ελληνική μουσική
    837 online   ·  210.851 μέλη
    kerkyraia
    14.09.2006, 17:33
    Ο πατερας μου ειναι απο την Κερκυρα και η μητερα μου απο Μ.Ασια...θα προτιμουσα η καταγωγη μου να ηταν εξ'ολοκληρου απ'την Μ.Ασια παντως...αλλα δυστυχως δεν αλλαζει τιποτα οσο και να το θελω...
    Raindrop
    03.10.2006, 02:58
    Mισή Πατρινιά..μισή Ζακυνθινιά...
    Η τρέλλα πάει σύννεφο...!!!!!!
    GaTZoS
    03.10.2006, 04:44
    loipon....... patera genithike kai mexri ta 14 itan sti tote sobietiki enosi...
    mana genithike kai megalose thesalia ligo e3w apo larisa alla o pateras tis genithike anatoliki romilia(nin boulgaria) ap opou einai kai i katagogi tis
    kai egw genithika athina kai ezisa kapoia xronia alla stin ousia, tin efivia m dld, larisa..
    bassstar
    07.10.2006, 11:04
    ακουστε τωρα γενεαλογικο δεντρο ωα τα παίξετε
    στα γενικα ειμαιμισος Ελληνας μισος Αγγλος,
    αλλα λεπτομεριακά είμαι: 50% έλληνας(ο προπαπους μου ειναι απο χάλκη και η προγιαγιά μου Καρπαθιά) 34% Αγγλος, 13% Ιρλανδός και 3% Γάλλος!!! τρελό ε?
    ε λοιπον εγώ εμενα Κάρπαθο μεχρι πριν λίγες μέρες, αλλα τώρα ειμαι Ηράκλειο για σπουδές
    justin
    07.10.2006, 12:21
    agrinio city και σας.............το σπίτι!!!χεχεχε
    sindy-windy
    08.10.2006, 22:01
    απο την ομορφη χιο...
    Zefuros
    09.10.2006, 00:43
    Από τον πλανήτη γη!

    (Αν και μερικές φορές με έχουν πει Αρειανό)
    LittleJohn
    09.10.2006, 14:49
    ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ!!!!!!!!!!!!!ΗΡΑΚΛΕΙΟ CITY4EVER!!!!!!!!!!!!!!!!

    Mesoxoritis
    09.10.2006, 22:07
    Από Τρίκαλα είμαι! Η καλύτερη πόλη στην Ελλάδα! ! Πέφτει χοντρό γλέντι και έχει καλούς ανθρώπους, αλλά και ωραία μέρη!
    Tziamourani
    09.10.2006, 23:43
    Η μητέρα μου είναι από την Κρήτη και ο πατέρας μου από την Αρκαδία. Μιξη φοβερή έτσι ????
    punkster
    17.10.2006, 22:27
    Κανενας ξενος ρε παιδια?????
    Εγω καταγομαι απο τη Σερβια. Για την ακριβεια εκει γεννηθηκα και εκει περασα τα πρωτα πεντε χρονια της ζωης μου. Στη Σερβια βρισκονται ολοι μου οι συγγενεις, εκει γεννηθηκαν και μεγαλωσαν οι γονεις μου, εκει μενουν οι παππουδες και οι θειοι μου, εκει παμε διακοπες καθε χρονο. Ειναι απλως υπεροχα!!! Παρα το οτι μενω πολλα χρονια στην Ελλαδα και εχω αφομοιωθει με τον πολιτισμο και την ελληνικη κουλτουρα, στην ουσια ειμαι σερβα και αγαπω πολυ την πατριδα μου, χωρις να ξεχναω και το τι μου εχει προσφερει η δευτερη πατριδα μου ολα αυτα τα χρονια.
    Θελω απλως να πω οτι ειναι πολυ δυσκολο για εναν ξενο να γινει αποδεκτος απο την κοινωνια. Υπαρχει τεραστιος ρατσισμος και προκαταληψεις που αποτρεπουν τους ανθρωπους να πλησιασουν καποιον διαφορετικης εθνικοτητας. Μολις καταλαβουν οτι εισαι ξενος σε κοιταζουν με υφος λες και εισαι εγκληματιας, λες και τους εχεις σκοτωσει τη μανα. Εγω ευτυχως ημουν πολυ τυχερη και μεγαλωσα σε ενα πολυ ομορφο και φιλικο περιβαλλον αναμεσα σε ανθρωπους που με εκτιμησαν για αυτο που ειμαι και οχι για αυτο που γραφει στη ταυτοτητα μου.
    Ξεφυγα λιγο απο το θεμα νομιζω...... Πολλα φιλια σε ολους (ξενους και ντοπιους)!!! Και μην κρινετε τους ανθρωπους με επιφανειακα κριτηρια. Σιγουρα δε θα θελατε οι αλλοι να σας κρινουν με αυτο το τροπο...!!

    angel_t
    18.10.2006, 05:12
    Μαμά από Μ. Ασία (Αϊβαλί) και μπαμπάς από Σπάρτη (Συκιά).
    AlmaNegra
    27.10.2006, 03:23
    Ο πατέρας μου ΄κατάγεται από την Καπαδοκία ενώ οι παππούδες της μητέρας μου ήρθαν από την Πόλη..
    Aranios
    27.10.2006, 08:15
    Κατάγομαι , όπως και όλοι μου οι πρόγονοι από την Σπάρτη της Μικράς Ασίας και συγκεκριμένα από το αρχαίο χωριό Παρλαίς που μετά την μικρασιατική καταστροφή εγκαταστάθηκε στη Σέρρες
    rodanthi
    27.10.2006, 14:57

    απο το πιο ομορφο νησι της ελλαδασς μας...και οπςσ λεει και μια γνωστη μαντιναδα....

    η κρητη εχει παλι διαφορα απο τους αλλους τοπους ,
    γιατι εχει ανταρτικη καρδια και κουζουλους ανθρωπους...


    tsagkarousianos
    31.10.2006, 22:54
    Ζακυνθινός γέννημα θρέμμα....

    Ω φιλτάτη πατρίς, ω θαυμασία νήσο Ζάκυνθε
    Συ μου εδώκας την πνοή και του Απόλλωνος
    τα χρυσά δώρα.....
    sunny_girl
    01.11.2006, 18:05
    απο την υπεροχη χιο!
    manos_p
    01.11.2006, 19:57

    apo tin monadiki kriti

    kai malista o mpampas mou me tin mama mou exoun to idio epitheto
    kai mallon einai makrinoi suggeneis....

    lew mallon....

    Όλου του κόσμου τα νησιά
    που είναι στον πλανήτη
    πάλι μαζί δεν κάνουνε
    την ομορφιά σου Κρήτη!
    Frusciante
    07.11.2006, 05:44
    Apo to Mouzaki Karditsas
    _Paul_
    07.11.2006, 23:16
    Και οι 2 μου γονεις ειναι Γερμανοι...εγω μεγαλωσα στην Ελλάδα...αρα?