ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.848 μέλη

    Φοίβος Δεληβοριάς @ Θέατρο Βράχων

    fantasma
    14.06.2007, 17:32
    Παράθεση:

    Το μέλος Prowler213 στις 14-06-2007 στις 14:57 έγραψε...

    Η συναυλία κράτησε 3 ώρες με αποκορύφωμα το 2ο encore οπου οι Encardia ανέβηκαν στη σκηνή με το Φοίβο και ερμήνευσαν μαζί του 3 τραγούδια από τα ελληνόφωνα χωριά της Κάτω Ιταλίας δημιουργώντας ντελίριο στο κλείσιμο της συναυλίας με ΟΛΟΥΣ επί σκηνής να ξαναλένε το "Πινέλο"

    Αν και είχε εμφανή προβλήματα ήχου στην πρώτη ώρα η παρουσία του Φοίβου ήταν κάτι παραπάνω από απλά πολύ καλή και υπήρχαν σημεία που οι ενορχηστρώσεις "ψαρώναν" ακόμα και εκείνον που τον έχει δει πολλές φορές με το "Εξω" group!

    Οι εμφανίσεις του Φοίβου όπως πάντα έχουν το απροσδόκητο και αυτή είχε το καταληκτικό 20λεπτο δεύτερο encore με τους Encardia επί σκηνής!

    www.foidel.gr - ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΦΟΙΒΟΥ ΔΕΛΗΒΟΡΙΑ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Prowler213 στις 14-06-2007 15:18 ]






    ...στο τελος 13 ατομα πανω στη σκηνη......

    κολασηηηηηηηηηη.... ηταν απιστευτα.......

    τελειωσαν στις 00:07ακριβως!!!!!!!!! κι αυτο γιατι ο ισαγγελεας παραδιπλα φωναζε...... Αν δεν υπηρχε το προβλημα με τον ισαγγελεα , τους εκοβα να παιζαν καμια ωρα ακομα, με τετοιο κεφι που υπηρχε........


    στην αρχή όντως κατι δε πηγαινε καλα με τον ήχο..., αλλα μετά ήταν ολα πολυ όμορφα...!!!!!!1
    Prowler213
    14.06.2007, 19:10
    Παράθεση:

    Το μέλος aggelosnegas στις 14-06-2007 στις 17:24 έγραψε...

    Καλησπέρα ρε παιδιά!
    Εχω ακουσει κάποια κομμάτια αυτού του ερμηνευτή και μου αρέσουν πολύ!
    Μπορει καποιος να μου πει τι δισκογραφική δουλειά έχει κανει?



    1989: Η ΠΑΡΕΛΑΣΗ - ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΝΟ ΧΑΤΖΗΔΑΚΙ - ΕΤΑΙΡΙΑ: ΣΕΙΡΙΟΣ ( ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΛΙΚΟ )
    1995: ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ - ΑΚΤΗ/SONY
    1998: ΧΑΛΙΑ - ΑΚΤΗ/SONY ( Ο ΔΙΣΚΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΑ 2 ΠΙΟ ΔΙΑΣΗΜΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟΥ - ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΩ, ΕΚΕΙΝΗ )
    2003: ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ - ΑΚΤΗ/SONY
    2007: ΕΞΩ - ΑΚΤΗ/SONY

    Σε όλα τα υπόλοιπα παραγωγή έχει κάνει ο Θύμιος Παπαδόπουλος.

    Συμμετοχές και λοιπές πληροφορίες για τις δραστηρίοτητες του θα βρίσκεις στο site του Φοίβου : www.foidel.gr

    Από αυτή την εβδομάδα ξεκινά περιοδεία σε όλη την Ελλάδα.
    aggelosnegas
    15.06.2007, 05:03
    Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ