - Emaki
    - martha
    - marianthi24
    - eloy
    - ge01415
    - asimov_gr
    - ageras + sogno(??)
    - sagra
    - MagicaDeSpell (η εορταζουσα μας, + εορτάζουσα έκπληξη + έκπληξη σκέτο)
    - alicia0 (?)
    - dijo (με το πανό που θα αναρτήσουμε στη καμάρα )
    - kpanos
    - ocean_soul
    - (η έκπληξη που λέγαμε)
    - Κωσταντίνα-Φώτης(Ixtheis)
    - gelarios
    - rapsodos (για 10 λεπτα)



    * Το νου σας οι οργανοπαίχτες να ρθείτε με......τα όργανα και τα τεφτέρια σας!!!

    Άιντε, ακόμη το σκέφτεστε;;;




    eleni
    25.05.2007, 19:18
    Καλά να περάσετε παιδάκια....
    "Κινεζάκια".... περιμένουμε πολλές φωτογραφίες....
    Fler
    26.05.2007, 13:59
    Ο τελευταίος έλεγχος για το τραπέζι MusicHeaven ολοκληρώθηκε και είναι όοοολα πανέτοιμα...
    Έχουμε μπει ήδη στην τελική ευθεία..
    Λίγες ώρες μένουν μόνο...



    Κυριακή 27 Μαΐου 2007
    Συνάντηση κορυφής ση Θεσσαλονίκη
    Ώρα: 13.30
    "Κιβωτός των γεύσεων"

    (Πατρ.Ιωακείμ 26 στην Περιοχή της Ροτόντας)
    ΧΑΡΤΗΣ για Κιβωτό

    Λίστα
    - Christine+2
    - Fler
    - sea_like_eyes
    - GiannisTsimperidis
    - Deos
    - Lvicky
    - Emaki
    - martha
    - marianthi24
    - eloy
    - ge01415
    - asimov_gr
    - ageras + sogno(??)
    - sagra
    - MagicaDeSpell (η εορταζουσα μας, + εορτάζουσα έκπληξη + έκπληξη σκέτο)
    - alicia0 (?)
    - dijo (με το πανό που θα αναρτήσουμε στη καμάρα )
    - kpanos
    - ocean_soul
    - (η έκπληξη που λέγαμε)
    - Κωσταντίνα-Φώτης(Ixtheis)
    - gelarios
    - rapsodos (για 10 λεπτα)



    * Το νου σας οι οργανοπαίχτες να ρθείτε με......τα όργανα και τα τεφτέρια σας!!!

    Άιντε, ακόμη το σκέφτεστε;;;


    GiannisTsimperidis
    26.05.2007, 15:09
    Να ρωτήσω τους αρμόδιους!!! Μήπως κατά τύχη έχει βγει κανά ημερήσιο πρόγραμμα για να ξέρουμε σε ποια φάση θα πετύχουμε τον κόσμο σε περίπτωση που δεν είμαστε πολύ τυπικοί με την ώρα προσέλευσης... Κοινώς θα παίξει μετά και καφές ή οτιδήποτε άλλο??? Λέω εγώ τώρα...


    Fler
    26.05.2007, 15:16
    Ημερήσιο πρόγραμμα..?Ναι..Τώρα προσθέτω τις τελευταίες λεπτομέρειες και το στέλνω με mail σε όλα τα μέλη...
    Λειτουργούμε άνευ προγραμμάτων. Ό,τι μας έρθει εκείνη τη στιγμή. Πάντως υπολογίζω ότι στην ταβέρνα θα είμαστε σίγουρα μέχρι το απογευματάκι - και βλέπουμε και το μετά...Ό,τι ώρα και να εμφανιστείς, κάπου θα μας βρεις πάντως....Είτε μέρα είτε νύχτα...
    Από εκεί και πέρα το...λόγο έχει η κινητή τηλεφωνία. Μας παίρνεις τηλεφωνάκι και τα βρίσκουμε...
    KwnstantiaDouka
    26.05.2007, 15:55
    Λοιπόν......επειδή ξέρω πως θα περάσετε πολύ πολύ όμορφα, γιατί και η πόλη μα και η παρέα είναι φοβερή, ....έχω να δηλώσω πως....ΧΑΝΩΩΩΩΩ και λυπάμαι πάρα πολύ που δε θα είμαι εκεί ανάμεσα σε καλούς φίλους
    Περιμένουμε νέα σας ΟΚ?? Καλά να περάσετε
    pastella
    26.05.2007, 17:22
    Προγραμμα??? Σιγα μην μοιρασουμε και φυλλαδια με αναλυτικες τις ωρες..!

    Η συναντηση ξεκινα στις 13.30. Αυτη ειναι η πιο σημαντικη πληροφορια. Απο κει και περα, το ποτε θα τελειωσει δεν ειναι θεμα των διοργανωτων (που ξεσκιστηκαν να ...κλεισουν τραπεζι ) αλλα των συμμετεχοντων

    Τσιμπεριδακο, μας την εκανες χτες στην εκπομπη θα αναπληρωσεις ομως που θα παει... Call me οταν θες ναρθεις να σε ενημερωσω...

    Κωνσταντια θα πετυχεις σε καποια επομενη...Τον Ιουνιο κατι θα ξανακανουμε...ΘΑ σε ενημερωσουμε πληρως και με φωτογραφικο υλικο για τα τεκτενομενα

    19 ωριτσες μας εμειναν.
    GiannisTsimperidis
    26.05.2007, 21:21
    ΟΚ...

    Υ.Γ: -Συγνώμη κύριε, γιατί σας λένε ΒΑ ΧΑ ΧΑ???
    -ΒΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!!!!


    heartbreak-kid
    29.05.2007, 03:05
    μιας και ένα προσωπικός λόγος (νευρα) με κρατήσανε ξύπνιο και αφού συζήτησα με ενα ατομο του οποίου εχω αδυναμία, θεώρησα σκόπιμο να ηρεμησω και να γράψω 2 πράγματα για αυτήν ειδικα και για αλλες, γενικοτερα συναντήσεις του ΜΗ. κατ' αρχάς, τα παιξαμε τραγουδησαμε γελάσαμε και περασαμε φανταστικα, τα αφήνω σε άλλους. όχι ότι δεν υπηρξαν τετοιες στιγμες.
    ας ξεκινήσω διαφορετικα, όμως. πρις απο καιρο που πηρα την αποφασι να ανεβω σαλονικα με τον δεος, είχα στο μυαλο μου βολτες φαι ποτα σε καλή ατμοσφαιρα. στην πορεια βγηκε και η συνάντησι στην οποία αφενος δεν ειχα αντιρρησι να συμμετασχω αφετερου κάτι με έτρωγε ότι δεν θα περάσω καλα...πονταρα στην καλη διαθεσι που πιστευα και πιστευω οτι εχουν οι σαλονικεις για να μου λιγοστεψουν εως ελαχιστοποιησουν αυτο που με ετρωγε. προϊόντος του χρόνου και καθως η συνάντησι βρισκοταν σε εξελιξι ένιωσα άβολα. στις περιπτώσεις αυτες προσπαθουμε να ελαφρυνουμε το κλιμα το οποιο απο "εορταστικο" εχει γινει το πως θα βγαλουμε δισκους ή άλλα πραγματα δεν ξερω και γω τι. δεν πέρασα τοσο καλα είναι η αληθεια. μαλλον πέρασα, όχι καλα. την μη καλη μου διαθεσι ηρθε να μετριάση εως αναστρέψη η άφιξι ενος προσωπου που ήθελα να δω απο καιρο. κι όμως αντι τα πράγματα ως κλιμα να καλιτερεψουν ήρθαν παλι μπουμερανγκ. καποιες περιεργες ματιες, κάποια ύφη και το κυριοτερο καποιες περιθωριοποιησεις με εβαλαν σε σκεψεις.
    σκέφτομαι λοιπον...τα άτομα που συμμετασχουμε κατα καιρους σε συναντησεις δεν πρέπει να σταματησουμε να κοιταμε με επιφυλακτικοτητα ο,τι προσεγγίζει την διαφορετικότητα? μήπως ειμαστε κομματακι εως πολυ ζηλιαρηδες σε ορισμενα θεματα και πρεπει να αποφευγουμε τον δολο? έχω όλη την καλη διαθεσι να γελασω να τραγουδησω να μιλησω. και κυριως να βλεπω να εντασσονται σε ενα καλο κλιμα άτομα τα οποια εχουν διαφορετικα στοιχεια. ομως δεν γινεται! ας ψαχτουμε επιτελους όλοι μας, αν οι συναντησεις αυτες, οι καφεδες που πινουμε μετα,τα ποτα πολυ αργοτερα, τα θελουμε για να περνάμε ΟΛΟΙ καλα ή απλως για να γεμιζουμε με ονοματα στις συμμετοχες και να λεμε..."η μεγαλυτερη συναντησις ever" και εν τελει ας καταλαβουμε οτι υπαρχουν και ατομα που δεν ειναι διατεθειμενα να υποστούν μικροκομπλεξ, περίεργα βλεμματα και υφος χιλιων καρδιναλιων...κατα βάσιν κακων. το χαχαχα και του χουχουχου είναι καλο όταν συμμετέχουν όλοι. όχι οταν αποκλείουμε άτομα και προσωπικοτητες
    αυτά και ένα συγγνωμη εκει και σαυτους που πρεπει...
    P.S: η κριτικη αφορα το τριημερο συνολικα και ειδικα τις ημερες κυριακη-δευτερα...την ποσταρω εδω, ευκαιριας δοθεισης
    Spotlight_Dancer
    29.05.2007, 08:06
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 29-05-2007 στις 03:05 έγραψε...

    έχω όλη την καλη διαθεσι να γελασω να τραγουδησω να μιλησω...



    Αν οντως τραγουδησες,δηλωνω μπροστα στη μεγαλη οικογενεια του Music Heaven οτι αυτο πληρωνα εισιτηριο για να το δω...
    Deos
    29.05.2007, 18:13
    Η επίσκεψη στη Σαλόνικα ήταν πολύ όμορφη και μας χάρισε πολύ ευχάριστες στιγμές!

    Χάρηκα πολύ που επιτέλους γνώρισα το κλιμάκιο της συμπρωτεύουσας, αλλά και τον πρέσβη του κλιμάκιου της Φλώρινας..!

    Ευτυχώς, η παρέα δεν περιορίστηκε στη συνάντηση, αλλά εμπλουτίστηκε από πολλά παιδιά καθ'όλη τη διάρκεια του 3ημέρου,
    κάνοντας πιο ενδιαφέρουσα τη διαμονή!

    Αναμένω σύντομα να ξαναβρεθώ Σαλονίκη, γιατί 3 μέρες δε φτάνουν να δεις και να κάνεις τίποτα..

    Σύντομα φωτογραφίες!


    Υ.Γ. Kid, στείλε μου σε ΠΜ τη μετάφραση όσων αναφέρεις, γιατί δεν κατάλαβα και πολλά
    Fler
    29.05.2007, 18:26
    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 29-05-2007 στις 18:13 έγραψε...

    Η επίσκεψη στη Σαλόνικα ήταν πολύ όμορφη και μας χάρισε πολύ ευχάριστες στιγμές!

    Χάρηκα πολύ που επιτέλους γνώρισα το κλιμάκιο της συμπρωτεύουσας, αλλά και τον πρέσβη του κλιμάκιου της Φλώρινας..!

    Ευτυχώς, η παρέα δεν περιορίστηκε στη συνάντηση, αλλά εμπλουτίστηκε από πολλά παιδιά καθ'όλη τη διάρκεια του 3ημέρου,
    κάνοντας πιο ενδιαφέρουσα τη διαμονή!

    Αναμένω σύντομα να ξαναβρεθώ Σαλονίκη, γιατί 3 μέρες δε φτάνουν να δεις και να κάνεις τίποτα..

    Σύντομα φωτογραφίες!


    Υ.Γ. Kid, στείλε μου σε ΠΜ τη μετάφραση όσων αναφέρεις, γιατί δεν κατάλαβα και πολλά




    Ευχαριστούμε πολύ πολύ για το όμορφο τριήμερο που μας χαρίσατε με την άφιξή σας, τόσο εσείς όσο και οι υπόλοιποι που συμμετείχαν στο πρόγραμμα. Ήταν πραγματική ανανέωση. Παρά τις μικροατυχίες μας - ξέρετε εσείς! - ήταν πολύ καλά...
    Και φυσικά σας περιμένουμε ξανά για το δεύτερο μέρος. Με..αμάξι, αν είναι δυνατόν..!!

    Οι φωτογραφίες...έρχονται κι από εδώ...σιγά σιγά...

    Υ.Σ. : Έχω ζητήσει κι εγώ περαιτέρω πληροφορίες από τον Kid, για να μπαίνουμε στο θέμα. Ίσως τα μισά τα κατάλαβα, αλλά...πάλι μπερδεύτηκα...
    redrose84
    29.05.2007, 18:43
    Θέλουμε φωτογραφίεςςςςςς τώραααααααααα

    α και για να μην ξεχνιόμαστε...Kid στείλε και σε εμένα κανένα pm ρε συ,τσάμπα είναι...!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 29-05-2007 19:13 ]


    lvicky
    29.05.2007, 21:33
    Κατ'αρχας θέλω να πω σε όλους τους σαλονικεις που γνώρισα οτι η πόλη τους είναι πολύ ομορφη, εχει πολύ ωραίο φαγητό, πολύ ωραία γλυκά και πολύ περπάτημα.....

    Έναν έναν ξεχωριστά τώρα...!

    Fler : Ότι και να πώ είναι λίγο....σ'ευχαριστώ που ήσουνα συνέχεια μαζί μας και σε τρέχαμε σαν την άδικη κατάρα απο δώ κι απο κεί!!!! Αλλά πάνω απο όλα Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τον τρόπο που περνάς το δρόμο.... μου πρόσφερες άφθονο γέλιο

    ge01415 : Γιέ της φιλενάδας μου να χαίρεσαι τη μάνα σου...και σ'ευχαριστώ για τη παρεούλα (αν και δε μιλήσαμε πολύ)

    asimov_gr : Ευχαριστώ για τις όμορφες συζητήσεις και για τα χρέη ξεναγού που επιτέλεσες!!!! Λεφτά δεν έχει....

    Christine : Ευχαριστούμε (μαζί με τη fler) που οργανώσατε τη συνάντηση και που μπήκατε στο κόπο να ψάξετε για ξενοδοχεία, μέρη να πάμε κλπ! Η ιδέα σου να πάμε στον πύργο του ΟΤΕ πολύ καλή!!!!

    sea_like_eyes : Είσαι τρελοκομείο κι έχεις τη θάλασσα στα μάτια σου!!! ! Να είσαι πάντα καλά...και όπως είπαμε...εγώ οδηγός!!!

    sagra : (σαν τη sagria χωρίς i ) Αν και δε μας τίμησες το βράδυ.... ..... σ'ευχαριστούμε για τη παρέα!!! Χτύπα κανα σφηνάκι ζάχαρη....

    Ixtheis : Ευχαριστούμε για τη παρουσία σας και για τα CD που μας χαρίσατε!!!! (ΚΟΙΤΑΣ ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ)

    GiannisTsimperidis Γιάννη έχεις πολύ ωραία φωνή, εύχομαι τα καλύτερα...σ'ευχαριστώ που είπες το κοκκοράκι!!!

    Χάρηκα που γνώρισα και τα υπόλοιπα παιδιά στη συνάντηση αν και δε μίλησα με όλους...να στε καλά!!!!

    Τα τσουρέκια τα χω τσακίσει για όποιον αναρωτιέται .....

    Σας περιμένουμε αθήνα!!! Φιλιά
    Fler
    30.05.2007, 03:32
    Παράθεση:

    Το μέλος lvicky στις 29-05-2007 στις 21:33 έγραψε...

    Fler : Ότι και να πώ είναι λίγο....σ'ευχαριστώ που ήσουνα συνέχεια μαζί μας και σε τρέχαμε σαν την άδικη κατάρα απο δώ κι απο κεί!!!! Αλλά πάνω απο όλα Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τον τρόπο που περνάς το δρόμο.... μου πρόσφερες άφθονο γέλιο




    Αν θες το τραβάω και video και στο στέλνω..Μόνο μην το δημοσιεύσεις και χρειαστεί μετά να εξηγώ κατεβατά για τη σχέση μου με τα συμπαθέστατα κινητά του δρόμου που δεν ξέρουν τι θα πει "φρένο".....
    Η πόλη είναι για τους πεζούς λέμεεεε..
    kinia
    30.05.2007, 11:06
    Αν και αυτή τη φορά υπήρχε λόγος που δεν μπορούσα να έρθω στη συνάντησή σας, για άλλη μια φορά ζηλέυω (με την καλή έννοια φυσικά) αυτούς που τα κατάφεραν.... Αυτό κάθε φορά μου γίνετε μάθημα και κάποια στιγμή ελπίζω να τα καταφέρω...