ελληνική μουσική
    710 online   ·  210.832 μέλη
    YrIazz
    17.05.2007, 10:07
    Καθημερινα σχεδον "συνανταμε" κατι που μας τσαντιζει... Δεν χρειαζεται να εχετε "μουτρα" για ολη την υπολοιπη μερα... Δεν χρειαζεται να πατε σπιτι κ να πλακωσετε τον καλο σας, την καλη σας, τους γονεις σας, την γειτονισσα, το μπατζανακι της γειτονισσας, την περιπτερου κλπ κλπ

    Εδω λεω ο καθενας μας να φορεσει τα γαντια του κ να ξεσπασει με ο,τι του την βιδωσε.... Και που ξερετε , μπορει ο,τι σας νευριασε να κανει καποιον αλλο να χαμογελασει ή να τα "παρει" και να μπαι με την σειρα του στην αρενα για να ξεσπασει...
    MyNameIsDo
    17.05.2007, 10:11
    Μισό....

    Ρε παλιόκαιρε, μας τα έχεις κάμει τόοοοοσα... Πότε θα ανέβει η αναθεματισμένη θερμοκρασία??? Πότε θα βγεί ο ήλιος???? Ακόμη γάντια φοράμε (που λέει ο λόγος)...

    Ο επόμενος παρακαλώ.. Εγώ τά πα και ξελάφρωσα!
    YrIazz
    17.05.2007, 10:22
    Και μιας κ για την "εμπνευση" μου φταιει ενας ταριφας ας ξεκινησω εγω...

    Γκουχ γκουχ...

    Λοιπον, ειμαστε με μια φιλη μου κ σταματαμε ενα ταξι.. Του λεμε που παμε κ μετα απο κανενα 5λεπτο διαδρομης του λεμε οτι θα σταματησουμε στο ταδε σημειο για να κατεβει η φιλη μου κ εγω θα συνεχιζα μεχρι το σπιτι μου...

    Και μα τον Τουτατι δεν πιστευα στα αυτια μου οταν ο οδηγος γυρναει με υφακι ρεμπετη που εχει κανει κ 15 χρονια φυλακη κ μας λεει...
    -Και τι ειμαι εγω ρε κοριτσακιααα?? Ο γαλαταας? (σημειοτεον οτι τα αααα αντιπροσωπευουν τον τροπο που μιλαγε...κατι σαν ρογχος ενα πραμα!)
    Μου ηρθε μια απαντηση, αλλα την μασησα με δυσκολια κ ειπα...
    -Συγνωμη... δεν καταλαβα κυριε.. ποιο ειναι το προβλημα... (ε βεβαια! η ευγενια με εφαγε!!! αλλα τι να κανεις που δεν ξερω κ κανα kun fu για να μπορω να ανοιξω το στομα μου κ να κατεβασω καντιλια!!!)
    -Το προβλημα κοπελια ειναι οτι δεν ειμαι ουτε γαλατας ουτε το πουλμανακι που θα παει τα παιδακια σπιτι τους....
    -Και εγω που νομιζα οτι μπηκαμε σε ταξι!!!
    -Αποφασιστε που θα σας κατεβασω κοριτσια γιατι αυτο που θελετε δεν παιζεεει....
    -Πλακα μας κανεις ετσι?(εχω αρχισει κ φορτωνω κ δεν με χωραει ο τοπος..)
    -Σου φαινεται να κανω πλακα??
    Τι να κανω ανασκουμπωνομαι κ χρησιμοποιω διαφορετικη τακτικη...
    -Ενταξει, εαν υπαρχει προβλημα να αφησετε πρωτα την κοπελα κ μετα εμενα τοτε να μας αφησετε μπροστα απο το αστυνομικο τμημα που βρισκεται"εκει" κ θα σας παρακαλουσα να σταθμευσεται μπροστα ακριβως γιατι θα σας κανω μηνυση....
    (Βεβαια σιγα μην ηξερα για το αν μπορω οντως να κανω μηνυση η απλα να τον παω στους μπατσους κ να γινει ενας ψιλοτζερτζελος...)
    -Και τωρα τι θες? Να τρομαξω με αυτο που μου ειπες?
    -Οχι, απλα να μας πατε στο αστυνομικο τμημα... Ευχαριστω...
    .........................
    Ακρα του ταφου σιωπη απο τον ταριφα για κανα 2λεπτο... Το δερματινο καθισμα ετριζε μιας κ απο τα νευρα μου εκανα σαν να ειχα καταπιει σεισμο...
    ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ!
    ....
    -Λοιπον, κοριτσια που θα αφησουμε την πρωτη κοπελια??

    Ετσι που λετε γινανε τα πραγματα κ βιδωθηκα τοοοσο πολυ που εκανα αρκετες ωρες για να ηρεμησω... στο υπολοιπο της διαδρομης μας ο τυπος ηταν ευγενικοτατος ...
    και οχι μονο αυτο κυριες κ κυριοι... ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΠΑΚΡΙΒΩς ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΜΟΥ!!!...

    Τι κ αν δεν ξερω KUn Fu? Το θεμα ειναι να χειριστεις σωστα μια κατασταση... τρεμετε παλιοταριφεεες... η τιμωρος σας βγηκε παγανια!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : YrIazz στις 17-05-2007 10:37 ]


    MarakiVas
    17.05.2007, 11:02
    Άτιμη θάλασσα που με κρατάς μακριά απο το ταίρι μου
    vasilis23
    17.05.2007, 11:12

    fantasma
    17.05.2007, 23:04
    Παράθεση:

    Το μέλος YrIazz στις 17-05-2007 στις 10:22 έγραψε...

    Και μιας κ για την "εμπνευση" μου φταιει ενας ταριφας ας ξεκινησω εγω...

    Γκουχ γκουχ...

    Λοιπον, ειμαστε με μια φιλη μου κ σταματαμε ενα ταξι.. Του λεμε που παμε κ μετα απο κανενα 5λεπτο διαδρομης του λεμε οτι θα σταματησουμε στο ταδε σημειο για να κατεβει η φιλη μου κ εγω θα συνεχιζα μεχρι το σπιτι μου...

    Και μα τον Τουτατι δεν πιστευα στα αυτια μου οταν ο οδηγος γυρναει με υφακι ρεμπετη που εχει κανει κ 15 χρονια φυλακη κ μας λεει...
    -Και τι ειμαι εγω ρε κοριτσακιααα?? Ο γαλαταας? (σημειοτεον οτι τα αααα αντιπροσωπευουν τον τροπο που μιλαγε...κατι σαν ρογχος ενα πραμα!)
    Μου ηρθε μια απαντηση, αλλα την μασησα με δυσκολια κ ειπα...
    -Συγνωμη... δεν καταλαβα κυριε.. ποιο ειναι το προβλημα... (ε βεβαια! η ευγενια με εφαγε!!! αλλα τι να κανεις που δεν ξερω κ κανα kun fu για να μπορω να ανοιξω το στομα μου κ να κατεβασω καντιλια!!!)
    -Το προβλημα κοπελια ειναι οτι δεν ειμαι ουτε γαλατας ουτε το πουλμανακι που θα παει τα παιδακια σπιτι τους....
    -Και εγω που νομιζα οτι μπηκαμε σε ταξι!!!
    -Αποφασιστε που θα σας κατεβασω κοριτσια γιατι αυτο που θελετε δεν παιζεεει....
    -Πλακα μας κανεις ετσι?(εχω αρχισει κ φορτωνω κ δεν με χωραει ο τοπος..)
    -Σου φαινεται να κανω πλακα??
    Τι να κανω ανασκουμπωνομαι κ χρησιμοποιω διαφορετικη τακτικη...
    -Ενταξει, εαν υπαρχει προβλημα να αφησετε πρωτα την κοπελα κ μετα εμενα τοτε να μας αφησετε μπροστα απο το αστυνομικο τμημα που βρισκεται"εκει" κ θα σας παρακαλουσα να σταθμευσεται μπροστα ακριβως γιατι θα σας κανω μηνυση....
    (Βεβαια σιγα μην ηξερα για το αν μπορω οντως να κανω μηνυση η απλα να τον παω στους μπατσους κ να γινει ενας ψιλοτζερτζελος...)
    -Και τωρα τι θες? Να τρομαξω με αυτο που μου ειπες?
    -Οχι, απλα να μας πατε στο αστυνομικο τμημα... Ευχαριστω...
    .........................
    Ακρα του ταφου σιωπη απο τον ταριφα για κανα 2λεπτο... Το δερματινο καθισμα ετριζε μιας κ απο τα νευρα μου εκανα σαν να ειχα καταπιει σεισμο...
    ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ!
    ....
    -Λοιπον, κοριτσια που θα αφησουμε την πρωτη κοπελια??

    Ετσι που λετε γινανε τα πραγματα κ βιδωθηκα τοοοσο πολυ που εκανα αρκετες ωρες για να ηρεμησω... στο υπολοιπο της διαδρομης μας ο τυπος ηταν ευγενικοτατος ...
    και οχι μονο αυτο κυριες κ κυριοι... ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΠΑΚΡΙΒΩς ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΜΟΥ!!!...

    Τι κ αν δεν ξερω KUn Fu? Το θεμα ειναι να χειριστεις σωστα μια κατασταση... τρεμετε παλιοταριφεεες... η τιμωρος σας βγηκε παγανια!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : YrIazz στις 17-05-2007 10:37 ]






    τά πήρα μόνο και μόνο με την αφηγησή σου....
    ξερεις οτι υπαρχει ειδικο τμημα στη τροχαια που αναλαμβανει τους ΤΑΡΙΦΕΣ?
    αν εχεις παρει το νουμερο του ακομα και τωρα μπορεις να το δωσεις σε οποιοδηποτε αστυνομικο τμημα, στο τμημα : ΠΗΓΑΣΟΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ , ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ.....

    παρ΄όλα αυτα αντεδρασες πολυ πολιτισμενα.... που αυτό είναι που στο τέλος μας τρώει και μας μένει.......


    vouliakis
    18.05.2007, 00:01
    (Μετακινήθηκε στη σωστή κατηγορία.)
    rompa
    18.05.2007, 05:43
    Καλά απίστευτο το περιστατικό με τον ταρίφα
    Λες και θα σε πήγαινε τσάμπα . Πολύ σωστά του εξηγήθηκες
    YrIazz
    18.05.2007, 22:02
    Η που δεν σας αρεσει το θεμα ή που ειμαι το μονο νευροσπαστο εδω μεσα!!...

    Τες πα... Λοιπον...

    Σημερα το πρωι παω το καϊμενο στο μετρο με προορισμο ομονοια... Παλευα που λετε να ανοιξω τα ματια μου, ειχα παρει κ το βιβλιαρακι μου για να περναει η ωρα-Η επομενη γενια απο Dragonlance... πολυ καλο...οσοι ψωφατε για fantasy να το διαβασετε -και γενικα το "ταξιδι" των 5 λεπτων κυλαει αρμονικα κ ωραια...

    Ακουγεται που λετε η πολυ ωραια φωνη της τυπισας να λεει "Επομενη σταση Ομονοια", φρεναρει σιγα σιγα ο οδηγος, παω κ εγω μπροστα απο την πορτα για να κατεβω.... Και ξαφνικα ανοιγουν οι πορτες κ ο κοσμος που περιμενε απ'εξω κανει ντου!!! Τι "Σας παρακαλω...Συγνωμη... Να περασω..."... τπτ! Λες κ μοιραζανε μεσα στο τρενο τζαμπα φαϊ!!!
    Βγηκα κακην κακος απο εκει μεσα-κατεβαζοντας καντηλια κ μοιραζοντας αγκωνιες- εχοντας την εντυπωση οτι καπως ετσι πρεπει να νιωθουμε οταν γεννιομαστε... Προσπαθω να σιαξω το μαλλι, να βρω την τσαντα μου που ειχε κανει 5 γυρους στην μεση μου κ γενικα να σουλουπωθω λιγουλακι, και κατευθυνομαι στις σκαλες... Η μαλλον προσπαθω να φτασω μεχρι εκει, γιατι νιωθω οτι γινεται αγωνας δρομου πρωι πρωι για το ποιος θα πει αυτο το ξακουστο απο το δημοτικο "ΠΡΩΩΩ" (ελ. μεταφρ. Πρωτος) Και φτανω με τα πολλα κ τι βλεπω... Ολοι αυτοι που τρεχουν σαν κυνηγημενοι να φτασουν πρωτοι στις σκαλες με το που απλωσουν το ποδαρακι τους στεκωντε!!!- κ οχι μονο αυτο αλλα φροντιζουν να σταθουν ετσι που να μην μπορει να περασει κανεις απο τα αριστερα...



    Δηλαδη συγνωμη ρε παιδια αλλα μια ερωτηση... μπορω?.... Ευχαριστω...

    1.Εισαι στο σταθμο κ περιμενεις, κ ερχεται το ρημαδι το τρενο... Γιατι να κατσεις μπροστα μπροστα απο την πορτα? Η κοινη λογικη λεει οτι πρωτα βγαινουν κ μετα μπαινουμε.. Δηλαδη εαν εισαι εγκυος,γερος,χτυπημενος κλπ κλπ θα πρεπει να μπεις με πανοπλια μη τυχον κ το καθε γιουρουκι σου σκασει καμμια κ βρεθεις απεναντι...


    2.Για ποιο λογο να τρεξεις να φτασεις πρωτος στη κυλιομενη εαν τελικα δεν την ανεβεις με τα ποδια??? Και γιατι να μην κατσεις στη δεξια πλευρα της, ουτως ωστε ο κακομοιρης που θα εχει αργισει στη δουλεια του να μπορει να παει λιγο πιο γρηγορα???

    Δηλαδη το οτι εδω κ 2 χρονια μας πριζουνε τα αυτια "... Παρακαλουμε να στεκεστε απο την δεξια μερια της κυλιομενης κλπ κλπ'' εμας δεν μας εχει αγγιξει ουτε στο ελαχιστο... Εμ, βεβαια!!! Δεν ξερουν αυτοι!!!

    Μαϊστα!!!

    Μπραβο μας... πολιτισμενος λαος!!!!

    YrIazz
    18.05.2007, 22:08
    @fantasma

    Ευχαριστω για την πληροφορια... Δεν ειχα παρει τον αριθμο του τυπου, αλλα θα παρω για εναν αλλο που παραλιγο να τρακαρουμε 3 φορες... Αληθεια, μετα τα 70 επιτρεπετε να οδηγεις??????? -ο τυπος πηγε να μας στουκαρει σε παρκαρισμενο αυτοκινητο!!!!, τελευταια στιγμη καταλαβε οτι αυτο που εβλεπε τοση ωρα δεν κινουνταν!!!!
    renabill
    19.05.2007, 02:22
    Το χειρότερο είναι μερικές γριές και μερικοί γέροιπου χρησημιποιούν τα μέσα μαζικής μεταφοράς. Άλλοι μπαίνουν στο τρόλευ ή λεωφορείο φορτσάτοι για καβγά κι αν δεν τους δώσεις θέση τρελαίνονται.Οι νέοι που είναι αγενείς και δε σέβονται και τα σχετικά......... Λένε δήθεν ότι έχουν πρόβλημα, ενώ μια χάρούλα καλοστεκούμενοι είναι,μα πού να καταλάβεις ότι ο άλλος έχει ανάγκη να κάτσει να μυρίσεις τα νύχια σου?
    Άλλοι πάλι σηκώνεσαι από ευγένεια και σου λένε, κάτσε παιδί μου τι με πέρασες για κανα γερο/γρια? Δεν έχω ανάγκη, είμαι νιάτο και τα σχετικά. Ε τότε τι να πεις?
    Feggarenia261
    27.05.2007, 17:02
    Παράθεση:

    Το μέλος fantasma στις 17-05-2007 στις 23:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος YrIazz στις 17-05-2007 στις 10:22 έγραψε...

    Και μιας κ για την "εμπνευση" μου φταιει ενας ταριφας ας ξεκινησω εγω...

    Γκουχ γκουχ...

    Λοιπον, ειμαστε με μια φιλη μου κ σταματαμε ενα ταξι.. Του λεμε που παμε κ μετα απο κανενα 5λεπτο διαδρομης του λεμε οτι θα σταματησουμε στο ταδε σημειο για να κατεβει η φιλη μου κ εγω θα συνεχιζα μεχρι το σπιτι μου...

    Και μα τον Τουτατι δεν πιστευα στα αυτια μου οταν ο οδηγος γυρναει με υφακι ρεμπετη που εχει κανει κ 15 χρονια φυλακη κ μας λεει...
    -Και τι ειμαι εγω ρε κοριτσακιααα?? Ο γαλαταας? (σημειοτεον οτι τα αααα αντιπροσωπευουν τον τροπο που μιλαγε...κατι σαν ρογχος ενα πραμα!)
    Μου ηρθε μια απαντηση, αλλα την μασησα με δυσκολια κ ειπα...
    -Συγνωμη... δεν καταλαβα κυριε.. ποιο ειναι το προβλημα... (ε βεβαια! η ευγενια με εφαγε!!! αλλα τι να κανεις που δεν ξερω κ κανα kun fu για να μπορω να ανοιξω το στομα μου κ να κατεβασω καντιλια!!!)
    -Το προβλημα κοπελια ειναι οτι δεν ειμαι ουτε γαλατας ουτε το πουλμανακι που θα παει τα παιδακια σπιτι τους....
    -Και εγω που νομιζα οτι μπηκαμε σε ταξι!!!
    -Αποφασιστε που θα σας κατεβασω κοριτσια γιατι αυτο που θελετε δεν παιζεεει....
    -Πλακα μας κανεις ετσι?(εχω αρχισει κ φορτωνω κ δεν με χωραει ο τοπος..)
    -Σου φαινεται να κανω πλακα??
    Τι να κανω ανασκουμπωνομαι κ χρησιμοποιω διαφορετικη τακτικη...
    -Ενταξει, εαν υπαρχει προβλημα να αφησετε πρωτα την κοπελα κ μετα εμενα τοτε να μας αφησετε μπροστα απο το αστυνομικο τμημα που βρισκεται"εκει" κ θα σας παρακαλουσα να σταθμευσεται μπροστα ακριβως γιατι θα σας κανω μηνυση....
    (Βεβαια σιγα μην ηξερα για το αν μπορω οντως να κανω μηνυση η απλα να τον παω στους μπατσους κ να γινει ενας ψιλοτζερτζελος...)
    -Και τωρα τι θες? Να τρομαξω με αυτο που μου ειπες?
    -Οχι, απλα να μας πατε στο αστυνομικο τμημα... Ευχαριστω...
    .........................
    Ακρα του ταφου σιωπη απο τον ταριφα για κανα 2λεπτο... Το δερματινο καθισμα ετριζε μιας κ απο τα νευρα μου εκανα σαν να ειχα καταπιει σεισμο...
    ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ!
    ....
    -Λοιπον, κοριτσια που θα αφησουμε την πρωτη κοπελια??

    Ετσι που λετε γινανε τα πραγματα κ βιδωθηκα τοοοσο πολυ που εκανα αρκετες ωρες για να ηρεμησω... στο υπολοιπο της διαδρομης μας ο τυπος ηταν ευγενικοτατος ...
    και οχι μονο αυτο κυριες κ κυριοι... ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΠΑΚΡΙΒΩς ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΜΟΥ!!!...

    Τι κ αν δεν ξερω KUn Fu? Το θεμα ειναι να χειριστεις σωστα μια κατασταση... τρεμετε παλιοταριφεεες... η τιμωρος σας βγηκε παγανια!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : YrIazz στις 17-05-2007 10:37 ]






    τά πήρα μόνο και μόνο με την αφηγησή σου....
    ξερεις οτι υπαρχει ειδικο τμημα στη τροχαια που αναλαμβανει τους ΤΑΡΙΦΕΣ?
    αν εχεις παρει το νουμερο του ακομα και τωρα μπορεις να το δωσεις σε οποιοδηποτε αστυνομικο τμημα, στο τμημα : ΠΗΓΑΣΟΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ , ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ.....

    παρ΄όλα αυτα αντεδρασες πολυ πολιτισμενα.... που αυτό είναι που στο τέλος μας τρώει και μας μένει.......





    Όντως! Αν τον ε΄χες πλακώσει θα σου χαν φύγει τα νεύρα! αλλα έλα που δεν ξέρεις καράτε!!
    venus2
    27.05.2007, 20:51
    Παράθεση:

    Το μέλος YrIazz στις 18-05-2007 στις 22:02 έγραψε...

    Η που δεν σας αρεσει το θεμα ή που ειμαι το μονο νευροσπαστο εδω μεσα!!...

    Τες πα... Λοιπον...

    Σημερα το πρωι παω το καϊμενο στο μετρο με προορισμο ομονοια... Παλευα που λετε να ανοιξω τα ματια μου, ειχα παρει κ το βιβλιαρακι μου για να περναει η ωρα-Η επομενη γενια απο Dragonlance... πολυ καλο...οσοι ψωφατε για fantasy να το διαβασετε -και γενικα το "ταξιδι" των 5 λεπτων κυλαει αρμονικα κ ωραια...

    Ακουγεται που λετε η πολυ ωραια φωνη της τυπισας να λεει "Επομενη σταση Ομονοια", φρεναρει σιγα σιγα ο οδηγος, παω κ εγω μπροστα απο την πορτα για να κατεβω.... Και ξαφνικα ανοιγουν οι πορτες κ ο κοσμος που περιμενε απ'εξω κανει ντου!!! Τι "Σας παρακαλω...Συγνωμη... Να περασω..."... τπτ! Λες κ μοιραζανε μεσα στο τρενο τζαμπα φαϊ!!!
    Βγηκα κακην κακος απο εκει μεσα-κατεβαζοντας καντηλια κ μοιραζοντας αγκωνιες- εχοντας την εντυπωση οτι καπως ετσι πρεπει να νιωθουμε οταν γεννιομαστε... Προσπαθω να σιαξω το μαλλι, να βρω την τσαντα μου που ειχε κανει 5 γυρους στην μεση μου κ γενικα να σουλουπωθω λιγουλακι, και κατευθυνομαι στις σκαλες... Η μαλλον προσπαθω να φτασω μεχρι εκει, γιατι νιωθω οτι γινεται αγωνας δρομου πρωι πρωι για το ποιος θα πει αυτο το ξακουστο απο το δημοτικο "ΠΡΩΩΩ" (ελ. μεταφρ. Πρωτος) Και φτανω με τα πολλα κ τι βλεπω... Ολοι αυτοι που τρεχουν σαν κυνηγημενοι να φτασουν πρωτοι στις σκαλες με το που απλωσουν το ποδαρακι τους στεκωντε!!!- κ οχι μονο αυτο αλλα φροντιζουν να σταθουν ετσι που να μην μπορει να περασει κανεις απο τα αριστερα...



    Δηλαδη συγνωμη ρε παιδια αλλα μια ερωτηση... μπορω?.... Ευχαριστω...

    1.Εισαι στο σταθμο κ περιμενεις, κ ερχεται το ρημαδι το τρενο... Γιατι να κατσεις μπροστα μπροστα απο την πορτα? Η κοινη λογικη λεει οτι πρωτα βγαινουν κ μετα μπαινουμε.. Δηλαδη εαν εισαι εγκυος,γερος,χτυπημενος κλπ κλπ θα πρεπει να μπεις με πανοπλια μη τυχον κ το καθε γιουρουκι σου σκασει καμμια κ βρεθεις απεναντι...


    2.Για ποιο λογο να τρεξεις να φτασεις πρωτος στη κυλιομενη εαν τελικα δεν την ανεβεις με τα ποδια??? Και γιατι να μην κατσεις στη δεξια πλευρα της, ουτως ωστε ο κακομοιρης που θα εχει αργισει στη δουλεια του να μπορει να παει λιγο πιο γρηγορα???

    Δηλαδη το οτι εδω κ 2 χρονια μας πριζουνε τα αυτια "... Παρακαλουμε να στεκεστε απο την δεξια μερια της κυλιομενης κλπ κλπ'' εμας δεν μας εχει αγγιξει ουτε στο ελαχιστο... Εμ, βεβαια!!! Δεν ξερουν αυτοι!!!

    Μαϊστα!!!

    Μπραβο μας... πολιτισμενος λαος!!!!




    μια μικρή παρατηρησούλα μόνο, για να μην σου ξανατύχει κάτι τέτοιο...
    στην Ομόνοια οι επιβάτες βγαίνουν από τη μια μεριά κ οι άλλοι μπαίνουν από την άλλη πόρτα! μάλιστα μου φαίνεται ότι το λέει στα μεγάφωνα:" παρακαλούνται οι επιβάτες να αποβιβαστούν από τη δεξιά πλευρά του συρμού" ή κάτι τέτοιο. ΑΝ καταφέρεις κ το ακούσεις από τα μεγάφωνα που ψιθυρίζουν, βέβαια!!!
    YrIazz
    30.05.2007, 08:35
    Παράθεση:

    Το μέλος venus2 στις 27-05-2007 στις 20:51 έγραψε...

    μια μικρή παρατηρησούλα μόνο, για να μην σου ξανατύχει κάτι τέτοιο...
    στην Ομόνοια οι επιβάτες βγαίνουν από τη μια μεριά κ οι άλλοι μπαίνουν από την άλλη πόρτα! μάλιστα μου φαίνεται ότι το λέει στα μεγάφωνα:" παρακαλούνται οι επιβάτες να αποβιβαστούν από τη δεξιά πλευρά του συρμού" ή κάτι τέτοιο. ΑΝ καταφέρεις κ το ακούσεις από τα μεγάφωνα που ψιθυρίζουν, βέβαια!!!



    Αυτο που λες ισχυει στον Ηλεκτρικο στην Ομονοια... οχι στο μετρο... Στο μετρο μπαινεις κ βγαινεις απο μια πορτα...


    http://www.myspace.com/fbqkaterina

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : YrIazz στις 30-05-2007 13:29 ]


    venus2
    30.05.2007, 11:52
    ontws, dikio exeis! den eida oti isoun sto metro!!!
    movflower
    30.05.2007, 19:59
    Παράθεση:

    Το μέλος YrIazz στις 18-05-2007 στις 22:08 έγραψε...
    Αληθεια, μετα τα 70 επιτρεπετε να οδηγεις??????? -ο τυπος πηγε να μας στουκαρει σε παρκαρισμενο αυτοκινητο!!!!, τελευταια στιγμη καταλαβε οτι αυτο που εβλεπε τοση ωρα δεν κινουνταν!!!!




    Στην Κύπρο, το δίπλωμα οδήγησης λήγει όταν ο κάτοχός του, συμπληρώσει τα 70 χρόνια. Στο δικό μου αναγράφεται η ακριβής ημερομηνία.
    Στα 70, αν ακόμα θες να οδηγάς, πηγαίνεις με τα σχετικά έγγραφα από ιατρικές εξετάσεις και ανάλογα δικαιούσαι ή όχι να ανανεώσεις την άδεια οδήγησης.

    Οφείλω να ομολογήσω ότι πολλοί γέροι είναι επικίνδυνοι, αλλά υπάρχουνε άλλοι, που είναι πιο προσεχτικοί από τον καθένα μας.
    Πριν λίγα χρόνια, μάλιστα, είχε τρακάρει τον 75άρη παππού μου ένας 40ρης, ο οποίος αμέσως άρχισε να φωνάζει για τους γέρους οδηγούς! Ε λοιπόν, αυτός ο άνθρωπος, είχε 80% τύφλωση! Παρ' όλα αυτά η Αστυνομία δεν τον εκδίξωξε και πολύ συχνά τον βλέπω στο δρόμο (πάει ζιγκ ζαγκ και τρέχει κιόλας)και σκέφτομαι ποιοι Άγγελοι μας φυλάνε από τον Χάρο.

    Ο παππούς μου, που πέθανε τον Φεβράρη στα 82 του, οδηγούσε μέχρι και 7 μέρες πριν φύγει. Φυσικά, και έκανε τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και ήταν υγιέστατος. Με συνείδηση, κάτι που λείπει από τους περισσότερους από εμάς.

    Και αυτό με εκνευρίζει! Να βλέπω 20ρηδες να παραπονιούνται για τους γέρους οδηγούς, όταν οι ίδιοι την προηγούμενη νύχτα, τρεκλίζανε από το μεθύσι και όμως επέστρεψαν σπίτι με το αυτοκίνητο τους.
    Η επικίνδυνη ομάδα αποτελείται από οδηγούς ηλικίας κάτω των 25! Ρωτήστε οποιαδήποτε ασφαλιστική θέλετε!