ελληνική μουσική
    826 online   ·  210.851 μέλη
    loukas13
    19.05.2007, 02:15
    Γεία σας παιδιά είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα την βοηθειά σας για την αγορά drum set.Παίζω δυόμιση χρόνια drums και δεν έχω ακόμα δικία μου.θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για το τί να πάρω και απο που.? όσω για τον ήχο δεν υπάρχει πρόβλημα μένω στην σε μονοκατηκοία,εγώ σκεφτόμουνα για pearl,τώρα μοντέλο??εσείς τί λέτε??
    (please help)
    flox007
    22.05.2007, 14:03
    Καλησπερα,ξεκινα απο τα λεφτα που διαθετεις.Εχε υποψιν οτι περαν του ντραμσετ θα πρεπει να αγορασεις ξεχωριστα παιτινια ισως και καποια βαση,εκτος και αν πας για πολυ φτηνα ντραμς που στα δινουνε ολα μαζι.Μπορεις παντα να διαλεξεις μεταξυ καινουργιων η μεταχειρισμενων,τα οποια θα ελενξεις καλα πριν αγορασεις.Παρε πληροφοριες απο το ιντερνετ, απο τα μαγαζια στην περιοχη που μενεις,αν μπορεις δοκιμαζε και συζητα το με καποιο δασκαλο αν εχεις και δες..
    loukas13
    22.05.2007, 14:48
    Βασικά εχω βρεί μια στο www.thomann.de όπου έχει παρα πολυ καλές τιμες,και αντικαταβολή είναι μια pearl μοντέλο ex825 export set τσεκαρέ το αν θες κιολας εμένα μου φαίνετε καλή και ως προς τα λεφτά της αλλά και στην ποιότητα,αλλά δεν είμαι και είδικος γι'αυτό ρώτησα κιόλας.Τώρα για όσο αφορά τα πιατίνια δεν μου δίνει αλλά μου δίνει τις βάσεις και έτσι λεω να βάλω κάτι zildjian που έχω βρεί.Και κατά προτίμηση λεω να πάρω καινούργιο ντράμσετ! Αν θες δες σε αυτή την σελίδα (www.thomann.de) και ξαναγράψε μου την γνώμη σου!!Α,και αν ξέρει κάποιος όταν μου στέλνουνε κάτι απο το internet από το εξωτερικό πληρώνω τελωνείο???Ευχαριστώ.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : loukas13 στις 22-05-2007 14:50 ]


    dimAngelo
    30.05.2007, 13:54
    Γειά σας θα ήθελα να με συμβουλέψετε στο τι drums να αγοράσω μιας και είμαι αρχάριος και θέλω να ξεκινίσω να παίζω.Σε τιμή θέλω να είναι κάπου στα 500ευρώ ή κι αν γίνετε ποίο κάτω.Ακόμα θα ήθελα να μου προτίνετε και μάγαζι για να τα αγοράσω.Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.